Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mislim da će već sutra krenuti realizacija profita tako da ce biti plakanja…


mislim da će već sutra krenuti realizacija profita tako da ce biti plakanja…

može hoće, možda neće, ali uvijek je zato bolje biti u dionicama koje fino reagiraju na korekcije, a takvih nema puno i pretežno su u čvrstim rukama. Sutra već vidimo da će mnogi prema dolje. Kupujte sigurne dionice koje su u čvrstim rukama pa neće biti suza.

dobro zboriš caymane, i moja je ideja slična. unutra sam mjesec dana, kupio sam 18 dionica, još ću par, onda više nemam novaca


Preporuka – koje dionice kupovati na burzi. – dobijam i dosta kritika da nikada nisam preporučila niti jednu dionicu, pa ću i sad na svoj posebni naćin to priopćiti. – slrs. vlds, vart, tnsa, ipkk, lplh, tep, vis, kras, snba, ledo, spnv, imzv, kosk, jdpl, mdka, mlnr, elka, trfm, punt, istt, hupz, lkpc, ceba, blsc, kodt, bd62, atpl, pbz, mmtz, kaba, diok, korf, snho, pikr, ddjh, ptkm, sm86, koei, ina, thnk, jnaf, jdkm, bcin, tuho, prfc, cros, tnpl, adrs. – eto puno dionica u širem izboru, i za mene previše ali na te ciljam. – sada ću odatle morati izdvojiti one skupe. – ali ću od tih dionica u ovome tjednu kupiti sigurno 10 – 15. – neke ću kupiti, slučajnim izborom, a neke tehnikom pikada. – za određene imam i dobre preporuke. – tri koje mislim i kupiti nisam napisala, mala trgovina, pa da ne bi navalili dizati cijenu kao NACE. – još imam kategoriju držati, ne kupovati, kod gore nabrojenih dionica bar pola ih posjedujem te ću ih nadokupljivati. – sljedeća kategorija je prodati, dosta vruča tema, a u toj kategoriji imam čak 10 dionica ali ne bi o tome. Pozdrav !

[smiley2][smiley2][smiley2]

….uvažena kolegice …dugo me netko ovako simpatično nasmijao nije… vaš psihološki profil neodoljiv je…[smiley2][smiley2]

Scio me nihil scire


Kod nas trenutno trziste raste ponajvise zbog nesrazmjera ponude i potraznje. U razvijenim ekonomijama u takvim situacijama poduzeca to prepoznaju i novi IPO i SPO-i absorbiraju to povecanje potraznje. A sve expanzije koje nemaju uporiste u fundamentima lupe o plafon i padnu nisko. Za spekulante opet dobro jer ukoliko izadju na vrijeme moci ce sve sto su imali kupovati puno jeftinije i cekati novu expanziju al da ce bas svi uspjeti to izvesti – nece. Ivana7 je prvi kandidat.

Gospodine Conan O,B (muče me ova Američka imena, ali ipak mislim kako ste drug Kanon).
– pa lijepo Vam kažem kako ti stručni ulagači nemaju pojma, najvjerojatnije Vi vodite koji fond, pa se i sramite tako malih sramotnih prihoda, ali što ćete, imamo tu dosta đaka np.(moj omiljeni xy)
– zato ja tu pišem, radim dosta slično kao fondovi, samo što oni mogu učiti od mene.
– ako Vam što treba kako bi i Vaši prinosi bili bolji samo pitajte, sve ću Vam odgovoriti,

– moram Vas razočarati, ja nisam prvi kandidat za bankrot.
– ja Vam tu radim kao mješoviti investicuijski fond, 50% u dionice, 50% ostale investicije koje nemaju veze s dionicama, ali i u tim investicijama ima rizika kao da su dionice, jer bez rizika nema ni profita.
– sad sam i cca. 20% u kešu.
Pozdrav !


[smiley2][smiley2][smiley2]

….uvažena kolegice …dugo me netko ovako simpatično nasmijao nije… vaš psihološki profil neodoljiv je…[smiley2][smiley2]

Samo sto kolegica ima duzu bradu od svih muskih clanova grupe. [smiley1]


velik broj naših forumaša će sve novce popušiti zbog par transakcija. to ne mora biti ove godine, ni iduće ni 2009. ali kad tad će se to dogoditi onima koji slijepo bez ikakvih izračuna i podataka kupuju dionice. Zapamtite što vam cayman govori. Kad tad će se to dogoditi jer ne smijemo kvariti prosjek od 90% ljudi koji gubi novac na burzi. Kod nas ispada da svi dobivaju , dakle, to će se morati izmijeniti.

– je ne poznajem toga tko je izgubio na dionicama, a prisutan je na forumu.
– dobro, budala je uvijek bilo i biti će.
– kladionica:
– 3% ulagača može živiti od kocke.
– 27% povremeno dobija nešto
– 70% su vječiti gubitnici i kockaju i dalje i tu pomoći nema.

– biti će i velikog sloma burze, ali mi idemo u EU.
– tu su fondovi.
– veliki novac od štednje koji se mora dijelom sliti u dionice.
– lani u HR bilo samo 12.500 investitora, a u toj brojci najveći broj malih investitora.

– do ulaza u EU slobodno dionice možete kupovati slučajnim odabirom ili
– sistemom pikada, sigurno nećete pogriješiti, jer tržište je takvo, samo morate imati dobar i široki portfelj.
Pozdrav !

Nemamo dot.com firme na nasim burzama ali ipak ovo moze posluzit

The “dot-com bubble” also known as the dot-bomb-was a speculative bubble covering roughly 1995–2001 during which stock markets in Western nations saw their value increase rapidly from growth in the new Internet sector and related fields. The period was marked by the founding (and in many cases, spectacular failure) of a group of new Internet-based companies commonly referred to as dot-coms. A combination of rapidly increasing stock prices, individual speculation in stocks, and widely available venture capital created an exuberant environment in which many of these businesses dismissed standard business models, focusing on increasing market share at the expense of the bottom line. The bursting of the dot-com bubble marked the beginning of a relatively mild yet rather lengthy early 2000s recession in Western nations.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2c/NASDAQ_IXIC_-_dot-com_bubble_small.png

obavezno pogledati link na graf

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Samo sto kolegica ima duzu bradu od svih muskih clanova grupe. [smiley1]

– imate svoj forum i tamo pitajte savjete za Vašu Ladu i zimske gume.
– što se to događa na PTKM, zašto cijena raste, pa objasnite ulagačima kako je to gubitaš i da ne ulažu u PTKM.
– jesam li ja ili nisam Hakela, pitanje je sad.
– na svom forumu imate po četnike, pa lijepo obučite te Vaše po četnike kako da nabace što više balvana na PTKM.
– sramite se i Vi i šaka dolara koju držite.

– do ulaza u EU slobodno dionice možete kupovati slučajnim odabirom ili
– sistemom pikada, sigurno nećete pogriješiti, jer tržište je takvo, samo morate imati dobar i široki portfelj.
Pozdrav !

Bilo bi doista zgodno da prestaneš iznositi ovakve neistine… ‘sistemom pikada’ ce velika vecina onih koji danas ulazu ostati s gacama na stapu, a kako stvari stoje, i ti bi mogao biti jedan od njih

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje


Samo sto kolegica ima duzu bradu od svih muskih clanova grupe. [smiley1]

– čula sam kako niti jedan po četnik koji nema bradu ne može pisati na Vašem foumu.
– loše Vam u zadnje vrijeme ide balvan revolucija na PTKM.
– vidim kako i tamo ljudi zarađuju.
– pa pokrenite akciju druže cartmane, neznam što čekate,


Bilo bi doista zgodno da prestaneš iznositi ovakve neistine… ‘sistemom pikada’ ce velika vecina onih koji danas ulazu ostati s gacama na stapu, a kako stvari stoje, i ti bi mogao biti jedan od njih

Koliko sam cuo vec je vrlo blizu. Steta, ali to je njegov problem.

New Report

Close