Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Nadalje, ne bi niti htio osobno rast 2006/2007/2008. Takav rast upučuje samo na neracionalnost i pad. Bolje neka se gura ali dugo nego nabrzinu i još gori pad. Kažem ulaskom u EU i upgrejdanjemkreditnog statusa raste nam moć jeftinijeg zaduživanja i privlaći one koji će tražiti rizične ali ipak nešto sigurnije zarade. Imajmo na umu da ulazimo sami i da će naglasak biti samo na nama.

samo ti čekaj ulazak u EU…eno ti vani masakar na burzama…a bit će i kod nas…uskoro…mi uvijek malo kaskamo…da sam u dionicama iskoristio bi to kaskanje da se iskrcam, dok još ima kupnje…
budućnost eurozone i EU je neizvjesna…to ti potvrđuje i ovo crvenilo koje je zahvatilo burze…
a ti kupuj i čekaj ulazak…do onda će crobex biti na 1200 bodova…pa s ulaskom smanjiš gubitke…ako do ulaska dođe… [bye]
[/quote]
A dobro ovo nepodloženo drukanje je smiješno.
Neće biti niti Europe. Propasti će svijet. Omča oko vrata. Škrgut zuba. Sigurno. Ne gledam od dana do dana. Znam da USA firme imaju najviše casha na bilancama u zadnjih 10 godina. Brutalno. 11 posto a banke imaju 10 posto. Smijeh. Negdje ta gotovina mora ići. To što je danas crveno nema nikakvo uporište u realnosti. Gluposti. a prije svakog rasta ide pad. Pad je već dugo. Nikad ništa ne raste unedogled niti ne pada. Kolega sa iskustvom zar niste naučili lekciju? Kupovali ste kad su drugi kupovali i prodavali kad su drugi prodavali?
[/quote]

ma da…a kako to što su američke kompanije objavile sjajne rezultate i što imaju keša pomaže vama i vašim uzdanicama na zse?
molim da mi samo to objasnite…
zagovaram tezu da ćemo prije u recesiju (a jel Hrvatska na kraju opće ušla u nju? – sjećam se da je Ivo govorio da nismo u njoj…a jesmo li izašli ako nismo ušli? sad ste me zbunili…) [lol]
ne izvrćite…pa nisam ja reko da dolazi smak svijeta…al Maje jesu…
a to što vi kraj eurozone doživljavate tako, vaš problem…a i shvaćam vas…u dionicama ste…očekujete neku pozitivu i zaradu na burzi…a kad kihne eurozona…ništ od toga…al nije vam to kraj svijeta…
show must go on…


Čitam baš svjetske medije. Konstantno se govori o INVESTITORIMA i inima. I onda bude nastavak recimo – INVESTITORI SE POVLAČE temeljem podataka o trenutnoj nezaposlenosti u USA(Jobbless claims – porastao 9000 u osmom mjesecu). Ma kakav je to investitor koji gleda tjedni podatak o nezaposlenosti? Rast inflacije u mjesec dana od 0.3 posto? Meni je to smiješno. Previše od dana do dana – premalo u budućnost. Takvi sitni kratkoročni pogledi – vežu se uz izreku – od drveća ne vidi se šuma.

da da…kakvi to investitori gledaju tjedni podatak o nezaposlenosti…hm…nitko mi ne pada na pamet…osim cijelog Wall Streeta…koji ako im se ne svidi taj podatak izrokaju burzu i indekse…prvo svoje…a onda Europa i Azija slijede…itd itd…
al ne znam kako to sve skupa pomaže vama i vašim dionicama koje strmoglavo padaju…ili im to slijedi…a vidim da niste toga još ni svjesni… [bye]



Čitam baš svjetske medije. Konstantno se govori o INVESTITORIMA i inima. I onda bude nastavak recimo – INVESTITORI SE POVLAČE temeljem podataka o trenutnoj nezaposlenosti u USA(Jobbless claims – porastao 9000 u osmom mjesecu). Ma kakav je to investitor koji gleda tjedni podatak o nezaposlenosti? Rast inflacije u mjesec dana od 0.3 posto? Meni je to smiješno. Previše od dana do dana – premalo u budućnost. Takvi sitni kratkoročni pogledi – vežu se uz izreku – od drveća ne vidi se šuma.

da da…kakvi to investitori gledaju tjedni podatak o nezaposlenosti…hm…nitko mi ne pada na pamet…osim cijelog Wall Streeta…koji ako im se ne svidi taj podatak izrokaju burzu i indekse…prvo svoje…a onda Europa i Azija slijede…itd itd…
al ne znam kako to sve skupa pomaže vama i vašim dionicama koje strmoglavo padaju…ili im to slijedi…a vidim da niste toga još ni svjesni… [bye]
[/quote]
Piši piši vidim da si raspisao po svim temama neka ovo ti jedna od posljednjih šansi ove godine pa ti ne treba zamjeriti. [lol]

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

na samo dvije…
medo se malo igra s tobom…a ti se praviš mrtav…nećeš ti još dugo biti u plusu…ako u njemu uopće i jesi…
a znaš kako se medo igra…malo te baca vamo-tamo…na kraju te raspori…
samo se ti nemoj sutra raspisat na temi "Što smo danas tržili"…kako si rasprodao sav portfelj i u cashu si 100%…i čekaš nove prilike…budi dosljedan…ostani u dionicama… [bye]


na samo dvije…
medo se malo igra s tobom…a ti se praviš mrtav…nećeš ti još dugo biti u plusu…ako u njemu uopće i jesi…
a znaš kako se medo igra…malo te baca vamo-tamo…na kraju te raspori…
samo se ti nemoj sutra raspisat na temi "Što smo danas tržili"…kako si rasprodao sav portfelj i u cashu si 100%…i čekaš nove prilike…budi dosljedan…ostani u dionicama… [bye]

Daj brate oladi malo

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table



Čitam baš svjetske medije. Konstantno se govori o INVESTITORIMA i inima. I onda bude nastavak recimo – INVESTITORI SE POVLAČE temeljem podataka o trenutnoj nezaposlenosti u USA(Jobbless claims – porastao 9000 u osmom mjesecu). Ma kakav je to investitor koji gleda tjedni podatak o nezaposlenosti? Rast inflacije u mjesec dana od 0.3 posto? Meni je to smiješno. Previše od dana do dana – premalo u budućnost. Takvi sitni kratkoročni pogledi – vežu se uz izreku – od drveća ne vidi se šuma.

da da…kakvi to investitori gledaju tjedni podatak o nezaposlenosti…hm…nitko mi ne pada na pamet…osim cijelog Wall Streeta…koji ako im se ne svidi taj podatak izrokaju burzu i indekse…prvo svoje…a onda Europa i Azija slijede…itd itd…
al ne znam kako to sve skupa pomaže vama i vašim dionicama koje strmoglavo padaju…ili im to slijedi…a vidim da niste toga još ni svjesni… [bye]
[/quote]
A gle, svako garantira sa svojim novcem ono što radi. Ja niti jednu jedinu dionicu nisam prodao. Samo sam nadokupio. Vidjeti ćemo na kraju. U prilogu dostavljam DOW JONES HISTORY od 1920. Vidjeti ćete da nikada ali nikada nije bilo konstantne stagnacije – samo manjeg rasta. To što se netko tu raspisao o svojoj potrebi da se baci sa litice… to je druga tema.
Moj savjet: ići kontra struje. Ne prodavati kada pada kupovati kada raste, Jednostavno ne.
http://stockcharts.com/freecharts/historical/djia1900.html

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


a znaš kako se medo igra…malo te baca vamo-tamo…na kraju te raspori…

– a sada je na ovoj temi nedostojao samo ovaj tip zvni "marcipan".
– jadno je kada tipovi kojima je portfelj 20-50.000kn se naveliko raspišu na više tema o slomu i krahu burze.
– pa ovoliko ni gospon Splićo nije jadan sa sa svojim pisanjem jer uvijek ima i puno gorih np. marcipan.
– gospon Marcipan, pa vidimo kako cijene dionica padaju, nekima je to prilika za jeftinu kupnju a neki u tome vide smak svijeta.
– zbog toga za vaše dobro gospon Marcipahn ostavite se burze jer to jednostavno nije za vas,
– vi to doživljavate previše emotivno.
– pa i moj prijatelj gospon Lopina je 101% u dionicama i ne brine se zbog toga jer je i više nego siguran u svoje investicije.
– postoje neke cijene na kojima su dionice stvarno jeftine.
– one mogu biti i jeftinije, zbog toga uvijek moramo imati neku keš poziciju.

– I love this game.
Pozdrav !


, pa vidimo kako cijene dionica padaju, nekima je to prilika za jeftinu kupnju a neki u tome vide smak svijeta.

naravno…kad se jos nije prodalo dovoljno….treba jos uvalit skupe papirustine ovcama
[lol] [lol] [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

‘It’s a war zone’
http://money.cnn.com/



a znaš kako se medo igra…malo te baca vamo-tamo…na kraju te raspori…

– a sada je na ovoj temi nedostojao samo ovaj tip zvni "marcipan".
– jadno je kada tipovi kojima je portfelj 20-50.000kn se naveliko raspišu na više tema o slomu i krahu burze.
[/quote]

***kolegice Ivana, nemojte biti tako surovi sa tipovima poput "marcipana"… da ih nije puna država ja nikad nebih otišao u svijet trbuhom za kruhom, nego bi sad umjesto plaće u CHF imao barem 1 kredit u CHF uz nekoliko u euru, posvadjanu familiju, prevarene prijatelje, prisilno slušao cajke sa susjedovog cd-a i portfelj od par kila kuna, a jedina zanimacija bi mi bila da drukam na propast dionica i smak svijeta(usput da ispravim marcipana – Maye nikad i nigdje nisu napisale da bude smak svijeta) jer bih htio kupiti BLJE za 3 kune, Zabu za 5 ili ADPL za 2… ja takve tipove obožavam, uvijek se razveselim što im ne plaćam porez i što im moja djeca nikad neće plaćati porez

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!



a znaš kako se medo igra…malo te baca vamo-tamo…na kraju te raspori…

– a sada je na ovoj temi nedostojao samo ovaj tip zvni "marcipan".
– jadno je kada tipovi kojima je portfelj 20-50.000kn se naveliko raspišu na više tema o slomu i krahu burze.
– pa ovoliko ni gospon Splićo nije jadan sa sa svojim pisanjem jer uvijek ima i puno gorih np. marcipan.
– gospon Marcipan, pa vidimo kako cijene dionica padaju, nekima je to prilika za jeftinu kupnju a neki u tome vide smak svijeta.
– zbog toga za vaše dobro gospon Marcipahn ostavite se burze jer to jednostavno nije za vas,
– vi to doživljavate previše emotivno.
– pa i moj prijatelj gospon Lopina je 101% u dionicama i ne brine se zbog toga jer je i više nego siguran u svoje investicije.
– postoje neke cijene na kojima su dionice stvarno jeftine.
– one mogu biti i jeftinije, zbog toga uvijek moramo imati neku keš poziciju.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

e jovana…pisala bi ti drugačije da nisi u papirićima…a nisi luda da sad kad si se nakrcala papirićima pišeš na forumu ono što je sve izglednije…krah eurozone i nova recesija…a znamo svi što će to značiti za tvoje papiriće…
al dovoljno ti je teško i s ovih -1.62% s koliko je danas završio crobex…sutra će biti još gore…a da razmisliš o kraćenju nekih pozicija?
meni nije kraj svijet nova recesija i slom eurozone…al onima koji su trenutno u papirićima to bi vrlo lako mogao biti kraj svijeta…
nemoj samo da te medo razbuca…mnogo si prelepa za to…

Evo stvari idu svojim tokom ,,,,Todorič otvorio 1000 trgovinu,,zaposlio 10 000ljudi a sa uvozom 100 000 ostavio bez posla i ko još ide na tržnice ,,to je globalizacija,,i stvarno još se dobro držimo bez obzira na stanje u državi biznisu itd.moje mišljenje da nas tek očekuje kriza ,,,kao što je prošla pokrana Đakovština moglo bi se desit i drugim firmama koja danas imaju samo političku podršku a grcaju u dugovima treba stat na loptu razmislit,sad se spominju i porezi pa se nadam da če biti interesantno na ovom forumu,,,,, [bye] [wink]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

New Report

Close