Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mislim da je na temi Best-buy puna kapa svima nekakvih KODT i prepucavanjima oko toga…
ustvari, zna li tko što je to KODT… navodno dobra firma s lošim izvješćima…!?

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

– tu sam izdvojila KODT, jer na ovoj temi pratim tu dionicu.
– ovi podaci nisu točni zbog splita dionice, te se rast mora dijeliti s 2, a cijena množiti s 2.
– to je važno jer dionica trenutno nije precijenjena.

Podatci za KODT su točni (kao i za ostale splitane dionice, ali nisu na ovom popisu) jer je KODT bio najniže 960 kuna (prije splita), sjećam se dobro jer sam ga i sam mjerkao početkom 2009 na oko 1000 kuna, ali tek sam počinjao s investiranjem i imao sam malo sredstava pa ga nisam kupovao.
Dakle 960/2 = 480


U KOEI će teći med i mlijeko,a u KODT ćete ostati suhog jezika!

gospon Lopina.

– pa ovo je fenomenalni napredak za vas.
– počeli ste reklamirati fondovska smeća, dobro je kako ste uvidjeli kako ste najveći pušioničar na onom BRIN-u te ste promijenili ploču.

– dobro je ovako usparivati po dvije dionice i analizirati ih, to obično i radim.
– KOEI je stvarno dobra dionica.
– ali moramo znati neke stvari.
– KOEI je suvlasnik u dvije firme transformatora s cca 50% .
– te kroz to vlasništvo od 50% zaradi na te dvije firme 80% svoje dobiti.
– kad ne bi imali te dvije firme dobit bi im bila smiješno mala.

– a to se najbolje može vidjeti kroz ROE.
– KOEI 10.15% , (a za taj veliki ROE su zaslužne te dvije tvornice transformatora).
– KODT 22.38% . (tu je taj ROE ipak duplo veći ma koliko mi šutjeli o tome).
– a na tom pokazatelju se najbolje može vidjeti koliko koja firma zarađuje za svoje dioničare.

– I love this game.
Pozdrav !


Kako polovna kčer može biti cjenjenija od odličnijih roditelja.
Primjer:KODT je kćerka, KOEI je majka

P/E X P/BV

KOEI 612,73/101 X 612,73 /626,84=5,95 X 0,98 =5,83

KODT-R-A 17,85

KODT/KOEI = 17,85:5,83=3,06 =1,75

Dakle po ovom pokazatelju kODT je "skuplji"od KODT za čitavih 75%.
Kakjo je to moguće!
pročitajte moj dijalog sa gospodinom Lynksom.

Bitni razlog za ovakve nelogičnosti:Špekulanti pumaju cijenu,a uvjet je da bude nelikvidna dionica
gdje su oni gazde i kada nakrcaju neiskusne slijedi strmopižđenje.
Mislim da nam slijedi igra najbrži prst na KODT.Tko će pomesti ovu zadnju obranu od 200 kom i otvoriti
jazovku.Loris je izvuka živu glavu,ostali neće.

Preporuka:Jedina nada da se to ne dogodi je lagana kupnja po jedan komad po ASKU.
KODToljupci požutite!

U KOEI će teći med i mlijeko,a u KODT ćete ostati suhog jezika!


Imam utisak da je gospodin Lopina konačno odlučio kupiti nešto korisno, pa na sve načine pokušava spustiti cijenu KODT da bi jeftinije ušao.
Još ako uspije osloboditi lovu iz BRIN-a onda če mu stvarno poteći med i mlijeko



U KOEI će teći med i mlijeko,a u KODT ćete ostati suhog jezika!

gospon Lopina.

– pa ovo je fenomenalni napredak za vas.
– počeli ste reklamirati fondovska smeća, dobro je kako ste uvidjeli kako ste najveći pušioničar na onom BRIN-u te ste promijenili ploču.

– dobro je ovako usparivati po dvije dionice i analizirati ih, to obično i radim.
– KOEI je stvarno dobra dionica.
– ali moramo znati neke stvari.
– KOEI je suvlasnik u dvije firme transformatora s cca 50% .
– te kroz to vlasništvo od 50% zaradi na te dvije firme 80% svoje dobiti.
– kad ne bi imali te dvije firme dobit bi im bila smiješno mala.

– a to se najbolje može vidjeti kroz ROE.
– KOEI 10.15% , (a za taj veliki ROE su zaslužne te dvije tvornice transformatora).
– KODT 22.38% . (tu je taj ROE ipak duplo veći ma koliko mi šutjeli o tome).
– a na tom pokazatelju se najbolje može vidjeti koliko koja firma zarađuje za svoje dioničare.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

I opet krivo.KODT u dobiti KOEI u zadnju godinu sudjeluje sa 38 mil kn koliko je bila njegova dobit.
Dakle pola pripada KOEI i to iznosi 19 mil kn.Ukupna dobit KOEI je bila netto 164 mil kn.
Kako postoje i gubitaši ta ukupna dobit je bila ukupno preko 200 mil kn.Od toga na KODT pripada
oko jedne desetine.
Dakle,KOEI nije KODT već je KODT samo mali dio tog za Hrvatskog velikog giganta.
U konsolidiranom izvješću KODT se u bilanci KOEI vodi prema BV od 660 tako da bi u eventualnoj
privatizaciji i budučem preuzimanju KOEI "zaradio" razliku do tromjesečnog prosjeka ,a time i ostali
dioničari KOEI,dok bi dioničarima KODT ostalo ništa već samo tromjesečni prosjek.

U KOEI će teći med i mlijeko,a u KODT neće biti ni vode!

lopina i ivana, skinite se s teme best-buy i otvorite si novu temu za prepucavanja oko KO-DT-EI …
dosadni ste…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

@lopina:

Evo pogledaj grubu kalkulaciju koju sam napravio nakon nerevidiranog izvješća KOEI za 2010Q4:
http://www.mojnovac.net/forumi/showpost.php?p=533369&postcount=574

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.



U KOEI će teći med i mlijeko,a u KODT ćete ostati suhog jezika!

gospon Lopina.

– KODT 22.38% . (tu je taj ROE ipak duplo veći ma koliko mi šutjeli o tome).

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Što ROE ima sa dioničarima.Tih 22,38 % pripada firmi a ne dioničarima.Ako dioničar kupuje firmu na
dva BV ,a to se upravo događa kod KODT dioničarima pripada dobit ode nešto preko 10%.
I to je riješeno kroz P/E koji je za KODT oko 9.
Isti koeficijent za KOEI je 6.Tako je bilo zadnje godine.Kakav je smjer.
Udio KODT u KOEI je sve manji što je dobro,a ako KODT bude napredovao,a nadam se da to neće biti
kao zadnje dvije godine kada je KODT lagano padao i KOEI će imati od toga velike koristi.

CILJ je jasan:Potaknuti vlasnike KODT da ga prodaju ,jer je KOEI daleko bolja varijanta.
Ali mislim da si ti već značajni izašla,ali se nadam da si još toliko unutra da ću ti nanijeti barem
pedeseterostruku štetu,jer sam jučer izgubio 300 kn jer sam ćulio na BRINU ,a imao
sam idealnu priliku na VLDS i MAGMA za skinuti 10 do 20%.

U KOEI i BRINU će teći med i mlijeko!


CILJ je jasan:Potaknuti vlasnike KODT da ga prodaju ,

gospon Lopina.

– stvarno ste slabo potaknuli vlasnike KODT na prodaju.
– danas sam tu bila na sitnoj kupnji, ali prometa nema pa nema.
– gospon Loris je prodao ali naivnih više nema.

– I love this game.
Pozdrav !

Gos.system 43 koliko firmi na zse ima takvo izvješće u kontinutetu?


da ću ti nanijeti barem pedeseterostruku štetu,jer sam jučer izgubio 300 kn….

gospon Lopina.

– ja znam kako ste vi ljuti na mene, to je sasvim normalna reakcija kada jednog investitora uništim psihički i financijaki.
– na prvu vam je sve ovo bilo smiješno, ali sada kada gubite novce vidite i sami kako je vrag odnio šalu.
– svjesna sam kako mi sada želite uzvratiti istom mjerom, ali to je teška misija pisati sve najgore o najboljoj investiciji na našem tržištu.
– tim pisanjem će te još više naštetiti svom ugledu, uostalom ogolila sam vaše pisanje do kraja, razotkrila sam svu vašu drukersku pokvarenost.
– ali nadam se kako ste nešto mogli i naučiti na primjeru BRIN-a.
– ako netkom želite našteti tada morate imati i dionice i novce.
– a vi nemate ni dionica ni novaca, odnosno s tom sićom zbilja ne možete nauditi meni ni nitkom drugom.
– te vam je nabolje malo se odmaknuti od burze, smiriti živce i pomiriti se s tim financijskim gubitkom koji sam vam prouzročila.

– I love this game.
Pozdrav !

Kolegice Ivana smatrate li da je ERNT dobra kupnja na 1260kn????
Ili savjetujete opet da pričekamo 1600kn pa kupujemo????
[bye]

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

New Report

Close