Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kmajs: ” mislim da će već sutra krenuti realizacija profita tako da ce biti plakanja… ” može hoće, možda neće, ali uvijek je zato bolje biti u dionicama koje fino reagiraju na korekcije, a takvih nema puno i pretežno su u čvrstim rukama. Sutra već vidimo da će mnogi prema dolje. Kupujte sigurne dionice koje su u čvrstim rukama pa neće biti suza.

– pa koje su to dionice napiši.
– vidim kako je narodni heroj odradio slabi rast, sada je pitanje samo u kakvim su rukama dionice, možda u prljavim.
Pozdrav !


Bilo bi doista zgodno da prestaneš iznositi ovakve neistine… ‘sistemom pikada’ ce velika vecina onih koji danas ulazu ostati s gacama na stapu, a kako stvari stoje, i ti bi mogao biti jedan od njih

Gospodine Nathan.
– pogledajte samo tablicu 10 dionica forumaša.
– pogledajte te prinose.
– pogledajte prinose fondova.
– pogledajte portfelj gospodina MBaričevića koji je želio imati najgori prinos samin odabirom dionica ali nije uspio, bolji je od 50% fondova.
– diskusija počima biti zanimljiva, malo sam Vas razbudila, ne brinite se svaki će dobiti moj odgovor jako brzo pišem.
Pozdrav !


Koliko sam cuo vec je vrlo blizu. Steta, ali to je njegov problem.

– prijatelju pa i ti si na toj virtuoznoj igrici ostvario prinos da te se fondovi mogu sramiti, samo se još moraš učiti i završi već tu školu, nije lijepo biti najstariji student u Splitu.

– a za mene se ne morate brinuti.
– stvarni prinosi su mi daleko najviši.
– neka pati koga smeta.
[smiley1][smiley1][smiley1]

kmajs:

mislim da će već sutra krenuti realizacija profita tako da ce biti plakanja…

može hoće, možda neće, ali uvijek je zato bolje biti u dionicama koje fino reagiraju na korekcije, a takvih nema puno i pretežno su u čvrstim rukama. Sutra već vidimo da će mnogi prema dolje. Kupujte sigurne dionice koje su u čvrstim rukama pa neće biti suza.

slažem se s kajmanom, najbolje je biti u dionicama tipa llrb, dioki, jtmn, kmbj. njima korekcija ne može ništa. prema dolje ne mogu, prema tome mogu samo prema gore.
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


Nemamo dot.com firme na nasim burzama ali ipak ovo moze posluzit The “dot-com bubble” also known as the dot-bomb-was a speculative bubble covering roughly 1995–2001 during which stock markets in Western nations saw their value increase rapidly from growth in the new Internet sector and related fields. The period was marked by the founding (and in many cases, spectacular failure) of a group of new Internet-based companies commonly referred to as dot-coms. A combination of rapidly increasing stock prices, individual speculation in stocks, and widely available venture capital created an exuberant environment in which many of these businesses dismissed standard business models, focusing on increasing market share at the expense of the bottom line. The bursting of the dot-com bubble marked the beginning of a relatively mild yet rather lengthy early 2000s recession in Western nations. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2c/NASDAQ_IXIC_-_dot-com_bubble_small.png obavezno pogledati link na graf

– druže Kanone pa nismo u Americi, u mom selu jako malo ljudi kuži što je pisac htio reći, što ćete kad nam je u osnovnoj školi bio obavezan Ruski jezik, a dosta seljana ulaže u dionice pa zanima ljude.
Pozdrav !

Pitam se zašto savjeta nema više ?

– pa ima dosta novih i ovo je jako zgodna tema, gdje se može dati preporuka za kupnju ili prodaju.
– a kasnije je lako opet prijeći na temu određene dionice koga što zanima.

Pozdrav !

evo jednog početničkog pitanja:
što mislite o čitavoj priči o SM86? prvo buka na forumu, nakon toga zatišje, cijena zastala na cca 450 – 500.
po svim člancima postanim na toj temi to i ne izgleda tako neperspektivno, ali zna li li netko nešto više o toj firmi? ima netko FI?

hvala i pozdrav

Ima jos ZCVC na 420…fino i jeftino[smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


evo jednog početničkog pitanja: što mislite o čitavoj priči o SM86? prvo buka na forumu, nakon toga zatišje, cijena zastala na cca 450 – 500. po svim člancima postanim na toj temi to i ne izgleda tako neperspektivno, ali zna li li netko nešto više o toj firmi? ima netko FI? hvala i pozdrav

Evo male pomoći:
najprije potraži obavijesti trgovvačkih društava NN. 39/06 u pozivu na godišnju skupštinu SEM86 ćeš vidjeti da je dobit za 2005. godinu bila 5.369.046,74 kn – kada to podijeliš sa brojem dionica 136.432 dobiješ da je E=39,35 kn >>>>>> uz P/E = 15 ispada ti cijena 39,35*15= 590 kn
Naravno uz uvjet da 2006. ponovi rezultate poslovanja iz 2005. S obzirom da ima najavljeno puno novih investicija za očekivati je da i u budućnost rezultati SEMa86 budu još i bolji

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Budući je cijena malo zastala znači da je došla na pravi nivo. Očekivanja i čekanje friškog izvješća mogu je održati na sadašnjoj cijeni a dalje ovisi o rezultatima. No za održanje cijene treba podrška na kupnji, a ako nje ne bude ode cijena na niže, ionako je naglo narasla. Ne bi me čudilo da se spusti za otprilike polovicu tog porasta.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Vidim ja da bi ti volio kupovati ZCVC po 200[smiley1]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

pozdrav

spomenuli su kolega cayman i kolega mreich da 90%, odnosno 97% ulagaca na burzi gubi
nisam znao da je toliko veliki postotak
to je prema nekim istrazivanjima, ili je proizvoljan ( odnosno aproksimativan) podatak?
pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

New Report

Close