Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nikoga ne mrzim,ali tebe prezirem.

gospon Lopina.

– lijepo sam vam pisala bez vrijeđanja i malo kulture kod komuniciranja.
– i sada svih tih najboljih postova nema tu.
– danas sam vas uspijela dobro psihološki uništiti te se više niste mogli kontrolirati.
– a upravo je ta samokontrola najvažnija kod investiranja.

– spremala sam se za večernji izlazak te vam nisam odgovorila, a zapamtila sam jednu vašu rečenicu.
– zašto tako idete na nas burek investitore.
– jasno vam je kako vas dobro kočim u vašoj najvećoj investiciji već pola godine.
– ne dozvoljavam vam zaraditi kune na burzi.
– dovodim vas do očaja, zbog toga me i prezirete.

– ali zaboravljate što sve tu na forumu pišete.
– znate i sami kako su mi ADPL i KODT glavne investicije, ali svaki drugi post vam je kako su te dionice skupe i ne valjaju ništa, i tako tjednima vi i Splićo.
– za ADPL kada je stvarno bila povoljna kupnja ste pisali kako to sigurno ide na 90kn.
– i na ZABI sam zaradila lijepu lovu, što ste o toj dionici pisali, fondovsko smeće.
– na JNAF-u sam fenomenalno zaradila, što ste pisali o toj dionici.
– prošlo je dosta vremena, ja imam u ATPL uloženog u vrijednosti stana i vi danima, tjednima pišete protiv te dionice.
– 3 puta sam u tu trejdala s više od 100.000 eura i svaki put fenomenalno zaradila, a možda sam mogla i više da vi niste veličali LPLH i pisali sve najgore o ATPL, a najgore je to što niti niste imali LPLH.
– stalno ste i o HT-u pisali sve najgore.
– stalno pratite u kojim sam dionicama te pišete najgore o njima.
– ali ja na svim tim dionicam za razliku od vas zarađuje, i zaradila sam velike novce.
– a vi ste bili i dan danas ostali burek investitor.
– stvarno ste pokvareni, jedan od najpokvarenijih investitora na ovoj burzi.
– stvarno je jadno to što pišete fondovaska smeća i ostale gluposti, a jedini cilj vam je ne bi li pronašli kojega naivnog investitora koji će prodati dobru dionicu i kupiti neko vaše smeće gdje će te vi zaraditi 5%.
– jeste li svjesni kako ste upravo vi svojim pisanjem zahebali cca 30 milijuna kuna investitorima na DKVS.
– pravite se tu naivnim burek investitorom a spadate u najveće zlo ovoga foruma.
– i slobodno pišite s tim vašim osnovnoškolskim formulama kako ne vrijede ADPL, KODT, HT, ZABA, JNAF, ERNT… fondovska smeća, a niti ne znate nabrojiti kojih vrsta fondova imamo.
– ja bih se sramila da toliko godina radim na burzi i da sam kao vi burek investitorica.
– ja sam uspiješna, to dokazuje moj portfelj, i bez problema mogu dizati i spuštati cijenu na većini dionica, manipulirati i ošišati vas i vama slićne kada god poželim.
– a dobro sam vas kaznila ove godine, nema pa nema zarade.

– I love this game.
Pozdrav !



gospođo Ivana zašto imam osjećaj da ste podebljali KODT i sada se boosta ili kako vi kažete druka

– od ex div. sam kupila 36 dionica, kad je malo više pala.
– neću kupovati a ni prodavati, možda to ostane i više godina u portfelju

KODT mi ne služi za trejdanje, i stvarno za tu dionicu nije potrebno nikakvo drukanje, pa vidite kako se na samoj temi tjednima ne piše niti se druka.
– ali ovi drukeri najviše vrste stalno pišu o toj KODT te me jednostavno prisiljavaju na pisanje o KODT.
– oni bi bili presretni kada bi ta dionica pala, ali je velika vjerovatnoća cca 90% kako će rasti, te ju je svakako bolje kupiti prije polugodišnjeg izvješća.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

puno je to detalja o dionici o kojoj nije potrebno pisati i drukati……jelda? [wink]


– 3 puta sam u tu trejdala s više od 100.000 eura i svaki put fenomenalno zaradila, a možda sam mogla i više da vi niste veličali LPLH i pisali sve najgore o ATPL, a najgore je to što niti niste imali LPLH.

***velicali LPLH? znaci prvi put u zivotu da su hvalili jednu dionicu koja valja [smiley]

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!


– jeste li svjesni kako ste upravo vi svojim pisanjem zahebali cca 30 milijuna kuna investitorima na DKVS.

Cijenim tvoje postove, ali s ovim tu se ne slažem. Ako je netko dovoljno lud da uzima za ozbiljno Lopinine postove, onda stvarno i zaslužuje da izgubi novac u dionicama tipa DKVS. Pa tko stvarno Lopinu i njegove postove može uzeti za ozbiljno? Pa čovjek je samo smiješan i njegovim postovima se uvijek rado nasmijem. Ali kupiti dionice koje on reklamira, ma nema šanse.

ivana sedam, macheta i lopina

zašto imam filing da se radi o igrokazu radi ispitaivanja bila javnoga mjenja ?

Ivana sedma, ovdje smo gotovo svi izložili bar mali dio neke slikice vlastitog portfelja, ali nikako da i vidim kako vi uopće postojite na burzi odnosno imate u vlasništvu bar jednu dionicu ?????

Ovako ispada da samo intersno drukate kao profesija iako ste u zadnje vrijeme pisali istinu ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



– jeste li svjesni kako ste upravo vi svojim pisanjem zahebali cca 30 milijuna kuna investitorima na DKVS.

Cijenim tvoje postove, ali s ovim tu se ne slažem. Ako je netko dovoljno lud da uzima za ozbiljno Lopinine postove, onda stvarno i zaslužuje da izgubi novac u dionicama tipa DKVS. Pa tko stvarno Lopinu i njegove postove može uzeti za ozbiljno? Pa čovjek je samo smiješan i njegovim postovima se uvijek rado nasmijem. Ali kupiti dionice koje on reklamira, ma nema šanse.
[/quote]

I zato ćete manje zarađivati od mene.
Samo vi ulažite u skupo fondovsko smeće pa ćete sačuvati novce,ali zaraditi nećete.
BRIN,JAKT,FMPS,TRMF,SLPF dodajem i QUNE.
To su ziceri,koji u godinu dvije u miksu donose sigurnih 100%.

Preporuka:
1.Naučiti zakon o investicijskim fondovima
2.Posebno posvetiti pažnju zatvorenim fondovima.
3.Proučiti statute i promjene statuta gore navedenih dionica.
4.Izanalizirati konsolidirana izvješća ovih dionica sa posebnim osvrtom na strukturu ulaganja.

5.Za ovo vam treba sigurno sedmica dana.

6.Dakle,tek iduće sedmice imate pravo na komentar.

Imajte hrabrosti izbaciti šest svojih favorita,ali da budu ziceri tj ne dionice kojima prijeti stečaj,jer
te firme ako se izvuku mogu najviše skočiti npr MAGMA,INGR,DLKV.

Na ZSE ćer teći med i mlijeko onome tko me bude,ne slijedio, nego provjeravao napisano.

Burek investitori pamet u glavu.Ovo je vrijeme branja .jer su ove dionice najbolja prilika na tržištu.
Samo ne tući po asku nego strpljivo čekati padavičare na ASK.
Otkud lova.Riješite se skupog fondovskog smeća,kupite ove bisere i možete na kupnje,pa ako prikupite još koju kunu ponovno u lov.




– jeste li svjesni kako ste upravo vi svojim pisanjem zahebali cca 30 milijuna kuna investitorima na DKVS.

Cijenim tvoje postove, ali s ovim tu se ne slažem. Ako je netko dovoljno lud da uzima za ozbiljno Lopinine postove, onda stvarno i zaslužuje da izgubi novac u dionicama tipa DKVS. Pa tko stvarno Lopinu i njegove postove može uzeti za ozbiljno? Pa čovjek je samo smiješan i njegovim postovima se uvijek rado nasmijem. Ali kupiti dionice koje on reklamira, ma nema šanse.
[/quote]

I zato ćete manje zarađivati od mene.
Samo vi ulažite u skupo fondovsko smeće pa ćete sačuvati novce,ali zaraditi nećete.
BRIN,JAKT,FMPS,TRMF,SLPF dodajem i QUNE.
To su ziceri,koji u godinu dvije u miksu donose sigurnih 100%.

Preporuka:
1.Naučiti zakon o investicijskim fondovima
2.Posebno posvetiti pažnju zatvorenim fondovima.
3.Proučiti statute i promjene statuta gore navedenih dionica.
4.Izanalizirati konsolidirana izvješća ovih dionica sa posebnim osvrtom na strukturu ulaganja.

5.Za ovo vam treba sigurno sedmica dana.

6.Dakle,tek iduće sedmice imate pravo na komentar.

Imajte hrabrosti izbaciti šest svojih favorita,ali da budu ziceri tj ne dionice kojima prijeti stečaj,jer
te firme ako se izvuku mogu najviše skočiti npr MAGMA,INGR,DLKV.

Na ZSE ćer teći med i mlijeko onome tko me bude,ne slijedio, nego provjeravao napisano.

Burek investitori pamet u glavu.Ovo je vrijeme branja .jer su ove dionice najbolja prilika na tržištu.
Samo ne tući po asku nego strpljivo čekati padavičare na ASK.
Otkud lova.Riješite se skupog fondovskog smeća,kupite ove bisere i možete na kupnje,pa ako prikupite još koju kunu ponovno u lov.
[/quote]

AKO mislite da vas ozbiljno shvate onda rječ AKO izbacite iz svojih temeljitih i ozbiljnih

analiza [bye]



Nikoga ne mrzim,ali tebe prezirem.

gospon Lopina.

– zašto tako idete na nas burek investitore.
– jasno vam je kako vas dobro kočim u vašoj najvećoj investiciji već pola godine.
– ne dozvoljavam vam zaraditi kune na burzi.
– dovodim vas do očaja, zbog toga me i prezirete.

Pozdrav !

[/quote]

Ovo se odnosi na BRIN.
Ovo ti je najbolja dugoročna investicija u portfelju od početka godine-Ali mali udio u porfelju.Šteta!
A meni je jedna od boljih jer nisam čamio u fondovskom smeću HT,ATGR,DLKV,ATPL.Od početka godine si u debelom minusu,jedino ERNT je nešto donio.
Priznaj da si spušila oko 75 tis.kn na Varteksu i potencijalnu dobit od preko 100 tis.kn u rastu na 25 i više.I( normalno da mrziš gosp.xx koji te tako beskrupulozno ošiša-
A meni je BRIN značajan dio portfelja,a kako je lijepo skočio sa 17 na 20 ja sam puno zaradio.
I u ADPL si u žestokom minusu jer si kupovala preskupo kada je došla informacija o dividendi tako
da ti je i tu veliki gubitak,bez obzira što si smanjivala prosjek ulaza sa kupnjom na 130.Dividendna
dionica je loša ako je gubitak veći jer dionica pada više od dividende kao kod KODT i ADPL.
Slično si doživjela i sa HT.Mislim da si polugodišnji gubitnik,šampion.Ošišalo te do kože.
Nemaš sreće?Ne nemaš znanja.Pohlepa zamagli razum.Smiri se.

Na ZSE za znalce i pametne teče mede i mlijeko!

Preporuka:zakucaj BRIN na 15,ili na 13 jer kada već pušiš.zapuši i u toj maloj investiciji.
Tako da ti gotovo sve ovogodišnje pozicije budu negativne.


ivana sedam, macheta i lopina

zašto imam filing da se radi o igrokazu radi ispitaivanja bila javnoga mjenja ?

Ivana sedma, ovdje smo gotovo svi izložili bar mali dio neke slikice vlastitog portfelja, ali nikako da i vidim kako vi uopće postojite na burzi odnosno imate u vlasništvu bar jednu dionicu ?????

Ovako ispada da samo intersno drukate kao profesija iako ste u zadnje vrijeme pisali istinu ?

Loris,budite ozbiljni.
Ovo je sukob generacija,jedne starije kojoj pripadam ja i nadobudne Ivane koja svoju bahatost plaća
sa padom prtfelja i puca po šavovima.A ovaj posao traži u prvom redu psihičku stabilnost.
Ja sam jučer dobro izvrijeđa Ivanu i to zaozbiljno i dobio opomenu od moderatora, da epiteti ,a uglavnom se tiću slaboumnosti/neću ih ponavljati jer sam obečao Vjeki da ću se popravit/.nisu
poželjni na forumu.I ona je bila pobjednik jer me izbacila iz takta,upravo sa njenim metodama tj.
vijeđanjem i podcijenjivanjem.Ona kaže da imam šestogodišnju školu ,a istovremeno
ne zna što je M i Mo o kojima pišem.A možda i ne zna, iako tvrdi da je bila jako dobar student.
Ili je bila nikakav studenht,a prema vođenju portfelja to me i ne čudi,pa stvarmo ne zna što je M i Mo
ili provocira.
Dobila je što je zaslužila,dobiti će još,dok ne bude korektan igrač.Oštar jezik da,podvale i smicalice ne.


Otkud lova.Riješite se skupog fondovskog smeća,kupite ove moje bisere poželjno sa kupnje,pa ako prikupite još koju kunu ponovno u lov, pa dignete lovu s štednje pa ponovno u lov, pitajte ove koji su me poslušali koliko su zaradili na DKVS ili MGMA, tu vam samo teče med i mliko.

… samo trebate slijediti moje upute, ja ću vam sve objasniti.
– svaka vaša kupnja će pomoći mojoj siromašnoj obitelji.
– znate i sami kako se teško živi a te penzije male.

– I love this game.
Pozdrav !


Ovo je sukob generacija,jedne starije kojoj pripadam ja…..

– ovo je sukob morala i nemorala.
– ali u jednoj zemlji gdje je premijer u zatvoru, šef vojske u zatvoru, crkva mudro šuti, pisati o nekom moralu, pitam se ima li uopće smisla.

– evo kako vam to izgleda u praksi.
– stigao jedan paket iz Amerike u carinako skladište te ga treba preuzeti.
– ali primateljica tog paketa starija žena sa sela, zamolila pošiljatelja neka taj paket naslovi na nekog njenog, pametnog, školovanog, ima auto i donijeti će joj taj paket.
– i došao paket i poziv za preuzimanje.
– na carini, što imate u tom paketu, nemam pojma.
– dobro dajte 100kn pa nećemo niti gledati.
– tip daje 200kn jer nema sitnijeg novca, ali carinik to strpa u đep i okrene se.
– zatim dolazi jedno nezgodno i neočekivano pitanje, mogu li dobiti račun ?
– potom pitanje s uzvišenim tonom, a tko si ti, kako se zoveš ??
– tihim glasom, piše na paketu.
– dotle je drugi carinik otvorio paket i kaže ovom drugom, pa tu nema ništa vrijednog.
– ovaj prvi vraća 200kn i kaže, možeš ići.
– dok se taj paket predigao i dok je tamo boravio moj poznanik primjetio je još takvih slučajeva gdje je lova klizila carinicima u đep.
– što mislite jesam li ovu prićicu izmislila ili je ovo istinita prićica ???
– ako se je netko prepozna u ovoj prićici neka se ne brine jer sigurno neće biti prijavljen.
– tako da je i tih 100kn stvarno sitna lova.
– ali potpuna je ista situacija i kada je u pitanju 10 milijuna kuna.

– I love this game.
Pozdrav !




– jeste li svjesni kako ste upravo vi svojim pisanjem zahebali cca 30 milijuna kuna investitorima na DKVS.

Cijenim tvoje postove, ali s ovim tu se ne slažem. Ako je netko dovoljno lud da uzima za ozbiljno Lopinine postove, onda stvarno i zaslužuje da izgubi novac u dionicama tipa DKVS. Pa tko stvarno Lopinu i njegove postove može uzeti za ozbiljno? Pa čovjek je samo smiješan i njegovim postovima se uvijek rado nasmijem. Ali kupiti dionice koje on reklamira, ma nema šanse.
[/quote]

I zato ćete manje zarađivati od mene.
Samo vi ulažite u skupo fondovsko smeće pa ćete sačuvati novce,ali zaraditi nećete.
BRIN,JAKT,FMPS,TRMF,SLPF dodajem i QUNE.
To su ziceri,koji u godinu dvije u miksu donose sigurnih 100%.
[/quote]

Gospon Lopina, već sam zaradio i to prilično i to baš s tim fondovskim smećem. Da samo znate koliko sam zaradio na glupostima kao što su HT, KODT, ADPL, ZABA i slično! [cool]
Nije me briga hoću li zaraditi manje od vas, ali znam sasvim sigurno da tu neću izgubiti novac u tolikim postocima kao vi. A kako su samo slatke dividende! Da jednom okusite taj okus stvarnog novca kojeg dobijete na račun od svoje kompanije, možda biste promijenili priču. Jeste li ikad dobili kakvu dividendu, gospon Lopina? [proud]

New Report

Close