Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

još neka pitanja za gospon Lopinu.

– koji je dionički fond trenutno daleko najbolji po prinosu koji je ostvario u ovoj godini ?
– je li taj najbolji od najboljih fondova kupuje KODT ???
– i kolki postotak u portfelju mu čini ta KODT ???

– I love this game.
Pozdrav !


Možda i jesu kupili.Ali dobit će opomenu,a možda i kaznu od HANFE.
Želite reći da je taj fond iznad zakona i Hanfe!
Ja u to ipak ne vjerujem.

gospon Lopina.

– dobro sam vas psihološki uništila, počeli ste se gubiti u pisanju.
– kakvo je to pisanje možda, ili jesu ili nisu, ako to niste u stanju provjeriti onda ste stvarno glu.. .

– a sada ste počeli tumačiti i zakone RH.
– stvarno je jadno kada nam jedan penzić osnovnoškolac ide tumačiti zakone.

– a to vaše vjerovanje,
– ni u snu niste mogli vjerovati što će vam se dogoditi na BRIN-u, ali hebi ga dogodilo se.

– I love this game.
Pozdrav !




KODT, drugi dio.

– evo gospon Lopina je tvrdio kako u ovoj dionici fondova nema.

– HPB, nedavno su i malo kupovali, to su na našem tržištu po rezultatima jedni od najboljih fondova po prinosu, a KODT im je pretežno glavna investicija u portfelju.

– HPB Titan 8.88% KODT.
– HPB Dionički 8.23% KODT.
– HPB Dynamic 5.55% KODT.
– HTP Global 4.34% KODT.

– zanimljivo je i to kako OTP fondovi u prošloj godini nisu imali KODT, a ove ga godine kupuju i ta investicija im je već značajna u portfelju.
– OTP Uravnoteženi 3.1% KODT.

– zanimljivo je i to kako 2 mješovita fonda, oni koji kupuju obveznice imaju i KODT, a valjda jer je sigurna kao obveznica.

– Zagrebačka banka.

– Ilirika JIE (samo u KODT i još dvije dionice su u top10).

– Basler osiguranje Zagreb, i oni su u ovu dionicu ušli ove godine (njima je ovo jedina investicija u top10).

– od većih investitora, gospon Florinčić 5.11% i gospon Bahovec.

– top10 prošli tjedan, +100kom gospon Berkapić.
– top10 ovaj tjedan , +100kom HPB Dionički.

– znam još toga, ali nije za javnost, a i tu sam vam napisala neke pozicije koje su van top10.
– ima tu puno lipih stvari, ali stvarno to ne smijem napisati.

– i sada mi gospon Lopina piše mišljenja gospođe Miami i Lorisa, i više nego smiješno.
– gospon Lopina, samo naprijed u borbu protiv vjetrenjača, samo ta borba će vas dodatno psihički dotući.

gospon Lopina.

– nije mi se teško s vama nadmudrivati, jer s svakim novim postom se vidi sva raskoš vaše pokvarenosti, zbog toga vas i uništavam psihološki i financijski.

– za vas pitanja:
– 1. je li HPB Dionički spada u fondove ???
– 2. je li točno kako su ovaj tjedan kupili 100 dionica KODT ???

– ako treba stavim vam sve datume i količine koliko je koji fond kupovao i oni koji nisu u top10.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Možda i jesu kupili.Ali dobit će opomenu,a možda i kaznu od HANFE.
Želite reći da je taj fond iznad zakona i Hanfe!
Ja u to ipak ne vjerujem.
I INGRA i IGH su ispod 300 mil kn MCAP i fondovi nebi ni to smjeli kupovati.

U KODT će biti malo meda i mlijeka!

[/quote]
sa velikom pozornošcu citam Vase nadasve kvalitetne postove i ako smijem pito bi Vas nesto
mene ne ingteresira med i mlijeko…..a vidim da ste Vi tu najstrucniji za dionice…da li bi mi mogli naci neku dionicu gde tecu pare
unaprijed hvala
pofuk


još neka pitanja za gospon Lopinu.

– koji je dionički fond trenutno daleko najbolji po prinosu koji je ostvario u ovoj godini ?
– je li taj najbolji od najboljih fondova kupuje KODT ???
– i kolki postotak u portfelju mu čini ta KODT ???

– I love this game.
Pozdrav !

Najbolji investicioni fond ove godine je SLPF,naravno s obzirom da se trži na 25 kn.
Novi vlasnik,malo pupanja i kozmetike i evo ti žestokog skoka NAV.

I taj fond što ga kupuje će i u buduće ostvarivati veliki rast na račun rasta KODT,naročito ako bude imao pad poslovanja i pad rentabilnosti kao zadnje dvije godine ,a već sada se trži na 2 BV.
Izvještaji mnogih firmi sau puno bolji od onoga od KODT,jer idu naprijed a on lagano pada.
Da li će taj pad ubrzati?Trend je mein frend,a vama u KODT je trend neprijatelj.Pa tko je lud da to kupuje.Tko je unutra neka se paca i dokupljuje,pa makar bio i HPB equiti.Pa mislim da su ti HPB
fondovi bili gotovo pa najgori od svih,jer su ulagali u nelikviduše tipa KODT.

@pofuk.

– pofuk, vidim kako vama puno stvari nije jasno.
– kada bi išli u posjete po domovima za starije i nemoćne puno toga bi vam bilo jasnije.

– a trebate posjećivati te starije i nemoćne i posvetiti im barem pola sata.
– to je svakako moralno i pohvalno.
– ne trebate im sada donijeti ne znam što.
– oni će biti presretni s par voćkica, kilom grožđa i obavezno jedan tetrapak mlijeka i jedna mala teglica meda.
– za doručak im daju čaj jer je to domovima puno jeftinija, te je ta starčad isto kao i mala djeca željna mlijeka.
– a za međuobroke im daju onu najjeftiniju marmeladu, te se ta starčad spasi kada vide med.

– tako sam čula kako u Splitu u jednom domu za starije i nemoćne jedan član toga doma vrbuje tu starčad za investiranje u BRIN jer će tako zaraditi za punooo mlijeka i još više medaaaa.

– I love this game.
Pozdrav !



kolege lopina, ivana i mačeta,

da li usudite nešto napisati o okolnostima i budućim kretanjima ptkm-e obzirom da je moderator jako osjetljiv na tu dionicu ?

PTKM.

– pa tu je cijena došla skoro na buk, a p/e u minusu 85.
– još uvijek rade s gubitkom koji je manji nego prijašnji, ali je gubitak.
– a imaju i duga, tu je uvijek problem cijena plina i cijena gnjojiva koje prodaju.
– u toj firmi je previše plitike, država većinski vlasnik, a njoj su na prvom mjestu poljoprivrednici kojima će jeftinije prodavati gnjojivo zbog socijalnog mira, pa radnici – nema otkaza, državi su dioničari na zadnjem mjestu.
– kada bi se to privatiziralo i poslovali po tržišnim načelima bilo bi o.k.

– trenutnu cijenu su napuhali fondovi, sada hoće li to oni dizati još 20% ????
– da je cijena dionice ispod 100kn ovo bi bilo podcijenjeno, a ovako ne znam ni sama.
– moja financijska lokiga je biti dalje od gubitaša, ali i tu znam špekulativno ulaziti.
– možda je ovo i o.k. investicija, ali ja se bojim dugoročno ući u ovakav tip dionice.
– ali ako firma preklazi iz kroničnog gubitaša u pozitivu morala bi biti o.k., a to se tu upravo događa.
– nekako mi je sada glupo tu ulaziti kada je dionica odradila rast od cca 130%, s malim dijelom portfelja sam bila i u ovoj dionici, ali sve sam odavno prodala.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
dignuti će i više od 22 % vjeruj mi…samo je pitanje kada???


Bacite malo oko na našu okladu ZVCV-KODT…

Važno, kanditori.

– malo listam ovu temu, ali većina postova spada u pravo smeće jer se sama tema previše spama s bezveznim postovima tipa gospon Lopine.

Kanditori.

– oprez na tim dionicama, isto važi i za ADRS (iako je to puno stabilnija firma).

– imate nove zakone koji će se primjeniti 2013. ulaskom u EU.
– tada će u RH doći konkurencija bez carine,
– a naši proizvođaći kanditori dobivaju carine kada na istok CEFTA budu izvozili te proizvode.
– tako će većina njih teško preživjeti tu konkurenciju plus dodatno bitno veće carine na izvozu prozvoda.
– većina kanditora plus možda ADRS će zatvoriti svoje pogone u RH,
– jedina šansa za preživljavanje im je napraviti nove tvornice u Bosni i Srbiji.
– o ovakvim stvarima nećete čuti ništa od ove vlade.
– ali za dioničare tih firmi je puno pametnije sada polako rezati pozicije iz tih firmi kojima je budućnost upitna.

– I love this game.
Pozdrav !



@pofuk
.

– pofuk, vidim kako vama puno stvari nije jasno.
– kada bi išli u posjete po domovima za starije i nemoćne puno toga bi vam bilo jasnije.

– a trebate posjećivati te starije i nemoćne i posvetiti im barem pola sata.
– to je svakako moralno i pohvalno.
– ne trebate im sada donijeti ne znam što.
– oni će biti presretni s par voćkica, kilom grožđa i obavezno jedan tetrapak mlijeka i jedna mala teglica meda.
– za doručak im daju čaj jer je to domovima puno jeftinija, te je ta starčad isto kao i mala djeca željna mlijeka.
– a za međuobroke im daju onu najjeftiniju marmeladu, te se ta starčad spasi kada vide med.

– tako sam čula kako u Splitu u jednom domu za starije i nemoćne jedan član toga doma vrbuje tu starčad za investiranje u BRIN jer će tako zaraditi za punooo mlijeka i još više medaaaa.

– I love this game.
Pozdrav !


milsio sam da me ova i7 ne može iznenaditi, ali ovo je vrhunac lupetanja na temu meda i mlijeka…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.



Bacite malo oko na našu okladu ZVCV-KODT…

Važno, kanditori.

– malo listam ovu temu, ali većina postova spada u pravo smeće jer se sama tema previše spama s bezveznim postovima tipa gospon Lopine.

Kanditori.

– oprez na tim dionicama, isto važi i za ADRS (iako je to puno stabilnija firma).

– imate nove zakone koji će se primjeniti 2013. ulaskom u EU.
– tada će u RH doći konkurencija bez carine,
– a naši proizvođaći kanditori dobivaju carine kada na istok CEFTA budu izvozili te proizvode.
– tako će većina njih teško preživjeti tu konkurenciju plus dodatno bitno veće carine na izvozu prozvoda.
– većina kanditora plus možda ADRS će zatvoriti svoje pogone u RH,
– jedina šansa za preživljavanje im je napraviti nove tvornice u Bosni i Srbiji.
– o ovakvim stvarima nećete čuti ništa od ove vlade.
– ali za dioničare tih firmi je puno pametnije sada polako rezati pozicije iz tih firmi kojima je budućnost upitna.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Čemu trud i obijašnjavanje,kada većina uopće ne misli na događaje u skoroj budućnosti.

Ivana,bilo bi pošteno da nam iskreno priznaš koliko si spušila u lipnju.
Da vidimo da li te BRIN dere,i da li ćemo mi penzići koji ulažemo u BRIN manje gubiti u padu i više zarađivati u rastu.
Zamisli da sam pokrenuo inicijativu i da smo taj novac uložili i dali tebi na upravljanje.Iskreno se
nadam da su ovi zadnji gubici samo iz tvog portfelja i da ne ulažeš za nekog drugog,jer je jako teško
objasniti da gubiš više od kompjuterskog indeksnog fonda.iNVESTITORI BI TE MOGLI NAPUSTITI,jer
nitko ne voli pušioničare.

Na ZSE će teći med i mlijeko,ali za Ivanu 7 nade nema,ako ne sleti.


CRLL.

– ove godine za 6 mjeseci 1/1 – 30/6, imamo dobit po dionici 212kn (nekonsolidirano 218kn).

– ono glavno na što se mora obratiti pažnja je kako su ove godine za 6 mjeseci zaradili isto kao i prošle godine u cijeloj godini.
– što je u ovim kriznim vremenima svakako rezultat vrijedan pažnje.

– I love this game.
Pozdrav !

Pročitao i zamislio se.Pa ovo je stvarno fenomenalna visoka dobit.
Ali iskustvo kaže provjeri.Najprije lakmus sa koeficijentom

P/E X P/BV=2.500/1.972,47 X 2.500/157=15,92X1,27=20,22

Za ovako nelikvidnu dionicu prevelik umnožak .Ovo nebi trebalo kupovati preko 2.000.

Gdje se krije podvala.Pa u informaciji da je dobit 212 do 218 kn po dionici za 6 mjeseci,uz prešučivanje informacije da je to lani bilo oko 280 u istom vremenskom razdoblju.Manje premije,manje posla,lošiji poslovni rezuiltati.I to je istina.
CRLL osigurava brodove i za njega je najgore vrijeme kada najviše plove,a kako se radi i o turističnoj floti,logično je da se najveće štete rade upravo u tutističkoj sezoni i da će se dobit do kraja godine
stanjiti.A ona vas je htjela potaknuti na razmišljanje-ako je u šet mjeseci dobit 215 kn,tada bi u cijeloj godini trebalo biti barem 400 i mogli bi shvatiti da na P/E 10 vrijedi 4.000.
Sve preko 2000 je previše.Pustite špekulante neka se utope u svojoj pohlepi.

Ali na 2000 može.Tu bi i ja ulazio!

U CRLL neće biti ni meda ni mlijeka,samo u obliku kapi/dividendni prinos./

Mala dopuna:
CRLL je treći ili četvrti dioničar BRINA sa udjelom od 35.000 dionica ili 6,91%.
Kupovali su to po 100 kn i uložili 3,5 mil kn i čvrsto drže.Zašto?
Ivana objasni,ti bolje poznaješ CRLL.

U BRINU će teći med i mlijeko jer će CRLL ovo vjerovatno dokupljivati da bi smanjio prosjek ulaza.
Naravno ako rade profesionalno školski.

New Report

Close