Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



HT.
– ako bude veći zaron, a biti će.
– svakako početi skupljati po malo HT na niskim cijenama.

– ako ste bili hrabri mogli ste zaraditi na tom HT-u 5-6%.
– ADPL je nudio mogućnost od 10%.
– KODT je trenutno i više nego jeftina, pokušavam ju nadokupiti ali jeftino ne ide, neke veće trgovine nema ali zato ima liparenja i velike želje za jeftinom kupnjom.
– dobra je i JMNC, tu nema neke kupnje, ali ako cijena padne na cca 35.000kn svakako kupiti.

– ovo su vam fundamentalno i više nego o.k. dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ivana,pročitaj si ovo.
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Captain%20Hindsight

Prepoznaješ li se u tome?
Zar zaista misliš da samo ti možeš analizirati prošlo vrijeme?

Evo ti primjer : Da ste bili hrabri ,mogli ste kupiti PTKM prije par dana na 155 i jučer prodati po 180 kn.Kako to točno nekome pomaže?

Kad je malo frka na vanjskim tržištima,nigdje te nema sa komentarima,a neki dan kad si rekla da ćemo pasti 5 posto je bio totalni promašaj.
Ništa loše s ovim ne mislim ,ali kad pišeš ovakve stvari ,ista stvar je kao da ništa nisi ni napisala.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”






Splićo + Lopina.
– meni je najgore što se doslovno trude ovu temu upropastiti što više.
– tako umjesto dionica na ovoj temi se najviše piše o ovoj dvojici drukera koji spadaju u samo dno dna drukanja.

– I love this game.
Pozdrav !

Kada je bal neka je maskenbal !
Lopina i Splićo imaju jeftin i prepoznatljiv druk, može se reći i simpatičan. Splićo tu i tamo malo zaglibi pa emotivno reagira, ali to samo govori da nije kao iskusni šeširići pokvaren do bola.

[/quote]
Evo malo matematike:

Mali koeficijent P/E XP/BV,što je manji to je veći.Manje je bolje!

CROBEX –zadnja cijena——P/E——-P/BV—–P/E X P/BV

ADPL——–108,64————6,38——-0,69——-4,13 Ivana,Lopina

ADRS——-220,68————-6,70——-0,53——-3,58 LOPINA

ATGR——-620,40————19,56——1,39——-27,19

ATPL—— 531,68————-5,20——-0,52——–2,70 Ivana ,Lopina

CKML—–3.601—————-9,62——-0,80——–7,70

DLKV gubitaš

ERNT—–1208,47————-15,56——1,68——-26 Ivana

HT——–241,40————–10,76——1,97——-21,20 IVANA

IGH——1.234,36————-16,70——0,49——–8,18

INGR-gubitaš

KNZM—- 186,17————–10,14——-1,91——-19,37

KOEI——580,20—————9,76——-0,92———9,02 LOPINA

KORF_stalni gubitaš

KRAŠ —-449,19—————10,08——1,02——–10,28

LEDO—5737,36—————-11,54—–1,57———18,12

PBZ——560——————–11———0,91———10,06

PODR—-286,59—————-14,36—–0,92———-13,21

PTKM-gubitaš

ULPL—-511,40—————–5,39——0,47———–2,53 LOPINA

VIRO—-430,72—————-15,04——1,2————18,05

ZABA— 57,61—————-11,51——-1,30———-14,96 IVANA

THNK—1190——————22,57 ——-0,70———15,80

_______________________________________________________________________________________
Padobranci

KODT_R 1167,52————-8,10———12,97——-14,74 IVANA

JNAF —–2.655—————32,24——–0,83——–26,76 IVANA

LKRI——141,18 ————–6,13———1,74——–10,67

LCDS—–24,93/delistir./—–7————-0,24——–1,68 LOPINA

CRLL—-2400—————–125,29——–1,22——–18,65 IVANA

BRIN ——19———————5,46——–0,34———1,68 Lopina

__________________________________________________________
ZVZD———————————————————3,89__bigfoot pravovjernik
JMNC—42.000——————-9,32——-1,09———10,15_Ivana

Napomena:rezultati su izbačeni na temelju konsolidiranih izvješća na ZSE ako ih ima ,.a ako nema onda od dostupnih podataka.

Preporuka:

Kraj kolone P/E x P/BV upišite imena drukera koji zastupa dionicu
LOPINA :Ivana 7

Nađite prosjek pa ćete utvrditi tko je druker ,a tko možda nije.

Za ove ispod crte napravite isto

Da li rebus pokazuje tko zastupa lošije firme,tj skuplje dionice.

[/quote] Rješenje rebusa!

sedam dionica _zbir koeficijenata P/EXP7BV ——-prosjek

IVANA ————————————111,7————15,95—- nije skupo,ali ni jeftino

LOPINA————————————25,5————–3,64—to je nemoguće jeftino i to ne postoji

argumentirano postoji,podaci sa ZSE

Lopinine dionice su svjetlo.

Ivanine -tama,u najboljem slućaju polumrak

Tko slijedi Lopinu,doći će u zemlju gdje med i mlijeko teku u potocima!

[/quote]

Dopisana Zvijezda,ima li još dobrih prilika?

[/quote]
JMNC_pad dobiti u odnosu na prošlu godinu,radije se pije iz špine nego iz boce_kriza je
ali na 35 tis. kao što kaže ivana bi bila dobra kupnja.Ipak ADPL je fondamentalno po ovim
cijenama bolja od Jamnice,a o mom miljeniku …../ime se ne smije izgovarati

Cijeli svijet se zastidio od 1 do 2%.

Stidni i američki futuresi oko 1%.

Dakle,oko nas loše.Kod nas bi moglo biti isto loše ,ali nešto manje loše nego na trulom zapadu.

Mislim ,da je vrijeme za lagano skupljanje iz zasjede.

Na ZSE će teći med i mlijeko,samo strpljenja!


Cijeli svijet se zastidio od 1 do 2%.

Stidni i američki futuresi oko 1%.

Dakle,oko nas loše.Kod nas bi moglo biti isto loše ,ali nešto manje loše nego na trulom zapadu.

Mislim ,da je vrijeme za lagano skupljanje iz zasjede.

Na ZSE će teći med i mlijeko,samo strpljenja!

"Na trulom zapadu" ?

Ima mnoga imena sto bi mogao dati zapadu ali trul???

Zemlje poput Njemacke i skandinaviske zemlje ne bi zvao ..trule.

Ali na forumima se mnogo toga cuje…sto li ce pak biti kad budu mnogo losija vremena od danasnjih??

Mozda se onda nece pisati trulo…nego gnjilo

Croman iz Svedske(ni trula ni gnjila)

Hm.

Ne vjerujem u pretjerani decline niti tržišta niti Zapada. Eu i Euro će sigurno preživjeti i to ne dvoumim. Schauble je negativan ali kad push dođe do shovea uvesti će se i famozne Eurobondsice. Njemačkoj ide na dugi rok EURO na korist zbog manjeg rasta valute temeljem izvoza. Paše i Kini da diverzificira dolarne rezerve u EURO. Druge opcije niti nema tj. treće. USA ima pozitivan prirodni prirast to je jako bitno. Svima je još u glavi 2007/2008 i svi se boje pada. Također svaki rast Yuana će proizvesti pad izvoza Kine. Europa ide u dobrom smjeru a to što oni nisu uveli odmah euro obveznice a Ameri qe3 je pametno. Tržišta su sada opijena svakom i najmanjom viješću. Dobro je da ih se stavi na odvikavanje i makne državna intervencija.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Nadalje, ne bi niti htio osobno rast 2006/2007/2008. Takav rast upučuje samo na neracionalnost i pad. Bolje neka se gura ali dugo nego nabrzinu i još gori pad. Kažem ulaskom u EU i upgrejdanjemkreditnog statusa raste nam moć jeftinijeg zaduživanja i privlaći one koji će tražiti rizične ali ipak nešto sigurnije zarade. Imajmo na umu da ulazimo sami i da će naglasak biti samo na nama.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Nadalje, ne bi niti htio osobno rast 2006/2007/2008. Takav rast upučuje samo na neracionalnost i pad. Bolje neka se gura ali dugo nego nabrzinu i još gori pad. Kažem ulaskom u EU i upgrejdanjemkreditnog statusa raste nam moć jeftinijeg zaduživanja i privlaći one koji će tražiti rizične ali ipak nešto sigurnije zarade. Imajmo na umu da ulazimo sami i da će naglasak biti samo na nama.

samo ti čekaj ulazak u EU…eno ti vani masakar na burzama…a bit će i kod nas…uskoro…mi uvijek malo kaskamo…da sam u dionicama iskoristio bi to kaskanje da se iskrcam, dok još ima kupnje…
budućnost eurozone i EU je neizvjesna…to ti potvrđuje i ovo crvenilo koje je zahvatilo burze…
a ti kupuj i čekaj ulazak…do onda će crobex biti na 1200 bodova…pa s ulaskom smanjiš gubitke…ako do ulaska dođe… [bye]



Nadalje, ne bi niti htio osobno rast 2006/2007/2008. Takav rast upučuje samo na neracionalnost i pad. Bolje neka se gura ali dugo nego nabrzinu i još gori pad. Kažem ulaskom u EU i upgrejdanjemkreditnog statusa raste nam moć jeftinijeg zaduživanja i privlaći one koji će tražiti rizične ali ipak nešto sigurnije zarade. Imajmo na umu da ulazimo sami i da će naglasak biti samo na nama.

samo ti čekaj ulazak u EU…eno ti vani masakar na burzama…a bit će i kod nas…uskoro…mi uvijek malo kaskamo…da sam u dionicama iskoristio bi to kaskanje da se iskrcam, dok još ima kupnje…
budućnost eurozone i EU je neizvjesna…to ti potvrđuje i ovo crvenilo koje je zahvatilo burze…
a ti kupuj i čekaj ulazak…do onda će crobex biti na 1200 bodova…pa s ulaskom smanjiš gubitke…ako do ulaska dođe… [bye]
[/quote]
A dobro ovo nepodloženo drukanje je smiješno.
Neće biti niti Europe. Propasti će svijet. Omča oko vrata. Škrgut zuba. Sigurno. Ne gledam od dana do dana. Znam da USA firme imaju najviše casha na bilancama u zadnjih 10 godina. Brutalno. 11 posto a banke imaju 10 posto. Smijeh. Negdje ta gotovina mora ići. To što je danas crveno nema nikakvo uporište u realnosti. Gluposti. a prije svakog rasta ide pad. Pad je već dugo. Nikad ništa ne raste unedogled niti ne pada. Kolega sa iskustvom zar niste naučili lekciju? Kupovali ste kad su drugi kupovali i prodavali kad su drugi prodavali?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Večina američkih kompanija osim Della je objavila puno bolje rezultate prodaje. Svjetski Holcim nije jer je skup zbog rasta franka. Niti zlato nebude išlo unedogled gore. Sigurno ne. Nema vječnog rasta ili pada. Pad je izvršen, po meni.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Prepoznaješ li se u tome?
Zar zaista misliš da samo ti možeš analizirati prošlo vrijeme?

Evo ti primjer : Da ste bili hrabri ,mogli ste kupiti PTKM prije par dana na 155 i jučer prodati po 180 kn.Kako to točno nekome pomaže?

Ništa loše s ovim ne mislim ,ali kad pišeš ovakve stvari ,ista stvar je kao da ništa nisi ni napisala.

gospon Br333.

– nije vam prošlo vrijeme ako sam kopirala svoj post kada sam kupovala taj HT,
– te sam sada napisala što se je postotno dogodilo s tim investicijama.

– a za PTKM, isto to sam pisala i za KOFR, baloni….. i je li tu cijena dobro pala.
– i, je li mi se tko za to zahvali, nije…. ali ste me punili jedinicama.

– I love this game.
Pozdrav !

Kolega nesmijem javno ,,,,,

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Čitam baš svjetske medije. Konstantno se govori o INVESTITORIMA i inima. I onda bude nastavak recimo – INVESTITORI SE POVLAČE temeljem podataka o trenutnoj nezaposlenosti u USA(Jobbless claims – porastao 9000 u osmom mjesecu). Ma kakav je to investitor koji gleda tjedni podatak o nezaposlenosti? Rast inflacije u mjesec dana od 0.3 posto? Meni je to smiješno. Previše od dana do dana – premalo u budućnost. Takvi sitni kratkoročni pogledi – vežu se uz izreku – od drveća ne vidi se šuma.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close