Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

neću citirati da ne zauzima prostor, ali svaka čast ivana7 na zadnjih nekoliko postova.
To razmišljanje oko investitora, radnika, rizika i sigurnih plaća je odlično samo je problem što to većina ljudi kod nas ne kuži pa je svaki onaj koji zarađuje investirajući lopov.

Dva i dva su četri, ali ne uvijek

lako je biti samouvjeren i optimističan dok tržište kontinuirano raste. Samo vidjeti ćemo kad se desi slom sličan onome u americi kad je tržišna kapitalizacija pala u dvije godine sa 15.000 miljarda dolara na 7.500 miljarda?
Pitati ću vas onda da li će svi biti u plusu i da li ćemo se hvaliti kako smo veliki investitori.

Bolje prekasno nego nikad.

ja hocu jer imam VART i DDJH [smiley1]

“Please, God, Just One More Bubble.”


Ivana!. ko ti se više sviđa Coca Cola ili Asko?[smiley2]

– Coca Cola mi se sviđa kao piće.
– A puno više mi se sviđaju ovi kao Asko što ne mijenjaju nikove i prepoznatljivi su mi na forumu, te od takvih i mogu preuzeti dobar savjet, a tebi će za to trebati više mjeseci, jer da sad i što preporućiš nepoznat si na ovom forumu.
Pozdrav !


Pa tko to krstari Venezuelom? Mozda kakav pijani jahtas. [smiley7]


ivana7, daj ti nama neki savjet za iduci tjedan, ali ne za krstarenje jer je to uzasno dosadno,

– bila sam ja i na Floridi ali je ipak Venecuela puno ljepša , puno jeftinija, i puno zabavnija, a blizu ima i puno prekrasnih otoka.
– do tamo je najbolje doći direktnom vezom Frankfurt – Caracas.


lako je biti samouvjeren i optimističan dok tržište kontinuirano raste. Samo vidjeti ćemo kad se desi slom sličan onome u americi kad je tržišna kapitalizacija pala u dvije godine sa 15.000 miljarda dolara na 7.500 miljarda? Pitati ću vas onda da li će svi biti u plusu i da li ćemo se hvaliti kako smo veliki investitori.

– prvo i osnovmo pravilo kod velikih igrača.
– nikako s cijelim kapitalom u dionice.
– kad se to dogodi što govori gospodin Skakac, to će biti fenomenalna prilika za dodatno bogaćenje, aktivirati ćemo cijeli kapital, i još dići kredite i nakupovati se jeftinih dionica.

– zašto se neće tako nešto dogoditi, velika korekcija.
– puno puta sam pisala, prošle godine u Hrvatskoj je bilo 12.500 investitora, a od tog broja ipak je jako veliki postotak malih investitora.
– ove godime očekujem najmanje duplo povećanje investitora, vidili ljudi kako može lova doći i na puno lakši naćin.
– ovo s PLVA, pa sada INA, očekujemo HT, HEP, što vidimo često u dnevniku, cijena INE na rekordnim cijenama, oni koji su upisali zaradili su ….
– na bankama ima još puno love, koja se polako ali stalno preljeva na burzu, i to je ono što diže tržište, jer već odavno je trebala biti koja sitna korekcija.
– pročitala sam koliko je novaca uplaćeno samo u prvom mjesecu u dioničke fondove, pa kad to podjelite s radnim danim burze, i prometu na burzi dobiti ćete jako interesantne podatke, namjerno neću staviti taj podatak, neka ga netko drugi napiše, ali to je osnovni razlog ovakvog rasta.
Pozdrav !


lako je biti samouvjeren i optimističan dok tržište kontinuirano raste. Samo vidjeti ćemo kad se desi slom sličan onome u americi kad je tržišna kapitalizacija pala u dvije godine sa 15.000 miljarda dolara na 7.500 miljarda?
Pitati ću vas onda da li će svi biti u plusu i da li ćemo se hvaliti kako smo veliki investitori.

Takav slom se neće dogoditi više nikad nigdje, a posebno ne kod nas. Čini mi se da ne znaš baš previše o tome, ne bi to napisao.
Tada su se vrijednosti velike većine software-skih kompanija u tehnološkom sektoru temeljila na godwillu, dakle na nematerijalnoj imovini, a nakon shvaćanja da su očekivanja bila nerealna, balon se ispuhao i došao na svoju relativno realnu vrijednost.
Treba napomenuti da velika većina tih kompanija nisu imali nikakve neketnine i malo materjalnih vrijednosti u vlasništvu, pa se s toga tako nešto moglo i očekivati prije ili kasnije.

Po meni, ako ikada i dođe do korekcija našeg tržišta, može iznositi max 20%, a optimisti će to nazvati “predahom” tržišta.[smiley2]
Prema tome, imamo razloga za samouvjerenost još neki niz godina.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Skakac: ” lako je biti samouvjeren i optimističan dok tržište kontinuirano raste. Samo vidjeti ćemo kad se desi slom sličan onome u americi kad je tržišna kapitalizacija pala u dvije godine sa 15.000 miljarda dolara na 7.500 miljarda? Pitati ću vas onda da li će svi biti u plusu i da li ćemo se hvaliti kako smo veliki investitori. ” Takav slom se neće dogoditi više nikad nigdje, a posebno ne kod nas. Čini mi se da ne znaš baš previše o tome, ne bi to napisao. Tada su se vrijednosti velike većine software-skih kompanija u tehnološkom sektoru temeljila na godwillu, dakle na nematerijalnoj imovini, a nakon shvaćanja da su očekivanja bila nerealna, balon se ispuhao i došao na svoju relativno realnu vrijednost. Treba napomenuti da velika većina tih kompanija nisu imali nikakve neketnine i malo materjalnih vrijednosti u vlasništvu, pa se s toga tako nešto moglo i očekivati prije ili kasnije. Po meni, ako ikada i dođe do korekcija našeg tržišta, može iznositi max 20%, a optimisti će to nazvati “predahom” tržišta.[smiley2] Prema tome, imamo razloga za samouvjerenost još neki niz godina.

realno teže korekcije može biti samo u slučaju nekog težeg poremećaja u svijetu tipa 11.09.
Sve drugo Hrvatska će lako riješiti jer nas pravi razvoj tek čeka. Pa vidite koje količine novca svaki mjesec ulaze na tržišta kapitala

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Arap: ” ja hocu jer imam VART i DDJH [smiley1] ” još da nisi slušo cartmana nego neke mlađe investitore i ostavio ptkm u portfelju gdj bi ti bio kraj.

a da sam ostavio zlar, hdel… uglavnom, najbolji pokazatelj da ce neka dionica rasti jest kada je ja prodam. [smiley2]

“Please, God, Just One More Bubble.”


..uglavnom, najbolji pokazatelj da ce neka dionica rasti jest kada je ja prodam. [smiley2]

Jeli misliš što prodavati ovih dana? [smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


mika: ” još da nisi slušo cartmana nego neke mlađe investitore i ostavio ptkm u portfelju gdj bi ti bio kraj. ” Bio bi medju zadnjima na virtualnoj burzi, odma pored Mike.

trenutno me šiješ ali kad moje krdo krene prema gore nema zaustavljanja.Zamisli samo ptkm na 450-500 kuna.[smiley2][smiley2]

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ma ja dosta toga neznam pa nije u redu da dajem i savjete za kupnju.
– ljudi obično očekuju za savjer 1 – 2 dionice, ja gledam tržište i ulažem dosta široko i u nekim dionicama čekam dosta i ne pravim greške tipa gospodina Arapa.
– uvijek nađem i zicere u koje ulupam veliku lovu, sada je to INA na kojoj očekujem još rasta, ali je ipak ne bih preporučila jer je odradila rast.

– prije dva tjedna sam pisala KORF i SNHO pa odradili su i oni lijepi rast. Pa tu je još bio i LEDO ali bez rasta, neznam čula sam kako dobro rade možda i on naraste.

– prošli tjedan se nije ni pisalo na ovoj temi, bila sam dijelom i u kešu, očekivala sam korekciju koje nije ni bilo, na prošlim postovima sam pisala i zašto, i da ne napišem ja moliću onoga tko zna isto neka napiše na ovim stranicama kolika je lova ušla u dioničke fondove u prvom mjesecu, pa će Van svima biti jasno o čemu se tu radi.

– ovaj tjedan sam išla u kupnju zbog disperzije rizika, jer je INA puno stršila u portfelju.
– kupovala sam:
– SNBA mala banka koja dobro radi, izašli rezultati i skočila cijena, a još je čeka i prodaja, več sam ju imala na njoj puno zaradila pa prodala, sad kad je splitana i dobro pala kupila sam ju ponovno, ovo zadnje je bilo samo nadokupljivanje.
– PDBA kupila sam ju jer je jedina od banaka koja nije odradila rast, ne odobravam privatizaciju na način kako su to napravili.
– MMTZ nadokupila jednu dionicu, neznam ništa pitajte one koji pišu kako to vrijedi i preko 100.000kn.
– TNSA također nemam pojma, mislim kako je ovo ipak niska cijena, dosta špekulativna dionica, ne preporučujem ju novima na burzi.
– JDPL pa općenito rastu svi, ovaj je dosta loš uspoređujući ga s ATPL i TNPL, ali ga čeka privatizacija.
– ATPL pa godinu dana je na 900kn, ovo je normalni rast tržišta, a firma dobra, lani je podijelila i dobru dividendu.
– LURA to je ta koju sam kupovala u tajnosti ?! ali ode mislila sam ju još nadokupiti, ali ovo naše ludo tržište

– teško je nekako kupovati dionice koje su odradile rast, zato su i meni isto dobrodošli savjeti.
– još bi nadodala.
– PTKM izjednačila se kupnja s prodajom i cijena raste, ali tu bi najbolje bilo pitati moga prijatelja Cartmana.
– INA ako padne mislim kako je dobra prilika za dugoročno ulaganje, nju ću isto malo kupiti i na ovim cijenama.
– sad je interesantam MIV ali nemam pojma o tome i nisam u tome.
– HDEL pa oni koji su je kupovali ispod 500kn mogli bi ići u realizaciju dobiti, oprezmo kod kupnje.
– ARNT kažu kako će biti prodana ? ipak je dosta narasla.
– ja imam dosta ADRS i MAIS povezane su firme a one jedino nisu odradile rast (ako tko zna molila bi ga odgovor)
– mislim se i na kupnju ZABA.
– kod PBZ ne znam bi li kupovala ili prodavala, eto ni meni nije puno toga jasno, a u dosta toga sam prisutna pa i ne mogu sve to znati.
Pozdrav !

New Report

Close