Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Njena visost Ivana7 gubi već 1,1 milijuna kuna,a taj gubitak će rasti, rasti i rasti.
Evo za kolegicu gdje idu njene uzdanice:

KODT – 900-920KN
ERNT – 850-900KN
ADPL – 75-77KN
JNAF – 1800-2000KN
HT – 200-210KN

Nova runda šišanja za kolegicu Ivanu!



Kolegice Ivana, većina nas je u CASHU pa se smijemo svim padovima burze.
Al Vi nikako da naučite!
Lijepo napišite svoj portfelj ovdje kad ste hrabri da se skupa smijemo za 20 dana kad
svi ovdje budu vidjeli kako se Vaš portfelj istopio na pola!
Evo ja javno napišem svoj portfelj:
58kom LKPC
60% CASH-R-A.

OK sada znamo da se vaš portfelj sastoji od 125.000,00 Kuna, pa me zanima kako se uopće usudite ivani sedmoj obratiti ???? ( nemam ADPL još mi je skup )

Za dionice koje predviđete pad većinom se slažem oko naravno ADPL gdje mislim da taj film nećete gledati.
Janaf ima previše ljudi na piku pa mislim isto, a za HT predviđam i veći pad. Uostalom za HT je to očekivana pojava pogotov ulaskom u EU gdje će morati cijene prilagoditi europskoj regulativi ili u prijevodu bye bye dividenda.
[/quote]
A moj je portfelj oko 222 tis kn.
30% BRIN,30% LCDS,ostali_ELPR.KOES,ATLS,FMPS,JAKT/dokupio jučer/i nešto SLPF ali izgubljen pin
pa luta svemirom.
Keš 1%,čekam na BRIN na 17,xx da Ivana poklekne.

Na ZSE teče med i mlijeko!

Dragi forumaši dužni smo vas izvjestiti da je gumenjak Ivane 7 u havariji.
Otisnila se na more i gumenjak ima komore koje su označene sa imenima dionica .Najveća komora
ADPL,zatim KODT,a negdje sa unutarnje strane i mali zračni jastuk BRIN.Udrila je nevera,motor
se ugasio i brod je počeo plutati i gumenjak je udarao o stine,pa je najprije razbijena komora
KODT.Ali borba je trajala dugo ,ali na kraju je probijena i komora ADPL poslije 15 sati.
Sreća da je ostala ova mala zaštićena komorica BRIN koja je održala brod iznad površine.
I Ivana se nekako dovukla do male uvalice i možemo reći da je na sigurnom,ali postoji mogućnost da se prehladi,jer je malo podhlađena,jer je već ranije bila jako ošišana, da joj i ljeti
može biti hladno.
Ipak kako nove nevere dolaze i sa Atlantika i sa Sjevera,čak i sa dalekog istoka još uvijek postoji mogućnost zračnog vrtloga i u ponedjeljak.Do tada će na Jadranu biti mirno.

U očekivanju anticiklone srdačno vas pozdravljamo!

I ja sam na moru.Imam sigurnu plovidbu do ponedjeljka,a kako se nalazim na pučini i u ponedjeljak ću i dalje biti na moru,daleko od sigurne luke.A da samo znate koliko ima brodova. Ovo je vjerovatno jedna od jačih višednevnih regata.A odustajanja nema,takva su pravila igre.Tek u ponedjeljak se može i odustati ali odustatnina može biti jako velika.
Sada je mirno,a oluja se sprema.
Ivanu sam sreo ispred luke i govorio joj da ne ide u tom smjeru jer će nevera.Izvrijeđala me je,da sam ostarija i izlapija,da nemam pojma o vremenskoj prognozi i doživjela je ovu nezgodu.
Drugi put ću pametnije,pjeva Gibo….Ivana,neka ti ova pjesma bude budući motto …..

Kud plovi ovaj brod,kud ljude odnosi –strpljenja do ponedjeljka!

Kolega lopina ,

pa šta sada radite na moru u ovoj gužvi turista (terorista) ?
Umjesto da koristite priliku i kupujete dionice na rasprodaji .
Na more se ide kad se turisti vrate kući , da se uživa u miru i da se nagradi za dobru zaradu .
I računaljka ( i mobitel) se ne nosi na more !

Pozdrav

.




Iako je tema best buy pišem ovaj put za dionice koje treba izbjegavati i ne kupovati:

———zadnja cijena–P/E—-P/BV——-P/BV

1.PTKM,————negativan pozitivan negativan

2.KODT 1.251,43 —-8,69—–1,94——–16,86—

3. ADPL 120,06——-7,05—–0,71———-5,01

4. ERNT 1.309,99—–16,88—-1,81———30,55

5. HT 253,02——-11,28—-2,07———23,35

6. ADPL

7. LKRI 152,61——–6,63—–1,88———12,46

Obrnuto .
[/quote]

8.BRIN 20,60——————————————-2,08
9.CRLL 2.500——————————————20,22

[/quote]
10.ADRS-P 232,90—-7,08——0,57——————4,04
11.ADRS-R 280——–8,51——0,69——————5,79
12.ATPL 600——-5,85——0,58——————3,39
13.JNAF 2776——33,59——0,87—————–29,22

Napomena:Pogledati dionice pod red br.2./KODT/ 3./ADPL/,4./ERNT/5.HT 9.CRLL,13.JANAF.
To su dionice o kojima je puno pisalala naša dična kolegica IVANA i to u vrijeme kada su bile i skuplje nego što su sada,a i sada nakon što su poskliznule još imaju jako više koeficijente od lopinovskih dionica/ADRS,BRIN,ATPL,uskoro i LCDS,JAKT,FMPS.
Iznimka ADPL potvrđuje pravilo.
Čuvajte se Ivane7 i kada darove obečava.
Radite suprotno od njenih preporuka!

Na ZSE će teći med i mlijeko samo onima koji koriste minimalno matematiku do šestog osnovne/množenje razlomaka/.


ADRS

Ova dionica ima više problema koji su uzrok niskoj cijeni i ovom posljednjem propadanju,ali usprkos svemu sada već polako postaje previše jeftina da se o njoj ne bi razmišljalo…

—Prvo malo o problemima…

– Tu je glavno pitanje što kupac dobiva uvrštenjem Adrisa u svoj portfelj? Do sada simboličnu dividendu, loš odnos uprave prema malim dioničarima i fundamentalno potcijenjenu dionicu koja već godinama nikako da se približi svojoj pravoj vrijednosti.

– Dalje tu imamo ove tužbe koje sjedaju na Adrisov račun koje su dale dodatan impuls za pad dionice… Te tužbe i nisu neki ozbiljan razlog koji bi trebao utjecati na cijenu dionice. AZTN je donio riješenje da je Adris kršio pravila, to sad tek treba ići na sud ,pa Adris ima pravo žalbe… Čak i da se ADRS proglasi krivim i dobije i maksimalnu kaznu od tih 268 mil kn to ga neće niti zasvrbiti. Ipak ta će kazna ako je bude biti puno manja jer nije sudska praksa određivanja maksimalnih kazni za prvi prekršaj. Tu sad svak živ misli da može tužiti ADRS, ali sve će se to na kraju završiti najvjerojatnije simboličnim kaznama i opreznijim postupanjem Adrisa u budućnosti.

– Daljnji možebitni problem tu je izlazak i CEFTE i problemi koje će to donjeti TDR-u na tržištu u regiji. Tu se radi o mogućem povećanju cijena na cca 50% TDR-ovog tržišta. Taj problem nastupa tek za 2 godine i do tada ima dovoljno vremena da ga se riješi. Tu je moguće otvaranje tvornice u BiH što bi bio logičan potez obzirom da TDR u BiH drži gotovo 40% tržišta i stalno povećava svoj udio, možda će biti isplativiji i uvoz cigareta u zemlje CEFTE iz nove tvornice u Iranu, možda se duhanski biznis do tada i proda…

___________________________

– Sada o tome zasto ADRS polako ulazi u segment Best Buy…

– Fundamenti vrište… Na ADRS-P-A imamo obzirom na jučerašnju cijenu P/E = 7,84 , P/B = 0,58 ; gotovo 7 mlrd kn keša na računu, čak i ova simbolična dividenda na ovoj cijeni daje prinos poprilici jednak bankarskim kamatama što je čisto ok prinos… Tu i ovaj omiljeni koeficijent gospodina lopine P/E × P/BV = 4,54 govori kako ovo postaje već iznimno podcijenjeno te se nakon BRINA vjerojatno nameće kao najpovoljnija kupovina na ZSE . (Ovo za BRIN je šala naravno 😀 )

– Razvoj … Od Adrisa svi očekuju da kupi HEP, INU, PODR , KOEI i sl. što bi naravno bilo lijepo, ali od prevelikih apetita nitko ne primjećuje kako se tu stalno nešto kupuje i radi. Ove godine se otvorio hotel Lone , kupila se kompletna Opressa u BIH, ide se na preuzimanje istragrafike i duhana, ulaže se puno u cromaris, početkom sljedeće godine se otvara TDR-ova tvornica u Iranu… Sve je to pojedinačno kikiriki naspram Adrisove veličine, ali sve zajedno ipak daje puno kikirikija

– Prodaja TDR-A… To je naravno jedna pretpostavka i špekulacija o kojoj se već više puta pričalo i od nje nije bilo ništa , ali sada možda izgleda ipak realnija nego prije. Realno za TDR će ulaskom u EU nastupiti problemi i na tržištu CEFTE i sa jačom konkurencijom na domaćem tržištu. Sve je to riješivo i premostivo , ali postavlja se pitanje da li je isplativije boriti se s problemima ili TDR dobro udati.
TDR posljednje vrijeme kompletira i dovodi duhansku diviziju u 100% svoje vlasništvo što bi mogao biti signal da se priprema prodaja kompletnog biznisa. TDR danas ima u svom vlasništvu kompletiranu duhansku diviziju od proizvodnje duhana, ambalaže i cigareta do distribucije putem tiska, i-novina i opresse u BIH. Kupac tu dobija savršeno kompletiranu firmu sa dvije nove i moderne tvornice duhana u Kanfanaru te Iranu, preko 25% tržišta JI Europe sa tendencijom rasta u državama ex Yu, velike mogućnosti širenja na iranskom tržištu… Koliko vrijedi takav TDR je glupo nagađati, ali vrijedi sigurno jako jako puno…

-Dividende, akvizicije…Tu ima keša i za ozbiljne akvizicije i za ogromne dividende što bi sigurno donjelo velik rast dionice. No o tome se priča već godinama 😀

Ovo je za svaku pohvalu .

gosp.Jotun, bravo!
Bravo i za ADRS.
Nisam htio pametovati i pokazati da sam pametniji od vas što sam izračunao koeficijent P/E XP/Bv
i za ADRS-RA i popravio vaš izračun za ADRS-P.
Izračun je malo povoljniji jer ADRS i dalje klizi i postaje sve interesantniji za kupnju i mislim
da ga treba dokupljivati,utoliko prije jer Ivana često piše protiv Adrisa.Suprotno od njenih preporuka.
Ovo bi nazvao Ivanin poučak,ali uz ogradu da to i ne mora biti dugotrajno pravilna strategija,jer je
jako prevrtljiva i ne može joj se vjerovati.Uvijek olovka i papir,može i digotron i u ozbiljnu analizu.
Ja ću se potruditi da vam ukažem na eventualne pokušaje novih Ivaninih podvala kao na CRLL.

Na ZSE će teći med i mlijeko,ako budete koristili minimalno osnovnoškolsku matematiku.


Svejedno LKPC po ovim cijenama me jednostavno vuče i mami da kupujem, jer tu znam da ću oploditi novce, možda ne u idućih 5 dana, al u iduća 4mjeseca itekako.
Po mom sudu LKPC, LKRI su trenutno jedini vrijedni kupovanja s naznakom da LKPC je odlična kupovina od 830-860kn, a LKRI nažalost mi je i dalje preskupa.

ako se BEAR vani nastavi, LKPC ide na 500-600 kn…a ti ćeš onda i gaće izgubiti…doduše, čitam da si već 2 puta krahirao pa ti neće biti toliki šok [rolleyes]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje

OVO JE GROZNO!!!

Ovog petka, već nakon što je završilo trgovanje vrijednosnicama na Wall Streetu pred vikend, agencija Standard & Poor’s je objavila svoju procjenu sposobnosti Sjedinjenih Američkih Država da vraća svoje dugove. Po prvi puta nakon 1941. je ta sposobnost označena jednom ocjenom ispod najbolje, kao AA%2B. I ova, možda najutjecajnija od tri agencije za rating, u obrazloženju ističe kako postoji "politički rizik" da Amerika ne uspije savladati svoje goleme dugove. Utoliko ne samo da je spuštena ocjena, nego su stručnjaci Standard & Poor’sa objavili kako trend pokazuje prema još nižoj ocjeni.

Agencija Standard & Poor’s je objavila svoju procjenu već kada je bilo završeno trgovanje vrijednosnicama na Wall Streetu kako bi se spriječile panične reakcije i ulagačima ostavio čitav vikend da promisle svoj slijedeći korak. Ipak, kako se zemlja okreće, tako je reagirala burza na Filipinima koja je objavila kako ova procjena "odražava trenutnu nesigurnost na financijskom tržištu i naglašava potrebu za alternativnom svjetskom valutom pored dolara i više koordinacije među globalnim regulatorima tržišta".

CIJELI TEKST

http://hr.seebiz.eu/makroekonomija/hoce-li-investitori-zbog-nizeg-rejtinga-okrenuti-leda-sad-u/ar-10522/

...planinu će pomaknuti samo onaj koji je počeo s micanjem kamenčića...(kineska)

http://www.poslovni.hr/vijesti/neka-dow-i-crobex-padaju-ja-ne-prodajem-184537.aspx



Svejedno LKPC po ovim cijenama me jednostavno vuče i mami da kupujem, jer tu znam da ću oploditi novce, možda ne u idućih 5 dana, al u iduća 4mjeseca itekako.
Po mom sudu LKPC, LKRI su trenutno jedini vrijedni kupovanja s naznakom da LKPC je odlična kupovina od 830-860kn, a LKRI nažalost mi je i dalje preskupa.

Koleg Bukovac, Vi imate lijepe snove,al LKPC ne može tako nisko kako želite. Shvaćam da ste prodali, al ovo i jest akcija kad izuvamo do kraja sve naivce i jadnike.

ako se BEAR vani nastavi, LKPC ide na 500-600 kn…a ti ćeš onda i gaće izgubiti…doduše, čitam da si već 2 puta krahirao pa ti neće biti toliki šok [rolleyes]
[/quote]

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

e tko sad ima keša bit će car… i veš za keš!

New Report

Close