Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pregrizo jezik, i DLKV je dobio automatski program.
ERST ili XY neznam, ali nevalja više ova burza, to bi trebalo maknuti s burze .

Sve manje do izražaja su fundmanti kompanije odnosno dionice, oscilatori i poslovne okolnosti, sve se počelo svoditi na algoritamske vrijednosti automatskih programa za trgovanje nekog fonda.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Navedite svoja četiri favorita koja će postići veći prinos u slijedeće dvije godine od
BRIN,JAKT,FMPS i TRFM,SPLF je trži na o,47 P/BV.

U zatvorenim fondovima će poteći med i mlijeko u potocima!

– zašto samo 4 favorita, evo vam 8 favorita u kojima će puno bolje mediti nego što će te vaše dati mlijeka da ih ne znam kako stručno muzete.
– a da vi i magarca pomuzete sigurno bi poteklo mlijeko u potocima.

– nego skoro sam zaboravila napisati te medene favorite:
– MGMA ta vam ide na 54kn, DKVS na 400kn, VART, VLDS, PRFC, PUNT, SLDM, ZDNK.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
dali su ovo izbacile birtićeve tablice za debile

evo vam još jedan biser

SLPF u zadnjih 12 mjeseci
dobit po dionici 8,33 kn/sa 45,31 na53,64/povukli MIV i ZLTO
zadnja cijena 25,17

P/E= 3,02
P/BV=o,47 p/e X p/BV=1,42

Ipak bez obzira na ove pokazatelje mislim da je jako jeftin,ali i skup u odnosu na BRIN.
Za nekoliko mjeseci će BRIN biti na ovim koeficijentima,naravno ako cijena dionice ne naraste.
Tečko se može očekivati ponovni ovoliki rast SLPF,ali promjenom večinskih dioničara čuda su moguća.

Čak i bitričeva tablica za debile bi SLPF rangirala na prvo mjesto.

U ZIFovima će teći med i mlijeko u potocima!


Fondovi.

– koje su to 3 dionice koje ćemo mi sami odabrati racionalno ????
– ulažući u indeksni fond imamo veliku disperziju i pratimo crobex.
– ako je fond specijaliziran možemo ući na neko drugo tržište s sitnom lovom np. BRIC,
– ako želimo imati sve nelikviduše gospon Lopine na jednom mjestu tada kupimo diskontirani BRIN.

Molim lijepo, ja sam rekao (ono što ste i sami citirali) – "nijedan ZIF…", a ne fondovi. Naravno da su OIF-ovi druga priča, tamo znamo gdje se ulaže i to je u svakom slučaju (u pojedinim trenucima) više no isplativa investicija. Kod ZIFova pak imamo "mačke u vreći". [wink]
[/quote]
Da li je ADPL kojeg BRIN u portfelju mačak u vreći.
Imaju i ADRS i HT i nažalost ATPL i DLKV,imaju i AGMM po 800,ćini mi se da se otvara 1.500.
Imaju i dosta Đurke,a Đurka je velika furka i raste.
Da li je to mačak u vreći.
Ne gospodine vi osobno ste mačak iz vreče,zarobljeni u mraku i ne vidite prst ispred nosa!

U ZIFovima će teći med i mlijeko!

Dakle: p/e X P/BV u razdoblju od 1.7.2010 do 1.07.2011.

1.SLPF 1,42
2.BRIN 3,99

Sa riječi krenite na dijela.Izbacite iste koeficijente za svoje favorite..Možete navasti i razlog zašto će to dogodine u isto
vrijeme biti bolje od gore navedenih firmi,a tenutno puše ili imaju lošije pokazatelje.

Na zse će teći med i mlijeko!

Ne radi se samo o BRINU već o svim zatvorenim fondovima i tu će netko skinuti kesu.Ja bi htio da to budu Hrvati ,a ne neki strani fondić rizičnog kapitala.

Vidite vi što je pravi Hrvat i domoljub.
Uvijek želi pomoći svojim kolegama, bez obzira na osobne interese…

G. Lopina ako vas burza ne nagradi za ovakvu dobrotu, ja sam siguran da će to bog platiti…
[thumbsup]


Čak i bitričeva tablica za debile bi SLPF rangirala na prvo mjesto.

gospon Lopina.

– stvarno nije lijepo na ovoj temi nekoga ovako vrijeđati.
– a da ste knjigu pročitali, znali bi kako u tu formulu ne idu banke, osiguranja, pogotovo neki fondovi i firme koje imaju manji p/e od 5.

– znam, živci su vam pri kraju, ulupali ste svu lovu u taj BRIN a on ne mrda.
– sada vam je cijena ulaza ista kao i cijena na burzi koju ste vi dizali s onim nalozima od po tisuću kuna.
– a nema ni izlaza jer nema ni kupnje.
– a tokiko se truda uložilo u drukanje pa ništa, još kad bi se tu moglo izići bilo bi o.k., ali znate i sami, izlaza nema.

– svojim drukanjem ste postigli suprotan efekt, nitko ne želi tu dionicu.
– malo se strpite, naučite se investirati dugoročno.
– taj BRIN vam sigurno neće ispod 15kn ako ga vi ne srušite na 13kn, a mogli bi, tanki na živcima, puno toga raste, a vi tu zarobljeni.

– I love this game.
Pozdrav !



Čak i bitričeva tablica za debile bi SLPF rangirala na prvo mjesto.

gospon Lopina.

– stvarno nije lijepo na ovoj temi nekoga ovako vrijeđati.
– a da ste knjigu pročitali, znali bi kako u tu formulu ne idu banke, osiguranja, pogotovo neki fondovi i firme koje imaju manji p/e od 5.

– znam, živci su vam pri kraju, ulupali ste svu lovu u taj BRIN a on ne mrda.
– sada vam je cijena ulaza ista kao i cijena na burzi koju ste vi dizali s onim nalozima od po tisuću kuna.
– a nema ni izlaza jer nema ni kupnje.
– a tokiko se truda uložilo u drukanje pa ništa, još kad bi se tu moglo izići bilo bi o.k., ali znate i sami, izlaza nema.

– svojim drukanjem ste postigli suprotan efekt, nitko ne želi tu dionicu.
– malo se strpite, naučite se investirati dugoročno.
– taj BRIN vam sigurno neće ispod 15kn ako ga vi ne srušite na 13kn, a mogli bi, tanki na živcima, puno toga raste, a vi tu zarobljeni.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
A ja mislio da ti poznaješ ZSE.Pa od nove godine većina dionica je potonula,a naročito
oni iz top 10,tj.crobex 10 bez ine je pao,a INU uglavnom nisu imali mali investitori .iz prvih deset
samo ERNT pozitivan,svi ostali šoto.

INGRA s obzirom na mali MCAP , mali gubici u ovoj godini
Ali DLKV,HT,ATPL tu su gubici apsolutno veliki, naročito u HT s obzirom na veliku MCAP i veliki broj dionica u rukama malih investitora

BRIN je sa 17 došao do 20,50
Tromjesečni prosjek je 18,50

Meni je to rast i to vrlo dobar s obzirom pad ostalog tržišta.
za sada sam jako zadovoljan sa razvojem situacije

A koliki umnožak P/E XP/BV imaju HT,KODT,ADPL,JANAF,ERNT
To su dobre firme,ali su višestruko precijenjene u odnosu na BRIN i SLPF.

U ZIFovimaće teći ned i mlijeko!I to sigurno.



BRIN je sa 17 došao do 20,50
Tromjesečni prosjek je 18,50

Meni je to rast i to vrlo dobar s obzirom pad ostalog tržišta.

gospon Lopina.

– znate i sami kako to nije rast, to je manipulacija.
– rast bi bio na velikom prometu.
– ali prometa nema.
– iz aviona se vide one vaše sitne kupnje 1-3 tisuće kuna.
– i sa tim kupnjama ste podigli prosjek na preko 20kn.
– sada podignite margin, ali na tu dionicu vam neće dati margin, ali se možete zadužiti.
– pa skinite onaj jedan moj veći nalog i to bi vam bio rast, a on je sam 2kn poviše vaših uobičajenih kupnji.
– samo zbog vas mi je BRIN neprocjenjiv, a zbog vas sam ga i kupila.

– I love this game.
Pozdrav !



Navedite svoja četiri favorita koja će postići veći prinos u slijedeće dvije godine od
BRIN,JAKT,FMPS i TRFM,SPLF je trži na o,47 P/BV.

U zatvorenim fondovima će poteći med i mlijeko u potocima!

– zašto samo 4 favorita, evo vam 8 favorita u kojima će puno bolje mediti nego što će te vaše dati mlijeka da ih ne znam kako stručno muzete.
– a da vi i magarca pomuzete sigurno bi poteklo mlijeko u potocima.

– nego skoro sam zaboravila napisati te medene favorite:
– MGMA ta vam ide na 54kn, DKVS na 400kn, VART, VLDS, PRFC, PUNT, SLDM, ZDNK.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
MGMA na 54kn ili 5,4kn?
stvarno hrabra prognoza 🙂


MGMA na 54kn ili 5,4kn?
stvarno hrabra prognoza 🙂

gospon Mladen.

– to svakako nije moja prognoza.
– ali je imate na temi MAGMA, a dao ju je naš nepogriješivi stručnjak od meda i pokvarenog mlijeka zvani Lopna.
– ali tamo imate i zgodnih targeta gospon Spliće.
– sve vam je zapisano, ja samo citiram.

– I love this game.
Pozdrav !

A ja mislio da ti poznaješ ZSE.Pa od nove godine većina dionica je potonula,a naročito
oni iz top 10,tj.crobex 10 bez ine je pao,a INU uglavnom nisu imali mali investitori .iz prvih deset
samo ERNT pozitivan,svi ostali šoto.

INGRA s obzirom na mali MCAP , mali gubici u ovoj godini
Ali DLKV,HT,ATPL tu su gubici apsolutno veliki, naročito u HT s obzirom na veliku MCAP i veliki broj dionica u rukama malih investitora

BRIN je sa 17 došao do 20,50
Tromjesečni prosjek je 18,50

Meni je to rast i to vrlo dobar s obzirom pad ostalog tržišta.
za sada sam jako zadovoljan sa razvojem situacije

A koliki umnožak P/E XP/BV imaju HT,KODT,ADPL,JANAF,ERNT
To su dobre firme,ali su višestruko precijenjene u odnosu na BRIN i SLPF.

U ZIFovimaće teći ned i mlijeko!I to sigurno.

g.Lopina, stvarno nema smisla toliko se razbacivati sa nekim formulama po forumu….
to su više govori političara i uvjeravanja samog sebe (i što je još gore navlačenje drugih) da niste krivo kupili.
govoriti koliko je to dobra kupnja stvarno nema smisla. a i podaci kojima se razbacujete su samo za zavaravanje onih koji čitaju Vaše postove.
na burzi je bitno samo da li ste u dobitku ili gubitku, s tim da je dobitak upitan ako još niste prodali.
a ostalo sve je samo celofan.
a sad kad već govorite o tome kako je netko prošao i koliko je izgubio investirajući u npr ht, činjenice su slijedeće:
-većina malih investitora koji Vas tako zabrinjavaju su kupila ht po 265kn i u međuvremenu dobila 4 dividende po 30kn, i 10% premije od države
-trenutna cijena ht-a je cca 257kn i mali investitor možu prodati svoje dionice i ne srušiti cijenu jer je likvidnost relativno velika ( u usporedbi sa drugim dionicama)

pitanje za Vas je jednostavno koliki je tu gubitak?
i koliko Vi mislite da možete dobiti prosječno za BRIN kad bi sad izašli- koliko bi ga srušili?
da li bi dobili više ili manje novaca nego što ste ga platili?



MGMA na 54kn ili 5,4kn?
stvarno hrabra prognoza 🙂

gospon Mladen.

– to svakako nije moja prognoza.
– ali je imate na temi MAGMA, a dao ju je naš nepogriješivi stručnjak od meda i pokvarenog mlijeka zvani Lopna.
– ali tamo imate i zgodnih targeta gospon Spliće.
– sve vam je zapisano, ja samo citiram.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

ispričavam se – nisam pratio magmin forum, pa nisam skužio…

New Report

Close