Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E vidiš, ja se pak ne slažem s tom konstatacijom.
Nakon ere investicijskih fondova i općeg procvata ZSE, kao i sveg ovog pada kojeg smo i sami bili svjedoci, ja se prvi pitam zašto bih ulagao u OIF-ove, a posljedično s tim (ili čak: pogotovo zato) i u ZIF-ove. S obzirom da uglavnom većinu njihovih portfelja NE znamo – za razliku od OIF-ova koji više ili manje ažurno osvježavaju TOP10 pozicija – to je svakako kupovanje mačka u vreći.

A čak i da zanemarimo tog "mačka u vreći", sama činjenica da smo tu već godinama, i da (više ili manje uspješno, sad nebitno) ulažemo u dionice govori protiv ulaganja u bilo kakve investicije gdje će netko drugi ulagati za nas: tj. zašto bih dao nekom drugom novce da ulaže u nešto što ne znam, ako sam mogu uložiti u dionicu X, Y i Z iz meni poznatih i logičnih razloga – od toga jer ju ima XY, pa do fundamentalnih, logičnih, špekulativnih i inih razloga.

Ili, da još pojednostavnim: nijedan ZIF ne može toliko porasti koliko može jedna, dvije, tri dionice koje sami odaberemo racionalno. [smiley]


Navedite svoja četiri favorita koja će postići veći prinos u slijedeće dvije godine od
BRIN,JAKT,FMPS i TRFM,SPLF je trži na o,47 P/BV.

U zatvorenim fondovima će poteći med i mlijeko u potocima!

– zašto samo 4 favorita, evo vam 8 favorita u kojima će puno bolje mediti nego što će te vaše dati mlijeka da ih ne znam kako stručno muzete.
– a da vi i magarca pomuzete sigurno bi poteklo mlijeko u potocima.

– nego skoro sam zaboravila napisati te medene favorite:
– MGMA ta vam ide na 54kn, DKVS na 400kn, VART, VLDS, PRFC, PUNT, SLDM, ZDNK.

– I love this game.
Pozdrav !

– čini mi se ARNT… molim komentare…
– naravno da posjedujem zanemarivu količinu…

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo

– nego skoro sam zaboravila napisati te medene favorite:
– MGMA ta vam ide na 54kn, DKVS na 400kn, VART, VLDS, PRFC, PUNT, SLDM, ZDNK.

Ako može pojašnjenje, zašto je SLDM svrstana u istu skupinu s ostalim stečajušama?
Tamo je neka sasvim drukčija priča u igri koja nema ama baš nikakve veze s ostalim navedenima, a k tome je prošli tjedan podijeljena i dividenda od 2,85 kn po dionici, što nijedna od navedenih nije nikad imala ni pod razno na dnevnom redu.

Zahvaljujem unaprijed! 🙂


Ako može pojašnjenje, zašto je SLDM svrstana u istu skupinu s ostalim stečajušama?

– nisu to stečajuše, sve su to potencijalni medenjaci, tako o njima piše gospon Lopina.
– a ta SLDM mi je ostala u sijećanju po kolektivnom druku s jednog foruma na kojemu i vi pišete.
– lijepo li klizi s 200kn na sadašnjih 20kn, i sada tu imate većinskog koji može izbaciti sve male.
– a možete se i radovati toj dividendi od cca 2kn, stvarno će vam to puno pomoći ako ste tu ulazili na 150kn.

– ali ipak niste shvatili bit, to su dionice koje će pobjediti ona 4 Lopinova fonda.

– I love this game.
Pozdrav !

Zanimljiva ova priča oko INGR, MGMA, KORF, DDJH i kažimo VLDS iako igra odvojeno.

Na ove prve 4 dionice trejder neda dolje prije nego istrejda, na VLDS imamo emotivan razlog obrane cijene.

Da ove 4 dionice roknu dolje je neminovno, ali situacija je zanimljiva, tim više što program sve sam radi [sealed]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Hm, moj ulaz u SLDM je 28,04 (ako ćemo baš), pa je dividenda od 2,85kn na ulaznu cijenu 10,16% bolja od većine ovogodišnjih podijeljenih dividendi…

Slažem se, moguća zarada na nekima od tih dionica mogla bi biti veća od zarade na ZIF-ovima, sve je samo pitanje ulazne i prodajne cijene. I neodlaženja u stečaj.

SLDM ovisi o većinskom vlasniku, i sve bi bilo davno riješeno da nije bilo znamo-svi-čega, no ovako ispada još zanimljivije.

Dobar ovaj Crobex. Imamo par skupina udruženih igrača i nema mrdanja.

Jedna skupina kontrolira DDJH, ADPL, KORF, INGR i PTKM
Druga skupina HT, ADRS
Dalje ATGR i ULPL

Najbolje je što se svi poznaju i redovno časte !

Što je nama parazitima izvan skupine ostalo da radimo ? Pušimo naravno između njihovih oscilacija [lol]

IGH, DLKV, DIOK, ATPL za sada slobodno dišu [tongue]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Nakon ere investicijskih fondova i općeg procvata ZSE, kao i sveg ovog pada kojeg smo i sami bili svjedoci, ja se prvi pitam zašto bih ulagao u OIF-ove,

Fondovi ili OIF, ZSIF.

– osobno imam u tim fondovima cca 5% portfelja.
– svi sada gledate kako su ti fondovi loše radili, ali dogodila se je jedna velika euforija, fondovi su bili puni love i s tom lovom kupovali skupe dionice, radili su prema svojim statutima investiranja, ako je tamo pisalo 95% u dionicama onda bi to bilo to.
– padom crobexa i dionica investitori su počeli unovčavati udjele, ovi prodavati dionice i imali smo to što je bilo.
– svi oni koji su znali koristiti kod tih fondova stop loss 5% su lijepo zaradili.
– sada više nema tih navala za isplatu, uplate su sramežljive i polako im raste imovina, što će sigurno biti jedan dugoročni trend.

– I love this game.
Pozdrav !

,

Fondovi.

– koje su to 3 dionice koje ćemo mi sami odabrati racionalno ????
– ulažući u indeksni fond imamo veliku disperziju i pratimo crobex.
– ako je fond specijaliziran možemo ući na neko drugo tržište s sitnom lovom np. BRIC,
– ako želimo imati sve nelikviduše gospon Lopine na jednom mjestu tada kupimo diskontirani BRIN.

– ako nam treba keš, ako tržište padne, puno dionica se ne može prodati bez velikog diskonta, a kada prodajemo te fondove znamo točnu prodajnu cijenu i lovu dobivamo za cca 3 dana.

– ja sam u fondovskoj indistriji cca 7 mjeseci, u tom vremenu sam jednom i trejdala dio tih fondova, indeksni jer ima najmanje provizije.
– trenutni prinos mi je 13.11%, puno bolje nego da je novac bio na banci.

– I love this game.
Pozdrav !



Ako može pojašnjenje, zašto je SLDM svrstana u istu skupinu s ostalim stečajušama?

– nisu to stečajuše, sve su to potencijalni medenjaci, tako o njima piše gospon Lopina.
– a ta SLDM mi je ostala u sijećanju po kolektivnom druku s jednog foruma na kojemu i vi pišete.
– lijepo li klizi s 200kn na sadašnjih 20kn, i sada tu imate većinskog koji može izbaciti sve male.
– a možete se i radovati toj dividendi od cca 2kn, stvarno će vam to puno pomoći ako ste tu ulazili na 150kn.

– ali ipak niste shvatili bit, to su dionice koje će pobjediti ona 4 Lopinova fonda.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
[lol]

Fondovi.

– koje su to 3 dionice koje ćemo mi sami odabrati racionalno ????
– ulažući u indeksni fond imamo veliku disperziju i pratimo crobex.
– ako je fond specijaliziran možemo ući na neko drugo tržište s sitnom lovom np. BRIC,
– ako želimo imati sve nelikviduše gospon Lopine na jednom mjestu tada kupimo diskontirani BRIN.

Molim lijepo, ja sam rekao (ono što ste i sami citirali) – "nijedan ZIF…", a ne fondovi. Naravno da su OIF-ovi druga priča, tamo znamo gdje se ulaže i to je u svakom slučaju (u pojedinim trenucima) više no isplativa investicija. Kod ZIFova pak imamo "mačke u vreći". [wink]

New Report

Close