Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U BRINU će teći med i mlijeko u potocima,naravno isto i u JAKT,FMPS,QUNE,TRFM i naravno
LCDS,koji bi mogao zakuhati!

gospon Lopina.

– zaboravili ste napisati što je činiti sretnicima na MGMA, DKVS, VLDS, HGSP, VART….
– je li im preporučujete to i dalje držati dok se dobro ne zamede ili prodati pa da uđu u te bisere koje sada reklamirate.
– jednostavno ne kužim koje će više mediti ????

– I love this game.
Pozdrav !


Od Lorisa super komentar.
Ivana potvrđuje njegovo mišljemje.BRAVO Ivana!
Ivana ovo je BRIN koji…..

gospon Lopina.

– pa dokle mislite obmanjivati investitore na ovome forumu.
– evo vam još jedne oklade s moje strane,
– kako sam već pisala i najavila BRIN-u će i ovaj mjesec pasti NAV ili vrijdnost.
– vi odlučite u što ćemo se kladiti.

– nego nešto ste mi posustali u reklamiranju najgorih dionica na našem tržištu ADPL i KODT.
– investitore stvarno zanima kada će ADPL doći na onaj vaš target od 90kn.
– a dobro bi došao i jedan post o KODT kako u toj dionici nema fondova.

– I love this game.
Pozdrav !


Pa, kako plovi tvoja jahta..? Ja sam svoju prodala 2004.to je bio malo veći gliser Sea Ray, 11.3 m
preko svega…

gospođo Miami.

– prodali ste jahtu, pa onu vikendicu i stan u Zagrebu te životnu ušeđeninu s banke, i sve u dionice.
– baš ste sretni, jer ste dionice kupili kada su one bile najvrijednije ili crobex 5.000 .
– i stvarno ste pogodili, brodari i građevinci.

– i ako vam je danas taj vaš portfelj 20% od uloženon ???? čisto sumnjam ????
– ali vi ste pametni pa će te kužiti kako sada te vaše i više nego vrijedne dionice moraju narasti 500% kako bi vi došli na svoje.
– a puno su veće šanse kako će neke vaše investicije prije bankrotirati nego što će vam ostvariti rast od 500%.

– ali ja vas ne sažaljevam jer ste bili pohlepni, isto kao i gospon Lopina.
– te me raduju vaši gubitci isto kao što me raduje psihičko i financijsko uništenje gospon Lopine.

– I love this game.
Pozdrav !


Ivana da li je tvoj pad 6% ili 8% ovaj mjesec i dali se bojiš zime ovako drastično ošišana,u tako kratkom vremenu, jer bi kada dođe zima moglo biti jako hladno.

gospon Lopina.

– o tom sigurnom padu mojega portfelja ja sam na ovoj temi pisala još prije 2 mjeseca.
– iz nekih dionica tipa BRIN niti ne mogu izići jer nema kupnje.
– a dividendne nisam prodavala upravo zbog te dividende.
– samo morate znati što je to dividenda jer vi to nikada u životu niste dobili.
– to vam je čisti keš, još me 10/8 očekuje jedna veća na ADPL.
– e sada kada pribrojim taj dividendni keš gubitak je bino smanjen.

– a kako zima bude dolazila moj portfelje će za razliku od vašeg svaki dan biti sve veći i veći.
– ovakvo stanje, možda i još jedan pad, će na burzi trajati još 2-3 tjedna.
– kada sam na temi komentari trgovanja napisala kako 3 dana rastemo post je dobio čistu jedinicu.
– a to vam znači kako je velika većina u kešu.
– a na burzi ako radite kao većina tada nemate šanse za brutalni dobitak.
– spretni će uhvatiti mrvice, a velika većina isto kao i gospođa Miani će pretrpjeti značajne gubitke.

– I love this game.
Pozdrav !

malena a da smanjiš malo doživljaj, jadno je to veseliti se tuđoj nesreći. Znaš onu tko pod drugim jamu kopa, otekne mu noga [tongue]

Uz znanje inajsd info ti nije potreban.........



Od Lorisa super komentar.
Ivana potvrđuje njegovo mišljemje.BRAVO Ivana!
Ivana ovo je BRIN koji…..

gospon Lopina.

– pa dokle mislite obmanjivati investitore na ovome forumu.

Pozdrav !

[/quote]

Dobro,Loris kaže da je BRIN u prvom poligodištu izgubio na vrijednosti,ti tvrdiš da je u pravu.
Tražim konkretan odgovor.Da li je BRIN pao ako mu
su mu rezerve i kapital veće 30.6. 2011.nego 31.12-2010.Meni je to rast i Lorisu opraštam jer ne razumijem,a sa tobom se kladim u visnini tvog portfelj BRina da je to rast od nešto preko 2 kn po dionici
i da je to analogno vrijednosti od P/E manje od 5 na godišnjem nivou.

U BRINU će teći mede i mlijeko.



Ivana da li je tvoj pad 6% ili 8% ovaj mjesec i dali se bojiš zime ovako drastično ošišana,u tako kratkom vremenu, jer bi kada dođe zima moglo biti jako hladno.

gospon Lopina.

– o tom sigurnom padu mojega portfelja ja sam na ovoj temi pisala još prije 2 mjeseca.
– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

6-8% je pad nakon što se eliminira dividenda i tu si vjerovatno najošišanija ovčica na burzi

Na ZSE rijetkima teče med i mlijeko ,a Ivani 7 zadnjih mjeseci samo znoj i suze.



Ivana da li je tvoj pad 6% ili 8% ovaj mjesec i dali se bojiš zime ovako drastično ošišana,u tako kratkom vremenu, jer bi kada dođe zima moglo biti jako hladno.

gospon Lopina.

– samo morate znati što je to dividenda jer vi to nikada u životu niste dobili.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Imala si prilike izaći HT na 300 i više,ali si čekala dividendu.I dočekala loše izvješće za prvi kvartal
ostvarila dividendu od 22 kn,prodala na 258 i niže i spušila 10 % i više na cjelokupni HT.
Ali tih 10% i više je gubitak nakon obračuna dividende.
Slična stvar se događa i na ADPL.Problem je što si u ADPL ulazila najviše na cijeni 140 i više,nakon objave da je dividenda 7,5 kn i tu si ponovno spušila oko 10%.I tu si koristila onu lovu iz koje si
izlazila iz HT.Da si ostala u HT izgubila bi manje nego ovako.Dobila si dvije dividende i pored tog
dividendnog prinosa izgubila 20% i to u relativno solidnim izdanjima na ZSE HT i ADPL
Kriva strateška odluka je plačena velikim gubicima.

Zaista je frustrirajuče biti najgubitnik od nas lajavaca.

Na ZSE će teći med i mlijeko,a za Ivanu 7 dolaze teška vremena.Strah u kostima je prisutan,a biti će
i veći dok se ne sabere!


malena a da smanjiš malo doživljaj, jadno je to veseliti se tuđoj nesreći. Znaš onu tko pod drugim jamu kopa, otekne mu noga [tongue]

Kolegici Ivani može oteći samo metla koja itekako dobro leži u njenoj ruci, kao muškarcu nova ŽUJA.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


24.07.11.

ivana7

ocjena poruke
50%

KODT.

– izišlo katastrofalno loše izvješće s padom prihoda i dobiti cca 1.85% .
– te je realno očekivati manju korekciju ili pad dionice od 30-40% .

– te u narednom periodu, (par mjeseci) ne očekujem tu nikakav rast cijene dionice.
– malo manje pametni investitori će ju akumulirati a inteligentni investitori prodavati.

[cry]

[cry]

.

kolege lopina, ivana i mačeta,

da li usudite nešto napisati o okolnostima i budućim kretanjima ptkm-e obzirom da je moderator jako osjetljiv na tu dionicu ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ivana7, moram Vam odgovoriti na poluinformacije kojima me omalovažavate na ovoj temi.
Jahtu sam prodala, jer to bilo najbolje.NIti sam za nju imala vremena, stajala je prazna cijelo ljeto
u Sukošanu.Jedne godine sjetili smo se da bi je mogli iznajmljivati, po sistemu 60;40 nas i agenta..
Ti ljudi , koji se time bave , nemaju elementarnog znanja o najmu brodova, a iz broda su mi nestale
vrijedne stvari i oprema.Uništili su nam sitne ukrase i detalje opreme,uprljali dio opreme, a za svaku
glupost smo se prepirali zapisnički-čija je po ugovoru obaveza popravka ili naknade štete.
Došlo je i do jednog nasukavanja, a tjedni najam od 4,5 tisuće ne znam što su bili DM ili Euri-
Nakon svih popravaka i natezanja i obračuna servisa, izmjena i sl..nije ostalo , skoro pa ništa.
Lopovi. Jahta se iznajmljivala u Marini Kremik- Primošten.Zaključak-prodaja.
Ne znam o kakvoj vikendici govorite, a ako mislite na naš restaurirani mali dvorac / kuriju/ koja je spomenik nulte kategorije, ne pada nam na pamet da i pomišljamo na prodaju.Tak očajni ipak nismo.
Da, nakon studija kćeri, stan u Palmotićevoj 110m2 je na prodaju..Jeste zainteresirani, povoljno
Vam ga prodamo…javite se na p.p.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close