Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zavrsio proljetno-ljetnu kupnju adpl po 12x i na svima sam pokupio dividendu. meni ok cijena. nadam se da je to dugorocni ulaz, ako im se ne strmopizde fundamenti. proljece-ljeto skupljam i nesto drugo, jos 2/3 zeljene kolicine, bojim se da cijena ne pobjegne.
zadnji dan godisnjeg, jedini koji necu iskoristiti kako treba, kisa lije, sivo i bedara. hladni aperitiv, sad cekam natur, meka konjetina, sug samo od krvi, sol papar i pomfri, ne kvari okus, keep it simple. jos dobro crno vino, i dan ce izgledati bolje.
postoje tri grupe ljudi u drustvu: oni koji ne rade i njima je najgore, siroki raspon od prezivljavanja do bahacenja onih koji rade za novac i malobrojni za koje radi novac. nadam se da cu preci iz druge u trecu skupinu, potpuna sloboda, steci fuck you money.



torpedo,

vidim da po cijelom forumu dijeliš lekcije svima, a kada si tako društveno pametan objasni svoj najvredniji podatak ili P/E x P/BV na način kao što si glupost napisao za ROE i P/E.
Meni možda nedostaje obraznovanje, ali tebi kulture.

Evo prilike odmah : ULPL ima P/E 3,77, a ROE 14,08, sada objasni što je tu isto ???


earning je isti..

ROE bi bilo sličnije E/P, u ovom slučaju ROE 14, 08 odgovaralo bi P/E oko 7, sa tom razlikom, ako sam ja to dobro skužio, da ROE barata sa BV, a P/E sa cijenom dionice (P). U slučaju P=BV, ROE bi bilo E/P.

[/quote]
[thumbsup]



Dlkv i Lkri su daleko najisplativiji po ovim cijenama za kupiti. Vidjet ćete idućih dana.

Top lista nadrealista:P/E x P/Bv što manje to bolje
I jedan i drugi kvocijent trebaju biti u plusu
Ako su i jedan i drugi u minusu tj.nemaju kapitala i ostvaruju gubitke,kao Antišin OPTE minus puta minus ne daje plus,već je to minus na kvadrat

Dionica———cijena———- P/E X P/BV—–smjer——————cijena——P/E x P/BV
——————————————————————————22.7
1.BRIN ———-20,15—————3,93——-dobar——————-20,15———-3,93

2.ADPL———-122——————5,16——dobar rastući trend—-125,56———5,46

3.KODT——–1.300—————19,50——-loš,dobit pada ——–1.275,60——18,79

[/quote]

Burek investitori oprez:
BRIN je 100% jeftiniji od KODT
Preporuka:
Prodati KODT i kupiti BRIN.Ivana vam uvijek daje savjete suprotne od vaših imteresa.
Koristite matematiku osnovne škole,a ako je niste savladali obnovite znanje.

ADPL je po ovom pokazatelju izvrsna kupnja i to ne treba prodavati.

U ADPL će biti i meda i mlijeka,a u KODT su ga već popili oni koji su kupovali kada je ovaj
koeficijent bio ok 5.Da ali tada je cijena bila oko 600 i to je tada bila odlična kupnja,a sada je to
za sadašnje stanje na ZSE preskupa dionica.
Tražit dionice koje imaju ovaj koeficijent ispod 5,a naročito se potrudite da to budu dionice koje
su u ovoj krizi loše poslovale,a popravljaju se,a naročito ako iz gubitaša postaju rentabilni.
I ADPL je imala vrijeme lošeg poslovanja pa je pala na 30,a sada na više od 120 je još uvijek
jeftina dionica.

Kolega Lopina,dajte mi recite kome ću ja kasnije prodati dionice BRINa?

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

KOlega lopina,

pustimo sada osobne interese, ali postoje činjenice upisane kao pravilo:

1. P/BV je vrijednost koja se u financijskoj industrije smatra najnepouzadnijim podatkom
2. KODT ima 9 % veće narudžbe i 23% neto dobiti prema kapitalu po dionici ili ROE

Iz ROE možemo izvuči P/BV, a ukoliko tvrtka nema značajnu materijlanu imovinu P/BV je neupotrebljiv. Znači ROE igra uvijek .

Osim toga za ADPL se neslažem s vama i ivanamo sedmom, obzirom da se u grafove TA nisu unijele posljedice zadnje kupnje četvrtine paketa svih dionica ADPL izvan ZSE-a u prosjeku od 104,43 Kune, a što bi realno graf TA znatno okrenuo u negativni trend. Fundamenti su dobri, ali odnose se na prethodno razdoblje poslovanja, a budućnost im sugerira veliki pad prihoda pa za očekivati je i veliki pad dobiti do kraja godine bar u omjeru pada prihoda.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Važno, stečaj.

– trenutno su na burzi uvrštene dionice 6 tvrtki koje su u stečaju.
– a stečajni upravitelj može predati zahtjev za povlačenje dionica s tržišta, jer firma iako je u stečaju mora plaćati kotaciju na burzi.

– stoga se može očekivati kako će te dionice biti delistirane.
– zbog toga preporučujem veliki oprez na tim dionicama.
– a je li znate koje su to dionice ????

– I love this game.
Pozdrav !

za jednu znam. gosp. lopina ju je svojedobno jako intenzivno reklamirao. nedugo nakon toga proglašen je stečaj.
a drugu ne znam. 90% sam sigurna da je i nju gosp. lopina reklamirao, ali ne znam koja je, pa javite da znamo…

kolega torpedo,

slažem se s svim što ste napisali kao i oko prosudbe za lopinu gdje piše i razmišlja dugoročno, a trguju kratkoročno.
Slažem se i s teorijom napisanoj na 300-oj stranici Benjamin-a Grahama, ali ponavlajm sve je to dosta teoretski odnosno bankarski pristup uređenom tržišti kao što je NYSE.

Meni osobno puno više su legle knjige Andre Kostolanya, a vaš pristup trgovanja dionica mi više djeluje kao bankarski bristup obrade kredita odnosno klijenta i njegove solventnosti.

Na našem tržištu ili precizno ZSE vlada pravilo jačeg . Tko je jači ?

1. Automatizirani program u vlasništvu ili najmu
2. Preko 50.000.000 Kuna gotovine
3. Dogovor s sličnima tko kontrolira koju dionicu i tko koga plaća iz nadzora

OK, uzmu generalne podatke kao što su ;
1. Dali firma radi ? Radi OK !
2. Prihoduje ? DA, OK
3. Dividenda i/ili ROE po dionici .
itd…., a sve ostalo je stvar dogovora i pretakanja iz šupljega u prazno dok se ne iscjede mali dioničari .

Tu počinje i završava sva teorija i znanje svakog od nas naoseb.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Važno, stečaj.

– trenutno su na burzi uvrštene dionice 6 tvrtki koje su u stečaju.
– a stečajni upravitelj može predati zahtjev za povlačenje dionica s tržišta, jer firma iako je u stečaju mora plaćati kotaciju na burzi.

– stoga se može očekivati kako će te dionice biti delistirane.
– zbog toga preporučujem veliki oprez na tim dionicama.
– a je li znate koje su to dionice ????

– I love this game.
Pozdrav !

za jednu znam. gosp. lopina ju je svojedobno jako intenzivno reklamirao. nedugo nakon toga proglašen je stečaj.
a drugu ne znam. 90% sam sigurna da je i nju gosp. lopina reklamirao, ali ne znam koja je, pa javite da znamo…

[/quote]
VLDS na 8,bio sam jako aktivan.Tko je slušao imap je lijepi zubić.VLDS još uvijek nije u stečaju.
Bio jednom i ELPR sa kupnjom na 15 do 25 izlazak na 36,pa ponovno ulazak na 40 i pušung.
Moraš pokoji put platiti biletu.
To je dio ovog posla.
Ali vi se nikada nećete obogatiti ako dionice povezujete uz određena imena.Ako kupim neku dionicu
točno znam razlog zašto je kupujem i taj razlog iznosim na ZSE.
Pokoji put je to špekulacija,pokoji put veliko pokriče u kapitala,pokoji put zbog očekivanja dobiti,
koji
put zbog dokapitalizacije,koji put jer očekujem da će država pomoći firmi da se izvuće iz problema.
Postoji milion različitih razloga i ja iznosim uvijek one koje idu meni u prilog.Kako je moj interes
samo rast,jer kod nas nema šortanja ,a ja kao mali investitor ne moram drukati protiv dionice da bi je jeftino kupio,ja se lako nakrcam i kada to objavim imate dovoljno vremena da i kupite
jeftino ako brzo djelujete.

Ivana kao malo ozbiljniji igrač će vas utopiti jer raspolaže sa više sredstavas i pozitivno piše o dionici
kada se jeftino bakrcala i valja žewli utopiti skupo!
Shvatite,ja sam vaš prijatelj u pravom smislu riječi a Ivana neprijatelj!

Na ZSE teče med i mlijeko.


kolega torpedo,

slažem se s svim što ste napisali kao i oko prosudbe za lopinu gdje piše i razmišlja dugoročno, a trguju kratkoročno.
Slažem se i s teorijom napisanoj na 300-oj stranici Benjamin-a Grahama, ali ponavlajm sve je to dosta teoretski odnosno bankarski pristup uređenom tržišti kao što je NYSE.

Meni osobno puno više su legle knjige Andre Kostolanya, a vaš pristup trgovanja dionica mi više djeluje kao bankarski bristup obrade kredita odnosno klijenta i njegove solventnosti.

Na našem tržištu ili precizno ZSE vlada pravilo jačeg . Tko je jači ?

1. Automatizirani program u vlasništvu ili najmu
2. Preko 50.000.000 Kuna gotovine
3. Dogovor s sličnima tko kontrolira koju dionicu i tko koga plaća iz nadzora

OK, uzmu generalne podatke kao što su ;
1. Dali firma radi ? Radi OK !
2. Prihoduje ? DA, OK
3. Dividenda i/ili ROE po dionici .
itd…., a sve ostalo je stvar dogovora i pretakanja iz šupljega u prazno dok se ne iscjede mali dioničari .

Tu počinje i završava sva teorija i znanje svakog od nas naoseb.

Da zaključim;
FA gotovo da nema ulogu samo u kontekstu opće provijere dionice, ali TA mnogo govori i evo danas se upravo cijeli ZSE ponaša točno po TA.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Važno, stečaj.

– trenutno su na burzi uvrštene dionice 6 tvrtki koje su u stečaju.
– a stečajni upravitelj može predati zahtjev za povlačenje dionica s tržišta, jer firma iako je u stečaju mora plaćati kotaciju na burzi.

– stoga se može očekivati kako će te dionice biti delistirane.
– zbog toga preporučujem veliki oprez na tim dionicama.
– a je li znate koje su to dionice ????

– I love this game.
Pozdrav !

za jednu znam. gosp. lopina ju je svojedobno jako intenzivno reklamirao. nedugo nakon toga proglašen je stečaj.
a drugu ne znam. 90% sam sigurna da je i nju gosp. lopina reklamirao, ali ne znam koja je, pa javite da znamo…

[/quote]

Ivana kao malo ozbiljniji igrač će vas utopiti jer raspolaže sa više sredstavas i pozitivno piše o dionici
kada se jeftino bakrcala i valja žewli utopiti skupo!
Shvatite,ja sam vaš prijatelj u pravom smislu riječi a Ivana neprijatelj!

Na ZSE teče med i mlijeko.

[/quote]

pitanje gdje tko postavlja letvicu za "ozbiljnijeg igrača" i "više sredstava". meni se ne čini jako ozbiljno… e sad… možda je to vama jako puno…
onaj tko ima više je pogodnija mušterija za šišanje. možete to i tako gledati.

a što se tiče prijatelja i neprijatelja – o čemu vi to, pa to su samo nick-ovi na forumu 😉

btw, od nekilvidnih, na cijeloj burzi priznam samo KOSN.

Evo ,Ivana ,uletilo mi je još 25 komada KODT-P-A.
Sad mi je prosječna 1150,00 kn.
Još par dionica da skupim i da zaboravim na burzu na par godina.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”


2. KODT ima 9 % veće narudžbe i 23% neto dobiti prema kapitalu po dionici ili ROE

FA, igra brojki.

– na istoj cijeni dionice porastom poslovanja i dobiti raste nam taj ROE u ovom primjeru 9%.
– padom cijene dionice 50% na recimo 600kn taj ROE raste na 46%, i još ako imamo porast dobiti taj ROE ide na 50%.
– a to znači kako na tom primjeru imamo povrat investicije za 2 godine.
– suprotno tome ako imamo porast cijene od 100%, a taj porast cijene ne prati i povećana dobit tada će taj ROE pasti na 11.5%.
– vic je u tome što i na tome ROE 11.5% je ovo o.k. investicija.

– zbog svega toga kada gledamo kako danas sve pada, ovo i ne pada baš nešto značajno, ili malo raste, zanimljivo.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close