Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KODT
Ja koliko vidim dug je već prešao 100%, knjigovodstvena vrijednost cca 640kn, dakle na burzi je veća 2 puta što ga svrstava u preskupe dionice.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


KODT.

– izišlo katastrofalno loše izvješće s padom prihoda i dobiti cca 1.85% .
– te je realno očekivati manju korekciju ili pad dionice od 30-40% .

– te u narednom periodu, (par mjeseci) ne očekujem tu nikakav rast cijene dionice.
– malo manje pametni investitori će ju akumulirati a inteligentni investitori prodavati.

gospon Pero, KODT.

– vidim kako se čudite ovome postu, ali probajte razlikovati zahebanciju od ozbiljnog pisanja.
– kvalitetan post o KODT sam vam napisala 29.07.11. 22:29 na ovoj temi.

– stvarno nije potrebno o o.k. investicijama svakodnevno pisati kao što gospon Lopina stalno piše o BRIN-u.
– bilo koje pisanje do sljedećeg izvješća spada u čistu špekulaciju.
– tu se cijena diže i spušta ovisno o tržištu, ako se kladite na pad tržišta prodajte, ako smatrate kako je dionica jeftina kupite.
– u zadnjem postu sam vam napisala tko to akumulira.
– velika reklama ponekad na dionici zna napraviti veliku štetu, np. BRIN, VLDS.
– BRIN nema likvidnosti, osim gospona Lopine nitko pametan to ne kupuje ili np. VLDS kada je puno malih zbog velike špekulacije tu podiglo cijenu, ali sada je cijena ponovno došla na početak.

– na KODT će cijenu regulirati dobri fundamenti, a to bi vam bilo onako kako sam pisala godišnji rast cca 25% plus dividenda 5%.
– kada bi sada tu navalili mali investitori imali bi i veliki porast cijene dionice, a onda bi sigurno uslijedilo iskrcavnanje nekih fondova koje bi dionicu ponovno vratilo na početak.
– ovako na ovim cijenama veliki akumuliraju i to je o.k.
– jer sadašnja akumulacija na ovim cijenama će vam biti jaka potpora kada se podigne cijena dionice.
– ali ta dionica je tipa kupite i zaboravite, ostalo će odraditi tržište.

– I love this game.
Pozdrav !

Portfelj u minusu ! Pa, kaj onda. Nek bude….Uletela sam , kako jesam, i šta sad. Bitno je kakve imam
dionice, i kako ću dalje s njima raditi…Poduzela sam sve da krenem u izvlačenje i ako mi ostane
50 % portfelja – bit ću sretna. Zašto? Za naše tržište ,sve je to podnošljivo.
Nikakvih 500 % meni ne treba. Dokup i samo dokup…i brzo će ići…natrag na vrijednosti koje su bile.
Ne mislim dionica- nego ulaganja. I još će se iznos udvostručiti.
Jer, Miami je uspjela na svim ulaganjima- PA ĆE I NA OVOM!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


malena a da smanjiš malo doživljaj, jadno je to veseliti se tuđoj nesreći. Znaš onu tko pod drugim jamu kopa, otekne mu noga [tongue]

gospon Ringo.

– ovo je takva tema, i uvijek ista ekipa, s istim stilom pisanja.
– pišemo ono što mislimo bez nekog uljepšavanja i uvijanja, ono direktno.
– mene najviše mrze kada brutalno zaradim, jer znaju kako sam ih ošišala.
– sva ova ekipa vam je presretna kada se sruši koja moja dionica.
– isto tako mene raduju njihovi gubitci.
– ako smatrate kako je ovo bolesna situacija stavite ovu temu na ingnore.

– I love this game.
Pozdrav !

Gospođa ivana 7 , KODT

pa ja sam i citirao Vaš post kako bi i mi mali malo "akumulirali" dionice KODT na rasprodaji .

____________________________________________________________
MACHETE :
KODT
Ja koliko vidim dug je već prešao 100%, knjigovodstvena vrijednost cca 640kn, dakle na burzi je veća 2 puta što ga svrstava u preskupe dionice.
____________________________________________________________

Pozdrav

.



Lovac postao lovina.Mislimda će joj KODT postati noćna mora.Danas sve raste ,a on pada.
Možda i moja kampanja daje rezultata.KODT se nerado kupuje i sada samo labilne treba potaknuti na prodaju i špekulanti u KODT bi mogli postati dugoročni ili slijedi izlazak uz rušenje.
Bez obzira na cijenu na koju su ulazili gosp.Miami i Loris napravili su pravi potez sa izlaskom.
Bilo je to krajnje vrijeme.

gospon Lopina, KODT.

– ali uhvatili se vi reklamirati taj KODT po svim temama.
– prije pola mjeseca ste tvrdili kako tu nema fonova.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Manipulacija,izvrtanje činjenica,mjenjanje citata.Previše vremena trošiš na nebitne stvari i zato
i pušiš na burzi.Posveti se burzi i igraj korektno.Mjenjaj nik .jer ti utjecaj pada.Ljudi su te prozreli.
U dionicama koje nemaju dostatni MCAP od 300 mil kn i 100 mil kn.slobodnih dionica fondovi ne mogu ulaziti.A ti fantomski fondovi u KODT su tu zarobljeni,kao i u ELPR,KOES i ostaslim izdanjima ali još ne moraju prodati.A što ako budu morali prodavati ,a tu odluku HANFA donese ideKODT ispod 1.000-
Fondovi ne mogu i ne smiju kupovati KODT jer je premali i ne zadovoljava ni kriterij od MCAP,kao ni kriterij minimalno slobodnih dionica od minimalno 100 mil kn.

KODT je tu specijalno u velikoj opasnosti s obzirom da ima previše fondova,ne novih fondova . Pametni trebaju bježati
iz KODT i čekati na 1.000 i niže ,jer bi to bio logičan scenarij da HANFA naredi obvezno pridržavanje
zakona.Ali nikako ne kupovatio dok situacija ne bude jasna,pa vi špekulanti koji ste unutra zapekli
prodajite jedan drugome uz rušenje cijene.Tko prije izađe proći će bolje.

To sam napisao i prije ,a ti si izokrenula.Napisao sam da ne mogu kupovati,a 2007 i prije mogli su kupovati sve. pa su fondovi u tim izdanjima pumpali svoje portfelje.i sada su zarobljeni unutra i čekaju da se dogodi ćudo i da ih netko pomete.

Na ZSE će teći med i mlijeko.

Neću više pisati na ovoj temi, iz jednostavnog razloga. Ako se ijedna dionica spomene kao BEST BUY,
ona je u potencijalnom riziku od napada Ivane7. Ne samo verbalnog, već i na burzi idućeg dana..
Tako da je po meni, tako dugo dok je Ivana7 , na forumu, o p a s n o uopće pisati o dionicama BEST
BUY.
Ja vidim jednu tako dobro dionicu – da ću je prvu kupovati idući tjedan.No, ovdje ima ulagač
koji nema poslovnu kulturu.i toleranciju prema drugima koji žele zaraditi….a to je Ivana7.
E, sad bi ona odmah počela filozofirati , i na kraju bi je sutra rušila , a za par dan ismijavala investitora.
Dok je Ivana7, na forumu..oprez sa prijedlozima i svojim planovima.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


kolege lopina, ivana i mačeta,

da li usudite nešto napisati o okolnostima i budućim kretanjima ptkm-e obzirom da je moderator jako osjetljiv na tu dionicu ?

PTKM.

– pa tu je cijena došla skoro na buk, a p/e u minusu 85.
– još uvijek rade s gubitkom koji je manji nego prijašnji, ali je gubitak.
– a imaju i duga, tu je uvijek problem cijena plina i cijena gnjojiva koje prodaju.
– u toj firmi je previše plitike, država većinski vlasnik, a njoj su na prvom mjestu poljoprivrednici kojima će jeftinije prodavati gnjojivo zbog socijalnog mira, pa radnici – nema otkaza, državi su dioničari na zadnjem mjestu.
– kada bi se to privatiziralo i poslovali po tržišnim načelima bilo bi o.k.

– trenutnu cijenu su napuhali fondovi, sada hoće li to oni dizati još 20% ????
– da je cijena dionice ispod 100kn ovo bi bilo podcijenjeno, a ovako ne znam ni sama.
– moja financijska lokiga je biti dalje od gubitaša, ali i tu znam špekulativno ulaziti.
– možda je ovo i o.k. investicija, ali ja se bojim dugoročno ući u ovakav tip dionice.
– ali ako firma preklazi iz kroničnog gubitaša u pozitivu morala bi biti o.k., a to se tu upravo događa.
– nekako mi je sada glupo tu ulaziti kada je dionica odradila rast od cca 130%, s malim dijelom portfelja sam bila i u ovoj dionici, ali sve sam odavno prodala.

– I love this game.
Pozdrav !


KODT, drugi dio.

– evo gospon Lopina je tvrdio kako u ovoj dionici fondova nema.

– HPB, nedavno su i malo kupovali, to su na našem tržištu po rezultatima jedni od najboljih fondova po prinosu, a KODT im je pretežno glavna investicija u portfelju.

– HPB Titan 8.88% KODT.
– HPB Dionički 8.23% KODT.
– HPB Dynamic 5.55% KODT.
– HTP Global 4.34% KODT.

– zanimljivo je i to kako OTP fondovi u prošloj godini nisu imali KODT, a ove ga godine kupuju i ta investicija im je već značajna u portfelju.
– OTP Uravnoteženi 3.1% KODT.

– zanimljivo je i to kako 2 mješovita fonda, oni koji kupuju obveznice imaju i KODT, a valjda jer je sigurna kao obveznica.

– Zagrebačka banka.

– Ilirika JIE (samo u KODT i još dvije dionice su u top10).

– Basler osiguranje Zagreb, i oni su u ovu dionicu ušli ove godine (njima je ovo jedina investicija u top10).

– od većih investitora, gospon Florinčić 5.11% i gospon Bahovec.

– top10 prošli tjedan, +100kom gospon Berkapić.
– top10 ovaj tjedan , +100kom HPB Dionički.

– znam još toga, ali nije za javnost, a i tu sam vam napisala neke pozicije koje su van top10.
– ima tu puno lipih stvari, ali stvarno to ne smijem napisati.

– i sada mi gospon Lopina piše mišljenja gospođe Miami i Lorisa, i više nego smiješno.
– gospon Lopina, samo naprijed u borbu protiv vjetrenjača, samo ta borba će vas dodatno psihički dotući.

gospon Lopina.

– nije mi se teško s vama nadmudrivati, jer s svakim novim postom se vidi sva raskoš vaše pokvarenosti, zbog toga vas i uništavam psihološki i financijski.

– za vas pitanja:
– 1. je li HPB Dionički spada u fondove ???
– 2. je li točno kako su ovaj tjedan kupili 100 dionica KODT ???

– ako treba stavim vam sve datume i količine koliko je koji fond kupovao i oni koji nisu u top10.

– I love this game.
Pozdrav !


Imala si prilike izaći HT na 300 i više,ali si čekala dividendu.I dočekala loše izvješće za prvi kvartal
ostvarila dividendu od 22 kn,prodala na 258 i niže i spušila 10 % i više na cjelokupni HT.
Ali tih 10% i više je gubitak nakon obračuna dividende.

– imali ste prilike izići iz BRIN-a s zaradom ali ste dizali cijenu dokupljujući od mene BRIN.
– i sada se možete slikati s tom dionicom kada im portfelj pada i pada i kupnja se je povukla na 15kn, ali ako se idete toga rješiti cijena vam pada i ispod 13kn.

– a taj HT se može prodati kad god hoćete, bez problema, milijuni kuna.

– ali vic je u ovome.
– meni je HT 1.32% portfelja, tako da padne i na jednu kunu to je neznatni gubitak u portfelju.
– ali kada imamo jednu dionicu tipa BRIN, koja nam čini 90% portfelja, a poslovanje katastrofa, kupnje nema pa nema, a brzo će i godina dana, puno toga je raslo i naraslo, a gospon Lopina blokiran u tom BRIN-u.

– stvarno me raduju svi vaši gubitci na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !



Od Lorisa super komentar.
Ivana potvrđuje njegovo mišljemje.BRAVO Ivana!
Ivana ovo je BRIN koji…..

gospon Lopina.

– kako sam već pisala i najavila BRIN-u će i ovaj mjesec pasti NAV ili vrijdnost.
– vi odlučite u što ćemo se kladiti.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
I kada izađe obavijest pohvaliti ćeš se kako si pametna.BRIN je akumulaciono jezero koji se puni
sa nizom pritoka.Tako i tvoj portfelj.I kako pritoci donose manje vode nivo je sve niži.
Jedan pritok se zove ADPL i ćini znaćajni dio vodenog priliva.Isto se događa i sa pritokom KODT
koji isto presušuje.I sada sam ja pametan jer znam da gubiš.Ne samo mjerim vodostaj akumulacionog
jezera,ali volim kada i machette izmjeri slično.Ipak je to bolje i sigurnije kada dva nezavisna mjerioca utvrde isti vodostaj.

tokoNe trebamo se kladiti.BRIN pada,ne dionica nego NAV i to ćemo vidjeti u ponedjeljak ili utorak.
JA sam samo reka da ć BRIN biti bolji od tebe iako ima dio imovine u Srbiji ,a zbog situacije na KOsovu Belex pada.Ali i pored toga očekujem da će pad biti manji nego što je pao tvoj portfelj.
Tragično je da znaš da će NAV BRINA padati,a kao ne znaš portfelj.Znaš i zato želiš kupovati jeftinije.
Tragično je da će NAV BRINA pasti manje nego tvoj porfelj.Dokle si došla,gubiš više u miru nego
neki fond koji je dio imovine uložio u kriznoj zoni.
To se zove totalna katastrofa!
Ajde lijepo nam priznaj koliki je pušing u lipnju. Ispod 6% nije,a mislim da nije ni preko 8%.
Machette je pucao na stabilnih 7%,a tako sam kalkulirao i ja.

Da ,ali s obzirom na portfelj BRINA odbijanac slijedi već isti dan.



KODT, drugi dio.

– evo gospon Lopina je tvrdio kako u ovoj dionici fondova nema.

– HPB, nedavno su i malo kupovali, to su na našem tržištu po rezultatima jedni od najboljih fondova po prinosu, a KODT im je pretežno glavna investicija u portfelju.

– HPB Titan 8.88% KODT.
– HPB Dionički 8.23% KODT.
– HPB Dynamic 5.55% KODT.
– HTP Global 4.34% KODT.

– zanimljivo je i to kako OTP fondovi u prošloj godini nisu imali KODT, a ove ga godine kupuju i ta investicija im je već značajna u portfelju.
– OTP Uravnoteženi 3.1% KODT.

– zanimljivo je i to kako 2 mješovita fonda, oni koji kupuju obveznice imaju i KODT, a valjda jer je sigurna kao obveznica.

– Zagrebačka banka.

– Ilirika JIE (samo u KODT i još dvije dionice su u top10).

– Basler osiguranje Zagreb, i oni su u ovu dionicu ušli ove godine (njima je ovo jedina investicija u top10).

– od većih investitora, gospon Florinčić 5.11% i gospon Bahovec.

– top10 prošli tjedan, +100kom gospon Berkapić.
– top10 ovaj tjedan , +100kom HPB Dionički.

– znam još toga, ali nije za javnost, a i tu sam vam napisala neke pozicije koje su van top10.
– ima tu puno lipih stvari, ali stvarno to ne smijem napisati.

– i sada mi gospon Lopina piše mišljenja gospođe Miami i Lorisa, i više nego smiješno.
– gospon Lopina, samo naprijed u borbu protiv vjetrenjača, samo ta borba će vas dodatno psihički dotući.

gospon Lopina.

– nije mi se teško s vama nadmudrivati, jer s svakim novim postom se vidi sva raskoš vaše pokvarenosti, zbog toga vas i uništavam psihološki i financijski.

– za vas pitanja:
– 1. je li HPB Dionički spada u fondove ???
– 2. je li točno kako su ovaj tjedan kupili 100 dionica KODT ???

– ako treba stavim vam sve datume i količine koliko je koji fond kupovao i oni koji nisu u top10.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Možda i jesu kupili.Ali dobit će opomenu,a možda i kaznu od HANFE.
Želite reći da je taj fond iznad zakona i Hanfe!
Ja u to ipak ne vjerujem.
I INGRA i IGH su ispod 300 mil kn MCAP i fondovi nebi ni to smjeli kupovati.

U KODT će biti malo meda i mlijeka!

New Report

Close