Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naredni tjedan: ADPL, KOEI i napokon VIRO – ali mislim da sve tri već imaš u portfelju

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Kad se već traže tickeri nabrojat ću svoje želje za kupnju:
atpl, blsc, tisk, fnvc, hupz, kosk-p, kova-p, igh,
hmdn, hzvg, hmam, hpdg, htcp, imzv, vlds, dkvs, lrh.
Od navedenih imam manje količine u samo dvije.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Evo vikend je, najbolje vrijeme za obračun portfelja.

– ovaj tjedan sam dosta toga prodavala, neću napisati što, ali bilo je više toga, za PTKM sam ionako napisala kako sam prodavala puno toga.
– mali dio PTKM sam i zadržala, a onaj veliki koji mi je stršio u portfelju sam prodala, kad dođu kupci PTKM u Zagreb, a mi na forumu ćemo to znati jer se dobro motri na ulaze nekih zgrada u Zagrebu, tad ću na vrijeme ponovno kupiti PTKM i opet krenuti u nove radne pobjede.
– evo danas se piše i na temu najpotcijenjenije dionice, ali ako one neće rasti to me opet ne zanima.

– u velikom sam kešu i čekam nove prilike.
– ovaj vikend bi mi trebali savjeti tipa:
– koje će tri dionice najviše rasti u narednom tjednu ?
Pozdrav !

NACE
LEDO
HMST

NACE
DDJH
ZABA

Krupne glasine nastaju od sitnih šaputanja.

Savjeti.
– danas možemo viditi kakvi su bili ovi vikend savjeti.
– planirala sam kupiti u većim količinama 3 dionice, kasno sam se digla, a cijena gore.
– kao što sam i pisala kupujem jeftino, a planirala NACE, pogledajte današnji rast.
– SM86 pisao gospodin Force, neznam zbog čega je moderator izbrisao njegov tekst, nisam sigurna ali mi se čini da sam ga jučer čitala na ovoj temi, samo neznate kupovati, pa zašto na tako malom prometu tako puno dižete cijenu.
– a kad već dižete cijene i kupujete dionice, negdje sam pročitala (nije zlonamjerno) važi za dionice, nema papira koliko ima budala.
– pa kad je već takva situacija računam što i ja ne bih nešto prodala kako bi i drugi mogli zaraditi na mojim dionicama.
– danas sam i prodala tri dionice u manjim količinam ali neću reći koje.
Pozdrav !

@ivana7
Zbog čega ne napišeš koje si dionice prodala, što to mijenja na stvari, zar se bojiš da bi ta dionica mogla pasti 30% ako objaviš takvu vijest? Zar nisi manjim dijelom u dionicama ko što si prije napisala?

Još mislim da si već kupila dionicu NACE [smiley2]

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


Savjeti. – danas možemo viditi kakvi su bili ovi vikend savjeti. – planirala sam kupiti u većim količinama 3 dionice, kasno sam se digla, a cijena gore. – kao što sam i pisala kupujem jeftino, a planirala NACE, pogledajte današnji rast. – SM86 pisao gospodin Force, neznam zbog čega je moderator izbrisao njegov tekst, nisam sigurna ali mi se čini da sam ga jučer čitala na ovoj temi, samo neznate kupovati, pa zašto na tako malom prometu tako puno dižete cijenu. – a kad već dižete cijene i kupujete dionice, negdje sam pročitala (nije zlonamjerno) važi za dionice, nema papira koliko ima budala. – pa kad je već takva situacija računam što i ja ne bih nešto prodala kako bi i drugi mogli zaraditi na mojim dionicama. – danas sam i prodala tri dionice u manjim količinam ali neću reći koje. Pozdrav !

Ako tražiš informacije ,onda moraš i dati, bilo bi korektno.[smiley6]



@ivana7
Zbog čega ne napišeš koje si dionice prodala, što to mijenja na stvari, zar se bojiš da bi ta dionica mogla pasti 30% ako objaviš takvu vijest? Zar nisi manjim dijelom u dionicama ko što si prije napisala? Još mislim da si već kupila dionicu NACE [smiley2]

– ne većim dijelom sam u dionicama, u INU se nisam takla, a u portfelju imam dosta toga što svakodnevno raste, jednostavno primjenjujem svoju taktiku koja nije znanstveno dokazana, ali daje odlične rezultate.

– napisala ja neki dan kako sam prodala PTKM, ali ako pratiš forum mogao si uočiti kako jednostavno to nije popularno.
– jer kad ti napišeš prodao tu dionicu, oni koji su u njoj smatraju kako su sada ugroženi zbog možebitne panike koja se može dogoditi i debelo srušiti cijenu dionice.
– najbolji primjer za to ti je FNVC, cijena tu nije srušena, ali se i ne miče, pa TNSA da ne nabrajam dalje.
– ovo je ipak forum koji prati uži krug ulagača i mislim kako je prava šteta što se više ne piše o prodaji, kako bi dobili koju informaciju više i ne bi zaspali na određenoj dionici.

– kod kupnje je potpuno obrnuta stvar, pojedinci svaki dan kupuju ili nadokupljuju određenu dionicu, do onoga momenta dok ju ti od njih ne kupiš, a tada se sigurno neće hvaliti kako su je tebi uvalili, već idu u osvajanje nove firme, te bih kod određenih pojedinaca pomislila kako su postali i većinski vlasnici.
Pozdrav !

Nadam se da one koji prate moje favorite nije pokolebalo pisanje nekih trećerazrednih navlakača. Tu prvenstveno mislim na Našicecement dd. Preporučam onima koji se ipak nisu pokolebali da je drže najmanje šest mjeseci pa ćemo onda provjeriti tko je što pisao.
Howgh

Vjerujem da će se onda vidjeti tko je Investitor a tko Sitni dealer loših dionica!

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


– ne većim dijelom sam u dionicama, u INU se nisam takla, a u portfelju imam dosta toga što svakodnevno raste, jednostavno primjenjujem svoju taktiku koja nije znanstveno dokazana, ali daje odlične rezultate.

– napisala ja neki dan kako sam prodala PTKM, ali ako pratiš forum mogao si uočiti kako jednostavno to nije popularno.
– jer kad ti napišeš prodao tu dionicu, oni koji su u njoj smatraju kako su sada ugroženi zbog možebitne panike koja se može dogoditi i debelo srušiti cijenu dionice.
– najbolji primjer za to ti je FNVC, cijena tu nije srušena, ali se i ne miče, pa TNSA da ne nabrajam dalje.
– ovo je ipak forum koji prati uži krug ulagača i mislim kako je prava šteta što se više ne piše o prodaji, kako bi dobili koju informaciju više i ne bi zaspali na određenoj dionici.

– kod kupnje je potpuno obrnuta stvar, pojedinci svaki dan kupuju ili nadokupljuju određenu dionicu, do onoga momenta dok ju ti od njih ne kupiš, a tada se sigurno neće hvaliti kako su je tebi uvalili, već idu u osvajanje nove firme, te bih kod određenih pojedinaca pomislila kako su postali i većinski vlasnici.
Pozdrav !

Moram te pohvaliti da izvrno poznaješ psihologiju forumaša [smiley2], tako da se dijelom slažem zbog toga… Zato ću ja malo početi i kazati kako sam danas prodao 15% KOEI… ostalo čuvam i zbog toga ne mislim da sam nekome uvalio ovu dionicu jer KOEI će sigurno još rasti…
Pozdrav!

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.


Nadam se da one koji prate moje favorite nije pokolebalo pisanje nekih trećerazrednih navlakača. Tu prvenstveno mislim na Našicecement dd. Preporučam onima koji se ipak nisu pokolebali da je drže najmanje šest mjeseci pa ćemo onda provjeriti tko je što pisao. Howgh Vjerujem da će se onda vidjeti tko je Investitor a tko Sitni dealer loših dionica!

– Bravo, čestitam Vam gospodine KuciloOro. i svima koji su preporučili NACE.
– ne treba čekati 6 mjeseci, već se može uz fenomenalnu zaradu prodavati.
– ja ju nisam uspila kupiti ne kupujem skupu robu, nema veze biti će i drugih prilika.
Pozdrav !


Naredni tjedan: ADPL, KOEI i napokon VIRO

Potpisujem ovo a dodao bi i DKVS, DDJH a možda i HTCP (iako će ovaj zadnji vjerojatno još malo pričekati, al kad krene ide bar 50 %)

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close