Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ivana7: ” – jedino ako pratiš forum mojnovac, mogao si doći do tog zaključka. – ima ih dosta tamo koji čekaju INU na 1.400 samo ne znam u kojoj valuti. – svaki paket INE nosi još 2 dionice ine što je po sadašnjoj cijeni cca 6.000kn – INU su osim mene dosta upisivali i penzići, a kako ta kategorija ulagača nije sklona dnevnom trgovanju, već mislim kako će mnogi od njih i zaboraviti kako su upisali dionice INE. – a čega bi ti najviše kupovao da si kojim slučajem fond menager Zdenku, Punto ili Kemoboju, zato nema brige kod INE, a još nije odradila ni dupli rast od IPA, a sam rast je i mene iznenadio, ali bez straha to ide dalje. Pozdrav ! ” Što će biti kad dođe HT na scenu, kako će se ponašati penzići, većina ih i ne zna kako bi prodala dionice da npr. uđu u HT, ali možda se može dogodit scenarij da večina građana proda da uleti u HT i napravi još jednom veliki skok kao sa Inom. Iznenađen sam kako se neki laici ponašaju na ulici i pričaju o Ini, te vijesti previše djeluju na njih, svi su sad pametni i govore kako to treba kupovat, kao da će vječno skakati… Zato se i bojim, ja da sam toliko u Ini vjerovatno bi smanjio preveliku ovisnost o 1 dionici.

Zato ja imam 201 kom Ine…[smiley1]

[color=blue][b]Razmišljamo o prošlosti, muči nas budućnost, a sadašnjost nam izmiče .[/b]..[/color]

Kamo li lijepe sreće da nisam raspršio ulaganja,nego da sam sve stavio u INA-u.Ma i da se vrati na 1690,00,uvijek ću moći reć:Bilo je časno živjeti sa njom!


zar vi sve virujete što ova Ivana piše….. je li ikome palo na pamet da je možda “ona”- on koji se krije iza žanskog nicka….

– pa mogu ti reći kako vjeruju, a dosta ozbiljnijih ulagača me i poznaje.
– moram priznati kako se uz dobre zarade dobro i zabavljam na ovom forumu, a moj dobri prijatelj Cartman ima stalno moju viziju i kad me sanja ja redovito kod njega imam velike brkove i veliku bradu, što ćeš kad čovjek ne zna što je to depilacija.
– a neke nervira i to kako i nestručni mogu lijepo zaraditi na burzi.
– a ja nikada na forumu nisam nikoga uvrijedila, nikoga nisam savjetovala na lošu investiciju, već na ovim stranicama tražim savjete, i ima ih stvarno dosta , samo što se tu mora izdvojiti dobro od lošeg, kad to svladaš biti ćeš i ti dobar investitor.
Pozdrav !


…. već na ovim stranicama tražim savjete, i ima ih stvarno dosta , samo što se tu mora izdvojiti dobro od lošeg, kad to svladaš biti ćeš i ti dobar investitor. Pozdrav !

pa to sam i mislio……da na ovim stranicama tražiš savjete………
a možda je i informacije lakše dobiti kad se predstaviš kao dama…..
po tvojim postovima bi se reklo da već imaš milione i da zarađivaš dnevno kao neki radnici godišnje….
ne znam čemu hvala…..i nisam ljubomoran ni malo,….
ovde sam malo duže od tebe, ali nikad nisam rekao kako da sam savladao investiranje kao što ti kažeš…..
u ovu godinu sam napisao par postova u odnosu na tvojih 430….i nigdje nisam napisao da mi je u proteklih godinu i pol ostao stan od 90 m2 i mercedes E-klase…koga to briga….
ali ti si savladala tehnik investiranja, i više od pola portfelja ti leži u jednoj dionici, a mogla si sto puta izaći i uzeti PBZ,HDEL,ZABA ,BPBA….i ostale koje su u par dana išle up i po 50%….pa se vratiti u svoju….
ja da imam milione ne bih ovde čamio po cili dan…..
bez ljutnje kume…samo i dalje mislim da si žensko i nastojiš capiti koju informaciju…….

Collina:

ivana7: ” – jedino ako pratiš forum mojnovac, mogao si doći do tog zaključka. – ima ih dosta tamo koji čekaju INU na 1.400 samo ne znam u kojoj valuti. – svaki paket INE nosi još 2 dionice ine što je po sadašnjoj cijeni cca 6.000kn – INU su osim mene dosta upisivali i penzići, a kako ta kategorija ulagača nije sklona dnevnom trgovanju, već mislim kako će mnogi od njih i zaboraviti kako su upisali dionice INE. – a čega bi ti najviše kupovao da si kojim slučajem fond menager Zdenku, Punto ili Kemoboju, zato nema brige kod INE, a još nije odradila ni dupli rast od IPA, a sam rast je i mene iznenadio, ali bez straha to ide dalje. Pozdrav ! ” Što će biti kad dođe HT na scenu, kako će se ponašati penzići, većina ih i ne zna kako bi prodala dionice da npr. uđu u HT, ali možda se može dogodit scenarij da večina građana proda da uleti u HT i napravi još jednom veliki skok kao sa Inom. Iznenađen sam kako se neki laici ponašaju na ulici i pričaju o Ini, te vijesti previše djeluju na njih, svi su sad pametni i govore kako to treba kupovat, kao da će vječno skakati… Zato se i bojim, ja da sam toliko u Ini vjerovatno bi smanjio preveliku ovisnost o 1 dionici.

Zato ja imam 201 kom Ine…[smiley1]

Bljedolika babo, prodaj tih dvjesto komada tako da ovisiš o onoj jednoj, hi,hi,hi[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Uostalom evo što kaže Benjamin Graham o jednoj dionici
“Veliko bogatstvo od običnih dionica, ostvarili su investitori koji su investirali sav svoj novac u jednu investiciju o kojoj su znali jako puno.”

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Uostalom evo što kaže Benjamin Graham o jednoj dionici
“Veliko bogatstvo od običnih dionica, ostvarili su investitori koji su investirali sav svoj novac u jednu investiciju o kojoj su znali jako puno.”

“…ili u puno njih o kojima nisu znali ništa.” [smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


po tvojim postovima bi se reklo da već imaš milione i da zarađivaš dnevno kao neki radnici godišnje….

– pa moram se pohvaliti jučer sam zaradila godišnju plaći jednog radnika u Hrvatskoj.
– samo što je on siguran za svoja redovna primanja, a ja to sve mogu sutra izgubiti u svojim investicijama.
– jedina dobra stvar u svemu tome je da ne radim ništa, ne brinite se nisam na birou i nisam na teret proračuna RH.
Pozdrav !

Lako je izračunati, 50% u Ini, jučer ina išla 3% gore, ukupna zarada je prosječna plaća u hrvatskoj… cca 4.400, teško da Ivanin portfelj može biti iznad 250.000 kn… [smiley15]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

ma nema veze jel ivana ili ivan, bitno je da je vrlo primitivno razmetati se svojim “bogatstvom” bez trunke socijalne inteligencije jer ono što je ivani možda puno , nekom drugom je sitniš. Osim toga, nije isto imati prinos na uloženih 50000 kuna i na uloženih 500000 ili 5000000 jer teško je uložiti veće novce na ovako malom tržištu, a još teže ih je izvući van. Meni se gade ljudi koji se razmeću i hvale kako imaju jako puno love jer pritom zanemaruju najvažniju izreku bogataša: Novac se ima ili nema, o njemu se ne priča.


***obrisano***. nemojte uopće slušati nju kako vam savjetuje da čitate forum. na forumu ima informacija, ali nipošto na temelju toga ne smijete investirati jer tu su onda veliki rizici. to što je ona zaradila je sreća, jer ovdje zbilja moraš imati i puno sreće, znanje uopće nije presudno. ali ne valja kupovati na temelju informacija s foruma. zato poslušajte dobronamjeran savjet: uzdajte se u svoju procjenu, bolje nego u tuđu. može tu svak napisati što hoće jer papir (i tipkovnica i ekran) podnosi sve. dobro ***obrisano***

Bio Ivan ili Ivana, a nije ni jedno ni drugo (podaci dostupni u režiji)
ima 10x veću cifru od ove koju si ti i tvoj vrli sudac Colina naveo, provjereno!
[smiley1]


ma nema veze jel ivana ili ivan, bitno je da je vrlo primitivno razmetati se svojim “bogatstvom” bez trunke socijalne inteligencije jer ono što je ivani možda puno , nekom drugom je sitniš. Osim toga, nije isto imati prinos na uloženih 50000 kuna i na uloženih 500000 ili 5000000 jer teško je uložiti veće novce na ovako malom tržištu, a još teže ih je izvući van. Meni se gade ljudi koji se razmeću i hvale kako imaju jako puno love jer pritom zanemaruju najvažniju izreku bogataša: Novac se ima ili nema, o njemu se ne priča.

Navedi gdje se ona razmetala svojim bogatstvom???

New Report

Close