Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega loris:

ukoliko bi tečaj bio kako vi kažete 6,9 ali kad se teorije dokazuju krene se ipak malo više u smjeru koji se želi dokazati npr 6,0 (ali može i ovako po 6.9)
po to cijeni potražnja za eurima bi bila tolika da sve naše devizne rezerve i sve naše bogatstvo ne bi bilo dovoljno da zadovolji potražnju (a kapital dođe i ode u sekundi , a "dugovi" ostaju – u ovom slučaju nama i našim budućim generacijama), a budući da je naša vanjskotrgovinska bilanca u minusu – mi moramo kupovati stranu valutu! znate kako je lako nekom nešto prodati kad on to "mora" kupiti .. znači mi nismo ti koji definiraju cijenu i uvjete)
Lp

APRECIJACIJA KUNE
E s time se slažem, kratkoročno bi došlo do velike potražnje za jeftinim Eurima, ali HNB ima dvije mogućnosti koje vidim, a vjerojatno i više njih.

1. Ukine deviznu klauzulu pa i štednju u Eurima kao prijelazno razdoblje do ulaska RH u Euro zonu.
2. Ukine gotovinsko plaćanje i povuče Kunu s tržišta, a Eurima kao prijelazno razdoblje do ulaska RH u Euro zonu koje bi trebala biti negdje do 2015.

Bez gotovinskog plaćanja odnosno Kune RH već isključivo virtualni promet putem debitnih i kreditnih iskaznica .
Po meni ima višestruke koristi od bezgotovinskog plaćanja ;
1. Kompletan promet roba i usluga ide preko računa ili oporezivo je ( država uprihođuje veće novce pa može spustiti poreze i namete )
2. Nestaje siva ekonomija ( nema mita i korupcije kao ni šverca istoga )
3. RH štedi na servisu same Kune
4. Cijena se spontano kroz prelazno razdoblje počinju definirati kroz Euro ( u protivnom kod naglog ukidanja Kune i uvođenja Eura desiti će se TIHA VELIKA inflacija, a gdje će trgovci praktički ostaviti istu cijenu samo Kune preimenovati u Eure )
5. Svi zaposleni moraju biti prijavljeni i plaćeni za svoj rad

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




Naš direktore… ovako

kažeš:
"Prednosti fiksnog tecaja su vam stabilnost trgovine i investicija, a nedostaci odnosno troskovi neefikasnost gospodarstva odnosno deficit platne bilance"

da deficit platne bilance ovisi o tečaju (ili suficit) pa svi bi potezom pera bili u suficitu

konkurentnost… ponuda "novih" proizvoda …"novih" tehnologija … stvara suficit
(bez obzira na tečaj)

…. a s ovom idejom o "kontroliranoj i poželjnoj" inflaciji si me izbio iz čizama!

Lp

P.S. Google je majka znanja mlađih generacija… pa dajte "googlajte" malo ako nemate dovoljno obrazovanja, znanja i iskustva!

Ja bi rekao da si ti ucio tzv. konzervativno- restriktivnu ekonomiju jos u bivsem sistemu, pa si pola toga zaboravio, a od onda se dio teorija i promijenio

VAŠ DIREKTOR
[/quote]

Care….

ja bih bio sretan da si ti u pravu…. i da to pije vodu … i da mogu vratiti svoje kredite u Eurima i pomoći svom burazu da vrati svoje u "švicarcima"!

Buraz i ja ćemo svoje vratiti jer smo visokoobrazovani i ne baš "do jaja" zaduženi,
al kako će u uvjetima inflacije svoje kredite vratiti naši sugrađani koji su u želji
za "vlastitim domom" ušli u nešto što je iznad njihovih mogućnosti.

Malo su ih ( i sve nas) banke " na.uzile" !!!, al što je tu je!

Lp

[/quote]

Mojsije je voza dvije generacije po pustinji ,da bi zaboravili da su bili robovi,a tek onda ih je odveo u
zemlju u kojoj teče med i mlijeko.
A tko nas voza.Strani kapital nas dere u ime demokracije.Mi nažalost nismo spremni za kapitalizam,
kao ni većina koja smatra da je kupnja stana prioritet.
Ja smatram da je veći priorite 50.000 EUR na banci,u stambenoj štedenji,u novčanim fondovima,
u dioničkim fondovimau,a u dionicama samo odabranima ili samo sa manjim kapitalom.Ali tko će to
naučiti djecu i to ovu pametnu gradsku djecu.Roditelji.Koji,ovi socojalističkih ispranih mozgova.
Pa koji je naš socijalistički mozak dugoročno odrapija za biti vlasnik stana.
Oni koji su ga dobili na poklon?Malo morgen.
Ja sam ga kupio na kredit,inflacija svela rate na nula.Nije bilo mukte,ali 20% platiš ,u najbolja
vrimena 10%.Diskont od 80 do 90%.
Pa nađite dionice sa diskontom uz osnovno pravilo disperzije uloga.Ne budite ko IVANA da se
zadovoljavate sa 10% dividende.Sve bez potencijalne zarade ode 100% u godinu dana ne treba kupovati.
100 % u godinu dana ,to vam je samo o,3% dnevno
Socijalistički mozgovi:
Usudio bi se reći da se nije malo što isprati.Svi ti mozgovi su bili nekorišteni i još uvijek su novi.
I zato će biti jeftinih stanova jer će puno njih izgoriti u dugotrajnoj besparici.
Samo treba čekati povoljnu priliku,ali početni keš je zakon.
Ako ga nemaš,skupljaš boce,dodatno radiš i tek onda stan!


Kinezi se svi silama bore da odže nizak umjetni tečaj svoje valute pa imaju konstantan gospodarski rast od desetak procenata samo mi pametniji od svih pa vidimo dokle smo došli.

E sada vi imate komparaciju ribe i teladi ????

Najgore što s RH može desiti je da pokuša svijetu konkurirati s masovnošću proizvodnje ili konkurentnom cijenom robe/usluga.

Pa nas ima samo 4 miliona, mi možemo samo pamet i prirodne resurse prodavati u mali količinama za veliku cijenu.
Kinezi su velesila jeftine proizvodnje pa im i odgovara nizak tečaj vlastite valute.
Njemačka je velesila industrijske proizvodnje.
Japan također, ali i Jen je nabijen , kako to ??? Lako pa samo jedna japanska tvornica ima više patenata nego cijela Kina zajedno !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

OK svi znamo da je Švicarac ( Franak ) u nebu ovih mjeseci , e sada da vidim dali će u svijetu na policama nedostajati samo jedna čokolada Milka manje ili švicarski sir ili sat ili Red Bull, a obzirom da im je tečaj nabijen ?

Neće, jer imaju kvalitetnu robu koju će svijet i dalje kupovati, ali po višim cijenama, i to je sve. Ta roba ni do sada nije bila jeftina niti se s Kinezima cjenovno guzila, ta roba ima svoju cijenu pa tko želi neka izvoli.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Poštovani kolege ,

zlorabite ove Forum Best buy stranice naklapajući o svemu i svačemu a o čemu nemate pojma .

Čak nam pamet sole oni koji su još na dudici .

A ni rijeći o Best buy dionicama .

.



Kolega loris:

ukoliko bi tečaj bio kako vi kažete 6,9 ali kad se teorije dokazuju krene se ipak malo više u smjeru koji se želi dokazati npr 6,0 (ali može i ovako po 6.9)
po to cijeni potražnja za eurima bi bila tolika da sve naše devizne rezerve i sve naše bogatstvo ne bi bilo dovoljno da zadovolji potražnju (a kapital dođe i ode u sekundi , a "dugovi" ostaju – u ovom slučaju nama i našim budućim generacijama), a budući da je naša vanjskotrgovinska bilanca u minusu – mi moramo kupovati stranu valutu! znate kako je lako nekom nešto prodati kad on to "mora" kupiti .. znači mi nismo ti koji definiraju cijenu i uvjete)
Lp

APRECIJACIJA KUNE
E s time se slažem, kratkoročno bi došlo do velike potražnje za jeftinim Eurima, ali HNB ima dvije mogućnosti koje vidim, a vjerojatno i više njih.

1. Ukine deviznu klauzulu pa i štednju u Eurima kao prijelazno razdoblje do ulaska RH u Euro zonu.
2. Ukine gotovinsko plaćanje i povuče Kunu s tržišta, a Eurima kao prijelazno razdoblje do ulaska RH u Euro zonu koje bi trebala biti negdje do 2015.

Bez gotovinskog plaćanja odnosno Kune RH već isključivo virtualni promet putem debitnih i kreditnih iskaznica .
Po meni ima višestruke koristi od bezgotovinskog plaćanja ;
1. Kompletan promet roba i usluga ide preko računa ili oporezivo je ( država uprihođuje veće novce pa može spustiti poreze i namete )
2. Nestaje siva ekonomija ( nema mita i korupcije kao ni šverca istoga )
3. RH štedi na servisu same Kune
4. Cijena se spontano kroz prelazno razdoblje počinju definirati kroz Euro ( u protivnom kod naglog ukidanja Kune i uvođenja Eura desiti će se TIHA VELIKA inflacija, a gdje će trgovci praktički ostaviti istu cijenu samo Kune preimenovati u Eure )
5. Svi zaposleni moraju biti prijavljeni i plaćeni za svoj rad

[/quote]

koji bi bio tečaj na kojem bismo ukinuli kunu … mora postojati nekakv obračunski tečaj …i netko to mota platiti

nemožeš ukinuti kunu i uvesti Eur bez odobrenja izdavatelja Eur-a (nema g.vna koje nismo pojeli na putu u EU)

Bezgotovinsko plaćanje … ko je kupio auto u zadnjih 20 god i platio u Kn , pa na ovim se prostorima odavno gotovina ne nosi u Kunama (ukidanje Kn ne znači ukidanje gotovinskog plaćanja)

E care… da je tako lako ukinut sivu ekonomiju…(ma da je crnu ukinut, tako da ostane samo siva….)

Sa troškovima servisa Kuna se slažem … i sad … kad Euro pada slobodnim padom… ne slažem se s Rohom što i kuna pada istom dinamikom… budući da nismo dio monetarne unije koja se urušava zbog Grčke… ne bi trebala Kuna tako padat … trebalo bi malo "zagrlit" švicarca … pa nismo mi dio monetarne unije koja se urušava … malo se držimo "ko pijan plota" … narodski rečeno … gdje su sada muda ….plaćali smo (kao pojedinci i kao država … "praćenje eura" , a sad plaćamo "urušavanje eeura" … ma paše sad izvoznicima …al narod "će da gladuje" (malo ćirilice) … al kolko mi se čini izbora velikog nema … i kad duva i kad puše …

sa 5. se potpuno slažem …al to nema veze s tečajem .. ( ma čak više ni s moralom) … država je tolko stisla poduzentike da je nemoguće plaćat poreze i doprinose (i ostalih preko 200 nameta)

Al da ne kritiziram Vaše postove evo što treba … samo za početak:

Postupno ukidanje neodrživih općina, agencija itd (kažem postupno … jer ako daš otkaz idu ljudi na proračun i opet "pušiona" jer su državni zaposlenici zaštićeni ko mrki medvjedi)

(Tko je jamio jamio je) – ovo je realnost – takvi su zakoni bili – proganjanje aveti iz prošlosti košta i nema gospodarske koristi – samo "opća satisfakcija" – za ovo ima vremena kad stvari krenu na bolje – UKRADENA LOVA SE NEĆE VRATIT MA ŠTO GOD TKO PRIČAO O TOME
Ima još puno toga..

Nažalost ja nisam blizu ljudi koji o tome odlučuju, a i da jesam vjerojatno se ne bih u to upustio!!!
Kolko ima političara

Poštovani kolege ,

zlorabite ove Forum Best buy stranice naklapajući o svemu i svačemu a o čemu nemate pojma .

Čak nam pamet sole oni koji su još na dudici .

A ni rijeći o Best buy dionicama .


Prijatelju … da znam koje su to best buy … prvo bi ih sam kupio i odmah i tebi preporučio ..al ne znam … a oni koji znaju .,.. ne vjeruj im

Sadra
Prijatelju … da znam koje su to best buy … prvo bi ih sam kupio i odmah i tebi preporučio ..al ne znam … a oni koji znaju .,.. ne vjeruj im

Prijatelju ,
jeli Best buy dionica LKPC ?
Dugo nije bila tako jeftina .
Izgradnjom Koridora Vc između Ploča i Budimpešte to će postati glavna luka za BiH , Slavoniju i Mađarsku .
Završetkom dokapitalizacije uskoro će se dionica stabilizirati i povečat će se obim trgovine .
Evo zbog toga sam dioničar LKPC , sudjelovao sam u dokapitalizaciji i dalje ću kupovati tu dionicu .
Iako se gospođa ivana 7 ne slaže s mojim izborom , dionice LKPC mi imaju zadovoljavajući prinos .
Pozdrav

.

Best buy je – cup and handle .


Best buy je – cup and handle .

KOje dionice su Best Buy ?

Jako istrejdane dionice ove godine sa automatskim programima u dražbama uravnoteženja su ;
BLJE, DDJH, DLKV, IGH, INGR, JDPL, KNZM, KORF, LKRI, VLDS, PTKM, THNK i TISK.
Ovdje su mali dioničari već pozamašno isisani, sada se traže nove žrtve.

Što nam ostaje da očekujemo kao naredno osvajanje putem automatskih programa i dražbama uravnoteženja ?
Možda : ATPL, ADPL, KODT, LKPC, PODR

ULPL, HT, KOEI, ATGR i ADRS nemogu jer ih kontroliraju najveći fondovi, ali HT bi tako rado istrejdali , uf , na samu pomisao im milijuni razloga padaju napamet .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

OK upravu ste za jedinicu, sada vidim i da na ATPL je već uključen automatski program .

Automatski program za vlastitu dražbu uravnoteženja kao ovaj ( http://www.cool-trade.com/education/AutoExecutesTradingStrategy.asp ) nije problem nabaviti, problem je koliko novaca imate.
Znači ako imate 50 ili 100 milijuna KUna za trejdanja tada morate potpisati sporazum sa 50-ak njih na ZSE o međusobnoj suradnji, ali ako imate 500 milijuna ili 1 milijardu e tada već sporazum o međusobnoj suradnji nemješanja morate potpisati sa manje od 10 njih .

Kada se dogovorite s ostalim korisnicima automatskih programa i izaberete dionioce koje mislite trejdati lijepo unesete algoritme u program, napunite brokerov račun Kunama i odete na godišnji put oko svijeta za 80 dana.
Kada se vratite s godišnjeg najveća nedoumica vam je dali ste više na putu potrošili ili vam je program više zaradio i to je neprestalno takmičenja vas i programa.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Sadra
Prijatelju … da znam koje su to best buy … prvo bi ih sam kupio i odmah i tebi preporučio ..al ne znam … a oni koji znaju .,.. ne vjeruj im

Prijatelju ,
jeli Best buy dionica LKPC ?
Dugo nije bila tako jeftina .
Izgradnjom Koridora Vc između Ploča i Budimpešte to će postati glavna luka za BiH , Slavoniju i Mađarsku .
Završetkom dokapitalizacije uskoro će se dionica stabilizirati i povečat će se obim trgovine .
Evo zbog toga sam dioničar LKPC , sudjelovao sam u dokapitalizaciji i dalje ću kupovati tu dionicu .
Iako se gospođa ivana 7 ne slaže s mojim izborom , dionice LKPC mi imaju zadovoljavajući prinos .
Pozdrav

Perice kako ti je prošao upis ako si ponudio realnu cijenu za tebe a to je 800,00 Kn?

to je taktika – lako ćemo ali ne znam dokle ćemo………

zainteresiranih za tu vrst ponzi sheme je sve manje…. [wink]

New Report

Close