Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






Sada kada se bliži 02.08.11. i mogućnost bankrota Amerike više bi volio da sam u BRIN-u nego u Crobex dionicama [shocked]

još jedan antologijski post.
znate li vi što je brin?

btw, direktor im se zvao Andrej Lepoglevec. Ne znam je li još uvijek ili su ga smijenili. ali u svakom slučaju indikativno.
[/quote]

sad vidim da imam tipfeler.
nije Lepoglevec, nego LEPOGLAVEC (naravno)
[/quote]

Direktor im se zvao Lepoglavec.Nije li to svršeno vrijeme?
Ali BRIN nikada nije imao direktora,zaposlenih 0/nula,ništa,nitko// i tako od osnivanja i tako po zakonu o investicionim fondovima i naravno o ZIFovima unutar toga zakona,
Dezinformacija ili neznanje.Molio bi odgovor.

U BRINU će teći med i mlijeko!

[/quote]

direktor ili manager (menadžer), zovite to kako hoćete. to vam je onaj koji odlučuje i upravlja. pa ne upravlja valjda brin sam sa sobom!?
samoupravljanje – e to je vam je svršeno vrijeme.
[/quote]

Brinom upravlja Fima invest za godišnju naknadu od 2,5% ili o,62% kvartalno ili o,2083.. mjesečno.
Iza tog gospodina, kojemu mu je samo prezime određivalo životni put ,
ostala je neka imovina.I to imovina koju ne određuje Fima već to odrađuje depozitna banka/Splitska banka u ovom slućaju/.I sada je ta imovina od oko 54,90 kn po dionici.I novi menađeri valjda sada trebaju biti malo oprezniji od ranijih menađera,koji nisu krivi dok in se ne dokaže da su krivi.
Ipak s obzirom na negativan publicitet ,novi menađeri moraju biti malo oprezniji jer su pod udarom i
pritiskom,što ja u ovom trenu povoljno za nas male dioniočare BRina.
Želite li naglasiti da u drugim investicionim društvima skupila moralna krema Hrvatske?

Rugao se lonac loncu,a obadva crna.Budite realni i pametni.

A obečao sebi da neću više spominjati BRIN.
Molio bi cjenjene forumaše da mi oproste i da se ukljuće u ovu plodonosnu raspravu!

Na ZSE će biti i meda i mlijeka radi moralnih fond menađera,jedino ovi iz FIme su nemoralni?Moš mislit?



Ako ne razunijete zašto,nikada nećete biti bogata nego"bogata"

– tko mi to piše.
– penzić koji nema ni 100.000kn životne ušeđevine.
– ja bih se sramila na vašem mjestu, a vi još dijelite savjete.
– pa toliko ja znam ponekad zaraditi u tjedan dana.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

ova umišljena i arogantna dama (ako je uopće dama), da zarađuje tolike novce ne bi trošila svoje vrijeme na ovom forumu, između ostalog ona svoje komentare piše samo do 16h, preočito je da tuđim k…em mlati po dionicama kao i ovdje svojim jezikom

Mislim da je u ovom trenu LCDS best bay.Po 22 bolje nego po 23.Ali ovo nije za day tredere jer bi
za dobiti 24,93 morali ići na sjednicu ,pa sa manje od 500 kom nebi bilo pametno kupovati po 23,20
prodati po 24,93 i na tome zaraditi 1,70 kn po dionici ,tj ukupno 850 kn ili 7% na ulog.
To i nije loše jer se za toliko dobiti u HT i ostalim dividendnim dionicama treba čekati i godina dana.
Ali troškovi putovanja i ostalo .Mislim da sve ispod 1000 kom nije interesantno za kupiti.
Vi koji imate do 500 kom odlućite se.Ili prodajte ili lagano dokupljujte,sigurnu zaradu imate,a kolika
je potencijalna dobit u sudskom sporu sa Lucidusom promislite.
Vrijeme nam polako curi.Pozvao sam vlasnike da se uključe na temi LCDS i da kao prvo utvrdimo
NAV koji je sigurno preko 150 kn i više.
Dobra stvar je da je to minimalna dobit,a može biti i više.
Ove dionice Ivana zove obvetnice.
Za sada na ZSE su to jedino BLSC po 700,HRDH po 75 i LCDS po 24,92.

U LCDS bi moglo biti meda i mlijeka u potocima!

Pada KODT
Pada ATPL
Pada ADPL
Pada ULPL
Pada ADRS

Raste Qune + 23%

ivana sedma, što se dešava ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


S obzirom na nenormalno dobro poslovanje ADPL gubiš između 5 i 10%.
Na KODT si spušila dobrih desetak posto,a od početka godine i 15 do 20%.

I zato slijedi odmazda,spušiti će još tri kune po dionici u BRINU ili ili pišljivih 5.000.Za mene je to
značajan gubitak,a za nju i ne predstavlja nešto znaćajno.Ali kada se pribroji da je u lipnju
već spušila preko 300.000 kn onda i ovih 5.000 stvarno ne znaći ništa.
Zaista je ova burza težak posao.

gospon Lopina.

– čim otvorite usta govorite neistine i neistine.
– na ADPL su pametni investitori mogli zaraditi 100-150% dok nas vi na ovoj temi davite s tim BRIN-om s kojijm ste i nakon godinu dana još u gubitku.
– a KODT, pa tu imamo u zadnjih 7 mjeseci rast od 30% plus dividenda 5%.
– te mi stvarno nije jasno kako su se mogli izgubiti novci na te dvije dionice.

– i normalno, dobro ste to napisalo, slijedi vam odmazda s moje strane, ili psihičko i financijsko uništenje koje i više nego uspješno sprovodim.

– a burza je za vas težak posao jer nemate pojma normalno trgovati nego tu jedino znate obmanjivati investitore s vašim neistinitim pisanjem.
– a ja sam zaradila ove godine puno preko 300.000kn bez dividendi.
– te mi stvarno nije teško investirati u te vaše gluposti 50.000kn, jer bez dionica to bi bilo neko filozovsko nadmudrivanje.
– ovako kada imam novce i dionice mogu na tim do zla boga nelikvidnim dionicama maksimalno manipulirati, što ste dobro osjetili na svojoj koži.
– tu me uopće nije briga da pogubim i 10.000kn, ionako na kladionici ponekad na okladu ubacim 5.000kn.
– ovo mi više dođe kao jedna dobra zabava, unišavanje gospon Lopine.
– a da stvar bude još više smiješnija pa tu sam u plusu cca 20%, na tim dionicama s kojima vas polako ali sigurno uništavam.

– I love this game.
Pozdrav !

nego, g. lopina, i ostali ljubitelji onoga što se može kupiti, a ne može prodati, pitanje za vas.

što mislite o KOSN? valja li to?

jeste analizirali i to obzirom da ste sve nelikvidne ovdje nahvalili. bez obzira što se teško može prodati, nosi finu dividendu, pa ako vam ne gori, skroz ju je ugodno imati u portfelju.




Sada kada se bliži 02.08.11. i mogućnost bankrota Amerike više bi volio da sam u BRIN-u nego u Crobex dionicama [shocked]

Gospon Loris, taj problem se može jednostavno riješiti: prodate vaše Crobex dionice i kupite BRIN. [lol]
[/quote]

Nije to baš tako lako, jer siguran izbor je velik, a teško se odlučiti između ;
BRIN,JAKT,FMPS,TRFM,QUNE i SLPF.

Sve ove dionice ima na piku i ivana sedma iz osobitih i dragih razloga …., pa teško je prvi u red stati

Međutim,

02.08.11. ako ameri popuhe, ode naš crobex u 3pm, ali ne i lopine investicije one su već tamo.
[/quote]

Majko mila, pa vas nitko ne može spastiti od bankrota. [bye]


Ove dionice Ivana zove obvetnice.

– smeće gospon Lopina, kužite, ja ih nazivam smećem.

– I love this game.
Pozdrav !


ova umišljena i arogantna dama (ako je uopće dama), da zarađuje tolike novce ne bi trošila svoje vrijeme na ovom forumu, između ostalog ona svoje komentare piše samo do 16h.

– kao prvo burza vam nije za sirotinju jer vam to nije socijalna ustanova.
– za sirotinju je izmišljena kladionica, loto, bingo… koji nude puno veće mogućnosti za sigurnu i veliku zaradu.

– znači tu pišu oni koji nemaju puno novaca tipa gospon Lopina i Splićo te im ovo sve služi zbog drukanja.
– piše vam na svojem forumu i gospon xy koji sigurno ima 10 puta više love od mene,
– kako to zamišljte da ovi koji su puni love kockaju u Las Vegasu ili se odmaraju na Havajima.
– ja puno radim i radim, iza mene su mnoge nesprospavane noći.
– puno ulažem u znanje.
– zbog toga puno i zarađujem.
– puno i trošim, ali teoretski ne mogu potrošiti lovu koju zaradim.

– I love this game.
Pozdrav !


Pada KODT
Pada ATPL
Pada ADPL
Pada ULPL
Pada ADRS

Raste Qune + 23%

ivana sedma, što se dešava ?

– crobex vam je skoro 5% u plusu.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana7, praktično rečeno- teoretski ne možeš niti potrošiti -ono što postoji teoretski !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


U Lopina fond najkonzervative teće med i mlijeko,a uskoro ćega biti u potocima.

– u Lopina fond najpušiona teću suze, a uskoro će suza biti u potocima.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close