Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tržište.

– ja sam išla u prodaju nekih dionica, na nekima sam pogriješila (np. PTKM), ali još dosta toga imam, a na nekima i nisam (neću ih nabrajati), neke imam u planu i za prodaju (neću reči koje).

– ova dva zadnja mjeseca tržište je fenomenalno i to još traje.
– očekivala sam u ovom mjesecu i sitnu korekciju, a nije je bilo.
– a korekcija će doći kad se mi svi najmanje budemo nadali.
– ostavimo sad korekciju na miru, neka ona miruje, i svi uživajmo u ovom rastu.

– dosta sam razmišljala zašto je ovakvo tržište.
– pa bila je PLVA, pa zatim INA i puno novih dioničara, sada dolazi HT, pa HEP.
– prošle godine je bilo u Hrvatskoj samo 12.500 investitora koji su trgovali 3 i više puta na burzi.
– poznajem dosta ljudi koji su u ova zadnja tri mjeseca po prvi put kupovali dionice ili ivesticijske fondove.
– imali ljudi novce na banki s smiješnim kamatama, i zašto sada i oni ne bi uzeli dio kolača koji im se nudi.
– danas sam imala upit od jednog gospodina je li mali prinos od 30% na godinu, ma što su ti Amerikanci prema nama.
– da skratim, dosta svježeg kapitala na burzi s novopečenim investitorima i ovo će i dalje rasti.
– tu se sada ne gledaju nikakvi ekonomski parametri p/e i ostale stvari u koje se ja ionako ne razumijem.
– ipak možemo očekivati i manje korekcije, ali kad dođe HT biti će i nove euforije, a interes ulagača očekujem duplo viši nego na INI.
Pozdrav !

Ivana7.
Puno novih investitora, velika očekivanja, malo znanja, euforija oko IPOa HTa…..
Ovo što tebe veseli, mene prestravljuje.
Biti će plača, samo to još neki ne znaju……..
Mudar će biti onaj tko pokupi lovu i na vrijeme izađe.

La vita e bella!


al kad krene ide bar 50 %

Jadna nam majka

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Pošto se o BD62 baš ne piše samo bi spomenuo, da vidim što ostali misle….
– Mislim da su preveliki odnosi kupnje/prodaje (4.559/1.374) trostruko je jača kupnja.
– Promatrajući volumene na trgovanju ovom dionicom i porastom na početku godine u odnosu sa volumenima i skoku na početku prošle godine; mogu zaključiti da Badel ima još prostora za rast i da ova stanka od 2 dana je samo prividna, te izaziva nervozne prodavaće na brzopletost.
– Vijesti: Kad bi još uzeli u obzir neizbježno po svim špekulacijama pozitivno izvješće, te Eurobev i moguće izmjene zakona o alkoholu, koje bi moglo stupiti na snagu prije turističke sezone.

Sve upučuje na skori nastavak rasta… pozdrav

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Preporuka – koje dionice kupovati na burzi.

– dobijam i dosta kritika da nikada nisam preporučila niti jednu dionicu, pa ću i sad na svoj posebni naćin to priopćiti.

– slrs. vlds, vart, tnsa, ipkk, lplh, tep, vis, kras, snba, ledo, spnv, imzv, kosk, jdpl, mdka, mlnr, elka, trfm, punt, istt, hupz, lkpc, ceba, blsc, kodt, bd62, atpl, pbz, mmtz, kaba, diok, korf, snho, pikr, ddjh, ptkm, sm86, koei, ina, thnk, jnaf, jdkm, bcin, tuho, prfc, cros, tnpl, adrs.
– eto puno dionica u širem izboru, i za mene previše ali na te ciljam.
– sada ću odatle morati izdvojiti one skupe.
– ali ću od tih dionica u ovome tjednu kupiti sigurno 10 – 15.
– neke ću kupiti, slučajnim izborom, a neke tehnikom pikada.
– za određene imam i dobre preporuke.
– tri koje mislim i kupiti nisam napisala, mala trgovina, pa da ne bi navalili dizati cijenu kao NACE.

– još imam kategoriju držati, ne kupovati, kod gore nabrojenih dionica bar pola ih posjedujem te ću ih nadokupljivati.

– sljedeća kategorija je prodati, dosta vruča tema, a u toj kategoriji imam čak 10 dionica ali ne bi o tome.
Pozdrav !


Pošto se o BD62 baš ne piše samo bi spomenuo, da vidim što ostali misle…. – Mislim da su preveliki odnosi kupnje/prodaje (4.559/1.374) trostruko je jača kupnja. – Promatrajući volumene na trgovanju ovom dionicom i porastom na početku godine u odnosu sa volumenima i skoku na početku prošle godine; mogu zaključiti da Badel ima još prostora za rast i da ova stanka od 2 dana je samo prividna, te izaziva nervozne prodavaće na brzopletost. – Vijesti: Kad bi još uzeli u obzir neizbježno po svim špekulacijama pozitivno izvješće, te Eurobev i moguće izmjene zakona o alkoholu, koje bi moglo stupiti na snagu prije turističke sezone. Sve upučuje na skori nastavak rasta… pozdrav

gospon sudac, realna vrijednost badela je 4 znamenke i on će to postići. Tu nema uzbuđenja.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Ivana7. Puno novih investitora, velika očekivanja, malo znanja, euforija oko IPOa HTa….. Ovo što tebe veseli, mene prestravljuje. Biti će plača, samo to još neki ne znaju…….. Mudar će biti onaj tko pokupi lovu i na vrijeme izađe.

mene veseli dolazak novih ovčica na tržište…neka oni samo napuhuju balon, a kada dođe vrijeme za štriganje, biti ću sa škaricama u prvom redu [smiley2]

mislim da ti manje love dolazi direktno od malih ovčica a više preko slonova i dinosaura (fondova). pa ti stani sa škaricama pred slona [smiley2][smiley2][smiley2].

no, više para – razvoj tržišta – fešta!

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Kod nas trenutno trziste raste ponajvise zbog nesrazmjera ponude i potraznje. U razvijenim ekonomijama u takvim situacijama poduzeca to prepoznaju i novi IPO i SPO-i absorbiraju to povecanje potraznje.

A sve expanzije koje nemaju uporiste u fundamentima lupe o plafon i padnu nisko. Za spekulante opet dobro jer ukoliko izadju na vrijeme moci ce sve sto su imali kupovati puno jeftinije i cekati novu expanziju al da ce bas svi uspjeti to izvesti – nece.

Ivana7 je prvi kandidat.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

mene veseli dolazak novih ovčica na tržište…neka oni samo napuhuju balon, a kada dođe vrijeme za štriganje, biti ću sa škaricama u prvom redu [smiley2]


Prvi red je već zauzet.
Šala.
Teško je govoriti o korekciji u ovom trenutku jer još uvijek dolazi dosta svježeg kapitala. Dva predviđena IPO-a ove godine najmanje i možda još koji SPO. Možda neka stagnacija preko ljeta, ali korekcija….teško.[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

velik broj naših forumaša će sve novce popušiti zbog par transakcija. to ne mora biti ove godine, ni iduće ni 2009. ali kad tad će se to dogoditi onima koji slijepo bez ikakvih izračuna i podataka kupuju dionice. Zapamtite što vam cayman govori. Kad tad će se to dogoditi jer ne smijemo kvariti prosjek od 90% ljudi koji gubi novac na burzi. Kod nas ispada da svi dobivaju , dakle, to će se morati izmijeniti. Ja se nadam da ćemo svi dobro zaraditi, ali netko i od nas mora kupiti a taj će popušiti kratkoročno a takvi nemaju živaca za dugoročno. Budite oprezni i ne kupujte navlakuše koje rastu 50% dnevno par dana za redom jer bi vi mogli biti zadnji u nizu. Primjer je NACE, dobra firma, dobra dionica ali ovo što se zbiva zadnjih dana nije baš normalno. Kad to kupujete, uvijek se pitajte od koga i zašto taj netko to prodaje pa ćete bolje spoznati bit svega ovoga. Sretno svima u investiranju.

koja je onda najbolja strategija ulaganja? samo blue chip? ili ispod BVPS? a navlakuše, pa prodati u plusu 10-20%? ili poslovni rezultati? ili, sve će one vrijediti više i tako i tako za 2 god? pomoglo bi mi vaše razmišljanje, bar ugrubo neki elementi, hvala

New Report

Close