Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– uvijek nađem i zicere u koje ulupam veliku lovu, sada je to INA na kojoj očekujem još rasta, ali je ipak ne bih preporučila jer je odradila rast.

Ovo mi baš nije razumljivo, očekuješ li rast cijene ili ne očekuješ? Ako očekuješ onda je možeš preporučiti, a ako ne očekuješ onda ne možeš. Dakle??

Bolje prekasno nego nikad.


ivana7: ” – uvijek nađem i zicere u koje ulupam veliku lovu, sada je to INA na kojoj očekujem još rasta, ali je ipak ne bih preporučila jer je odradila rast. ” Ovo mi baš nije razumljivo, očekuješ li rast cijene ili ne očekuješ? Ako očekuješ onda je možeš preporučiti, a ako ne očekuješ onda ne možeš. Dakle??

Slažem se sa Ivanom. Ja isto imam INU. Prosjek ulaska mi je 1690 i ne mislim je prodavati. Mislim da će i dalje rasti ali je ne bi nikome više preporučio. Pozdrav.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Skakac: ” ivana7: ” – uvijek nađem i zicere u koje ulupam veliku lovu, sada je to INA na kojoj očekujem još rasta, ali je ipak ne bih preporučila jer je odradila rast. ” Ovo mi baš nije razumljivo, očekuješ li rast cijene ili ne očekuješ? Ako očekuješ onda je možeš preporučiti, a ako ne očekuješ onda ne možeš. Dakle?? ” Slažem se sa Ivanom. Ja isto imam INU. Prosjek ulaska mi je 1690 i ne mislim je prodavati. Mislim da će i dalje rasti ali je ne bi nikome više preporučio. Pozdrav.

Ako zaista misliš da će rasti, zašto nebi preporučio kupnju??

[color=blue][b]Razmišljamo o prošlosti, muči nas budućnost, a sadašnjost nam izmiče .[/b]..[/color]

ina je ok dugorocno ima malo losije fundamentalne pokazatelje sada ali je dobra firma, i jos je krivo procijenjena (imovina vrijedi vise)[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Ako se INA gleda kroz paradoks “dijamanti-voda”, tada je malo jasnije zašto raste bez obzira na takve fundamente.
Kada bi na našem tržištu (uz paralelnu kotaciju na LSE) postojale još barem 3-4 dionice sa ovakvom likvidnošću, tada na INI ne bi baš bila gužva, ovako…

Bez obzira, ne sumnjam u daljnji rast INE.[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Skakac: ” lako je biti samouvjeren i optimističan dok tržište kontinuirano raste. Samo vidjeti ćemo kad se desi slom sličan onome u americi kad je tržišna kapitalizacija pala u dvije godine sa 15.000 miljarda dolara na 7.500 miljarda? Pitati ću vas onda da li će svi biti u plusu i da li ćemo se hvaliti kako smo veliki investitori. ” Takav slom se neće dogoditi više nikad nigdje, a posebno ne kod nas. Čini mi se da ne znaš baš previše o tome, ne bi to napisao. Tada su se vrijednosti velike većine software-skih kompanija u tehnološkom sektoru temeljila na godwillu, dakle na nematerijalnoj imovini, a nakon shvaćanja da su očekivanja bila nerealna, balon se ispuhao i došao na svoju relativno realnu vrijednost. Treba napomenuti da velika većina tih kompanija nisu imali nikakve neketnine i malo materjalnih vrijednosti u vlasništvu, pa se s toga tako nešto moglo i očekivati prije ili kasnije. Po meni, ako ikada i dođe do korekcija našeg tržišta, može iznositi max 20%, a optimisti će to nazvati “predahom” tržišta.[smiley2] Prema tome, imamo razloga za samouvjerenost još neki niz godina.

Kao prvo, ekonomija mi nije struka, pa mi nesto nije jasno:
– dakle imamo kompanije koje manje-vise rastu na burzi 60-tak % godisnje. Kazete upliv novoga novca ce to i dalje odrzavati.
– sada mi nije jasno: ako ta kompanija ima te i te resurse, a ulazak novoga novca na burzu joj nemilo dize cijenu dionice, kako ce realna vrijednost te firme pratiti cijenu dionice? Moze li ustvari pojedina firma ‘pratiti’ rast dionice na burzi svojim stvarnim rastom? Ne moze biti da su sve jos uvijek ‘podcijenjene’ i da ce takve biti i sa skokovima od 500-600% narednih godina (govorim o nekakvim prosjecima).
Hajde neka netko strucniji pokusa to objasniti; ja u zivotu slijedim logiku i dosad mi je dobro islo.[smiley9]

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

mika:

Arap: ” ja hocu jer imam VART i DDJH [smiley1] ” još da nisi slušo cartmana nego neke mlađe investitore i ostavio ptkm u portfelju gdj bi ti bio kraj.

a da sam ostavio zlar, hdel… uglavnom, najbolji pokazatelj da ce neka dionica rasti jest kada je ja prodam. [smiley2]

Pa prodajte onda kolega više tog Đuru da krenemo konačno preko 200…. [smiley1][smiley1][smiley1]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


Arap: ” mika: ” Arap: ” ja hocu jer imam VART i DDJH [smiley1] ” još da nisi slušo cartmana nego neke mlađe investitore i ostavio ptkm u portfelju gdj bi ti bio kraj. ” a da sam ostavio zlar, hdel… uglavnom, najbolji pokazatelj da ce neka dionica rasti jest kada je ja prodam. [smiley2] ” Pa prodajte onda kolega više tog Đuru da krenemo konačno preko 200…. [smiley1][smiley1][smiley1]

Previše ga voli da bi ga prodao.

Krupne glasine nastaju od sitnih šaputanja.


Arap: ” mika: ” Arap: ” ja hocu jer imam VART i DDJH [smiley1] ” još da nisi slušo cartmana nego neke mlađe investitore i ostavio ptkm u portfelju gdj bi ti bio kraj. ” a da sam ostavio zlar, hdel… uglavnom, najbolji pokazatelj da ce neka dionica rasti jest kada je ja prodam. [smiley2] ” Pa prodajte onda kolega više tog Đuru da krenemo konačno preko 200…. [smiley1][smiley1][smiley1]

moze, stavljam nalog na 199,99 i cim ga prodam, krecemo preko 200 [smiley2]

a moze i VART, moja politika je koliko DDJH, toliko i VART…. a moze se tu i SNHO pridruziti

“Please, God, Just One More Bubble.”


Ako zaista misliš da će rasti, zašto nebi preporučio kupnju??

Kupnja na 1690 nije isto što i kupnja na 3000. Misliti nije isto što i znati. Ne dajem preporuke ako nisam siguran u nešto već samo iznosim svoje mišljenje ili komentiram tehničke ili fundamentalne pokazatelje.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Ne bih se složio bljedoliki Quark, kupnja na 3.000 je isto što i kupnja na 1.690 ako si siguran da će rasti, samo je zarada manja, hi,hi,hi[smiley2]
Ako nisi siguran, prodaj i mirno spavaj, hi,hi,hi

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Dobro smo odradili ovu temu preko vikenda.
– vidim kako je tržište optimističko, a to mi ipak puno znaći.
Pozdrav !

New Report

Close