Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baš danas malo gledam makroeko i moguče korake svjetskih vlasti na kratki i srednji rok.

USA:

Vjerujem da će nakon Labor Daya Obama izaći van sa velikim planom obnove ekonomije – kao što je i najavi. Vjerujem da će ići na masovne infrastrukturne radove, ceste, energetsku mrežu – sa kojom oni imaju velikih problema. Osobno mislim da bi pravi infrastrukturni radovi u USA mogli jako jako popraviti sliku ekonomije. Vjerujem da ti radovi ne bi imali cijenu manju od trilijon dolara. Tu bi se stvarali stvarni poslovi i stvarna radna mjesta te bi se novac širio kroz ekonomiju. Ne kao QE1,2 ili 3 gdje većina kapitala ode u dionice i kasnije se deflatira. Ovo bi bili pravi poslovi sa pravim efektima stvaranja vrijednosti. Također, dobar dio tvrtki koji sada pati od smanjene potražnje za nekretninama prebacio bi se na nfratrukturu i time smanjio ponudu nekretnina, i vjerojatno povečao bi rast potražnje za istima i smanjio broj foreclosura jer bi se cijena dizala i hipoteke bi imale smisla. Budemo vidjeli.

EU – sada kad se želi uvesti zajednički fiskalni plan – štednja u sve ekonomije i mehanizmi kontrole – tek nakon 3,4 godine moguće je uvođenje eurobondsa. Naravno onda će države biti dobrostojeće pa to neće niti imati veliki udar. Također mislim da će druga polovica godine biti po rezultatima puno bolja i u EU i u USA jer će se izfejdati efekt Japana, dapače biti će pozitivan jer Japan proizvodi ono što bez uništenja nebi.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Mene samo zanima može li Ivanino očitovanje o ADPL!!!
Jer kolegica je ipak ulazila na 128kn, a sve mi se čini kako će ovo još gadno dolje!
Kolegice kad je STOP LOSS????
Ili ćete dnevno gubiti autiće?

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


Mene samo zanima može li Ivanino očitovanje o ADPL!!!
Jer kolegica je ipak ulazila na 128kn, a sve mi se čini kako će ovo još gadno dolje!
Kolegice kad je STOP LOSS????
Ili ćete dnevno gubiti autiće?

Mačeta opeet si tu. Treba ti citirati Jotuna opet?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Otkrit ću vam tajnu :

Cilj trgovanja na Burzi je jeftino kupiti dionice i skuplje ih prodati !

Znali ste to ?

Pa zašto vas većina stalno radi suprotno , kupuje skupo a prodaje jeftino i stalno gubi ?

.


– evo moj portfelj danas u plusu +1.42% .

Ovo mora da je zabuna, htjeli ste reći -6.42%, zar ne????

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Ovaj tjedan očekujte velike rasprodaje sljedećih dionica:
PTKM, ERNT, ADPL, HT, DLKV, KODT, KOEI i JNAF.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Ovaj tjedan nudim dio dionica :

TISK , KOEI , LKRI , BLJE , DLKV , ATLS , IMZV , KNZM , LKPC , KABA

Jeftino dam !

Samo da prodam

Navali narode !

.


Ovaj tjedan očekujte velike rasprodaje sljedećih dionica:
PTKM, ERNT, ADPL, HT, DLKV, KODT, KOEI i JNAF.

Joj to bi bilo dobro da nadokupim!!!!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Ovaj tjedan očekujte velike rasprodaje sljedećih dionica:
PTKM, ERNT, ADPL, HT, DLKV, KODT, KOEI i JNAF.

vijest iz prve ruke.
blago ovakvima koji sve znaju. vi mora da ste multimilijarder.

p.s. joj što volim ovakve argumentirane poslove….


Ovaj tjedan očekujte velike rasprodaje sljedećih dionica:
PTKM, ERNT, ADPL, HT, DLKV, KODT, KOEI i JNAF.

OPLA, opet MAČETA pogodio, sve raste osim DLKV, MAČETIN POUČAK, ići samo kontra MAčete i dnevnim trejderima plus je zagarantiran. Dobro te krenulo MAČETA! 🙂

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ne trejdam dnevno – niti približno ali što taj Mačeta piše pa to je Bogu smiješno. Baš pikne u glupost čovjek.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

OPLA, opet MAČETA pogodio, sve raste osim DLKV, MAČETIN POUČAK, ići samo kontra MAčete i dnevnim trejderima plus je zagarantiran. Dobro te krenulo MAČETA! 🙂

dnevnim trejderima? [lol]
ukupni promet na cijeloj ZSE je trenutno neka sića preko 5 mil kuna…uskoro će pola 2…
nemoj me zezat da tu ima trejdera…možda da…s ukupnim portfeljom od 50k kuna… [lol]
na ovoj žabokrečini od burze sami dugopozicionaši i gubitaši…ništa drugo…i fond menageri koji čekaju nisko…i da se ovo obistini…

http://www.poslovni.hr/vijesti/pocetak-kraja-eurozone-185122.aspx

New Report

Close