Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I što reći nakon današnjeg dana.
Jasno da sam 100% u dionicama.
Moje uzdanice gubitnici dana,ali nakon prodaje Vupika našlo se malo za LCDJ,BRIN I LVCV.
Ne možeš sve pratiti i nisam vidio da je prošla lijepa količina JAKT.I on je dobro skliznuo.
Očito su dioničari izgubili živce u ovim nelikvidnim dionicama i odlučili ih se riješiti.Sve raste,a te
dionice stoje na mjestu ili padaju.Ljudi izgube živce i počmu se riješavati fundamentalno kvalitetnih dionica,jer su nelikvidne.Te dionice traže strpljenje i to nije za trejdre željne brze zarade.Trejderi su se počeli igrati oko Lucidusa i ako se Jako ne uključi sigurno će spušit ili
zaraditi muda marijanova,a vjerovatno i izgubiti.

Na ZSE teče med i mlijeko!



zahvaljujuci plavome sam belje pogodio i sad se pitam može li bolje

BLJE.

– može, TA mi kaže kako će još malo rasti.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

zbog mesA?




Napomena:Imate godišnje izvješće i cjelokupni portfelj.
Revizor smatra da je vrijednost portfelja smanjena za cca 6 mil kn.

Da li je možda kriv P/BV X P/E od 21 za KODT?Nije li to previše?A BRIN ispod 1.Velika je to razlika.

gospon Lopina, BRIN.

– nemam volje istraživati gdje su skrili to izvješće

Pa nemoj onda ni pisati.Pisati treba argumentirano na temelju izvješća,naravno i revizorskih.
BRIN bi mogao prodati dio porfelja i kupiti KODT,ali ne može jer KODT ne zadovoljava kriterije
MCAP i slobodnih dionica od minimalno 100 mil kn.To je premala firma da bi je BRIN mogao kupovati na tržištu kapitala.

Na ZSE teče med i mlijeko!
[/quote]
O sto mu gromova i BRIN-u: AGMM, DLKV, IMNZ, HGSP, JDKM, helios faros, vis , mils, MTC za Gospu blaženu koje elitne dionice u portfeljeu, a koje tek blago drže u Bosni [lol] [lol]

bio je više manje uzbudljiv tjedan na ZSE
na ingri bila dobra zarada mada sam možda i trebao više zaraditi
prodao svo belje,adpl na vrijeme pokratio ali ne dosta
nešto malo HT a kupio ali ne previše jer je ipak NOVAC najbitniji
e sad….šta dalje??? bio bih zahvalan da čujem vaša razmišljanja
neke mi se dionice muvaju po glavi ali nisam ni sam pametan da li malo stati na loptu ili nastaviti
sad me već brine trend na evropskim burzama,strah me da taj trend sa njihovih burzi ne predje na našu a mi još nismo uveli šortanje.jedva čekam da to uvedu na ZSE.TU SAM NAJJAČI.
ŠORTANJE JE IPAK ZAKON

moze neko da analizuje agrokor?

agrokor””’?????
PA DOĆI ĆE VRIJEME I ZA TO
pofuk

opšte ne razumem zasto ne bi o tome da vaspitamo okolo





Napomena:Imate godišnje izvješće i cjelokupni portfelj.
Revizor smatra da je vrijednost portfelja smanjena za cca 6 mil kn.

Da li je možda kriv P/BV X P/E od 21 za KODT?Nije li to previše?A BRIN ispod 1.Velika je to razlika.

gospon Lopina, BRIN.

– nemam volje istraživati gdje su skrili to izvješće

Pa nemoj onda ni pisati.Pisati treba argumentirano na temelju izvješća,naravno i revizorskih.
BRIN bi mogao prodati dio porfelja i kupiti KODT,ali ne može jer KODT ne zadovoljava kriterije
MCAP i slobodnih dionica od minimalno 100 mil kn.To je premala firma da bi je BRIN mogao kupovati na tržištu kapitala.

Na ZSE teče med i mlijeko!
[/quote]
O sto mu gromova i BRIN-u: AGMM, DLKV, IMNZ, HGSP, JDKM, helios faros, vis , mils, MTC za Gospu blaženu koje elitne dionice u portfeljeu, a koje tek blago drže u Bosni [lol] [lol]
[/quote]

Dvjesto mu gromova niste naveli:ADPL,BELJE,DDJH,ADRS,HT,ATPL,JDPL ,a od 31.05.su neke žestoko povukle.recimo DDJH ludo i BLJE puno.I ostali su narasli.
Ove što vodite sa malim slovima,plus neke nelikvidne u BiH i Srbiji su ukupno procijenjene na
7.694.071 kn.Ivana je samo za helios hvar napisala da se vodi kao 9 mil kn-gdje to nađe pobogu

A malo sam pofledao i
AGMM,DLKV,IMNZ,HGSP,JDKM se vode prosječnim cijenama zadnjeg dana trgovanja.
I utvrdio sam da su te crne ovce povukle,0494% u ovih deset dana.Ako nastave tako i dalje,a mogli bi jer očekujem da bi slijedeće sedmice mogli potegnuti još više.
Ipak ovih 0,494% u deset dana je jako puno.
Recimo za HT za ovoliku dobit treba odrapiti duplo više vremena,a s obzirom da se BRIN trži
na 20:50,53=0,36 NAV HT treba odrapiti 21:0,36=ili 58 dana ili dva mjeseca.
Drugi put kada pišete vodite računa da budete matematički potkovani.
Napomena:
JDKM je pao sa jednom dionicom na 46.
Što će se dogoditi ako ga netko napuca na 90 sa jednom dionicom.Toliku "dobit"HT neće ostvariti ni u pet godina.
Međutim,Fima i Brin se više ne bave manipulacijama i pumpanjem portfelja.
Dapače,ove nelikvidne dionice su previše potonule , nakon odluke da fondovi ne mogu kupovati dionice firmi koje imaju MCAP manji od 300 mil kn.
Kolika bi bila cijena KODT da ga IVANA ne brani/kupuje/?
Kolika bi bila cijena CRLL da je onima koji su unutra zabranjena kupnja?
Pamet u glavu.
BRIN na 20 vam je najbolja kupnja na ZSE.Kupujete portfelj koji nije napumpan uz diskont od
gotovo 65%.Da li bi kupili OIF sa NAS od 57 za 20.Bi ,naravno.Ali u BRINU nema kapitalizacije odma već treba pričekati.Da,ali za zaraditi 100 u ht treba 10 godina,u ADPL sedam,a u BRINU ne više od jedne godine.

U BRINU će teći med i mlijeko!
Dakle,Fima ne može kupovati svoje dionice,ne može braniti portfelj,pa su dionice potonule puno više nego što je bilo potrebno.HANFA je napravila grešku u koracima,a malim fondovima kao što je BRIN sa kapitalom od 27 mil kn bi trebalo biti omogućeno da ulažu u firme sa manjom tržišnom kapitalizacijom.Na trulom zapadu u taj segment nelikviduša se zalijeću fondovi rizičnog kapitala
tako da pokoja dionica poludi.A kada nismo sposobni mi doći će stranci i dočepati se pojedinih
nelikviduša i skinuti veliku zaradu.I te dionice treba imati u portfelju,ne prodavati ih za bagatelu,već strpljivo čekati da neka povuče i da napumpa porfelj.


Moje uzdanice gubitnici dana,

gospon Lopina.

– moje iskrene čestike na ostvarenim rezultatima.

– I love this game.
Pozdrav !

– a moram čestitati i gospon Splići na fenomenalnoj analizi za Magmu.
– samo se on za razliku od gospon Lopine ne hvali.
– kako je krenulo kod našeg Spliće četvrti bankrot će ipak realizirati kroz nick Machete.

– I love this game.
Pozdrav !


opšte ne razumem zasto ne bi o tome da vaspitamo okolo

Ako ide kvačica na opšte onda ide i na zasto a rečenica počinje s velikim slovom a završava s točkom…ne tačkom nego točkom. Ako si došao u Rim ponašaj se kao rimljanin. Onda će ti možda netko i odgovoriti …a možda i neće [sad]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Kolika bi bila cijena KODT da ga IVANA ne brani/kupuje/?

gospon Lopina, KODT.

– zar stvarno mislite kako se može braniti cijena dionice koja ima (p+r) godišnji promet od 32 milijuna kuna ??????

– tu cijena polako raste, toliko da se ne isplati trejdati.
– od kada sam počela pisati o ovoj investiciji kada je bio moj najveći ulaz cijena je porasla +45%.
– ali kako je to neki vrh i kako će cijena nakon dividende pasti mogu slobodno napisati prinos od 35% plus dividenda, na moju ulaznu cijenu cca 5%.

– tu sve ide po planu.
– pisala sam vam sigurni prinos za 3 godine 100%.
– a to bi bilo godišnji prinos 33% plus dividenda.
– bez stresa burze, bez nekog živciranja, kupite dionice i zaboravite na njih.
– jer će tu fundamenti za par godina učiniti svoje.

– tko smatra kako je ovo mali prinos ima i drugih dionica za investiranje.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close