Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


+jdpl 101kn
-jdpl 116 kn
+vdkt
+igh
+atpl
+zvcv
+dlkv
+hdel
+lkri
-lkpc na kraju

jdpl….na mojoj gledalici danas ni jedna transakcija nije prošla po ovim cijenama što više pišete…ne kažem da vi kolega lažete,jedino da nas brokeru mantaju sa transakcijama [lol] [lol] [lol]

promatram dionice koje imam u portfelju i jos neke meni zanimljive, jedno 25 njih. U ovom padu dionice koje smatram dobrim za iduce razdoblje pale su na razinu proljeca, zime ili najgore onog predbozicnog uspona. to je posljedica i prethodnog rasta, ali svejedno je indikativno. dionice kao brodari, adris, ht zakucane su na ili skoro na velika dna prethodnih godina (sektor u banani, dobiti koje lagano opadaju kroz vise godina). kao nekakav stres test daje mi dodatno za razmisljati o djelovima portfelja [smiley]. da, gradjevinare nisam gledao, ne znam kad bi me mogli poceti zanimati, oni i onako stalno probijaju nova dna.




Glavna gubitnica dana opet njena visost Ivana sedma jerJanaf je gadno ljosnuo, ERNT nastavak pada ispod 1300kn,… kolegica Ivana već preko 900.000kn u gubicima.
Metla je njen najbolji prijatelj IPAK.

..vidim da ne šmekaš Ivanu 7 , vaša stvar , ali eto za informaciju …u nedjelju navečer mi je rekla da croby u ponedjeljak tone 5 posto ,..ženska intuicija il nešto drugo, never mind …ali pogodila je ..

[/quote]
velika pamet i znanje je bilo potrebno za to skuzit [lol] [lol] [lol]
[/quote]

gospon glasnogovornik bwin65 …je li se njezino Visočanstvo osvrnulo na sutrašnje kretanje nama mile burze…unaprijed zahvaljujem i dubok naklon vašoj kraljevni….


Generalno, ulagači koji su prodavali hrvatske dionice su neracionalno reagirali na sniženje američkog kreditnog rejtinga kada su prodavali po cijeni "daj što daš". Isto se može reći i za američke ulagače koji su također potpuno zanemarili fundamente te činjenicu da većina američkih blue chip kompanija leži na brdu gotovine (npr. APPLE koji je prije par dana imao više gotovine nego američka vlada). Ovo je bilo ljepo šišanje malih ovčica koje nisu ni prestale drhtati od kraja 2008. Utjecaj cijele ove AA+ krize ne može ostaviti duboki utjecaj na hrvatsko gospodarstvo. Na CROBEX-u trenutno ima hrpa dionica koje su trguju na P/E ispod 10, što je i više nego OK s obzirom da pravi oporavak dobiti hrvatskih kompanija još nije ni počeo.

ošišat će i sutra malo ofčica…
neće ti pomoći ovih 10 P/E…
a moglo bi se reći da pravi pad na zse još nije ni počeo…



Generalno, ulagači koji su prodavali hrvatske dionice su neracionalno reagirali na sniženje američkog kreditnog rejtinga kada su prodavali po cijeni "daj što daš". Isto se može reći i za američke ulagače koji su također potpuno zanemarili fundamente te činjenicu da većina američkih blue chip kompanija leži na brdu gotovine (npr. APPLE koji je prije par dana imao više gotovine nego američka vlada). Ovo je bilo ljepo šišanje malih ovčica koje nisu ni prestale drhtati od kraja 2008. Utjecaj cijele ove AA+ krize ne može ostaviti duboki utjecaj na hrvatsko gospodarstvo. Na CROBEX-u trenutno ima hrpa dionica koje su trguju na P/E ispod 10, što je i više nego OK s obzirom da pravi oporavak dobiti hrvatskih kompanija još nije ni počeo.

ošišat će i sutra malo ofčica…
neće ti pomoći ovih 10 P/E…
a moglo bi se reći da pravi pad na zse još nije ni počeo…
[/quote]
Ne bih se složio. Ako Ameri završe u plusu a trenutno izgleda da budu, Azija će slijediti a onda i mi. Ako Amerikanci budu u plusu do 22 sata mi smo sutra u Crobexu u plusu nekih 1 posto do 2 posto. Sutra. A onda lagano prema gore. Ključni naglasak je na lagano. Rate će prema FEDU ostati na 0.25 još 2 godine. Nisu naglasili QE3. To im je zadnje oružje. Po meni, do kraja tjedna trebalo bi se iskupovati na ZSE jer poslije ne vjerujem da bude ovako jeftino.( jeftinoća je ponekad subjektivna)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


ošišat će i sutra malo ofčica…

a koje će budale sutra prodavati kad su svi vidjeli da smo se nakon rasprodaje i minusa crobexa od -5,1% vratili i završili na -1,3% dok su se pojedine dionice vratile s -15% i završile na 0 ili čak u plusu?! [yawn]

Dow + 3,97 Nasdax + 5,29 S&p + 4,75

Za mirniji san.


Vidi čuda sedma se ne hvali kako je to izgubiti jedan luksuzni auto u jednom danu. Mislim da svekoliku javnost ( barem mene ) interesira kakav je osjećaj izgubiti jedan luksuzni auto u par sati.

gospon Nikson.

– uvijek ja napišem kako je bilo.
– dobro bi bilo da sam izgubila jedan luksuzni auto, ali u dva dana bila su izgubljena 2 auta,
– 8/8, ne pamtim kada sam imala toliki pad portfelja,
– štetu sam probala umanjiti koliko se moglo, ali nacrtajte mi kako mogu izići np. iz BRIN-a ili tamo gdje sam u top10.
– najveća greška mi je bila u slaboj keš poziciji, ali sam nešto i prodavala, nešto sam i danas prodavala, rušila neke dionice, neke iz zezancije a neke jer ih ne mislim dugoročno imati.
– glavno mjerilo je bilo koliko je što palo, za kupnju ili prodaju.
– samo dno sam pogodila, a to sam vam tu i napisala.
– i tako kadam gledam to današnje dno, i dan koji sam završila u +1.56%,
– rezultat toga današnjeg rada je stvarno jedan dobar auto, ali još gubim jedan od jučer kada sam izgubila dva.
– burza je takva.
– kada ste u plusu stvarno nije teško gubiti lovu.
– ali ovaj tjedan umjesto kupanja mi je pratiti burzu, i probati zaraditi za još jedan dobar auto.
– možda i uspijem, sutra će mi leći dividenda od ADPL i to bih trebala upucati na burzu.
– samo sada sam skoro full u dionicama, te ako se burza ponovno sruši to će biti pravi gubitak svih gubitaka.
– ali maksimalno rizikiram, jedino se tako može puno zaraditi.

– I love this game.
Pozdrav !

a mislim da je svima jasno da će sutra biti uspona i to jakih. Ameri po 4 do pet posto rasli. Hang Seng bude i više Nikkei manje. Ali vrlo vjerojatno vrlo jak dan sutra. Dobro je što FEd nije upotrijebio QE3, još. Ako su uspjeli reboundat na 5 posto i bez printing pressa – to je dobar znak. Biti će zanimljivo sutra.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



+jdpl 101kn
-jdpl 116 kn
+vdkt
+igh
+atpl
+zvcv
+dlkv
+hdel
+lkri
-lkpc na kraju

jdpl….na mojoj gledalici danas ni jedna transakcija nije prošla po ovim cijenama što više pišete…ne kažem da vi kolega lažete,jedino da nas brokeru mantaju sa transakcijama [lol] [lol] [lol]
[/quote]

gospon Domobran.

– to vam naš Splićo trguje na virtualnoj burzi.
– na ovoj gdje se trguje s pravim novcima je već 3 puta bankrotirao.

– I love this game.
Pozdrav !

Kolegice Ivana ostavite se burze jer će Vas opet ošišati!
Vaš portfelj danas +1,56%,a moj danas +9,3% pa nisam zadovoljan jer mi je utekao IGH a htio sam kupiti još.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


da, gradjevinare nisam gledao, ne znam kad bi me mogli poceti zanimati, oni i onako stalno probijaju nova dna.

Sreća da su graditeljske dionice počele zanimati Warrena Buffetta, a dobro znamo kako čovjek ima nos.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

New Report

Close