Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KODT P=1.258 P/E X P/BV = 18,28

BRIN P=17,50 /ivana ruši 13%/ P/E X P/BV= 2,97

KODT/BRIN=18,28 :2,97=6,15
drugi korjen iz 6,15=2,47

Na ZSE će teći med i mlijeko!Meni.A Ivani znoj i suze dok se ne urazumi.

kolega,

pa koja matetmatika tu ne radi ?

P/ExP/BV ( KODT ) = 16,8

P/ExP/BV ( BRIN ) = ???????????????????????????????????????????????????????? Kako ste ovo izračunali ????

Gdk+je ste našli 2,97 ???

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Najavili ste pad od 13%, a ostvarili tek 4,67%… Malo ste se precijenili. Burza ne trpi ego.

gospon Lebowski.

– pročitajte ponovno taj moj post.
– ponudila sam okladu, a gospon Lopina se ne želi kladiti.
– da se kladio pao bi i puno više.

– a ovako je isto dobro, imamo veliku ponudu na prodaji ispod 20kn te zbilja nije potrebno veće rušenje s moje strane.
– ali sada će ta dionica teško preko 20kn, a upravo mi je to bio cilj.
– kako i pišem, gospon Lopinu najprije uništiti psihološki a potom i financijski.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ne ti si složila ove naloge po 100 i pritiskaš prema dole i ne kupuješ.
Pukla si ,idi se liječiti.

Na ZSE će teći med i mlijeko samo psihički stabilnim osobama.

Ne kladim se.Jedino na burzi kada kratrkoročno kupujem rizične dionice.
Danas su lijepo radili VLDS,MGMA i INGRA.U VLDS i MAGMI se dalo na brzake skinuti po desetak posto.
Istina sa malom lovom ali i 500 kn vrijedi.I sada sam na BRINU,čekam te da pucaš.

A možda sam i prvi na prodaji.Spreed veći od 10%.Ja se zadovoljavam i sa 5%.


Ali ipak lakše se diše.KOES mi je lijepo potega,ali nisam, bio na prodaji.Isteklo vrijeme od mjesec
dana i nalog se izbrisa.
Ma možda i bolje jer bi KOES mogao i na 500.

KOES vam je kudikamo bolje ulaganje od DKVS ili BRIN-a, međutim, dokle god je Pajić na čelu uprave neće tu biti spektakularnih pomaka. Jako mnogo se ide na robne marke i izvoz da se koliko-toliko pokrije likvidnost, pa makar i sa laganim gubitkom. Ide se na određene uštede, vozači i prateće službe odlaze pod Mepas, knjigovodstvena vrijednost dionice velika, vodeći proizvođač vafla u Hrvatskoj, to isto nešto vrijedi, kao i tradicija, kupljen strojni park Kandita, Grbešić koji je čudo izveo sa Kanditovim dionicama prije par godina…

KOES vma je možda i jedino ulaganje u kojemu ćete biti u plusu, kolega…


KODT P=1.258 P/E X P/BV = 18,28

BRIN P=17,50 /ivana ruši 13%/ P/E X P/BV= 2,97

KODT/BRIN=18,28 :2,97=6,15
drugi korjen iz 6,15=2,47

Na ZSE će teći med i mlijeko!Meni.A Ivani znoj i suze dok se ne urazumi.

kolega,

pa koja matetmatika tu ne radi ?

P/ExP/BV ( KODT ) = 16,8

P/ExP/BV ( BRIN ) = ???????????????????????????????????????????????????????? Kako ste ovo izračunali ????

Gdk+je ste našli 2,97 ???
[/quote]

Rekla si da BRIN ide na 17,50 i ovo je izračun uz tu cijenu. 2.97 je točno
I to u plusu.I zato i ulazi u top listui nadrealista.Vrati se u osnovnu školu.Množenje,djeljenje i zbrajanje.
Trenutno BRIN ima oba koeficijenta u plusu,a u ponedjeljak će taj plus biti i veći jer se gleda
godina unazad,a u ponedjeljak ako BRIN izbaci NAV za 31.07./ to ćemo znati vjerovatno u utorak radi vikenda /pa ćemo taj NAV usporediti sa NAV od 31.07.2010.i utvrditi kako su poslovali ovu zadnju godinu dana.
Ne blamiraj se.Moj izračun je točan gotovo sto posto.

Utvrditi množenje i zbrajanje da bi teklo med i mlijeko,u protivnom čete biti kao i Ivana 7 luzerica!


Rekla si da BRIN ide ……
Ne blamiraj se.Moj izračun je točan gotovo sto posto.


U tome je kvakva, gotovo 100 % ?????

Koliko vidim na ZSE i BRIN i KODT polako, ali sigurno idu prema sve boljim i boljim oscilatorima, dok ne budu najbolji ?

Možda kao P/E x P/BV = 0,01 ???

P.S. muško sam, bar mislim !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Ne ti si složila ove naloge po 100 i pritiskaš prema dole i ne kupuješ.

gospon Lopina.

– ja vidim samo jedan nalog od 100, ali vidim i 2 velika na 19kn koji su veći nego ukupna kupnja.
– a promet je strašan, 4 transakcije i ukupan promet 1.800kn.

– I love this game.
Pozdrav !

BRIN uredno dao podatke o drugom kvartalu.
Ivana bježi sa prodaje.
Ovi iz BRINA su kupili jedan paketić ADPL.Pokazali su se pametniji od većine investitora.I ti si imala priliku kupiti jedan paketić ADP?L po 110,ali ti voliš skuplje tj po 140 do 150.Dovoljno da pokriju gubitak na ostalim dionicama.
Čeka nas vjerovatno dobar NAV i vjertovatno minimalni gubitak u ovom mjesecu.
Bravo za menađment.
Vjerovatno fond menađeri BRINA prate ove naše pisanije.Imam neke ideje u vezi vlastitih dionica.
Ako popiju/zarade/mogli bi vrlo brzo na 30.

U BRINU će teći med i mlijeko!


Danas su lijepo radili VLDS,MGMA i INGRA.U VLDS i MAGMI se dalo na brzake skinuti po desetak posto.

– stvarno super rade te dionice ako ste željni velikih gubitaka na burzi.
– ali vi gospon Lopina svaki dan skidate po desetak posto, pa se pitam gdje vam je ta silna lova ???
– da nije možda kao na BRIN gdje ste u godinu dana napravili lijepi minus, a više niti izići ne možete iz te dionice, a ta dionica 90% portfelja.
– stvarno mi je i više nego zabavno uništavati vas na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !


U BRINU će teći med i mlijeko!

– pa što onda ne kupite gospon Lopina.
– evo koliko vidim pojavilo se puno stotica na još nižim cijenama.

– I love this game.
Pozdrav !

Evo poslušao sam ivanu sedmu, ali i lopinu;;

1. Iz KODT sam počeo izlaziti
2. BRIN neću kupiti

tako je sigurno [thumbsup]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



U BRINU će teći med i mlijeko!

– pa što onda ne kupite gospon Lopina.
– evo koliko vidim pojavilo se puno stotica na još nižim cijenama.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Zašto kupovati skupo kada nogu jeftinije.Obečala si pad od 13% na cijenu od cca 17,50 i čekam.
Obečavaš i na 15 i tu ću čekati,ali ti ne vjerujem jer bi prodavao na 17 ako mislim da će na 13.

Kako pada dokupljujem,ako raste prodajem da ne budem previše izložen jednoj dionici.
Ali ovdje u padu nema rizika od stečaja jer dugova nema i ovo je zicer.

U BRINu će teći med i mlijeko!


Evo poslušao sam ivanu sedmu, ali i lopinu;;

1. Iz KODT sam počeo izlaziti
2. BRIN neću kupiti

tako je sigurno [thumbsup]


Ako si izašao KODT nisi pogriješio ako si ušao u nešto drugo podcijenjenije.Recimo danas se lijepo moglo vozati na Magmi,Validusu,Ingi.
Za dugoročnog investitora najbolje prilike na ZSE su:BRIN,JAKT,FMPS,TRFM,QUNE_SLPF je malo
pobiga i trži se na preko o,50% NAV s obzirom na to da je NAV krivo izračunat!

Na ZSE će teći med i mlijeko

New Report

Close