Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Gospon Lopina, jeste vi to nehotice postali dugoročni investitor u BRIN-u? [proud]

U nijednoj dionici ja nisam dugoročni naročiti ako sam nakrcan.
U padu dokupljujem,ako mislim da dionica ima prostora za veliki rast ,u rastu prodajem da nebi probio
30% portfelja u jednoj poziuciji.
Maksimalno 40% mogu biti u jednoj poziciji,ali to mora biti stabilna firma.A BRIN je upravo takav.

U BRIN će teći med i mlijeko!

[/quote]

Gospon Lopina, meni se čini da vas je Ivana ulovila u mrežu i da vas sad lagano hvata paranoja. A tako vam je to na burzi, burza vam je rizična igra. Gospon Lopina, počnite konačno kupovati normalne dionice kompanija koje ostvaruju ozbiljan profit i prihvatite činjenicu da nema brzog bogaćenja, već samo sporog, ali sigurnog. [cool]

Sada kada se bliži 02.08.11. i mogućnost bankrota Amerike više bi volio da sam u BRIN-u nego u Crobex dionicama [shocked]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Sada kada se bliži 02.08.11. i mogućnost bankrota Amerike više bi volio da sam u BRIN-u nego u Crobex dionicama [shocked]

još jedan antologijski post.
znate li vi što je brin?

btw, direktor im se zvao Andrej Lepoglevec. Ne znam je li još uvijek ili su ga smijenili. ali u svakom slučaju indikativno.


Sada kada se bliži 02.08.11. i mogućnost bankrota Amerike više bi volio da sam u BRIN-u nego u Crobex dionicama [shocked]

Gospon Loris, taj problem se može jednostavno riješiti: prodate vaše Crobex dionice i kupite BRIN. [lol]



Ako ne razunijete zašto,nikada nećete biti bogata nego"bogata"

– tko mi to piše.
– penzić koji nema ni 100.000kn životne ušeđevine.
– ja bih se sramila na vašem mjestu, a vi još dijelite savjete.
– pa toliko ja znam ponekad zaraditi u tjedan dana.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

A kako ti izgleda ovaj mjesec.Prosječan ulaz na ADPL blizu 140 jer si najveću količinu kupovala
u vrijeme obavijesti o visini dividende.Slučajni izvrsni poslovni rezultati ADPL su te spasili od
strahovitog gubitka koji je trebao biti preko 20% na prosječni ulaz u ADPL.S obzirom na nenormalno
dobro poslovanje ADPL gubiš između 5 i 10%.
Na KODT si spušila dobrih desetak posto,a od početka godine i 15 do 20%.
Najošišanija ovca na ZSE si ti,a kažeš da trošiš dividendu.Ne trošiš smanjenu glavnicu jer dividende nisu dostatne za pokriče pada tvojih dionica.
Gosp.Miami je u pravu jer ti braniš fondovske investicije koje ja nazivam fondovsko smeće.Nažalost
je i postalo smeće i to ne radi mene već radi lošeg poslovanja građevinara/najprije INGRA,sada i DLKV/,
pa ATPL,i ADRIS bez bitnog razloga tone.Jedino HT dobar i ERNT nije loš,a ATGR se brani ali
novo izvješće i vjerovatno ponovno loši rezultati i u drugom kvartalu bi ga mogli potopiti.
Dakle,Ivana prati pad indksa i čak pada i malo jače jer se nalazi u pozicijama KODT i ADPL u kojima gubi više od prosjeka.Mislim da je BRIN dere sve u šesnaest/mislim na NAV/
I normalno kako je ona jako pametna,krivac nije ona nego Lopina koji ruši njezine3 dionice.
I zato slijedi odmazda,spušiti će još tri kune po dionici u BRINU ili ili pišljivih 5.000.Za mene je to
značajan gubitak,a za nju i ne predstavlja nešto znaćajno.Ali kada se pribroji da je u lipnju
već spušila preko 300.000 kn onda i ovih 5.000 stvarno ne znaći ništa.
Zaista je ova burza težak posao.
Psihički labilne osobe ,a mislim da Ivana spada u tu kategoriju,kao što je stručno oko gosp.Maimi
zaključilo,se ne bi trebali baviti ovim poslom.U ovom poslu nekome nanositi štetu,a pri tom nanositi
štetu i sebi se može nazvati suicidom.

Na ZSE će teći med i mlijeko jedino ako sačuvamo zdrav razum.Ivana smiri se!



Sada kada se bliži 02.08.11. i mogućnost bankrota Amerike više bi volio da sam u BRIN-u nego u Crobex dionicama [shocked]

još jedan antologijski post.
znate li vi što je brin?

btw, direktor im se zvao Andrej Lepoglevec. Ne znam je li još uvijek ili su ga smijenili. ali u svakom slučaju indikativno.
[/quote]

sad vidim da imam tipfeler.
nije Lepoglevec, nego LEPOGLAVEC (naravno)



Sada kada se bliži 02.08.11. i mogućnost bankrota Amerike više bi volio da sam u BRIN-u nego u Crobex dionicama [shocked]

Gospon Loris, taj problem se može jednostavno riješiti: prodate vaše Crobex dionice i kupite BRIN. [lol]
[/quote]

Nije to baš tako lako, jer siguran izbor je velik, a teško se odlučiti između ;
BRIN,JAKT,FMPS,TRFM,QUNE i SLPF.

Sve ove dionice ima na piku i ivana sedma iz osobitih i dragih razloga …., pa teško je prvi u red stati

Međutim,

02.08.11. ako ameri popuhe, ode naš crobex u 3pm, ali ne i lopine investicije one su već tamo.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

volia bi znati kako ste prezivjeli ovaj tobogan na LKPC ?

jeste li opet ostali bez gaca?

ja san lipo zaradia na zadnjem odbijancu pa me zanimalo tko je popusia?

[smiley]




Sada kada se bliži 02.08.11. i mogućnost bankrota Amerike više bi volio da sam u BRIN-u nego u Crobex dionicama [shocked]

još jedan antologijski post.
znate li vi što je brin?

btw, direktor im se zvao Andrej Lepoglevec. Ne znam je li još uvijek ili su ga smijenili. ali u svakom slučaju indikativno.
[/quote]

sad vidim da imam tipfeler.
nije Lepoglevec, nego LEPOGLAVEC (naravno)
[/quote]

Direktor im se zvao Lepoglavec.Nije li to svršeno vrijeme?
Ali BRIN nikada nije imao direktora,zaposlenih 0/nula,ništa,nitko// i tako od osnivanja i tako po zakonu o investicionim fondovima i naravno o ZIFovima unutar toga zakona,
Dezinformacija ili neznanje.Molio bi odgovor.

U BRINU će teći med i mlijeko!




Sada kada se bliži 02.08.11. i mogućnost bankrota Amerike više bi volio da sam u BRIN-u nego u Crobex dionicama [shocked]

Gospon Loris, taj problem se može jednostavno riješiti: prodate vaše Crobex dionice i kupite BRIN. [lol]
[/quote]

Nije to baš tako lako, jer siguran izbor je velik, a teško se odlučiti između ;
BRIN,JAKT,FMPS,TRFM,QUNE i SLPF.

Sve ove dionice ima na piku i ivana sedma iz osobitih i dragih razloga …., pa teško je prvi u red stati

Međutim,

02.08.11. ako ameri popuhe, ode naš crobex u 3pm, ali ne i lopine investicije one su već tamo.
[/quote]

Potpuno ste u krivu.
Moje dvije osnovne investicije su BRIN i LCDS sa negdje po 30%.
Ostalo se nalazi u lopinovskim dionicama:KOES/kupio na 180/,ATLS /kupio na 15/FMPs kupio na 21/
ELPR /kupio na prosječno 33/.
To je jak portfelj,jedino me zabrinjava LCDS jer garantirana cijana od 24,93 a to mi je premalo s obzirom na NAV od blizu 200 kn.Možda uđem u sudski spor sa Lucidusom.Danas nisam kupio LCDS na
22 jer čekam BRIN na 17,40 i 15,50.Tako da mi je Ivana napravila štetu,ali se tješim da je sebi napravila veću.

U Lopina fond najkonzervative teće med i mlijeko,a uskoro ćega biti u potocima.

Loris,a što ako dođe atomski rat,da li ćer Ameri i tada potonuti i sve dionice.Dogovoriti će se Ameri
i pri tone zaraditi.To su najveći muljatori na zemaljskoj kugli i ja ih ner fermasn ni 1%.I to funkcionira
jako dobro.

lopina,

oko Amera se slažem, a evo u prilogu njihov novi izum, robotizirana operacija organa ;
http://www.intuitivesurgical.com/products/davinci_surgical_system/

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.





Sada kada se bliži 02.08.11. i mogućnost bankrota Amerike više bi volio da sam u BRIN-u nego u Crobex dionicama [shocked]

još jedan antologijski post.
znate li vi što je brin?

btw, direktor im se zvao Andrej Lepoglevec. Ne znam je li još uvijek ili su ga smijenili. ali u svakom slučaju indikativno.
[/quote]

sad vidim da imam tipfeler.
nije Lepoglevec, nego LEPOGLAVEC (naravno)
[/quote]

Direktor im se zvao Lepoglavec.Nije li to svršeno vrijeme?
Ali BRIN nikada nije imao direktora,zaposlenih 0/nula,ništa,nitko// i tako od osnivanja i tako po zakonu o investicionim fondovima i naravno o ZIFovima unutar toga zakona,
Dezinformacija ili neznanje.Molio bi odgovor.

U BRINU će teći med i mlijeko!

[/quote]

direktor ili manager (menadžer), zovite to kako hoćete. to vam je onaj koji odlučuje i upravlja. pa ne upravlja valjda brin sam sa sobom!?
samoupravljanje – e to je vam je svršeno vrijeme.

New Report

Close