Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja sam danas kupio 60kom BRIN-a po 18,71kn.
pitanje za gospodina lopinu: zašto vi danas niste kupili brin kad ga toliko hvalite?
i u kojoj knjižari u zagrebu se može kupit ta vaša čuvena mala knjiga o kojoj toliko pričate jer sam je ja tražio i nisam je uspio nač?
I NISAM TATIN SIN. sve novce koje sam uložio u dionice sam krvavo i pošteno zaradio!


lopino kad već preporučaš knjige mogao bi i nabaciti par naslova. Fakat me zanima kaj ti to čitaš ( uzeo sam u obzir da pročitano primjenjuješ na burzi). Evo može nekaj kaj si zadnje pročitao. Tnx i poz

alan ford (prvih 75)?


Uz casu chardonaya lagano prelistavam stranice foruma i nemogu doci sebi kad vidim razne besmislice o cemu se pise ovdje.
Preko 90% ljudi na forumu ima potpuno krivu viziju, shvacanja i predodzbu o burzi,a da ne pricam o zaradi.
Stariji igraci me se sijecaju sa bivse Varazdinske burze, i kakav dar-mar smo tamo radili di nije bilo nikakvih ograničenja osim trzisnog. Nakon njenog ukinuca oplođivao sam novac na masi svijetskih burzi, a sa đeparcem sam se igrao na zse-u.
Međutim doslo vrijeme da krenem malo zesce udarit na zse, posto cujem da se ovdje pojavljuju neki novi "igraci" koji nemaju veze, ali brzo cu ja njima baciti prasinu u oci, i nauciti ih ne kako se sisa nego kako se brije

VAŠ DIREKTOR


Ooo.. Pa dobro nam došli, Direktore.. Već od prve vidim da ste opak igrač.. Onako, žestok.. Dobro je, treba nam takvih.. Bacate prašinu u oči, šišate, brijete.. Brrrr

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!

Citam i ne vjerujem, pa na temi Best Buy se uglavnom raspravlja o fundamentima i nicem drugom. A direktor vam kaze :"ako ovako nastavite necete se maknuti sa mijesta".
Vi uopce ne shvacate da je burza 90% cista psihologija, a 10% mix ostaloga
vas glavni problem je opca neupucenost u strategiju ulaganja odnosno trejdanja
vecina vas nema dovoljno love da bi zaradili na ulaganju iskljucivo prema dobrim fundamentima (pa takvo ulaganje vam zarobljuje novac, danas ulozite i cekate godinu dana i prinos od 20-30%, ok ako imate milijune, ali vecina vas nema.)
Vidim kako niko ne raspravlja o razmatranju trzista, a to je temelj svega, interes trzista u određenom trenutku je na broju jedan modernog ulaganja
Na forum se iznose izuzetno lose Tehnicke analize, ali zapamtite da povijest cesto ima tendenciju ponavljanja
A najsmijesnija stvar mi je to da citate blogove i savjete vecih ulagaca i vjerujete onom sto oni pisu, to pokazuje da svi oni koji to vjeruju namaju veze sa burzovnim ulaganjem
Pa zar niko od vas nezna kakva je svijetska afera izbila vani zbog dva takva navlakaca, koji su zaradili puste milijune samo na tome kako su radili kontra svojih savjeta i pisanja
Pocnite predviđati poteze velikih igraca, jedino tako cete im dijelom stati uz bok, samo morate povlaciti poteze kontra njihovih savjeta, imam brdo toga za iznijeti jos ali bit ce jos prilike

Sutra 7-8% u plusu jedna dionica na kojoj se likvidnost malo smanjila u zadnje vrijeme,a spada u one relativno spekulantskog tipa

VAŠ DIREKTOR

Give me capitalism or give me death


Uz casu chardonaya lagano prelistavam stranice foruma i nemogu doci sebi kad vidim razne besmislice o cemu se pise ovdje.
Preko 90% ljudi na forumu ima potpuno krivu viziju, shvacanja i predodzbu o burzi,a da ne pricam o zaradi.
Stariji igraci me se sijecaju sa bivse Varazdinske burze, i kakav dar-mar smo tamo radili di nije bilo nikakvih ograničenja osim trzisnog. Nakon njenog ukinuca oplođivao sam novac na masi svijetskih burzi, a sa đeparcem sam se igrao na zse-u.
Međutim doslo vrijeme da krenem malo zesce udarit na zse, posto cujem da se ovdje pojavljuju neki novi "igraci" koji nemaju veze, ali brzo cu ja njima baciti prasinu u oci, i nauciti ih ne kako se sisa nego kako se brije

VAŠ DIREKTOR


možda biste bili djelotvorniji i imali lucidniji, pozitivniji i skromniji pogled na svijet da promijenite vino. umjesto chardonaya neki rajnski rizling. naprosto, pijete krivo vino gospodine dagss

Label


…. Nakon njenog ukinuca oplođivao sam novac na masi svijetskih burzi, a sa đeparcem sam se igrao na zse-u.
Međutim doslo vrijeme da krenem malo zesce udarit na zse, posto cujem da se ovdje pojavljuju neki novi "igraci" koji nemaju veze, ali brzo cu ja njima baciti prasinu u oci, i nauciti ih ne kako se sisa nego kako se brije

gospon s dudicom.

– joj stvarno me je od vas uhvatio veliki strah.
– nego ako vam nije teško na gledalici pomaknuti koji milijunski nalog za kunu gore dolje i tu to prethodno napisati.
– ili možete postaviti na prodaji desetak milijuna kuna dionica pa opet gore dolje kunu dvije kako bi znali s kojim strašnim investitorom imamo posla.

– jer ovako ispada kako ste samo jedan novi nick našeg gospon Spliće, a on je trenutno težak 12.500kn.

– I love this game.
Pozdrav !


sve novce koje sam uložio u dionice sam krvavo i pošteno zaradio!

gopspon Darac.

– vi ste sigurno mesar.
– samo ne mogu napisati kako mesari pošteno zarađuju.
– uvaljuju nam kosti za meso,
– kradu na vagi i cijeni.
– ne prodaju svježe, nego ono zaleđeno pa odleđeno….

– I love this game.
Pozdrav !



lopino kad već preporučaš knjige mogao bi i nabaciti par naslova. Fakat me zanima kaj ti to čitaš ( uzeo sam u obzir da pročitano primjenjuješ na burzi). Evo može nekaj kaj si zadnje pročitao. Tnx i poz

alan ford (prvih 75)?
[/quote]

gospon Drevil.

– molim vas nemojte mi zahebavati gospon Lopinu.
– meni se je pohvalio kako je pročitao knjigu "Kapital", te sve važnije investicijske formule vadi iz te knjige.
– ja sam tu knjigu tražila i tražila u knjižnici i nisam ju našla, a stvarno bih ju željela prolistati kako bih i ja isto kao i gospon Lopina znala nešto o tom kapitalu.
– za ne vjerovati, tih stripova Alan Forda ima koliko hoćete, ponekad pokoji uzmem, puno su poučni za burzu i uče me kako sirotinji oduzeti lovu.
– a ima i dosta poučnih stvari tipa, ako mislite zaraditi ne smijete izgubiti lovu na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !


pitanje za gospodina lopinu: zašto vi danas niste kupili brin kad ga toliko hvalite?

gospon Darac.

– nećete se ljutiti ako vam ja na ovo pitanje odgovorim.
– gospon Lopina nema više slobodnog keša, sve što je imao je ulupao u taj brin.
– te ga hvali kako bi ga mogao prodati.
– a vi se sada isto kao i ja postavite na prodaji s 20.70kn i imate zaradu 10%.
– te dionice će vam kupiti gospon Lopina kada mu legne penzija.
– vi zarađujete, a on druka.

– I love this game.
Pozdrav !


Kolegice ,na koliko nisko preporučujete da se postavim?
Planiram kupiti KODT-P-A.

gospon broj.

– ne znam ni sama.
– puno sam sigurnija kada mi gospon Splićo da targete.
– zadnja njegova tehnička analiza je govorila o nekih 700kn.
– a nisu loše ni one investicijske formule našeg gospon Lopine.
– samo ja dosta toga ne razumijem u tim njegovim izračunima.

– I love this game.
Pozdrav !


Sutra 7-8% u plusu jedna dionica na kojoj se likvidnost malo smanjila u zadnje vrijeme,

– s ovim se moram složiti, ali ni ja vam neću napisati koja je to dionica.

– ali ću vam zato napisati koje će dionice sutra dobro pasti.
– prvi kandidat za pad 5-8% je ADPL,
– dionica koja bi sutra mogla najviše pasti 15% je BRIN, siromašna kupnja se je povukla na 15kn, a prodaja se spušta sve niže i niže.
– ako tu netko ide s iskrcajem 2.000 dionica mogla bi cijena ići i puno niže od toga što sam napisala.

– I love this game.
Pozdrav !



Sutra 7-8% u plusu jedna dionica na kojoj se likvidnost malo smanjila u zadnje vrijeme,

– s ovim se moram složiti, ali ni ja vam neću napisati koja je to dionica.

– ali ću vam zato napisati koje će dionice sutra dobro pasti.
– prvi kandidat za pad 5-8% je ADPL,
– dionica koja bi sutra mogla najviše pasti 15% je BRIN, siromašna kupnja se je povukla na 15kn, a prodaja se spušta sve niže i niže.
– ako tu netko ide s iskrcajem 2.000 dionica mogla bi cijena ići i puno niže od toga što sam napisala.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
dobro da niste napisali koja ce dionica rasti……reko sam Vam…cuvajte se tog daggsaa…covek je čisti profić kak se meni čini….samo nam je jos to trebalo na forumu
pofuk

New Report

Close