Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


meni nije kraj svijet nova recesija i slom eurozone…al onima koji su trenutno u papirićima to bi vrlo lako mogao biti kraj svijeta…

gospon Marcipan.

– stvarno ste jadni, pa vi ste još gori od mojega Spliće.
– ako sam u papirićima pa kupiti ću cijelu firmu ako je jeftina.

– za vas je ovo kraj svijeta.
– hoćete li sutra kupiti kruha ?
– hoćete li se sutra tuširati i oprati kojim šamponom.
– hoće li vam sutra zatrebati WC papir, mišljenja sam kako vama neće, najbolje uđite u WC školjku i povucite za sobom vodu, tako ćemo se riješiti smrada na ovoj temi.

– I love this game.
Pozdrav !



meni nije kraj svijet nova recesija i slom eurozone…al onima koji su trenutno u papirićima to bi vrlo lako mogao biti kraj svijeta…

gospon Marcipan.

– stvarno ste jadni, pa vi ste još gori od mojega Spliće.
– ako sam u papirićima pa kupiti ću cijelu firmu ako je jeftina.

– za vas je ovo kraj svijeta.
– hoćete li sutra kupiti kruha ?
– hoćete li se sutra tuširati i oprati kojim šamponom.
– hoće li vam sutra zatrebati WC papir, mišljenja sam kako vama neće, najbolje uđite u WC školjku i povucite za sobom vodu, tako ćemo se riješiti smrada na ovoj temi.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

jadan sam vam samo iz jednog razloga…a on je očit…što vam stavljam sol na ranu…a ta rana je da ćete sutra izgubit jedan auto na svojim voljenim papirićima…a izgubit ćete i dva ako ne skratite poziciju čim prije…a poznato je da ne volite gubiti…al to nije razlog da se vrijeđamo…budimo kulturni i uljudni…skratite te pozicije sutra, izgubite prosječan auto (s klimom) i ostanite dama…šta vam je sad trebalo ovo s wc papirom i školjkom…nemojte se spuštati na taj nivo samo zato jer sam ja u kešu a vi u dionicama…


jadan sam vam samo iz jednog razloga…a on je očit…što vam stavljam sol na ranu…a ta rana je da ćete sutra izgubit jedan auto na svojim voljenim papirićima…

gospon Marcipan.

– svoje vizije pišite na temi komentari trgovanja, ostavite se ove teme s vašim žalopoljkama.
– ja sutra mogu izgubiti i 5-6 auta i opet ću imati milijune, a vi ste bili i ostati će te sirotinja.

– ja ne trgujem crobexom, ja trgujem određenim dionicama.
– hoće li neka dionica pasti ili rasti to ću ja odrediti.
– pa zar ne vidite kako su penzići društva za posmrtnu pripomoć Breza, danas kada je sve padalo uspjeli tu dionicu podići za par posto, a toliko truda ulažem kako bi to srušila.
– eto to vam je burza, za vas previše stresna, za mene zabavna igrica.

– I love this game.
Pozdrav !




a znaš kako se medo igra…malo te baca vamo-tamo…na kraju te raspori…

– a sada je na ovoj temi nedostojao samo ovaj tip zvni "marcipan".
– jadno je kada tipovi kojima je portfelj 20-50.000kn se naveliko raspišu na više tema o slomu i krahu burze.
[/quote]

***kolegice Ivana, nemojte biti tako surovi sa tipovima poput "marcipana"… da ih nije puna država ja nikad nebih otišao u svijet trbuhom za kruhom, nego bi sad umjesto plaće u CHF imao barem 1 kredit u CHF uz nekoliko u euru, posvadjanu familiju, prevarene prijatelje, prisilno slušao cajke sa susjedovog cd-a i portfelj od par kila kuna, a jedina zanimacija bi mi bila da drukam na propast dionica i smak svijeta(usput da ispravim marcipana – Maye nikad i nigdje nisu napisale da bude smak svijeta) jer bih htio kupiti BLJE za 3 kune, Zabu za 5 ili ADPL za 2… ja takve tipove obožavam, uvijek se razveselim što im ne plaćam porez i što im moja djeca nikad neće plaćati porez

[/quote]

micek, nemoj se praviti pametan…ipak si samo običan auslander…
2012. po Majanskom kalendaru počinje 6. svijet…koji je prazan…nakon 21.12.2012. po Majama ne postoji mjerenje vremena niti nikakvi zapisi o tome što slijedi…pa se to tumači kao smak svijeta, budući da za svo vrijeme do tog datuma postoje predviđanja i zapisi…
ne navijam za pad i smak svijeta…niti u njega ne vjerujem..ali isto tako ne vjerujem ni u to da će se održati eurozona, EU i euro kao valuta…
vjerujem u novo recesiju i krizu…i pad cijena vaših papirića…zato jer to nekome u ovom trenutku odgovara…a nije ivana7…ona je presitna riba…



jadan sam vam samo iz jednog razloga…a on je očit…što vam stavljam sol na ranu…a ta rana je da ćete sutra izgubit jedan auto na svojim voljenim papirićima…

gospon Marcipan.

– svoje vizije pišite na temi komentari trgovanja, ostavite se ove teme s vašim žalopoljkama.
– ja sutra mogu izgubiti i 5-6 auta i opet ću imati milijune, a vi ste bili i ostati će te sirotinja.

– ja ne trgujem crobexom, ja trgujem određenim dionicama.
– hoće li neka dionica pasti ili rasti to ću ja odrediti.
– pa zar ne vidite kako su penzići društva za posmrtnu pripomoć Breza, danas kada je sve padalo uspjeli tu dionicu podići za par posto, a toliko truda ulažem kako bi to srušila.
– eto to vam je burza, za vas previše stresna, za mene zabavna igrica.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ivane, tržištem se nije igrati, jer niti ti, niti ja, nitko itko s foruma ne kontolira tržište. Nitko ne može kontrolirati kretanje stanja na tržištu, pa čak niti to da si krupniji dioničar u nekim likvidnijim dionicama, a kamoli u nelikvidnim.

Manje arogancije za ubuduće i sve će biti dobro.

Better not be at all than not be noble

kao što prethodno rekoh ‘It’s a war zone’… lova se gubi, živci i neg. emocije odrađuju te nesvjesno ispoljavaju svoje… sutra je novi dan – a to je najbitnije… zar ne… želim svima malo više trenutno potrebne pozitive… [thumbsup]



jadan sam vam samo iz jednog razloga…a on je očit…što vam stavljam sol na ranu…a ta rana je da ćete sutra izgubit jedan auto na svojim voljenim papirićima…

gospon Marcipan.

– svoje vizije pišite na temi komentari trgovanja, ostavite se ove teme s vašim žalopoljkama.
– ja sutra mogu izgubiti i 5-6 auta i opet ću imati milijune, a vi ste bili i ostati će te sirotinja.

– ja ne trgujem crobexom, ja trgujem određenim dionicama.
– hoće li neka dionica pasti ili rasti to ću ja odrediti.
– pa zar ne vidite kako su penzići društva za posmrtnu pripomoć Breza, danas kada je sve padalo uspjeli tu dionicu podići za par posto, a toliko truda ulažem kako bi to srušila.
– eto to vam je burza, za vas previše stresna, za mene zabavna igrica.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

nemoj se samo sutra zaigrat s ht-om, adpl, jmnc, kodt…
uživaj u milijunima…
brijem da ovih 14.5 mil kuna dnevnog prometa sama napraviš…prodaješ sama sebi…imaš naravno otvorenih više računa…rušiš i dižeš market kad poželiš…
aj, dođi sutra u zagrebački Sheraton s najskupljim autom…da zavrtimo koju na ruletu…


2012. po Majanskom kalendaru počinje 6. svijet…koji je prazan…nakon 21.12.2012. po Majama ne postoji mjerenje vremena niti nikakvi zapisi o tome što slijedi…pa se to tumači kao smak svijeta, budući da za svo vrijeme do tog datuma postoje predviđanja i zapisi…

gospon Marcipan.

– raspitajte se malo,
– kod nas ima dosta jako dobrih ustanova koje vas mogu izlječiti,
– samo je jako važno liječenje započeti u ranoj fazi bolesti.

– I love this game.
Pozdrav !



2012. po Majanskom kalendaru počinje 6. svijet…koji je prazan…nakon 21.12.2012. po Majama ne postoji mjerenje vremena niti nikakvi zapisi o tome što slijedi…pa se to tumači kao smak svijeta, budući da za svo vrijeme do tog datuma postoje predviđanja i zapisi…

gospon Marcipan.

– raspitajte se malo,
– kod nas ima dosta jako dobrih ustanova koje vas mogu izlječiti,
– samo je jako važno liječenje zapoćeti u ranoj fazi bolesti.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Drugarice…
Moje pozivanje na Maje je bila sprdačina…al očito ni Vi ni auslander niste to shvatili…a budući da me on povuko za prst da Maje to nisu rekle, ja sam samo prenio u što su Maje vjerovale…da ne misli samo zato što ima plaću u švicarcima, da smo mi ostali telad…
al Vama ni to neće sutra pomoći…a Vašim papirićima još manje…
ponuda za Sheraton još uvijek stoji…naravno, ako imate još keša…


micek, nemoj se praviti pametan…ipak si samo običan auslander…
2012. po Majanskom kalendaru počinje 6. svijet…koji je prazan…nakon 21.12.2012. po Majama ne postoji mjerenje vremena niti nikakvi zapisi o tome što slijedi…pa se to tumači kao smak svijeta, budući da za svo vrijeme do tog datuma postoje predviđanja i zapisi…
ne navijam za pad i smak svijeta…niti u njega ne vjerujem..ali isto tako ne vjerujem ni u to da će se održati eurozona, EU i euro kao valuta…
vjerujem u novo recesiju i krizu…i pad cijena vaših papirića…zato jer to nekome u ovom trenutku odgovara…a nije ivana7…ona je presitna riba…

***to uopće nije točno… redom: Maye su odredile ne samo 6. ciklus nego i bezbroj idućih, ciklus im traje 13 baktuna(baktun ima 144 000 dana), a kompletan proces traje hablatun koji ima 460 milijardi i 800 milijuna dana… za 6 ciklus(koji će trajati 5.128,7 godina) su rekli da bude "buđenje iz začaranog sna i kontakt sa svijetom van zemlje"… živa laž je da će se 21.12. poravnati sve planete sa središtem galaksije jer se to dogodilo prije otprilike 3 milijuna godina i dogodit će se ponovo tek za cirka 30 milijuna godina jer se sada od središta odmićemo… zapisa o svemu je jako puno, no čudno je da se 2012 godina spominje samo jednom, a brdo je zapisa o budućim godinama… možda zato jer kao što tvrdi Berlinsko sveučilište 6. ciklus počinje 2220 godine pošto su krivo usklađeni mayanski kalendar i gregorijanski… neda mi se dalje, uglavnom istina je potpuno suprotna od holywoodskog scenarija i novinarskih senzacija… niti će svijet propasti, a niti burza, a ti niti si se dosad obogatio na burzi niti ćeš se obogatiti u idućem mayanskom ciklusu

Tvoj "obični auslander"

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!




meni nije kraj svijet nova recesija i slom eurozone…al onima koji su trenutno u papirićima to bi vrlo lako mogao biti kraj svijeta…

gospon Marcipan.

– stvarno ste jadni, pa vi ste još gori od mojega Spliće.
– ako sam u papirićima pa kupiti ću cijelu firmu ako je jeftina.

– za vas je ovo kraj svijeta.
– hoćete li sutra kupiti kruha ?
– hoćete li se sutra tuširati i oprati kojim šamponom.
– hoće li vam sutra zatrebati WC papir, mišljenja sam kako vama neće, najbolje uđite u WC školjku i povucite za sobom vodu, tako ćemo se riješiti smrada na ovoj temi.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

jadan sam vam samo iz jednog razloga…a on je očit…što vam stavljam sol na ranu…a ta rana je da ćete sutra izgubit jedan auto na svojim voljenim papirićima…a izgubit ćete i dva ako ne skratite poziciju čim prije…a poznato je da ne volite gubiti…al to nije razlog da se vrijeđamo…budimo kulturni i uljudni…skratite te pozicije sutra, izgubite prosječan auto (s klimom) i ostanite dama…šta vam je sad trebalo ovo s wc papirom i školjkom…nemojte se spuštati na taj nivo samo zato jer sam ja u kešu a vi u dionicama…

[/quote]

Ivana sigurno ima dovoljno iskustva da zna da neće prodavati kad pada nego samo nadokupiti. Budala prodaje kada dionice padaju.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

obzirom na potope koji su opet započeli na stranjskim burzama, ovu temu trebalo bi preimenovati u BEST SELL
ili što bi rekli znalci: ako je vrijeme panike – paničari među prvima i ne čekaj da to drugi naprave i odrade prije tebe! [sealed]

New Report

Close