Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


leon swpr: ” Nije bas da kapiram sve skupa. Nisam dionicar, ali sam zavrseni matematicar, a za ovo nije ni potrebna neka matematika. ” Kad su gubici u pitanju psihologija igra mnogo vecu ulogu. Npr. nedavno mi je netko odgovorio (mozda i u ovom threadu, ne sjecam se, citao sam u zurbi i nisam stigao odgovoriti) kako se ne boji gubitka jer ce npr. prodati ptkm cim padne na 210kn i tako sprijeciti daljnji gubitak. Jest, tako to izgleda kad s ove pozicije promatramo povjest i razmisljamo kako bi trgovali u tom trenutku, ali kad smo zaista u tradeu i npr. ptkm s 220kn padne na 210kn, vrlo vjerojatno ce oni koji imaju bullish razmisljanje krenuti kupovati pod parolom “necemo vise moci kupiti ovako jeftino”, pa se nas trader nadje u nedoumici “prodati po 210kn ili dokupiti”.

opet ti o petrokemiji.kako imaš srca poslije ovakvog tjedna pričati bilo šta o trgovini tom dionicom. Eto ja sam puno dionica dokupio na onom zadnjem padu oko 172-185 kuna, pa za zasad nisam požalio. Naprotiv.
Možda ti ptkm nije baš dobra dionica za učenje burzovnih mešetara šta da rade.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Opet ti.

I opet ne kuzis da ti je tvoja samohvala kontraproduktivna, prije par dana si poskocio za jedno mjesto na onoj igri pa si na sva zvona urlao “usio te Mika”, “mika je kralj, evo ko zna”, a prestigao si me za jedno mjesto tj. cca. 0.2%, ako ne i manje. Ocito si znao da ce tvoja slava biti kratkog vijeka, sto se i pokazalo tocnim jer je to ujedno bio i jedini dan kad si bio ispred, evo sad si 10 ili vise mjesta iza mene. Sad isto radis s PTKM, i u sijecnju si urlao “Mika je kralj, PTKM sljedeci tjedan preko 300kn, sad se zna ko je bio u pravu”, pa je sljedeci tjedan ptkm bila na 180kn. Ako pogledamo tvoje ponasanje ocito i sad ocekujes da ce sljedeci tjedan biti opet na 180kn, pa koristis tih par dana za preseravanje. Ali, svakoj bud… njegovo veselje. [smiley2]

Da se hvalis nakon objave cijene plina i financijskog izvjesca, ok, ali sad nakon jednog od par nicim izazvanih porasta od ceka su svi takvi porasti do sad rezultirali jos vecim padom.

Btw., kad vec spominjes PTKM, to je u ovom trenutku daleko najriskantnija dionica na trzistu, doslovno se divim onima koji je imaju u portfelju u znacajnijim kolicinama, a ne moraju se kljukati persenima. Naravno, mislim na realni portfelj, jer neki najveci zagovornici PTKM na ovom forumu nikad nisu upisani u knjigu dionicara Petrokemije.

PTKM.

– Gospodo Cartman i Mika.
– oboje ste promašili temu, pišite na temi PTKM ili temi bez cenzure.
– Gospodin Mika piše sve najbolje o PTKM i tko nema sve novce u toj dionici taj nezna ulagati i ne vidi podcijenjenu dionicu na kojoj može postati bogataš.
– Gospodin Cartman na dionici PTKM, vidi jednog najvećeg gubitaša drugog Ernona i prvi najveći bankrot kod Hrvata, da stvar bude zanimljivija i on je jedno vrijeme bio u toj dionici, ali izgleda nikada neće moći prežaliti dobitke koje su investitori zaradili na toj donici.

– za mene je PTKM bila jedna dobra prilika na kojoj sam odlično zaradila, a većim djelom sam izišla iz PTKM jer nisam podnosila pisanje na PTKM i g. Mike a i Cartmana.
– s jednim malim dijelom sam i dalje u igri do kraja.
Pozdrav !

Gubitaši.

– zgodni su jer se na njima može puno više zaraditi nego na nekim dobrim dionicama.

INDG.

– protiv ove dionice se dosta dugo negativno pisalo na ovom forumu. kad je bio jeftin.
– ja sam ga prodala i na njemu dobro zaradila.
– moj prijatelj ga je imao dosta, prodao je većinu, a zaradu koju je ostvario drži i dalje u INDG, slično kao ja u PTKM.

Bankroti i ulaganja na burzi.

– Gospodine Leon swpr pozdravljam Vaš dolazak na ove stranice (samo zašto ta čudna imena, pogotovo ono drugo, puno bi mi bilo draže da ste Leo)
– to ulaganje što ste naveli piše u dosta knjiga, samo bi ja još nadodala puno više u investicije koje su u trendu.
– Gospodine Mmstanic, post s kojim se slažem i nemam ništa za dodati, upravo tako i ja radim.
– Gospodine Cartman.
– za one nove koji ne poznaju dobro taj lik.
– cijenjeni gospodin Cartman za sebe drži kako je školovani i stručni ulagać, za razliku od mene, ali ne podnosi moje uspjehe.
– taj lik je već doživio bankrot u americi, koliko vidim rasprodao je cijeli svoj portfelj, i kako se sad on osijeća kad ja pišem da ostvarujem fenomenalne prinose, a on bez dionica, pa normalno je da izaziva krah burze, ali ovo nije Amerika, tu je tek 2% ljudi otkrilo burzu, a ulaže puno manje, lani 12.500 investitora.
Pozdrav !

Gospodine Ivana7, dogovorite se s sobom i svojim nickovima, na jednom forumu pisete da ste prodali, na drugom da ste kupili, na cetvrtom da imate vecinski udio. [smiley2][smiley1]

A i vi ste najbolji primjer onog teksta, dokupljivali ste PTKM po 230kn na margin kredit, onda ste nakon mjesec-dva cekanja ptkm i propustanja par drugih prilika (pbz, fnvc, viro,..) skuzili da nema nista od cekanja i prodali po 180kn (kako sam vam tad napisao, vjerojatno u najgorem trenutku), sad je ptkm pred prekretnicom, ili ce natrag na 150kn ili ce rasti, ali vi vise ne mozete natrag, sad ste u drugim zahebima, jednako losim (navucenim) kao i Petrokemija. Bankrot kuca na vrata, nervoza raste, pogresnih poteza je sve vise…

Vidite da nije investiranje samo med i mlijeko, lako se naci u koprivama poput nase kolegice. FNVC je djelovao kao odlican pick, ali sad djeluje ko uspjela navlakusa, PTKM je hod po tankom ledu, a zeljeli bi zaraditi. Odluka nije laka, niposto, a burza ne prasta, dovoljan je jedan pogresan potez i ode lova.

Osim ako poput nekih energicnih kolega ne trgujete na virtualnoj burzi. Za njega mi je jasno zasto je sve stavio u PTKM, i ja bi na virtualnoj sve stavio na takve dionice. [smiley2][smiley1]

cartmann ima dobra zapažanja da je ivana7 u stvari muškarac kojem ponekad pobjegne u pisanju a to nitko ne primjeti. isto tako dobro je primjetio da je ona kupovala (ili on) po 230 i prodavala-o po 180, dakle totalno popušen novac zbog nestrpljivosti. Isto tako dobro je primjetio da će ta osoba popušit lovu na burzi ko djete čokoladicu, ali se ne slažem da je FNVC navlakuša. Trenutno jest navlakuša jer neki igrači izlaze iz FNVC, ali daleko od toga da ne vrijedi više — naravno samo za dugoročnu investiciju. To je solidna firma i bit će nešto iz te priče, ali polako. A što reći nego – ne vjerujte pisanju foruma nego dodatno sami proučite neke pokazatelje za pojedine dionice i tada ne možete pogriješiti. A preporučeno držanje dionice je od najmanje godinu do dvije dana. U tom periodu sve se korekcije lako prebrode i dionica dođe na svoju realnu vrijednost u tom trenutku. Naravno, možete se igrati manjim dijelom portfelja sa dnevnim kupovinama i prodajama, ali dugoročno ćete najbolje novce zaraditi i to velike novce. Strpljenje i sreća – to je ipak najvažnije. sretno svima i oprezno u novom tjednu.


dokupljivali ste PTKM po 230kn na margin kredit, onda ste nakon mjesec-dva cekanja ptkm i propustanja par drugih prilika (pbz, fnvc, viro,..) skuzili da nema nista od cekanja i prodali po 180kn (kako sam vam tad napisao, vjerojatno u najgorem trenutku),

– ma prijatelju miješaš mene i gospodina Hakelu.
– je dobro smo te izludili na ovom forumu, ja nisam ali je Hakela kupovao PTKM po 230.
– srce moje drago opet te moram razočarati.
– PBZ kupovala puno na preporuku gospodina Plavog i puno puta mu se na ovom forumu zahvalila.
– FNVC kupovala na preporuku gospodina Gastarbajtera na 500kn i na ovom forumu mu se zahvalila.
– VIRO kupila puno toga pa nadokupljivala, gospodin Znanac preporučio, tada si i ti ušao u VIRO, sada ga po malo prodajem.
– ja ne dižem kredite ja ih dajem, nisam luda da držim cijeli kapital u dionicama, zar i ti nisi sad isprodavao sve dionice, pametno uzmi repeticije i završi to fakulteta.
– joj, što Vas sve muče moji prinosi o kojima pišem.
Pozdrav i više savjeta, ova tema postaje zanimljiva.

čemu ovakvi napadi na pripadnice ljepšeg spola. Ionako ih je jako malo na ovakvim forumima, a bojim se da bi poslije ovakvih tekstova i gospođica Ivana mogla jednostavno otići.

Gospodine Mika.
– mene ni najmanie ne muče ovi koji ovako pišu to o meni.
– Vi, Hakela i još dosta forumaša ni najmanje ne dvoumi tko sam ja.

– pa zar nisam ponudila zanimljivu okladu od 100.000kn da ja nisam Hakela.
– šteta nije bilo zainteresiranih, i još sam napisala da će cijela oklada poći za trošak velike fešte forumaša kod Karlovca.

– pa bi bilo interesantna oklada i o Ivani ovo muško žensko.
– evo neki dan sam bila s jednim forumašom u diskontu na kafici, rekao mi je kako sam još ljepša nego na slici.
– ali kako bi sigurno izgubili na prvoj okladi nemate šanse ni na drugoj.
– znam ja kako Vas sve muče moji prinosi, a na Vašim savjetima.
– pa zašto ovog vikenda nema savjeta ?
Pozdrav !

Za tjedan koji slijedi preporučujem BCIN. Još uvijek se trži ispod knjigovodstvene vrijednosti a u srijedu (7.2.) se na javnoj dražbi prodaje paket od 202 komada po početnoj cijeni od 5000 kn/kom. Sjetite se kako je nedavno bilo s PBZ nakon što je konačno prodan onaj paket. Nešto slično moglo bi biti viđeno sa BCINom. Nadam se da ste svi pročitali članak o kukuruzu na 27. stranici zadnjeg Investitora. Posebno je značajna zadnja rečenica u kojoj se tvrdi da zbog nastale situacije vrhnje pobiru proizvođači sjemenskog kukuruza.
KOEI, VIRO, ADPL , PTKM i INA će i dalje rasti

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Za tjedan koji slijedi preporučujem BCIN. Još uvijek se trži ispod knjigovodstvene vrijednosti a u srijedu (7.2.) se na javnoj dražbi prodaje paket od 202 komada po početnoj cijeni od 5000 kn/kom. Sjetite se kako je nedavno bilo s PBZ nakon što je konačno prodan onaj paket. Nešto slično moglo bi biti viđeno sa BCINom. Nadam se da ste svi pročitali članak o kukuruzu na 27. stranici zadnjeg Investitora. Posebno je značajna zadnja rečenica u kojoj se tvrdi da zbog nastale situacije vrhnje pobiru proizvođači sjemenskog kukuruza. KOEI, VIRO, ADPL , PTKM i INA će i dalje rasti

slažem se sa porastom navedenih dionica, a ja bi još nadodao varteks kao mogućeg kandidata za porast

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Za tjedan koji slijedi preporučujem BCIN. Još uvijek se trži ispod knjigovodstvene vrijednosti a u srijedu (7.2.) se na javnoj dražbi prodaje paket od 202 komada po početnoj cijeni od 5000 kn/kom. Sjetite se kako je nedavno bilo s PBZ nakon što je konačno prodan onaj paket. Nešto slično moglo bi biti viđeno sa BCINom. Nadam se da ste svi pročitali članak o kukuruzu na 27. stranici zadnjeg Investitora. Posebno je značajna zadnja rečenica u kojoj se tvrdi da zbog nastale situacije vrhnje pobiru proizvođači sjemenskog kukuruza. KOEI, VIRO, ADPL , PTKM i INA će i dalje rasti

Gospodine vodoinstaleru.
– evo napokon jedan tekst kakvih bi moralo biti večeras dvadesetak a nema ih.

– BCIN, nemam pojma o toj dionici, ali pravite greške u reklami.
– prije 2 -3 dana je trebalo poslati preporuke forumašima na p.p.
– to bi i diglo samu cijenu.
– tada ide reklama na forumu.
– u reklami mora biti i razlog, zašto. i puno više podataka o firmi, dijeli li dividendu, je li gubitaš i zašto će rasti.
– kad se cijena digne 20 – 50%, prvi dio forumaša prodaje dionicu sljedećim sretnim vlasnicima da i oni nešto zarade.
– eto to je scenarij kad je posao odrađen do kraja kako treba.

KOEI, VIRO, ADPL, PTKM i INA će rasti.
– oni će rasti ako to budu odlučili investicijski fondovi.
– sve te dionice su na najvećim cijenama.
– ja sam pomalo izašla ili izlazim iz nekih gore navedenih, ali i moje je mišljenje rast tih dionica.
– a INA mi je i najveći dio portfelja, još ju nisam prodavala, ali sam ju dosta nadokupljivala.
Pozdrav !

New Report

Close