Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



1.KODT nije fondovska dionica jer ne zadovoljava kriterij MCAP koji po cijeni od 1.300 kn mora biti minimalno 1.550 kn,jer se MCAP gleda u jednom rodu dionica.

– joj kad mi neki penzić s 6 razreda osnovne škole i nekim partijskim tečajevima tu dođe pametovati.
– imate 3 vrste fondova: mirovinski, otvoreni i zatvoreni.
– među njima postoje neke razlike kod investiranja.
– jeste li za jednu okladu kupuju ili ne kupuju ovo fondovi (mirovinski ne kupuju), evo 100.000kn ili sve vaše dionice BRIN-a.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Otvoreni,zatvoreni i mirovinski fondovi mogu kupovati dionice sa minimalno 100 mil kn tržišne
kapitalizacije slobodnih dionica.
Taj kriterij vrijedi za sve fondove ako nije drugačije predviđeno statutom.
Indeksni fondovi mogu kupovati sve dionice sastavnice indeksa ,npr INGRu.Ali mirovinci i OIF ne mogu kupovati INGR ako je cijena ispod 22.

Dakle,KODT nije fondovska nego sindikalna dionica.

Na ZSE će teći med i mlijeko onima koji znaju abak i koriste ga.


uz dužno poštovanje svima… osobni "best buy" se nikada javno obznanjuje, shodno tome – ova tema i komentari na istu su, po mom osobnom mišljenju, nerealno dobitni….

prvo kupiš, a onda svima govoriš da je to b.b.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Best buy ARNT.
Kupio pa sada "drukam". Likvidnost katastrofa.

ADPL je pred mjesec dana bio na 125, tako da rast do 132 možemo pripisati dividendi. Ako poslje dividende ne padne na 120 ja zadovoljan.


Pametni su kupili FMPS po 21,SLPF na 22 LCDS na 23
A oni manje pametni fondovsko smeće.

– Pametni su kupovali TNPL po 6.000kn, DKVS po 35kn, VLDS po 13kn, MGMA po 50kn….je li još trebam nabrajati ????
– ipak mi se nekako čini kako upravo vi spadate u kategoriju manje pametni.
– a očito ste i najveći sakupljać svog burzovnog smeća.
– samo nekada ste znali i puno bolje drukati, ne znam zašto se je spustila kvaliteta vaših drukova, možda zbog ljetnih vrućina a možda i zbog toga što svi zarađuju a vaš portfelj zarobljen u nelikvidušama i bez ikakva rasta već preko pola godine.
– znam kako je sve to jako teško psihološki podnjeti.

– I love this game.
Pozdrav !



Pametni su kupili FMPS po 21,SLPF na 22 LCDS na 23
A oni manje pametni fondovsko smeće.

– Pametni su kupovali TNPL po 6.000kn, DKVS po 35kn, VLDS po 13kn, MGMA po 50kn….je li još trebam nabrajati ????
– ipak mi se nekako čini kako upravo vi spadate u kategoriju manje pametni.
– a očito ste i najveći sakupljać svog burzovnog smeća.
– samo nekada ste znali i puno bolje drukati, ne znam zašto se je spustila kvaliteta vaših drukova, možda zbog ljetnih vrućina a možda i zbog toga što svi zarađuju a vaš portfelj zarobljen u nelikvidušama i bez ikakva rasta već preko pola godine.
– znam kako je sve to jako teško psihološki podnjeti.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
gđica Ivana sedma

nadam se da nećeš tražiti od moderatora da me moderira i da prihvačaš ovaj naziv,koji si svojim
ponašanjem sigurno zaslužila

tnpl NA KUPIO NA 6.000 IZAŠAO NA 8.000 ,TO JE SUPER,TNPL na 1.300 je3 izvrsna kupnja i to nije
smeće,naravno da je menađment smeće.tek 2008/2009 počima pakao sa padom od 4.600 na 3.000
i to sa margine kreditom
VLDS mi je najbolja investicija od početrka godine,kupovao sam najviše od 7 do 8 i izlazio na 13,i tako nekoliko puta za redom,drugi put đir od 9 do 11,jer sam htio 15,
I sada opet lagano dokupljujem.
DKVS sam počeo kupovati na 38 i ma moju sreću nije padala polako, tako da nisam mogao dugoročno pušiti
u postepenom padu,naglo se strmopizdila na 8,5 i tu sam najviše kupovao i dokupljivao do 15
To mi je bila najbolja investicija 2010.
MAGMA-lagana pušiona na 16,40 i višestruko veća zarada sa kupnjoom na 6.
A kada se već častimo nadam se da se nećeš vrijeđati ako te počastim sa jednim pridjevom i ubuduće
ću ti se obračati kao na početku.

Na ZSE će teći med i mlijeko!


Dakle,KODT nije fondovska nego sindikalna dionica.

gospon Lopina.

– pa ponudila sam vam javnu okladu, zašto ju ne prihvatite, ako nemate love ili dionica pa prihvaćam i okladu tipa ja lovu a vi goli trčite po splitskoj rivi dok vas ne uhite i novinari ne slikaju.

– nije lijepo namjerno pisati netočne informacije.

– I love this game.
Pozdrav !


VLDS mi je najbolja investicija od početrka godine,kupovao sam najviše od 7 do 8 i izlazio na 13,i tako nekoliko puta za redom,drugi put đir od 9 do 11,jer sam htio 15,

VLDS.

– upravo ste vi gospon Lopina i vama slični investitori krivi što taj VLDS nije išao na 15kn i više.
– a za puno toga je kriv i gospon Alabama koji je istinito pisao što radi i dokle će dionica sutra ići.
– a moglo ga se pratiti i u top10 je li tako i radi.
– gospon Alabami stvarno želim da na toj dionici zaradi što više.
– ali velikom reklamom je tu najviše privukao investitore tipa gospon Lopine.
– sada će se svi oni hvaliti na zaradama na VLDS.

– ali je činjenica kako se je tu pogubilo 20-30% love, jer su najveći prometi bili na najvećim cijenama.
– sada kada je jeftin tu prometa i nema, samo se skuplja što očajnici tipa gospon Lopine prodaju ispod 10kn, čeka ih se i oni prodaju, polako ali sigurno.

– nadam se, kako se na ovome svemu nečemu naučio i gospon Alabama i kako neće drugi puta tražiti pomoć od investitora tipa gospon Lopine, jer investitore takvog tipa treba ošišati, što više to bolje.

– I love this game.
Pozdrav !


uz dužno poštovanje svima… osobni "best buy" se nikada javno obznanjuje, shodno tome – ova tema i komentari na istu su, po mom osobnom mišljenju, nerealno dobitni….

Best buy.

– na našem tržištu ima jako malo dionica, pogotovo likvidnih i firmi koje o.k. posluju.
– ne vidim razloga zašto se ne bi o tim dionicama pisalo.
– np. HT je godinama bio o.k. investicija, isto kao i INA, ERNT… zašto se sada ne bi pisalo kada su te investicije dobe i povoljne kupnje na niskim cijenama.
– to su likvidne dionice i pisanje o njima sigurno nije nikakvo drukanje.

– ADPL i KODT.
– eto te dvije firme trenutno imaju najbolje fundamente.
– ako ih kupite mala su šanse da ste pogriješili.
– kad bi na našem tržištu barem više bilo firmi toga tipa.

– eto kada ja pišem na ovoj temi onda nastojim pisati upravo o tim dionicama na kojima se lova ne može izgubiti.
– i evo već dvije godine na ovoj temi nisam napisala ili reklamirala dionicu na kojoj se u jednom trenutku nije moglo zaraditi.

– ali investitori tipa gospon Lopine, Spliće, Plejboja…. na ovoj temi traže naivne za svoje navlakuše.
– samo što danas ni investitori nisu toliko naivni da nasjednu na njihove drukove.
– a bit svega je pronaći neku nelikvidnu dionicu gdje je minimalna razlika kupnje i prodaje 10%.
– postavite se na kupnju bilo koje takve dionice i kada vam uleti jeftina kupnja tada ide i nemoguće drukanje dok god je nekom naivnom investitoru ne uvale s 5-10% zarade.
– ali kod takvih dionica imamo jeftinu kupnju pa ona bude još punoooo jeftinija np. INGR, MGMA….
– e tada ti drukeru tipa Lopine gube veliku lovu.
– a na ovoj temi uspješno razotkrivamo sve te drukere tipa gospon Lopine.
– tako gospon Lopina već pola godine neuspješno druka na BRIN a zaradio nije ništa, a nema ni kupnje kome bi to uvalio.

– ako ništa drugo, onda se barem ne možete žaliti kako vam je ova tema dosadna, po meni je dosta zabavna.

– I love this game.
Pozdrav !

ZABA.

– napisala sam na ovoj temi jedan post kada sam to kupila.
– i baš gledam tu ZABU, zarada mi je 12% ,
– a moglo se je zaraditi laganih 25%, na sigurno.

– stvarno je šteta što ovi drukeri tipa gospon Lopine i Spliće upropaštavaju ovu temu s svojim propalim investicijama.
– a ima više dobrih dionica koje lijepo rastu samo na žalost o tim investicijama se ne piše.
– ali zato vam je jedan penzić osnovnoškolac napisao svu višu matematiku za BRIN.

– I love this game.
Pozdrav !


Po vama su KOD i ADPL najbolje firme po fundamentima
po meni KODT,

KODT.

– po meni fundamentalno najbolja dionica na našem tržištu.
– ta KODT ispada po onoj čarobnoj formuli najbolja dionica na tržištu, to svi znate ali samo 2-3 lika su to tu i napisali.
– KODT je stvarno na prvom mjestu pa onda velika praznina pa ostale dionice.

– I love this game.
Pozdrav !


ADPL je dobar, ali previše forsiran i interesi dioničari su mi previše napeti kao ADRS npr.

ADPL.

– i za ovo se isto slažem s vama, o.k. firma, o.k. fundamenti, dividenda….
– samo je sada tu ušlo previše kapitala, 25% dionica po cijeni 110-120kn, plus imamo gospona xy koji manipulira.
– da nije svega toga danas bi tu dionicu gledali na preko 150kn.
– sada će tu trebati još par o.k. izvješća i par kvartala za neku stabilizaciju i rast cijene dionice.

– a ADRS me stvarno ne zanima.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close