Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Iako je tema best buy pišem ovaj put za dionice koje treba izbjegavati i ne kupovati:
1.PTKM, 200
2.KODT 1250
3. ADPL 122

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]


4. ERNT 1325
5. HT 252
7. LKRI 150

Ajd oko ovih si i u pravu da trenutno nisu neki BB

...

Ivana 7,možemo očekivati da izađe NAV Brina ,a ti svoju pušiku u lipnju skrivaš ko zmija noge.

Preko 6% je sigurno i negdje do 8%.Nije valjda više.Ali 6% i višu u jednom jedinom mjesecu ,a indeksi su pali oko u isto vrijeme oko 3%.To je stvarno teško prihvatiti,naročito ako o seni imaš visoko mišljenje.
Biti ćeš ti i mekša i nečeš pisati podvale kao na CRLL ili laži kao na KODT,gdje pišeš o ulazu
fondova,a u dužem razdoblju radi se velikom smanjenju učešća fondova u KODT.Bježe ko zečevi.

Detaljne podatke ću iznijeti naknadno.

Na ZSE će teći med i mlijeko,ali potruditi ću se da na forumu bude što manje ošišanih malih investitora,jer ću te raskrinkati kao na CRLL,a i na KODT,kako bi ivestitori shvatili da je tim dionicama mjesto na
stranicama best sell ili RiB=reži i bježi





kolege lopina, ivana i mačeta,

da li usudite nešto napisati o okolnostima i budućim kretanjima ptkm-e obzirom da je moderator jako osjetljiv na tu dionicu ?

PTKM.

– pa tu je cijena došla skoro na buk, a p/e u minusu 85.
– još uvijek rade s gubitkom koji je manji nego prijašnji, ali je gubitak.
– a imaju i duga, tu je uvijek problem cijena plina i cijena gnjojiva koje prodaju.
– u toj firmi je previše plitike, država većinski vlasnik, a njoj su na prvom mjestu poljoprivrednici kojima će jeftinije prodavati gnjojivo zbog socijalnog mira, pa radnici – nema otkaza, državi su dioničari na zadnjem mjestu.
– kada bi se to privatiziralo i poslovali po tržišnim načelima bilo bi o.k.

– trenutnu cijenu su napuhali fondovi, sada hoće li to oni dizati još 20% ????
– da je cijena dionice ispod 100kn ovo bi bilo podcijenjeno, a ovako ne znam ni sama.
– moja financijska lokiga je biti dalje od gubitaša, ali i tu znam špekulativno ulaziti.
– možda je ovo i o.k. investicija, ali ja se bojim dugoročno ući u ovakav tip dionice.
– ali ako firma preklazi iz kroničnog gubitaša u pozitivu morala bi biti o.k., a to se tu upravo događa.
– nekako mi je sada glupo tu ulaziti kada je dionica odradila rast od cca 130%, s malim dijelom portfelja sam bila i u ovoj dionici, ali sve sam odavno prodala.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
dignuti će i više od 22 % vjeruj mi…samo je pitanje kada???
[/quote]

– …. to i ja znam kako će se dignuti samo nemam pojma kada.
– ali evo danas je s -4.45% polako ali sigurno krenula ka vašem targetu pada od 22%.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
pa nisam rekao da neće prvo pasti nego da će se dignuti…naravno treba prvo i malo pasti da se neki ukrcaju što nisu…
:)))


Iako je tema best buy pišem ovaj put za dionice koje treba izbjegavati i ne kupovati:
1.PTKM,
2.KODT
3. ADPL
4. ERNT
5. HT
6. ADPL
7. LKRI

to je najbolja preporuka za kupnju tih dionica [thumbsup]

Što,ima dva izdanja ADPL, valjda r i p,kolega Machete?



Od Lorisa super komentar.
Ivana potvrđuje njegovo mišljemje.BRAVO Ivana!
Ivana ovo je BRIN koji…..

gospon Lopina.

– pa dokle mislite obmanjivati investitore na ovome forumu.
– evo vam još jedne oklade s moje strane,
– kako sam već pisala i najavila BRIN-u će i ovaj mjesec pasti NAV ili vrijdnost.
– vi odlučite u što ćemo se kladiti.

– nego nešto ste mi posustali u reklamiranju najgorih dionica na našem tržištu ADPL i KODT.
– investitore stvarno zanima kada će ADPL doći na onaj vaš target od 90kn.
– a dobro bi došao i jedan post o KODT kako u toj dionici nema fondova.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Koja blamaža!Mjenjaj nik,ispadaš smješna!

Izgubila si okladu.Pojma nemaš.Ako si ti spušila 6 do 8% očekivala si da će spušiti i BRIN.Istina i ja sam
očekivao mali gubitak.Kad ono dobit
20 lipa po dionici,ili 1% mjesećno ,ili 12,68% godišnje ili P/E 7,88 uz cijenu 20 ako nastave isto.
Ali ovaj rezultat je fenomenalan s obzirom na pad tržišta.

Ali jedan mjesec i nije baš neki pokazatelj,osim da fond menađeri odlično rade.

Važniji pokazatelj je ipak godina unazad.

NAV 31.07.2010 51,67
NAV 31.07.2011 55,15

Dobit po dionici u godinu dana 55,15-51,67=3,48 KN

P=20 P/E=20:3,48=5,75

P/NAV=P/BV=20:55,15=0,36

P/E XP/BV=5,75=o,36=2,07
Tendencija da ide prema 1 do prosinca 2011.uz normalni oporavak tržišta.Tolerira se do 15 za ovakva
ZSE,a na trulom zapadu 22,5.
A BRIN je na 2 sa tendencijom pada.Pamet u glavu i u šoping.

U BRINU će teći med i mlijekou potocima i to sigurno!

Napomena:pročitati predhodni post,od rijeći do riječi ,ništa nisam dodao što Ivana često radi.


Iako je tema best buy pišem ovaj put za dionice koje treba izbjegavati jer, ali i ne kupovati:
1.PTKM,
2.KODT
3. ADPL
4. ERNT
5. HT
6. ADPL
7. LKRI

Potpuno se slažem , slažem se i da ADPL treba dvaput izbjegatvati kao PODR jer oscilatori dajeu lažnu sliku zbog velike i vrlo povoljne kupnje izvan burze, ali doda bi na ovo i ;

1. DDJH
2. Građevnirai
3. Todorić dionice

P.: ivana sedma,

pa skime bi se vi svađali da nema nas ovdje na forumu, s novcima nemožete ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Neće li se možda povoljnija veća kupnja na burzi poništiti iznadprosječnim godišnjim rezultatom ADPL-a?

Ja mislim da da.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ma popljujte me, ali svima koji se bave samo TA postavio bih pitanje koji od njih je mogao predvidjeti da će od 2009 do 2011 cijena firme(dionice) bude rasla 300 posto? Ma koja TA? Ona funkcionira na short term i all things being equal. Samo cu reci Black–Scholes. NIšta drugo.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Izgubila si okladu.Pojma nemaš.

gospon Lopina.

– okladu sigurno nisam izgubila jer se vi niste željeli kladiti.
– ali tu stvarno nisam mogla pretpostaviti kako će krivotvoriti izvješće.
– zbog toga vam je najbolje ne kupovati firme koje muljaju s tim izvješćima.

– I love this game.
Pozdrav !


P.: ivana sedma,
pa skime bi se vi svađali da nema nas ovdje na forumu, s novcima nemožete ?

gospon Loris.

– na ovoj temi se nikada ne svađamo, pišemo o dionicama, koje su dobre, koje su loše.
– zar ste zaboravili kad ste vi bili u top10 Đakovštine.
– je li to bilo svađanje ili dobronamjerno komentiranje te vaše investicije ???

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close