Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolegice Ivana pogubili ste silne milijune pa stoga niste kompetentni za ikakve savjete.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!



pps. i da, nitko ti ne može pomoć da pobijediš tržište.. ne razumijem kako to do sada nisi shvatio.. tržište uvijek pobjeđuje.. halooo.. nisi li na gubitničkoj strani?! ma ajd zbogom.. [bye]

gospon Khmm.

Mala knjiga koja pobjeđuje tržište.

– ne kužim zašto vas toliko nervira gospon Barmen s tom knjigom.
– možda jer ta knjiga ne daje prednost tehničkoj analizi.

– ali knjiga je sasvim o.k. za one koji nemaju pojma o burzi.
– i sigurna sam kako se takvim investiranjem neće na burzi pogubiti lova.

– i sigurna sam kako na burzi zarađuje većina koja investira na temelju fundamenata, zarađuje i tehnička, ali puno manje.
– meni je TA pomoćno sredstvo, uostalom na nekim dionicama upravo ja i samo ja i opet ja određujem u kojem smjeru će ići ta tehnička analiza.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ne nervira mene knjiga.. Protiv nje nemam ništa.. Neka ljudi čitaju..

Živcira me kad netko spama sve moguće teme nekim svojim wannabe marketingom.. Misli valjda: "Ako budem jaaaaaaako dosadan, ljudi će kupiti knjigu! To je to!"

A o fundamentima i TA.. Hehe.. Ajd sretno..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Ajmo promjeniti ime temi…
"Matineja za investitore"

Tko je za neka mi da 100%, tko je protiv 1%.

Hvala

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.



Najrađe bi uložio u " Banku" za dugu toplu jesen .
Jel to : HT,ATGR,ATPL,ERNT,KNZM,KOEI,KODT,LKPC,JNAF ?
Može li biti jeftinije ?

– i još obratite pažnju na dividendu, kupovati firme koje dijele redovitu dividendu i koja je svake godine malo veća.

molio bih te da nam ih pošalješ za info.
txs

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

KODT

Zvijezda u laganom gašenju.
Pad prodaje,pad dobiti,ali još uvijek nije preskup,ali nije ni intersantan.
Preporuka_KODT-R-A kupovati ,ali samo ispod 1.200,bolje na 1.100 ili na 1000 ali mislim da neće
tako nisko.Ali nikada ne možeš znati jer jadnih 50 kn dividende po dionici i nije neki mamac.

U KODT trenutno ni meda ni mlijeka!


Godišnja zarada od 15%.

– ako su kta. 10% zarada na burzi od 15% je stvarno mala.
– ako su kta. 5% i puno manje od toga zarada na burzi 15% je sasvim o.k.

– na 3M kn to bi vam bilo 450.000kn, pola reinvestirate pola potrošite i živite s 18.750kn mjesećno.
– ili imate 30.000kn, zarada 4.500kn, to se ne smije trošiti sve reinvestirajte, ipak je to jedna mala mjesećna plaćica.
– ali jednog dana kada budete imali 300.000kn to će vam biti desetak plaćica.

– samo treba znati i zaraditi tih 15%, nije to malo.
– kad bi to bilo tako jednostavno tada sigurno ne bi bilo tako puno novca u bankama.

– a za vašu orjentaciju tenutni prinos na godišnjem nivou mi je cca 22%.

– I love this game.
Pozdrav !

Sve pet. Ako netko može bolje, neka izvoli. Ali podaci pokazuju da je na ozbiljnim trižištima godišnji prosjek oko 15 posto i da investitori jednostavno ne mogu očekivati više ako neće gadno riskirati. Ako uzmete sigurni prinos od obveznica i dodate mu neku premiju na rizik od dionica, dobijete 15-ak posto prinosa. Meni osobno je 15 posto okej, jer želim mirno spavati i ne ulazim u dionice gospon Lopine. Samo portfelj mi nije 3 mil kuna, nažalost. [wink]


KODT

Zvijezda u laganom gašenju.
Pad prodaje,pad dobiti,ali još uvijek nije preskup,ali nije ni intersantan.
Preporuka_KODT-R-A kupovati ,ali samo ispod 1.200,bolje na 1.100 ili na 1000 ali mislim da neće
tako nisko.Ali nikada ne možeš znati jer jadnih 50 kn dividende po dionici i nije neki mamac.

U KODT trenutno ni meda ni mlijeka!

Gospon Lopina, ako vam je 50 kuna dividende malo, dajte nam recite koliko ste vi pokupili dividendi na svojim biserima? [lol]


KODT

Zvijezda u laganom gašenju.
Pad prodaje,pad dobiti,ali još uvijek nije preskup,ali nije ni intersantan.
Preporuka_KODT-R-A kupovati ,ali samo ispod 1.200,bolje na 1.100 ili na 1000 ali mislim da neće
tako nisko.Ali nikada ne možeš znati jer jadnih 50 kn dividende po dionici i nije neki mamac.

U KODT trenutno ni meda ni mlijeka!


malo matematike:
P/E=1360:143,95=9,45
P/BV=1360:643,27=2,11

P/BV=9,44 x 2,11=19,92

Za ZSE s obzirom da se radi o jako nelikvidnoj dionici ovaj koeficijent od 19,92 je previsok,a mogli bi to i zanemariti
da imamo povečanje prodaje,prihoda i naravno dobiti.Imamo pad.a pad nije rast.
Ocjena dobar!

KODT

KODT-R-A 1.362,50 1.362,50 1.300,00 1.348,80 1.260,08 1.350,00 20 26.975,95 +4,73%
KODT-P-A 1.200,00 1.210,00 1.204,99 1.205,25 1.182,00 1.210,00 51 61.467,60 0,22%

.


Kolegice Ivana pogubili ste silne milijune pa stoga niste kompetentni za ikakve savjete.

– uvijek se zapitam ima li kakvog smisla komentirati postove gospon Spliće koji ima 10% pogodaka na burzi.
– ma gospon Splićo,
– lijepo se vidi u kojim ste dionicama, još se pohvalite na temi što smo tržili i stvarno je i više nego lako izračunati vaše gubitke i bankrote.
– dionice koje ja tu reklamiram nemaju neke velike rastove, ali na tim dionicama se kune nisu mogle pogubiti ako se i malo radilo s jednim portfeljom takvog tipa.

– I love this game.
Pozdrav !


– i još obratite pažnju na dividendu, kupovati firme koje dijele redovitu dividendu i koja je svake godine malo veća.

molio bih te da nam ih pošalješ za info.
txs

gospon Falco.

– za te dionice, onaj najgori drukerski posao ili reklamu mi trenutno piše gospon Lopina.
– samo te postove morate znati pravilno pročitati.
– i nikako ne kupovati one dionice koje on hvali.

– I love this game.
Pozdrav !


Gospon Lopina, ako vam je 50 kuna dividende malo, dajte nam recite koliko ste vi pokupili dividendi na svojim biserima? [lol]

– gospon Lopini na burzi nije cilj skupljeti dividende.
– neki investitori uživaju u gubitcima na burzi.
– što veći gubitak to veće zadovoljstvo.
– isto kao i u ljubavi, nekima je najveće zadovoljstvo kada ih se zaveže pa ih se mlati i bičuje,
– što više boli to je njihovo zadovoljstvo veće.
– eto takav nam je gospon Lopina, uživa gubiti lovu na burzi.
– a zadovoljstvo mu je još veće kada što većem broju investitora priredi velike gubitke np. DKVS, MGMA…

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close