Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Po vama su KOD i ADPL najbolje firme po fundamentima
po meni KODT,

KODT.

– po meni fundamentalno najbolja dionica na našem tržištu.
– ta KODT ispada po onoj čarobnoj formuli najbolja dionica na tržištu, to svi znate ali samo 2-3 lika su to tu i napisali.
– KODT je stvarno na prvom mjestu pa onda velika praznina pa ostale dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Gđica Ivana sedma

KODT je za sada samo dobra firma.Dobra dionica je bio kada je bio 50% jeftiniji.Sada sa

p/Ex P/BV =16 je jako skup,jer BRIN sa ovim koeficijentom 4 ili pak SLPF na 1,08 uz ovu zadnju cijenu od 22 je daleko povoljniji

naravno da BRIN i SLPF nisu prilike za veće investitore zbog niskog MCAP naročito BRIN,jer dovoljan je
samo jedan investitor sa 1 mil kn i ode to u nebesa.

Burek investitori,budite pametni i krcajte se dionicama Lopina fonda najkonzervative:

BRIN,SLPF,JAKT,FMPS,TRFM ispod 400_tu rizika nemate,a ako gđica Ivana sedma imbecilna pukne možda zakuca BRIN na 15
što bi bilo jako lijepo od nje.

U ZIFovima će teći med i mlijeko!


Po vama su KOD i ADPL najbolje firme po fundamentima
po meni KODT, a možda i INGR ovisno o razvoju situacije !

INGR.

– imam dosta i ove dionice.
– ali stvarno ne volim o INGR-i pisati jer spada u visoko špekulativne dionice.
– tko se u burzu dobro ne kuži puno je bolje biti što dalje od ove dionice, ne kupovati je.

– tu se može puno zaraditi, ali morate biti spremni i na gubitak, stop loss, dokup…
– najveće prednosti ove dionice su velika likvidnost i velike oscijacije cijene.

– na ovoj temi sam vam napisala, kada ingra dobije prvi posao kupiti je jer će cijena rasti.
– sada očekivati neki pad na 10-11kn nema šanse.
– ali izvješće o nekim novim poslovima opet će je lansirati na min 18kn, ako bude euforije leti i preko 20kn.

– sada ako želite neku sigurnost to vam je KODT i ADPL.
– a za ljubitelje nezaboravnih avantura to je INGR.

– I love this game.
Pozdrav !



Po vama su KOD i ADPL najbolje firme po fundamentima
po meni KODT,

KODT.

– po meni fundamentalno najbolja dionica na našem tržištu.
– ta KODT ispada po onoj čarobnoj formuli najbolja dionica na tržištu, to svi znate ali samo 2-3 lika su to tu i napisali.
– KODT je stvarno na prvom mjestu pa onda velika praznina pa ostale dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Gđica Ivana sedma

Koristi abak i ne mudruj.

KODT P/E X P/BV=16

ADPL P/E XP/BV=9,07 X 0,80=7,25

16:7,25=2,2069 drugi korjen 1,48

Dakle,ADPL ima prostora za rast od cca 48 % da bi bio fundamentalno izjednačen sa KODT.

Kako je ADPL i fondovska,a ne sindikalna dionica kao KODT,a ima šanse da uđe i u crobex 10 to je daleko bolja investicija od KODT,naravno dugoročno,a kratkoročno ima previše dionica po 110,pa može i puno niže.

A što kudiš gosp.xy.Odera te na Varteksu,a sada ti je nasapuna dasku i na ADPL,a puna si sa prosjekom preko 140 pa se nerviraš.Smiri živce i izdrži jer sa izvješćem za dvadesetak dana ADPL bi
mogla poletjeti.Naravno ako su izvješća vjerodostojna.

U ADPL će za strpljive biti i meda i mlijeka,a u KODT i ne baš.

Napomena:I BRIN ima u porfelju ADPL,a KODT ne dolazi u obzir jer sindikalna ,a ne fondovska dionica.


BRIN,SLPF,JAKT,FMPS,TRFM ispod 400_tu rizika nemate,a ako gđica Ivana sedma xxxxxxxxxx pukne možda zakuca BRIN na 15
što bi bilo jako lijepo od nje.

BRIN.

– gospon Lopina ja znam kako vi mene najviše mrzite na cijelom ovom svijetu, ali me zbog toga ne trebate vrijeđati.

– za one koji ne znaju što se događa na tome BRIN-u i zašto je gospon Lopina toliko ljut.
– gospon Lopina je počeo skupljti BRIN na cca 18.50kn i drukati za njega.
– ali u jednom trenutku se je cijena srušila s većim bojem dionica cca 2kn ispod ulaza gospon Lopine.
– ja sam tu vidjela priliku i dosta toga sam kupila, cca koliko i gospon Lopina ima dionica toga BRIN-a.
– ali to sam kupila samo zbog toga kako bih na burzi mogla mast vaditi gospon Lopini.

– godinama sam već na ovome forumu, i ja sam stvarno prva investitorica koja za svoju dionicu piše kako je to najveće smeće i odvraćam investitore od kupnje te dionice.
– ovo je presedan na ovome forumu jer do sada nikada nismo imali ovakvu situaciju.

– gospon Lopini je taj BRIN sigurno 50% portfelja, a možda i 100% jer ga nadokupljuje na peko 20kn.
– sve one kupnje od 1-3 tisuće kuna su njegove.
– i sada mu je stvarno za poluditi, krcat BRIN-a, ako ide prodati mora realizirati gubitak od 20-30% jer stvarne kupnje nema.
– za dizati cijenu gore nema love, hebu ga moji veliki nalozi na prodaji.
– a meni je to u postotku portfelja stvarno sitna investicija, i stvarno me za te dionice nije niti briga,
– kada bih sve to išla prodati spuštam cijenu na 13kn.
– ali neću prodavati jer niti ne trebam to prodavati, uostalom mogu polovicu prodati s dobiti.

– tako da sam na toj dionici gospon Lopinu stvarno psihološki dotukla.
– ako mi i skine te dionice opet ću ga zahebavati kako sam ga ošišala.
– nekad je gospon Lopina znao dobro drukati, ali u ovoj godini to stvarno radi na nivou osnovnoškolca.

– I love this game.
Pozdrav !


dobit u razdoblju od 31.3.2010 do 31.03.2011 je 37.530.020 ili 146,82 kn po dionici
P/E=1300:146,82=8,85
BV=667,18
P/BV=1300/667,18=1,95 x 8,85= je 17,26
ovaj koeficijent za BRIN je 3,99 a za SLPF 1,42
Smatram da je HT na 257 bolji od BRINA na 1.300.

gospon Lopina, BRIN.

– evo citirala sam jedan vaš post sa ove teme.
– o čemu vi to pišete, što vi to računate,
– tu vam nisam ništa krivotvorila, ali jeste li prisebni, pišete BRIN na 1.300kn.

– prava istina za BRIN je ova, burzovna istina.
– 16. 20. 29. 5., eto to su vam trgovine BRINA, jednom tjedno.
– tu vi skinete s prodaje 3.000kn .
– i nikako ovi neinteligentni investirori ne mogu kužiti koji se veliki potencijal tu krije.

– a potencijal je hoće li koji naivko tu dati 22kn.
– a ne ide pa ne ide, ni uz svu osnovnoškolsku matematiku.

– I love this game.
Pozdrav !

Koleginice Ivana, zar ne mislite da pretjerujete?
Zar Vi niste prodali Varteks u napadu panike na 14kn???
I INGRU kupili na 11kn pa prodali na 11,5kn?
Mislim da niste sposobni davati savjete ovdje nikome.
Vaša prognoza je kupovati ERNT!
Ja kažem bit će ERNT ispod 1000kn.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!



BRIN,SLPF,JAKT,FMPS,TRFM ispod 400_tu rizika nemate,a ako gđica Ivana sedma xxxxxxxxxx pukne možda zakuca BRIN na 15
što bi bilo jako lijepo od nje.

BRIN.

– gospon Lopina ja znam kako vi mene najviše mrzite na cijelom ovom svijetu, ali me zbog toga ne trebate vrijeđati.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Nikoga ne mrzim,ali tebe prezirem.Pomalo i sažaljevam.Kazna slijedi,neminovno.Jednostavno ideš
u provaliju.Zaustavi se i preispitaj.



uz dužno poštovanje svima… osobni "best buy" se nikada javno obznanjuje, shodno tome – ova tema i komentari na istu su, po mom osobnom mišljenju, nerealno dobitni….

prvo kupiš, a onda svima govoriš da je to b.b.
[/quote]



uz dužno poštovanje svima… osobni "best buy" se nikada javno obznanjuje, shodno tome – ova tema i komentari na istu su, po mom osobnom mišljenju, nerealno dobitni….

prvo kupiš, a onda svima govoriš da je to b.b.
[/quote]
ne bi se baš složio sa vašom strategijom… no svatko ima svoju filozofiju bilo čega, pa tako i možebitne zarade na svemu i svačemu danas jeftino/skupo kupljivom… sretno…


Koleginice Ivana, zar ne mislite da pretjerujete?

gospon Splićo.

– idite na temu što smo danas tržili pa napišite koliko je palo onih 5 dionica koje ste kupili.
– a lijepo sam vam na p.p. napisala ne kupovati jer će još padati.
– a sada odite na onih par tema gdje je svaki drugi post vaš pa mi napišite koliko su pale te dionice.
– jedino je dobro što ste me poslušali pa prodali onu MGMA.

– za one koji neznaju, trenutno je kod nas dvoje neko primirje.
– zbog toga me nemojte ljutiti, jer i sami znate kako vam s svojim analizama srušim svaku dionicu, ali na temi o dionici, višemjesećni trud vam srušim preko noći.

– I love this game.
Pozdrav !


gospođo Ivana zašto imam osjećaj da ste podebljali KODT i sada se boosta ili kako vi kažete druka

– od ex div. sam kupila 36 dionica, kad je malo više pala.
– toga imam previše te neko vrijeme sigurno neću kupovati a ni prodavati, možda to ostane i više godina u portfelju, ako bude rasla cca 30% godišnje ja zadovoljna.
– imam love i drugih dionica.
– KODT mi ne služi za trejdanje, i stvarno za tu dionicu nije potrebno nikakvo drukanje, pa vidite kako se na samoj temi tjednima ne piše niti se druka.
– ali ovi drukeri najviše vrste stalno pišu o toj KODT te me jednostavno prisiljavaju na pisanje o KODT.
– oni bi bili presretni kada bi ta dionica pala, ali je velika vjerovatnoća cca 90% kako će rasti, te ju je svakako bolje kupiti prije polugodišnjeg izvješća.

– I love this game.
Pozdrav !



@Ivana
7
Ako odete danas na zrce napisite nam sutra kako je bilo, ja imam pozivnicu za sutra ali se…..

gospon Labb.

– kako je bilo imate puno slika na internetu.
– a sada to komentirati ne bi bilo u redu, ipak ovaj forum prate penzići tipa gospon Lopine ili nevini investitori koji su već zašli u godine tipa našeg Spliće.

– a noćas će tamo biti još veća ludnica očekuje se 15.000 posjetitelja.

– I love this game.
Pozdrav !


A što kudiš gosp.xy.Odera te na Varteksu,a sada ti je nasapuna dasku i na ADPL,

VART.

– gospon Lopina taj VART spada u još jedan iz velikog niza vaših drukova.
– i sada me zezate za taj VART.
– a istina bi išla ovako nekako, moram se braniti kada me se stalno napada s neistinama, iako sve piše na ovoj temi.

– prvi veći ulaz mi je išao na cca 16.5kn, ali sam ga kupovala i na 17kn čime sam digla prosijek na cca 16.7kn.
– tada smo se lijepo dopisivali i znali ste što radim.
– ali sam kasno kužila kako ste vi na 17kn izišli, te sam tada 50% toga uspijela prodati na 17kn,
– s 25% dionica sam izišla 14-16.50kn, ja sam ju tada rušila i mali dio je prošao po 14kn.
– s ostalih 25% sam išla dugoročno, ali i to sam prodala po cca 20kn.
– tako da tu nije bilo neke zarade, ali ni nekog dobitka.

– a kako taj VART radi mislim kako će to gosponu xy biti jedna investicija tipa DKVS u kojoj je također bio u top10.
– neka to proba prodavati kao ADPL da vidim kako će mu ići.
– a za ADPL sa sapunom i bez sapuna nema straha.
– ali za te vaše bisere tipa DKVS stvarno trebate biti u strahu.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close