Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


za jednu znam. gosp. lopina ju je svojedobno jako intenzivno reklamirao. nedugo nakon toga proglašen je stečaj.
a drugu ne znam. 90% sam sigurna da je i nju gosp. lopina reklamirao, ali ne znam koja je, pa javite da znamo…

Delistiranje stečajnih dionica.

– ovo vam je jako važno.
– nastupila su nova pravila na burzi, te se firme u stečaju bez problema preko noći mogu delistirati s burze.
– tkome nije jasno o čemu se tu radi neka detaljno pročita temu ZDNK na ovome forumu.

– a koje su to dionice ?????
– to je većina dionica koje reklamira gospon Lopina.

– ponavljam još jednom, oprez, i ne nasijedajte na drukanja.

– I love this game.
Pozdrav !


Kolega Lopina,dajte mi recite kome ću ja kasnije prodati dionice BRINa?

gospon Br333.

– pa to je barem jasno, dosta o tome pišem.
– dionicu BRIN kupite na 15kn i kasnije ju prodate gospon Lopini na 20kn i imate zaradu od 33.33%, a možete i niže od toga, ali je onda manja zarada.
– ja to mjesecima prodajem preko 20kn i ne ide nikako.

– i nikako ne kupiti preko 1.000kn, jer gospon Lopina to kupuje na sitno kako dođe penzijica.

– samo se nemojte zaletjeti pa skidati preko 20kn, jer tada kupujete moje dionice.

– I love this game.
Pozdrav !


Prodati KODT i kupiti BRIN.Ivana vam uvijek daje savjete suprotne od vaših imteresa.

Zašto sam ovakva prema gospon Lopini.

– uvijek mi 2-3 dionice čine okosnicu portfelja.
– gledam da to budu dobe dionice na kojima je zbilja teško pogubiti lovu.
– trenutno reklamiram ADPL i KODT.
– kako biram ono najbolje od najboljeg tako već 2 god. na ovoj temi pišem o investicijama na kojima se lova nije mogla izgubiti.

– ali već godinama gospon Lopina upravo na onim dionicama koje reklamiram piše prodati to, ne kupovati to, fondovsko smeće…
– samo kada uđete u jednu takvu investiciju s preko milijun kuna i tip vam svakodnevno piše i piše gluposti.
– kad iz takvih investicija iziđem, više ih ne spominje np. ATPL, HT, JNAF…

– čekala sam ga dugoooo, postavila mu zamku, i ulovila ga.
– sada ga s osobitim zadovoljstvom uništavam najprije psihološki, a uništi ću ga i financijski.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana sedma,

muljaš li ga muljaš.Htjela bi BRIN jeftino ispod 17 kn,možda i na 15.I na 20 je duplo jeftiniji od
KODT koji je skup kao i ostalo fondovsko smeće o kojem pišeš.
Ali trebalo bi ga zabiti i vršiti pritisak da bi se prošlo jeftinije.
A vi BR333 što se ponosite da ste kupili KODT.Preskupo je to na P/E XP/BV od cca 18,50.
Ja radije kupujem druge dionice na ovsaj koeficijent do 4 i jasno je da ću više i zaraditi.
Zar vi ne volite novac.
Ovo je prijateljski i jako ozbiljno!

Na ZSE će teći med i mlijeko!

Samo vi pričajte, ali sve je to smeće .

Danas jedino DDJH raste i to sve govori [lol]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Kolega Lopina,sebi činite loše,ne meni.

Razlika izmedju KODT I BRIN(ne mogu vjerovati da usporedjujem ove dvije dionice) je u tome što Končar zarađuje ,a BRIN ne.

Prošla su vremena kad se Zvijezda kupovala na 15 000 kn ,jer je ”eto ,najjeftinija todorićeva dionica”.
Mislim da će u budućnosti hitovi biti firme koje su spremne stvarati dobit,a ne one koje imaju nizak book,a kapital jede sam sebe iz godine u godinu.

Evo ,samo usporedite kakve neznalice su prije kupovale dionice .
Uzeo sam Zvijezdu kao primjer jer sam odlučio pročitati cijelu njenu temu da malo proučim psihologiju tih neznalica.

Izabrao sam najšokantnije poruke sa drugog foruma.Kad sam to čitao malo mi je muka došlo kakvi su to bili gubitci.

Korisnik mac.com :
”Sorry decki ispricavam se na komentarima .. ali jednostavno sam novi na forumu i nisam znao … a ulaganje u zvijezdu mi je bilo prvu ulaganje na burzi … a ulozio sam veliku lovu od prodaje stana prosli mijesec u samo tu dionicu po rasponu cijene od 15.250 – 16.250 i sa ovim skokom sam jako zadovoljan prakticki u 30 dana … Toda mi je zakon … upravo cu uokviriti njegovu sliku iznad kreveta”

-Zamislite koliko je izgubio love na padu.Todu će uokviriti? Kakav vrhunski ulagač!!

Kasnije se javlja korisnica Slapica sa izvrsnom ŽENSKOM INTUICIJOM i njenim bizarnim targetom:

”je, već neko dulje vrijeme- 40.000 do ljeta. Prije sam imala "žensku intuiciju" (doduše potpomognutu konsenzusom sa par nezavisnih strana), a sada sam sve sigurnija u taj scenarij. S time da je razlog trebao biti bio-dizel, a sada je Migros. Ako se realizira jedno od tog dvoje mislim da smo na 40.000 kn, ako uspije oboje ne usudim se ni reći (možda ne baš do ovog ljeta, ali….”

Lopina i slični,prepoznajete li sebe u ovome?

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


VLDS na 8,bio sam jako aktivan.Tko je slušao imap je lijepi zubić.

Lijepi zubić, vila.

– tu dionicu ste drukali kako ide na 15kn.
– a danas došla na 7.52kn, je li to možda pad od 50% na vaš target ???
– stvarno ste tu bili aktivni s dukanjem, puno se je tu trgovalo na cijenama 12-13kn.
– i sam promet mi kaže kako je tu 90% investitora pogubilo svoju lovu ili su ostali zarobljeni u dionici isto kao i vi sada u tom BRIN-u.
– ipak tu niste pričininili tako veliku štetu kao na Đakovštini.

– I love this game.
Pozdrav !

Gosp.Br333,
zar niste shvatili da BRIN koji ima ovaj koeficijent ispod 4,mora imati kapital i rezerve u pozitivi i da
godinu unazad mora ostvariti dobit da bi bio .
I BRIN po zadnjoj cijeni ima taj koeficijent ima ispod četiri i s obzirom da se NAV izbacuje svakog
mjeseca može se izbacivati svakog mjeseca i ja ću vam ga ponovno izbaciti.
Taj mali koeficijent znaći da je dionica jako podcijenjena ,naravno fundamentalno matematički.
Zašto vi smatrate da će i u slijedećem razdoblju KODT ostvarivati 20 % dobiti na vlastiti kapital,a da
će BRIN to ostvariti u manjoj mjeri.Jer BRIN je skup dionica i on je vezan uz indeks,i ako indeksi
budu padali kao danas,logično je da će vrijednost portfelja padati.
Ali ako indeksi budu rasti gotovo tri puta više od rasta indeksa.
Dakle,svi vi koji kupujete dionice po punoj cijeni griješite što ne kupujete BRIN i njemu lične dionice
jer u dužem vremenskom razdoblju ne možete biti 2,5 puta pametniji u investitaranju od menađera BRINA.Imaju iskustvo,znanje i tu se sigurno uzima velika zarada.
Evo ovaj mjesec mi izgleda da će BRIN imati bolji rezultat od IVANE.Imamo još četiri dana za popravak
i rast indeksa i findovi će odlučiti kako će završiti ovaj mjesec.

Na ZSE će teći med i mlijeko!

Kolegice Ivana, siguran sam da Vam nije lako, al ne brinite se, s gradnjom željeznice, netko će morati kopati tunele i kanale, graditi viadukte i mostove, a kako znamo da ste dobri s škovacinama mislim da ćete biti i ovdje dobri.
Toliki promašaji, ERNT 1600kn, nekad davno LKPC ste na 1600kn hvalili kako je bolja investicija nego IGH na 1500kn, da ne spominjem KODT na 1380kn, ATGR na 805kn, INGRU druk na 21kn…
totalni promašaji od Vas kolegice! Siguran sam da ste izgubili 2 dobra dvosobna stana, samo zaludu Vam je držati se ADPL jer tek pad počinje i trajat će godinu dana, a glede ERNT bude toga i za pajceke, tj. Vas još više.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Tko je umro danas? zašto nam je crobex toliko potonuo?


Kolegice Ivana, siguran sam da Vam nije lako, al ne brinite se, s gradnjom željeznice, netko će morati kopati tunele i kanale, graditi viadukte i mostove, a kako znamo da ste dobri s škovacinama mislim da ćete biti i ovdje dobri.

gospon Splićo.

– samo ste mi još vi trebali.
– zar ste zaboravili kako sam vam prije mjesec dana srušila vašu glavnu investiciju.
– a vas burza neće pa neće, i sigurno nemte šanse zaraditi kunu na burzi dok ne skinete one uroke o kojima sam vam pisala.
– i gradnja željeznice, a odakle lova ?????
– stvarno ste naivni.
– ali na ovoj burzi su stvarno potrebni naivni investitori vašeg tipa, jer moramo imati one koji gube lovu.
– u stvari ta lova se nikad niti ne izgubi, samo što promijeni vlasništvo.

– I love this game.
Pozdrav !


Toliki promašaji, ERNT 1600kn, nekad davno LKPC ste na 1600kn hvalili kako je bolja investicija nego IGH na 1500kn, da ne spominjem KODT na 1380kn, ATGR na 805kn, INGRU druk na 21kn…
totalni promašaji od Vas kolegice! Siguran sam da ste izgubili 2 dobra dvosobna stana, samo zaludu Vam je držati se ADPL jer tek pad počinje i trajat će godinu dana, a glede ERNT bude toga i za pajceke, tj. Vas još više.

za našeg Spliću moram neke stvari ponoviti po 101 put.

– ERNT, dio sam prodala na 1648kn, a na drugom dijelu skupila dividendu i prodala, jako mali dio mi je ostao u portfelju.
– LKPC, dalo se je i tu sitno zaraditi, pisala sam o ulazu i izlazu i što sada mislim o toj dionici, tu mi je zarada cca 50kn po dionici, trenutno nemam dionica LKPC.
– ne uspije se svaki put zaraditi puno, ali je najvažnije ne izgubiti.
– INGR, na raznim cijenama sam tu trgovala, uhvatila ono dno dna, ali sam tada prodala samo za kunu više, to je takav tip dionice, ali je likvidna i pruža velike mogućnosti zarade ali i gubitka.
– IGH nekad sam to kupovala na 1.500kn i prodala po 3.000kn, trenutno nemam IGH.
– KODT, znam kako se zahebavate na ovome forumu i nemate pojma o investiranju, ali ste pokvareni isto kao i gospon Lopiona te nastojite naškoditi svojim pisanjem na nekim dionicama koje nikad niste imali.
– ali na temi KODT je ostalo zabilježeno kako ste se pohvalili da ste mi tu dionicu prodali po 920kn.
– stvarno ste stručnjak nad stručnjacima.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close