Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ne kužim ove vaše BRIN priče ?

Jel to lopina i ivana nas nagovaraju na stečajnu dionicu ?

Pa njena cijena je nedavno bila 15.16 Kuna onda je netko od vas kupio i digao na 20 za čitavih 50.000 Kuna!

I što bi mi sada trebali taj stečajni postupak kupovati po 30 ?

Za stečaj trebaju postojati vjerovnici.
A ZIFovi se ne mogu zaduživati.
Da su se mogli zaduživati ovo bi išlo na bubanj kao i VLDS.Fimaši to znaju raditi.
Zatvoreni fondovi ne mogu u stečaj,jedino u likvidaciju ako im je imovina ispod 5 mil kn.
BRINB sada ima 28 mil kn ,a tržišna kapitalizacija je 10 mil kn.Iskreno volio bi da ide u likvidaciju
,jer bi dobio barem 50 kn po dionici,a ovako sam prisiljen čekati.

Preporuka:Proučiti zakon o investicijskim fondovima,otvorenim,zatvorenim,nekretninski,tu vam leži
velika šansa za sigurnu i visoku zaradu!

U/ ZIFovima će teći med i mlijeko jer su diskontirani od 60 do 80%.Najbolja prilika na ZSE!
[/quote]

OK,

evo sve što ste napisali OK,

ali možete li se malo ostaviti tog BRIN i pisati o Crobex dionicama, znate imate jako dobre postove pa dajte malo nešto iz Crrobexa da se odmorimo od one ivanine knjige i vašeg BRINa.

Evo jedno jednostavno pitanje ;
koja vrlo likvidna dionica je za vas bestbuy u ovom mjesecu, ali uz jasno objašnjenje, kao nekada ?

P.S. tko je od vas dvoje postavio skriveni nalog na asku brina po 20,75 na 2500 komada ?

Evo i kao kolega postavio sam nalog na brinu za jednu dionicu po 15 Kuna, jeli pošteno ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Ne kužim ove vaše BRIN priče ?
Jel to lopina i ivana nas nagovaraju na stečajnu dionicu ?
I što bi mi sada trebali taj stečajni postupak kupovati po 30 ?

gospon Loris.

– Lopini je taj BRIN sigurno preko 90% portfelja.
– pa vidite i sami kako s tom glupom dionicom spama ovu temu.

– te je moj savjet kako na ovim cijenama nikako ne kupovati tu smećarsku dionicu BRIN.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Pametan investitor nikada nebi smio dozvoliti da u jednoj investiciji bude više od 30%.
Međutim,kako je BRIN ZIF i ima veliku disperziju uloga postoji mala vjerovatnost da se izgubi uložena
imovina,pa u takve investicije može ići i više.
Mislim da je 40% potrfelja za ovakve dionice maksomalni udio.U rastu se prodaje,a eventualnom padu dokupljuje i nikako da prođe 30 do maks.40%.

U BRINU će teći med i mlijeko!


Preporuka:Proučiti zakon o investicijskim fondovima,otvorenim,zatvorenim,nekretninski,tu vam leži
velika šansa za sigurnu i visoku zaradu!

gospon Lopina.

– zašto s svojim neistinitim pisanje zahebavate investitore ????
– znate i sami kako tu leži velika šansa za pogubiti lovu.
– zašto ne kupite perspektivne i dobre dionice ADPL i KODT te zaboravite na burzu i drukanje.

– I lovce this game.
Pozdrav !


P.S. tko je od vas dvoje postavio skriveni nalog na asku brina po 20,75 na 2500 komada ?

– sve moje dionice BRIN-a su na prodaji bez skrivenih naloga.
– ali je stvarno jadno i žalosno što se na ovoj temi piše o dionici s kojom se tjedno ne protrguje 1.000kn u jednoj jedinoj transakciji.

– I love this game.
Pozdrav !


Međutim,kako je BRIN ZIF i ima veliku disperziju uloga postoji mala vjerovatnost da se izgubi uložena
imovina,pa u takve investicije može ići i više.

– kako im je direktor u zatvoru postoji velika vjerovatnost da se izgubi uložena imovina.

– I love this game.
Pozdrav !




Ne kužim ove vaše BRIN priče ?

Jel to lopina i ivana nas nagovaraju na stečajnu dionicu ?

Pa njena cijena je nedavno bila 15.16 Kuna onda je netko od vas kupio i digao na 20 za čitavih 50.000 Kuna!

I što bi mi sada trebali taj stečajni postupak kupovati po 30 ?

Za stečaj trebaju postojati vjerovnici.
A ZIFovi se ne mogu zaduživati.
Da su se mogli zaduživati ovo bi išlo na bubanj kao i VLDS.Fimaši to znaju raditi.
Zatvoreni fondovi ne mogu u stečaj,jedino u likvidaciju ako im je imovina ispod 5 mil kn.
BRINB sada ima 28 mil kn ,a tržišna kapitalizacija je 10 mil kn.Iskreno volio bi da ide u likvidaciju
,jer bi dobio barem 50 kn po dionici,a ovako sam prisiljen čekati.

Preporuka:Proučiti zakon o investicijskim fondovima,otvorenim,zatvorenim,nekretninski,tu vam leži
velika šansa za sigurnu i visoku zaradu!

U/ ZIFovima će teći med i mlijeko jer su diskontirani od 60 do 80%.Najbolja prilika na ZSE!
[/quote]

OK,

evo sve što ste napisali OK,

ali možete li se malo ostaviti tog BRIN i pisati o Crobex dionicama, znate imate jako dobre postove pa dajte malo nešto iz Crrobexa da se odmorimo od one ivanine knjige i vašeg BRINa.

Evo jedno jednostavno pitanje ;
koja vrlo likvidna dionica je za vas bestbuy u ovom mjesecu, ali uz jasno objašnjenje, kao nekada ?

P.S. tko je od vas dvoje postavio skriveni nalog na asku brina po 20,75 na 2500 komada ?

Evo i kao kolega postavio sam nalog na brinu za jednu dionicu po 15 Kuna, jeli pošteno ?
[/quote]

Dajte mi jednu dionicu iz crobexa koja ima ovaj koeficijent
P/E X P/BV manji od 4 kao BRIN,ili barem oko 5 kao ADPL pa ću k0mentirati.
Nećete je naći.Zašto?
Zato jer su skupe.Možda će LCDS imati bolje pokazatelje od BRINA.
A što vrijeme bude više teklo BRIN i njemu slične dionice kao JAKT,TRFM,FMPS,Qune će biti sve
interesantnije!

Na ZSE će teći med i mlijeko!


Dajte mi jednu dionicu iz crobexa koja ima ovaj koeficijent
P/E X P/BV manji od 4 kao BRIN,ili barem oko 5 kao ADPL pa ću k0mentirati.
Nećete je naći.Zašto?

gospon Lopina.

– zašto mislite kako ju neću pronaći ????

– DKVS, p/e 0.03, p/b 0.05 i umnožak p/e x p/b 0.0015 .
– evo vi ste osnovnoškolski matematičar.
– postoji li bolja dionica ?????
– ali gospon Lopina zar niste već investitiore u RH zahebali za cca 30.000.000,oo kn na toj dionici.

– I love this game.
Pozdrav !


Dajte mi jednu dionicu iz crobexa koja ima ovaj koeficijent
P/E X P/BV manji od 4 kao BRIN,ili barem oko 5 kao ADPL pa ću k0mentirati.
Nećete je naći.Zašto?
Zato jer su skupe.Možda će LCDS imati bolje pokazatelje od BRINA.
A što vrijeme bude više teklo BRIN i njemu slične dionice kao JAKT,TRFM,FMPS,Qune će biti sve
interesantnije!

Na ZSE će teći med i mlijeko!

prvo bi morao znati ;

što je P/E x P/BV i čemu služi podatak ?

drugo zar nije pouzdanije gledati P/E i ROE ?

treće BRIN ima P/E negativan kao i dobit pa ga nije moguće komentirati jer sugerira over ili the end ?
Po vašoj formili bez obzira kako množili dobijate negativnu sumu pa nas obmanjujete ?
Zanči brin ima minus 4, a ne 4 !

Zadnje ajde dignite onda malo ljestivicu od te vaše jednadže na 7-15 za ostale dionice !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


prvo bi morao znati ;
što je P/E x P/BV i čemu služi podatak ?
drugo zar nije pouzdanije gledati P/E i ROE ?
treće BRIN ima P/E negativan kao i dobit…..

gospon Loris.

– ma taj penzić osnovnoškolac vam nema pojma o tome osim što zna drukati.
– na Đakovštini je uspješno zahebao investitore za cca 30 milijuna kuna.
– i sve ovo pišem kako se isto ne bi ponovilo.

– I love this game.
Pozdrav !



Dajte mi jednu dionicu iz crobexa koja ima ovaj koeficijent
P/E X P/BV manji od 4 kao BRIN,ili barem oko 5 kao ADPL pa ću k0mentirati.
Nećete je naći.Zašto?
Zato jer su skupe.Možda će LCDS imati bolje pokazatelje od BRINA.
A što vrijeme bude više teklo BRIN i njemu slične dionice kao JAKT,TRFM,FMPS,Qune će biti sve
interesantnije!

Na ZSE će teći med i mlijeko!

prvo bi morao znati ;

što je P/E x P/BV i čemu služi podatak ?

drugo zar nije pouzdanije gledati P/E i ROE ?

treće BRIN ima P/E negativan kao i dobit pa ga nije moguće komentirati jer sugerira over ili the end ?
Po vašoj formili bez obzira kako množili dobijate negativnu sumu pa nas obmanjujete ?
Zanči brin ima minus 4, a ne 4 !

Zadnje ajde dignite onda malo ljestivicu od te vaše jednadže na 7-15 za ostale dionice !
[/quote]

LORIS

P/E i ROE su skoro pa isto. Ako je P/E 10 znači da je dobit deseti dio cijene što znači da vratimo investiciju za 10 godina odnosno da je godišnji povrat 10%, ako sve ostane isto. S druge strane, ako je ROE ili povrat na kapital (ja ga računam kao povrat na ukupan kapital a ne samo na upisani kapital jer kompanija koristi sva sredstva a ne samo upisani kapial) 10% znači i u ovom slučaju da imamo povrat investicije za 10 godina. Stoga obrazuj se malo i ne piši kojekakve nebvuloze. P/E i P/BV je nakorisniji pokazatelj. Naravno da ima i ostalih.

torpedo,

vidim da po cijelom forumu dijeliš lekcije svima, a kada si tako društveno pametan objasni svoj najvredniji podatak ili P/E x P/BV na način kao što si glupost napisao za ROE i P/E.
Meni možda nedostaje obraznovanje, ali tebi kulture.

Evo prilike odmah : ULPL ima P/E 3,77, a ROE 14,08, sada objasni što je tu isto ???

S druge strane kako lopina može gurati BRIN na 4, a je minus 4 ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

BV
A stock’s capitalization divided by its book value. The value is the same whether the calculation is done for the whole company or on a per-share basis. This ratio compares the market’s valuation of a company to the value of that company as indicated on its financial statements. The higher the ratio, the higher the premium the market is willing to pay for the company above its hard assets. A low ratio may signal a good investment opportunity, but the ratio is less meaningful for some types of companies, such as those in technology sectors. This is because such companies have hidden assets such as intellectual property which are of great value, but not reflected in the book value. In general, price to book ratio is of more interest to value investors than growth investors.

P/E
price/earnings ratio. The most common measure of how expensive a stock is. The P/E ratio is equal to a stock’s market capitalization divided by its after-tax earnings over a 12-month period, usually the trailing period but occasionally the current or forward period. The value is the same whether the calculation is done for the whole company or on a per-share basis. For example, the P/E ratio of company A with a share price of $10 and earnings per share of $2 is 5. The higher the P/E ratio, the more the market is willing to pay for each dollar of annual earnings. Companies with high P/E ratios are more likely to be considered "risky" investments than those with low P/E ratios, since a high P/E ratio signifies high expectations. Comparing P/E ratios is most valuable for companies within the same industry. The last year’s price/earnings ratio (P/E ratio) would be actual, while current year and forward year price/earnings ratio (P/E ratio) would be estimates, but in each case, the "P" in the equation is the current price. Companies that are not currently profitable (that is, ones which have negative earnings) don’t have a P/E ratio at all. also called earnings multiple.

ŠTO ONDA KAŽU SVIJETSKI STRUČNJACI, ŠTO JE BITNO/IJE ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close