Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

LKPC.

– imam upite za tu dionicu, pa evo moje mišljenje.

– dok nisam vidjela kako će ići ova dokapitalizacija za mene je to bila o.k dionica.
– ali sama dokapitalizacija je u stvari velika pljačka postojećih dioničara.
– zbog toga me ta dionica ne zanima.

– koliko vrijedi LKPC ???
– da se htjelo u toj dokapitalizaciji su mogli dobiti duplo više love i sada bi cijena bila 1.600-1.800kn.
– ali prodajom radnicima po 400kn i fondovima po 850kn, ne vidim zašto bih tu dionicu plaćala preko 800kn.

– može sada ta dionica u nekoj euforiji ili pumpanjem fondova doći na 1.500 ili 2.000kn, ali to nije ono realno.
– tu se govori mi ćemo ovo, ono, porasti će promet, dobit….
– za sve to firma je imama prilike i do sada, ali dividende nije bilo.
– a da su davali u zadnjih 10 godina po 1, 2, 3, 4kn dividende, svake godine za kunu veća, to bi im bio trošak od 51kn, ali i to im je bilo puno.
– kada bi tu direktor firme vidio perspektivu u dionici tada bi on sigurno bio u top10.
– ali po meni je tu najveća perspektiva u radovima 300M i proviziji 5-10%.
– te provizije će sigurno poskupiti invsticiju za 50M, ali koga za to briga, dodatno će se za to zadužiti i to bi bilo to.

– ovako i ne mora biti, ali ja to ovako nekako vidim.

– I love this game.
Pozdrav !

Burzovno trgovanje.

– baš to gledam ali se nema što zanimljivog vidjeti.
– a opet nije vrijeme za kupanje, jak vjetar, more će sigurno danas biti hladno, i veliki su valovi.
– a moje piskaranje na ovoj temi dobro dođe za ove bolesnike s jedinicama, znam da im je teško, na burzi lovu gube i gube, a za na more love nema pa nema.

– I love this game.
Pozdrav !


Burzovno trgovanje.
– baš to gledam ali se nema što zanimljivog vidjeti.
– a opet nije vrijeme za kupanje, jak vjetar, more će sigurno danas biti hladno, i veliki su valovi.
– a moje piskaranje na ovoj temi dobro dođe za ove bolesnike s jedinicama, znam da im je teško, na burzi lovu gube i gube, a za na more love nema pa nema.
– I love this game.
Pozdrav !

evo stotke da bookvanima i trejderima razvodnim jedinice, a za more, ja sam se jucer oko ovog doba otisao rasplivati i poslije piva uz more i dobar pogled u suton, a mislim da cu i danas, napuni baterije. istina kanali Kvarnera su bazen u odnosu na ono sto moze biti na vanjskim ili juznim obalama.


Najrađe bi uložio u " Banku" za dugu toplu jesen .
Jel to : HT,ATGR,ATPL,ERNT,KNZM,KOEI,KODT,LKPC,JNAF ?
Može li biti jeftinije ?

gospon Pero.

– kada na temi komentari pišu sve najgore o dionicama tada se dionice kupuju.
– sadašnja kupnja je kockanje na izvješće firme, ako pretpostavljate kako će neka firma imati o.k. izvješće tada ju slobodno kupite.
– polugodišnja izvješća će početi stizati krajem ovog mjeseca,
– i još u prvoj polovini kolovoza će se dionice moći jeftino kupovati,
– tu kod nas se ne može puno pogriješiti kod kupnje dionica,
– samo moramo paziti da to nisu dionice koje reklamiraju moji prijatelji gospon Lopina i Splićo.
– imamo i balona koje je napuhao gospon xy, znači izbjegavati njegove i ostalih par balona.
– većina ostalih dionica je stvarno jeftina, sada hoće li to biti još 10% jeftinije nemam pojma, možda nešto i prođe ali to će biti na sitnim prometima.

– kod kupnje obratiti pažnju na niske fundamente, nemojte kupovati precijenjene dionice, kupujte ono što je fundamentalno jeftino.
– i još obratite pažnju na dividendu, kupovati firme koje dijele redovitu dividendu i koja je svake godine malo veća.
– kada tražite dividendne dionice dobro je kupovati one kod kojih je dividenda veća nego što je kta. na oročenu štednju.

– ovakvim investiranjem će te zaraditi cca 20-30% godišnje,
– ne rizikirate puno, a u jednoj euforiji se može zaraditi i preko 100%.
– a ako vam padne cijena dionice koristiti stop loss, ili ste zadovoljni s dividendnim prinosom te s dionicom idete dugoročno, a dokupom smanjujete prosjek.

– I love this game.
Pozdrav !


Uz takvu knjigu trebalo bi ponuditi još nešto jer očito sama knjiga je na vrtićkom nivou….

gospon Golub.

– znate raditi s dionicama, pratim što radite.
– ali zar nisu zadnje dvije vaše investicije bile na vrtićkom nivou ???
– neću sada pisati o kojim dionicama se tu radi, ali ja sam vam uvalila dio tih dionica.
– vi ste dobili papire a ja novce, ja sam tu već lijepo zaradila, a vi tu tek trebate zaraditi.
– ali za vas se ne brinem, znate dobro drukati.

– I love this game.
Pozdrav !

Gospođa ivana 7 ,

hvala , korisne upute .
Pričekat ću izvješća i dokupiti nešto za "Banku".

Pozdrav

.


……………
– kod kupnje obratiti pažnju na niske fundamente, nemojte kupovati precijenjene dionice, kupujte ono što je fundamentalno jeftino.
– i još obratite pažnju na dividendu, kupovati firme koje dijele redovitu dividendu i koja je svake godine malo veća.
– kada tražite dividendne dionice dobro je kupovati one kod kojih je dividenda veća nego što je kta. na oročenu štednju.

– ovakvim investiranjem će te zaraditi cca 20-30% godišnje,
– ne rizikirate puno, a u jednoj euforiji se može zaraditi i preko 100%.
– a ako vam padne cijena dionice koristiti stop loss, ili ste zadovoljni s dividendnim prinosom te s dionicom idete dugoročno, a dokupom smanjujete prosjek.

– I love this game.
Pozdrav !

E ovo je prava preporuka !

Dodao bi slijedeće ; zašto ne kupovati dionice s visokim fundamentima ili precizno jedan bitan fundament možda i najbitniji ili P/E
P/E nesmije biti negativan, a niti preko 20 kao gornja tolerancija, zašto ? Zato jer sve iznda toga je napuhano kroz male promete od velikih zvijeri ( fondovi ovi i oni, sindikati itd..) i samo se žrtve čakju za istresanje . Najbolji primjeri : IGH, ATGR, ADRS pogotovo, sada i ERNT
Dionice s crvenim P/E su rizik o kojem Ivana govori i koje mogu 100% gore ili dolje u roku odmah !

Ima i crvenih dionica, a ustavri se radi o "lažnom" prikazu knjigovodstva kao LKRI, dobra firma, a sva se crveni, ali najmjerno naravno kao što sam već rekao.
Napuhane crvene dionice DKVS, MGMA, VLDS, VDKT, INGR, HGSP ….one sva čas mogu 100% gore – dolje !
Ima i odličnih zelenih P/E kao ADPL kao suprotan primjer LKRI, ali on pak ima problem aktualne cijene i nedavne povlaštene kupnje velikog broja dionica po 102 Kune. Sličan problem ima LKPC i PODR od danas.

Dividendne dionice u pravilu imaju preveliki zeleni P/E pa su rijetko i prilika za kupnju.

Opasne dionice kao PTKM su baloni pred potopom uslijed zavaravanja žrtve odnosno popunjenja bida.

Zato koja je poruka ;

kupovati na sigurno dok se situacija ne stabilizira. Na ZSE ima previše velikih zvijeri s automatskim programima i samo čekaju da vam se dionica s crvenim ili previsoko zelenim P/E učine povoljnom pa da vas napune "povoljno".

Kada bi mali dioničari više zajedništva pokazali i držali se upravo tako kvalitetnih dionica velike zvijeri na napuhanim dionicama počele bi se uskoro međusobno jesti, a onda mali profitiraju.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Čistilište, pakao ili raj ; gdje smo sada i gdje nas put vodi?!

– čistilište, dionice prelaze u čvrste ruke.
– ili koncentracija dionica, već sam pisala o tome.

– I love this game.
Pozdrav !


pps. i da, nitko ti ne može pomoć da pobijediš tržište.. ne razumijem kako to do sada nisi shvatio.. tržište uvijek pobjeđuje.. halooo.. nisi li na gubitničkoj strani?! ma ajd zbogom.. [bye]

gospon Khmm.

Mala knjiga koja pobjeđuje tržište.

– ne kužim zašto vas toliko nervira gospon Barmen s tom knjigom.
– možda jer ta knjiga ne daje prednost tehničkoj analizi.

– ali knjiga je sasvim o.k. za one koji nemaju pojma o burzi.
– i sigurna sam kako se takvim investiranjem neće na burzi pogubiti lova.

– i sigurna sam kako na burzi zarađuje većina koja investira na temelju fundamenata, zarađuje i tehnička, ali puno manje.
– meni je TA pomoćno sredstvo, uostalom na nekim dionicama upravo ja i samo ja i opet ja određujem u kojem smjeru će ići ta tehnička analiza.

– I love this game.
Pozdrav !

Svake godine, prvog dana predavanja, uđem i otvorim novine na rubrici financija. Tamo su stranice i stranice tablica s mnoštvom brojeva u sitnom tisku. U ovoj tablici su objavljena imena kompanija, a pored svakog imena je hrpa cijena.
"Recite ime neke velike kompanije", kažem. Studenti se sjete General Electrica, IBM-a, General Motorsa i Abercrombie & Fitcha. Zapravo i nije važno koje kompanije studenti spomenu. Ono što hoću reći je jednostavno – za bilo koje ime u bilo kojoj industriji, velikoj ili maloj, poznatoj ili nepoznatoj, stvari će biti iste. Rezultat je uvijek isti.
Pogledam u novine pokraj General Electrica i čitam brojeve. "Ovdje piše da je cijena jedne dionice General Electrica jučer koštala 35 dolara. Osim toga, piše da je najviša cijena koju su dionice General Electrica postigle prošle godine 53 dolara po dionici. Najniža cijena po dionici prošle godine bila je 29 dolara.
IBM je ista stvar. Jučer ste mogli kupiti dionicu IBM-a za 85 dolara. U prošloj godini su se dionice IBM-a prodavale u rasponu od 55 do 93 dolara.
General Motors se jučer prodavao za 37 dolara po dionici. Ali tijekom prošle godine, dionice su se prodavale po cijeni između 30 i 68 dolara. Abercrombie & Fitch se jučer prodavao za 27 dolara po dionici, a raspon cijena dionica u prošloj godini bio je između 15 dolara za najnižu cijenu i nešto iznad 33 dolara za najvišu cijenu po dionici."
Nakon toga istaknem kako je to veliki raspon cijena dionica i vrlo malo vremensko razdoblje da bi se cijena toliko promijenila. Kad bismo pogledali razdoblje od dvije ili tri godine, raspon bi bio i veći.
Evo pitanja koje uvijek postavljam: Kako je to moguće?

Ponovo ću vas pitati: Kako je to moguće? Može li se vrijednost General Motorsa, najvećeg proizvođača automobila u Sjevernoj Americi, promijeniti do te mjere u istoj godini? Može li tako velika kompanija jednog dana vrijediti 30 milijardi, da bi nakon nekoliko mjeseci vrijedila 60 milijardi dolara? Prodaju li dvostruko više automobila, zarađuju li dvostruko više novca ili su u poslovanju poduzeli nešto drastično različito što bi opravdalo tako veliku razliku u vrijednosti? Naravno, moguće je. No, što je s velikim razlikama u cijeni kod IBM-a, Abercrombie & Fitcha i General Electrica? Zar se baš svake godine događa nešto što bi opravdalo velike razlike u cijenama većine kompanija?
Zapamtite, svake godine su rezultati isti. Za gotovo svaku kompaniju koju moji studenti imenuju, raspon između visokih i niskih cijena u samo godinu dana je ogroman. Ima li to ikakvog smisla? Kako bih uštedio vrijeme na predavanju (a i zbog toga što pažnju na nekoj temi mogu zadržati samo par sekundi), obično odmah izbacim odgovor. Ne! Nema nikakvog smisla što vrijednosti većine kompanija ludo lete od visoke do niske, ili od niske do visoke, i to baš svake godine. Sve što trebate napraviti da biste se uvjerili u to je pogledati u novine.
Tada pitam moje pametne i sofisticirane studente da mi pokušaju objasniti zašto. Zašto se cijene svih tih poslova svake godine toliko razlikuju, kad se vrijednost tih poslova nikako ne može do te mjere promijeniti? To je dobro pitanje, pa obično studentima ostavim dovoljno vremena da mi ponude komplicirana objašnjenja i teorije.
Zapravo, to je tako dobro pitanje, da su profesori razvili čitava područja ekonomskih, matematičkih i društvenih studija kako bi to objasnili. Što je još nevjerojatnije, većina ovih akademskih radova uključivala je teorije po kojima nešto što očito nema smisla dobiva smisao. Za to trebate biti stvarno pametni.
Pa zašto se onda cijene dionica u svakoj godini toliko razlikuju, kad se čini jasno da se vrijednost posla koji predstavljaju ne razlikuje? Ovako ja to objašnjavam svojim studentima: Tko zna i koga briga?

www.knjigara.com



Uz takvu knjigu trebalo bi ponuditi još nešto jer očito sama knjiga je na vrtićkom nivou….

gospon Golub.

– znate raditi s dionicama, pratim što radite.
– ali zar nisu zadnje dvije vaše investicije bile na vrtićkom nivou ???
– neću sada pisati o kojim dionicama se tu radi, ali ja sam vam uvalila dio tih dionica.
– vi ste dobili papire a ja novce, ja sam tu već lijepo zaradila, a vi tu tek trebate zaraditi.
– ali za vas se ne brinem, znate dobro drukati.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Znao sam da me netko opet nasamario s tim papirićima. Znači Vaši su bili!? Ništa,šta je tu je….hmmm…možda da ih ponudim spejderu…..ali on me ne čita…očete biti tako dobri pa mu prenesti poruku [smiley]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!






ADPL.
– evo još sam toga nadokupila pa što bude.

– evo ponovno pogodila.
– već 2 godine na ovoj temi bez greškice.
– a zbog toga sam sigurno i najuspješnija u RH.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Daleko si ti od uspjeha
ti nisi najuspijesnija ni u svom selu, a kamoli u RH
sa ovim stilom ulaganja mozes zaraditi max. cca 15% godisnje, makar mislim da zarađujes i manje od toga

VAŠ DIREKTOR
[/quote]
A 15 % je malo?
Gdje treba potpisat..
Ja 15 % potpisujem do kraja života!!!
[/quote]

Također. Svatko tko je pročitao ijednu knjigu o investiranju zna da je dugoročno 15 posto godišnje san snova.
[/quote]

Godišnja zarada od 15%.

– ako su kta. 10% zarada na burzi od 15% je stvarno mala.
– ako su kta. 5% i puno manje od toga zarada na burzi 15% je sasvim o.k.

– na 3M kn to bi vam bilo 450.000kn, pola reinvestirate pola potrošite i živite s 18.750kn mjesećno.
– ili imate 30.000kn, zarada 4.500kn, to se ne smije trošiti sve reinvestirajte, ipak je to jedna mala mjesećna plaćica.
– ali jednog dana kada budete imali 300.000kn to će vam biti desetak plaćica.

– samo treba znati i zaraditi tih 15%, nije to malo.
– kad bi to bilo tako jednostavno tada sigurno ne bi bilo tako puno novca u bankama.

– a za vašu orjentaciju tenutni prinos na godišnjem nivou mi je cca 22%.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close