Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dalje?

FNVC, JDKM, ZTNJ, ZVCV i ….[smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Evo sa šeste stranice vraćam ovu interesantnu temu.
– cijeli tjedan i vikend nisam ništa pisala na forumu.
– zašto ?
– pa nisam ni sama znala što bi radila na burzi kupovala ili prodavala.
– da ne bih donijela krivu odluku nekada i cijeli dan ne bi gledala burzu.
– dobro znam kako se ne može dva mjeseca stalno dobijati na burzi.
– danas se burza malo crveni i imam prvi put minuse, nema veze prethodna dobit je dobra , a dijelom sam i u kešu.

– dosta sam razmišljala prošli tjedan pročitala dvije dobre knjige,putovala i slabo pratila burzu.
– na burzu je došlo dosta novih ulagača, koji ulažu samostalno ili u fondove, a to opet dolazi na burzu.
– koliko mi je poznato fond menageri ne prave keš poziciju već agresivno kupuju na burzi, a to i diže cijene dionica.
– eto to su razlozi, oni najbitniji bar meni kako ću ulagati i koliko biti u kešu.
– ovaj tjedan će biti sigurno u padu pojedinih dionica, sad je samo pitanje na kojima će cijenama to biti interesantno meni, a i ostalim ulagačima.
Pozdrav i molim komentare.

Pa zašto se ne piše na ovoj temi, teško je pratiti sve dionice na svim temama.

– Danas sam kupovala: PDBA, TNSA, ATPL, SNBA, MMTZ i JDPL.
– Jučer sam uplatila dodatni keš u moje bankaeske portfelje, odlično rade.

– Prije desetak dana dosta sam kupovala KORF i SNHU , i LEDO koji nije ostvario rast.
– Kupujem i još jednu dionicu mali prometi raste nisam završila s dokupom pa ju ne mogu odati.
– Bilo je i prodaja ali nezgodna tema.

– mislila sam što keš pozicija ili dionice, za sad sam odlučila dionice.
– šteta je ne zarađivati.
– današnja zarada na burzi, pa jedna godišnja plaća jednog radnika, ali on radi za sigurnu plaću a ja rizikiram, sutra možda to sve i izgubim.
– dokle će ovo trajati, ali jako je dobro dok traje, moj dobri prijatelj Cartman je bez i jedne dionice, a neki su u kešu već mjesec dana i čekaju korekciju, kamo sreće da ju ne dočekaju.
– jeste li primjetili svaku večer u dnevniku dionice INE….tko je kupio inu zaradio je … i tako svaki dan , TV , radio, novine, a to utjeće na ljude.

– gore nabrojene dionice koje sam kupila nisu preporuke za kupnju ostalim investitorima, tržište je ipak visoko, a možda ih već sutra i prodam.
Pozdrav !

uopće nema potrebe čekati korekciju pored tek probuđenog FNVC-a i MIV-a. Da imam 10 mil. znam gdje bih uložio

Hell is Empty and all the Devils are Here


uopće nema potrebe čekati korekciju pored tek probuđenog FNVC-a i MIV-a. Da imam 10 mil. znam gdje bih uložio

– bilo bi jako interesantno kad bi napisao kako bi uložio tih 10.000.000kn
– daj savjet, možda ovo upravo čita netko tko je dobio na lutriji pa pomozi čovjeku.


– daj savjet, možda ovo upravo čita netko tko je dobio na lutriji pa pomozi čovjeku.

Da tebe tvoj Edo savjetuje.
uloži u PTKM bit ćeš milijarder na kraju godine[smiley2]


ivana7: ” – daj savjet, možda ovo upravo čita netko tko je dobio na lutriji pa pomozi čovjeku. ” Da tebe tvoj Edo savjetuje. uloži u PTKM bit ćeš milijarder na kraju godine[smiley2]

gospon edo je dobio malo kritike i odmah je počeo razmišljati. znao sam ja prijatelju da ti nisi loš dečko.
još ćemo se mi i družiti kad si upao u ptkm.
[smiley2]

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Da tebe tvoj Edo savjetuje. uloži u PTKM bit ćeš milijarder na kraju godine[smiley2]

– a gdje ti je tu disperzija rizika, zar ne bi bilo pametno tu još dodati FNVC, BLJE.
– a za ulaganje u PTKM, tu jedino priznajem gospodu Miku i Cartmana, ipak su oni tu najupućeniji i najveći stručnjaci.


a rekao ti je mika da ne prodaješ ptkm. sad si mogla biti u lovici do bola, a ti se prepala stečaja gospodina kartmanića.

– e moj dragi gospon Mika
– pa prati i našeg kolegu Cartmana (čita sada on ovo, na forumu je, ali je danas nešto ljut na mene, ma znam ja njega proći će ga to), pa neki dan je lijepo izračunao moju i tvoju dobit od kad sam izašla dijelom iz PTKM, i napomenuo je kako sada mirno spavam.
– imam ja i dalje dosta PTKM, samo ne previše kao prije, sad imam samo INE previše a od toga za sada ne boli glava,
– usput prijatelj nam je u kešu 100% čeka on pad tržišta, a ja svakodnevno lupam rekordne dobitke.
Pozdrav !


mika: ” a rekao ti je mika da ne prodaješ ptkm. sad si mogla biti u lovici do bola, a ti se prepala stečaja gospodina kartmanića. ” – e moj dragi gospon Mika – pa prati i našeg kolegu Cartmana (čita sada on ovo, na forumu je, ali je danas nešto ljut na mene, ma znam ja njega proći će ga to), pa neki dan je lijepo izračunao moju i tvoju dobit od kad sam izašla dijelom iz PTKM, i napomenuo je kako sada mirno spavam. – imam ja i dalje dosta PTKM, samo ne previše kao prije, sad imam samo INE previše a od toga za sada ne boli glava, – usput prijatelj nam je u kešu 100% čeka on pad tržišta, a ja svakodnevno lupam rekordne dobitke. Pozdrav !

znaš ti da je prijatelj skoro i mene splašio sa svojom retorikom. Malo mi je falilo da sve ne prodam, ali me onda par razgovora sa ljudima iz ptkm uvjerilo da još nije vrijeme. Pa sam tako na 185 cepno još koju tisućicu i do danas mi je to čistih 19%. Ali vidiš da on to nije pisao ja se nebi raspitivao i sad bi bio pušiona.

Negdje u dubini srca moje simpatije prem njemu su neizmjerne. Kako ćemo se svi smijati jednog dana kad budemo zajedno derali neko jare na Boraji.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Ivana ima u portfelju sve neke dobre dionice i neke malo manje, ali nije mi jasno ako toliko dugo ulaže i 50% portfelja joj je u INI gdje upravlja krdo i može vrlo brzo doći do stampeda, vrlo hrabro za šinjorinu.

– jedino ako pratiš forum mojnovac, mogao si doći do tog zaključka.
– ima ih dosta tamo koji čekaju INU na 1.400 samo ne znam u kojoj valuti.
– svaki paket INE nosi još 2 dionice ine što je po sadašnjoj cijeni cca 6.000kn
– INU su osim mene dosta upisivali i penzići, a kako ta kategorija ulagača nije sklona dnevnom trgovanju, već mislim kako će mnogi od njih i zaboraviti kako su upisali dionice INE.
– a čega bi ti najviše kupovao da si kojim slučajem fond menager Zdenku, Punto ili Kemoboju, zato nema brige kod INE, a još nije odradila ni dupli rast od IPA, a sam rast je i mene iznenadio, ali bez straha to ide dalje.
Pozdrav !


– jedino ako pratiš forum mojnovac, mogao si doći do tog zaključka.
– ima ih dosta tamo koji čekaju INU na 1.400 samo ne znam u kojoj valuti.
– svaki paket INE nosi još 2 dionice ine što je po sadašnjoj cijeni cca 6.000kn
– INU su osim mene dosta upisivali i penzići, a kako ta kategorija ulagača nije sklona dnevnom trgovanju, već mislim kako će mnogi od njih i zaboraviti kako su upisali dionice INE.
– a čega bi ti najviše kupovao da si kojim slučajem fond menager Zdenku, Punto ili Kemoboju, zato nema brige kod INE, a još nije odradila ni dupli rast od IPA, a sam rast je i mene iznenadio, ali bez straha to ide dalje.
Pozdrav !

Što će biti kad dođe HT na scenu, kako će se ponašati penzići, većina ih i ne zna kako bi prodala dionice da npr. uđu u HT, ali možda se može dogodit scenarij da večina građana proda da uleti u HT i napravi još jednom veliki skok kao sa Inom. Iznenađen sam kako se neki laici ponašaju na ulici i pričaju o Ini, te vijesti previše djeluju na njih, svi su sad pametni i govore kako to treba kupovat, kao da će vječno skakati… Zato se i bojim, ja da sam toliko u Ini vjerovatno bi smanjio preveliku ovisnost o 1 dionici.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

New Report

Close