Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

lopina, vi ste spremni platiti nekakvom sumnjivom fondu koji je od 1998. do danas uspio prepoloviti vrijednost svojim dioničarima 2,5 posto godišnje naknade?

Vidim da spominjete cijene iz 2007. godine. Zašto ne spominjete 1998. godinu? KOEI na 40, ERO na 200, sve banke na mizernim razinama, ATPL na 30 kn…

Vi ste savršeno sposobni, gospon lopina, samostalno istopiti svoj novac, pa ne treba vam nekakva tamo Fima da to radi umjesto vas.


@ivana
– u pravu ste, taj dio sam zanemario. No, nije da nešto bitno mijenja u cijeloj toj priči.

Informanka.

– burza u padu, prometi nikakvi…..
– a ja danas u plusu +1.58% ili cca 50% portfelja gospon Lopine.
– bez drukanja, bez pisanja, portfelj raste i raste.
– zašto ne pišete o onim dionicama koje rastu i sigurno će još rasti.
– na ovoj temi još nitko nije napisao koja je to najbolja dionica po onoj čarobnoj formuli.

– probajte uživati u ljetu, moru, kupanju, sunčanju, večernjim izlascima, i svakodnevnom rastu svojega portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !


Informanka.

– burza u padu, prometi nikakvi…..
– a ja danas u plusu +1.58% ili cca 50% portfelja gospon Lopine.
– bez drukanja, bez pisanja, portfelj raste i raste.
– zašto ne pišete o onim dionicama koje rastu i sigurno će još rasti.
– na ovoj temi još nitko nije napisao koja je to najbolja dionica po onoj čarobnoj formuli.

– probajte uživati u ljetu, moru, kupanju, sunčanju, večernjim izlascima, i svakodnevnom rastu svojega portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !



lopina, vi ste spremni platiti nekakvom sumnjivom fondu koji je od 1998. do danas uspio prepoloviti vrijednost svojim dioničarima 2,5 posto godišnje naknade?

Vidim da spominjete cijene iz 2007. godine. Zašto ne spominjete 1998. godinu? KOEI na 40, ERO na 200, sve banke na mizernim razinama, ATPL na 30 kn…

Vi ste savršeno sposobni, gospon lopina, samostalno istopiti svoj novac, pa ne treba vam nekakva tamo Fima da to radi umjesto vas.


@ivana
– u pravu ste, taj dio sam zanemario. No, nije da nešto bitno mijenja u cijeloj toj priči.

koliko ste se vi istopili 2008
jučer sam slućajno sreo jednog gospodina
njegov portfelj se u vremenu od siječnja 2008 do ožujka 2009 stanjio sa 1,3 mil na 119 tis.kn,a nije
imao margin kredita,preferirao je građevinare

Priča dva:čuo sam da je netko upuca 2007 god 200 tis eur u đakovštinu i otpratio je o ovom zadnjem padu,spušio je 97%,a vjerovatno će i 100% ako se dišpeta i čeka oporavak

Večina investitora je izgorila,a naročito ,oni koji su ulazili u vrijeme euforije u vrijeme IPO HT,a tada
se najžešće ulazilo na tržište kapitala

Rijetki pojedinci su ubrali vrhnje kao što su napravili Jeličić Purko i Kike.Oni si imali i sreće i znanja
dok je sve raslo,a onda je i njih zgromilo.
U osam mjeseci od travnja 2007 do sječnja 2008 sam zaradio oko 200% jer sam koristio margine.
Ako se uzme da sam startao sa 400 dionica ATLS koje su zahvaljujući ATLN skočile oko 200 % dobit
je u godinu dana iznosila nevjerovatnih 600%.A onda je uslijedila kataklizma.

BRIN je u lipnju nakon isplate o,2% mjesečne provizije/godišnja 2,5%/ koje pripadaju Fima investu kao i pokrića svih ostalih troškova ostvario gubitak po dionici
55.53 ma 54,90 ,gubitak 1,1% na cjelokupni portfelj.
Dakle,pobjeđeno je tržište i to se može smatrati kao veliki uspjeh.
Ivana je u lipnju spušila od 4 do 5%,a većina ulagača je izgubila jer je crobeks u lipnju skliznuo
preko 2%.
Koliko su spušili vlasnici HT,ATPL,DLKV,ATGR.Jako puno i puno više od BRINA.
U ovom trenutku BRIN je dobitnik jer je ostvario manji pad od pada crobija.

Da li je možda kriv izračun-podaci su sa stranica ZSE

p/eX P/BV=3,99

Navedite mi još neke primjere dionica sa ZSE koje imaju takav skor.

I debilno jenostavno Birtičevo rangiranje će BRIN svrstati jako visoko,ali ipak je ovaj koeficijent od
3,99 je važniji.

Jedino FMPS,JAKT ,možda i TRFM,djelomični i SLPF se mogu uspoređivati i mogu imati bolje rezultate.

Opomena:Ukoliko na hrvatsko tržište kapitala uskoro uleti neki strani fond rizičnog kapitala nećete
imati vremena kupovati ni BRIN,ni JAKT,ni FMPS.Pamet u glavu i skupljajte dok ima.
Ja ne mogu.Ja sam 100% u dionicama i lagano se krcam ako što povuće.
Imam veliku sigurnost s obzirom na veliku disperziju i veliku polugu i potencijalnu zaradu s obzirom na diskont.
Navedite svoja četiri favorita koja će postići veći prinos u slijedeće dvije godine od
BRIN,JAKT,FMPS i TRFM,SPLF je trži na o,47 P/BV.

U zatvorenim fondovima će poteći med i mlijeko u potocima!



***nije pomoću magične formule iz knjige nego gledajući formulu kroz demižon vina i hvatajući lom svjetlosti kroz graševinu(tzv. DemiŽonova formula) uvjerljivo na prva 2 mjesta su ZABA i PBZ,

gospon Demižon.

– više ste gledali u graševinu nego u knjigu pa su vam se potkrale neke greškice.
– knjiga ne preporučuje bankarske dionice.

ZABA i PBZ.

– o.k. su obje dionice, imala sam dosta toga ali sve sam prodala prije cca pola godine, i lijepo na tome zaradila.
– sada sam kupila malo zabe kad je cijena dodatno pala te sam u plusu 4-5% i neki dan se mislila hoću neću prodati.
– gledam i tu pbz, ali cijena nikako da padne.
– vic je kupiti jeftino.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
vasa prognoza o cijeni zabe nakon prije i nakon pridodavanja novih dionica? dokle bi mogla rast a dokle pasti?

Gosp Lopina, nemam razloga da ne vjerujem ili ne vjerujem Vašim tvrdnjama u svezi BRINE, ali postajete dosadni svavkodnevnim drukanjem. Ako ste toliko uvjereni u dobro ulaganje u navedeni ZIF uložite sredstva koliko možete izdvojiti i čekajte svojih pet minuta. Postajete kontraproduktivni sa svojim svakodnevnim hvalospjevima o navedenoj dionici.

Pa, sad kad ovo čitam oko postotaka i topljenja novaca,pa ja još genijalno stojim s portfeljom….
..a iz portfelja sam izvukla puuuuuno novaca…stvarno puno.
( normalno, ja nema pojma o investiranju-to se podrazumijeva/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


I debilno jenostavno Birtičevo rangiranje će BRIN svrstati jako visoko,ali ipak je ovaj koeficijent od
3,99 je važniji.

Tako je lopina … "Kill the messenger!"

lopina, prije svega, mjeriti P/E na zifu nema ama baš nikakvog smisla. Ali ako promatramo samo P/B, KORF je na 0,40, a istodobno je neusporedivo likvidnija dionica, te nije ovisan o Srbiji i BiH.

Možemo samo nagađati koliko je BRIN tamo popušio.

Što se tiče favorita, usuđujem se reći kako će oko 80% hrvatskih dionica skočiti više od vaših egzotičnih i u ovom trenutku prilično skupih bisera.

Ako je maksimalni P/B fondova 0,7 , a BRIN je sada na 0,47, a s obzirom na iznimnu nelikvidnost, onda je to skupa dionica.

Finvest ispod sto kuna, to je recimo mogla bila idealna investicija za vaš način ulaganja.

Ondak koja je dionica Best buj za dignut 30% u sljedeća tri mjeseca prosim fino upućenu publiku?

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim




***nije pomoću magične formule iz knjige nego gledajući formulu kroz demižon vina i hvatajući lom svjetlosti kroz graševinu(tzv. DemiŽonova formula) uvjerljivo na prva 2 mjesta su ZABA i PBZ,

gospon Demižon.

– više ste gledali u graševinu nego u knjigu pa su vam se potkrale neke greškice.
– knjiga ne preporučuje bankarske dionice.

ZABA i PBZ.

– o.k. su obje dionice, imala sam dosta toga ali sve sam prodala prije cca pola godine, i lijepo na tome zaradila.
– sada sam kupila malo zabe kad je cijena dodatno pala te sam u plusu 4-5% i neki dan se mislila hoću neću prodati.
– gledam i tu pbz, ali cijena nikako da padne.
– vic je kupiti jeftino.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
vasa prognoza o cijeni zabe nakon prije i nakon pridodavanja novih dionica? dokle bi mogla rast a dokle pasti?
[/quote]

***bilo bi bolje da si me komplet citiral, a ne sto si odrezal firme po formuli… ovo je iz drugog dijela knjige koji jos nije dosao u kvartovsku knjiznicu Ivane pa joj je cudno zasto sam zabu i pbz stavio na prva 2 mjesta…no nemres samo te dvije citirat jer su ostale firme u kompletu iz tog mojeg posta…to je cjelina koja komplet nosi lovu [proud]

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!


lopina, prije svega, mjeriti P/E na zifu nema ama baš nikakvog smisla. Ali ako promatramo samo P/B, KORF je na 0,40, a istodobno je neusporedivo likvidnija dionica, te nije ovisan o Srbiji i BiH.

Možemo samo nagađati koliko je BRIN tamo popušio.

Što se tiče favorita, usuđujem se reći kako će oko 80% hrvatskih dionica skočiti više od vaših


Znaći na ZIF se ne uvažava dobit.nego samo gubitak.Da li isto vrijedi i za otvorene fondove?
BRIN je pušio i popušio ,a sada zarađuje.Mislim da je to velika razlika.
Zatvoreni fondovi vode svoju imovinu isto kai i otvoreni,tj.prema cijeni dionice/prosjek/dana kada
se utvrđuje NAV.Konkretno ,ATPL se vodi po cijeni od 650 ,a ne po cijeni po kojoj je kupljena.
I tako za svaku dionicu.
Zašto stavljate 30% diskonta.Zar mislite da će crobex 10 toliko pasti.
BRIN ima P/BV 0,37 ,a ne 0,47.

U zatvorenim fondovima će teći med i mlijeko!"


Gosp Lopina, nemam razloga da ne vjerujem ili ne vjerujem Vašim tvrdnjama u svezi BRINE, ali postajete dosadni svavkodnevnim drukanjem. Ako ste toliko uvjereni u dobro ulaganje u navedeni ZIF uložite sredstva koliko možete izdvojiti i čekajte svojih pet minuta. Postajete kontraproduktivni sa svojim svakodnevnim hvalospjevima o navedenoj dionici.

Pokazujem vam svjetlo,a vi volite tamu.
Ne radi se samo o BRINU već o svim zatvorenim fondovima i tu će netko skinuti kesu.Ja bi htio da to budu Hrvati ,a ne neki strani fondić rizičnog kapitala.

U zatvorenim fondovima će teći med i mlijeko!

New Report

Close