Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što reći????
Što?

Nedavno sam napisao što bi moglo rasti a koje su dionice junk, i bio je pun pogodak.

Junk su bili ATGR, HT građevinari ( ok u međuvremenu se situacija fundamentalno promijenila na INGR, pa je ona sada po meni jedan od best buy dionica )
Best buy su bili BLJE, KOEI, ADPL.

Bio je to pun pogodak.

A što se promijenilo? Osim što je Ingra prešla u drugi tabor, sve ove ostale nabrojane ostaju gdje i jesu.

Kaže se – Bez pastira, ovce neće postati stado.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Preporuka za kupnju.

ADPL.

– svarno vam je šteta ne kupiti par tih paketića ADPL dionica.
– tu vam je zarada i više nego sigurna.
– ali još ne znam koja će biti završna cijena, a o tome ipak sve ovisi.

– I love this game.
Pozdrav !


Best buy su bili BLJE, KOEI, ADPL.

gospon Plavi.

– zašto umjesto KOEI ne KODT.
– to je isto dio KOEI, samo što je to ipak onaj najbolji dio.
– da se razumijemo, i KOEI je isto o.k.

– I love this game.
Pozdrav !


INGR.

– danas sam vam postavila lijepu branu na INGR-i, tik do blokade.
– nekako sam osijetila kako vam je cilj uvaliti ju u blokadu, i uspjela sam u svom naumu.
– teško je moje naloge srušiti.
– nešto sitno vam je i uspijelo, ali na njvišoj dnevnoj cijeni.
– sada sam poskidala sve te naloge tako da će vam sutra biti puno lakše dizati cijenu.

– uživam vas ošišati.
– i tko kaže kako se na INGR-i ne mogu zaraditi lijepi novci.
– ali ide to bez problema gore, najgore mi je bilo danas vidim na 16.50kn da to ide sigurno na 17kn, a ja bez keša.

– I love this game.
Pozdrav !


..ivana nemoj se pravit pametna..
..do prije neki dan INGRA ti je najgora dionica a sad NAJBOLJA ???????



Best buy su bili BLJE, KOEI, ADPL.

gospon Plavi.

– zašto umjesto KOEI ne KODT.
– to je isto dio KOEI, samo što je to ipak onaj najbolji dio.
– da se razumijemo, i KOEI je isto o.k.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

To mi nije zanimljivo. Nelikvidno je. A nije interesantno niti fondovima. A kada tržište krene jače gore, lupat će se fondovske dionice i to one koje imaju bolju perspektivu neku story ili sl. ( ne HT ERNT ), ove ostale će netko drugi trebati polupati. Za ove ostale pitanje je samo da li će lupnuti gore ili dolje ( pa da se pridruže rastućem krdu ).
Inaće KODT firma bombon
Lijepa dividenda, ali ima ju i ADPL. Ali ADPL ima i najave povećanja prihoda dobiti / u skladu sa time za očekivati je veću dividendu. ADPL ima još nešto što nema KODT, nakrcala se Uprava i NO ove godine sa velikim brojem dionica ADPL, a ja upravo takve dionice volim, gdje managment na burzi kupuje dionice vlastite tvrtke. Vjerojatno oni najbolje znaju, zar ne?

Što se INGR tiče, tu smo zajedno u investiciji, možda ja sutra postavim branu na sutrašnjoj blokadi, samo da me ne popapaju moram paziti ( inaće koliko vidim vaše je prilično jaka, međutim moja ipak ima znamenku više [wink] ). Taman sam prekjučer mislio da mi je zadnjih 3 000 komada upalo prerano jer je cijena pala nakon toga, ali danas je.. money money money… always funny..

lp i sretno

[thumbsup]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Što reći????
Što?

Nedavno sam napisao što bi moglo rasti a koje su dionice junk, i bio je pun pogodak.

Junk su bili ATGR, HT građevinari ( ok u međuvremenu se situacija fundamentalno promijenila na INGR, pa je ona sada po meni jedan od best buy dionica )
Best buy su bili BLJE, KOEI, ADPL.

Bio je to pun pogodak.

A što se promijenilo? Osim što je Ingra prešla u drugi tabor, sve ove ostale nabrojane ostaju gdje i jesu.

Kaže se – Bez pastira, ovce neće postati stado.

[thumbsup]

lp

Plavi,

Misliš da je sa Alžirom opcija-stečaj završena prica?

auh danas bilo dosta prometa
sad treba biti pametan
ivana7 reci vidjenje sutrašnjeg trgovinskog dana i sta sa badelom i transadrijom
unutra sam već dosta dugo,da li ima smisla da to prodam i idem u neke druge dionice ili da se strpim jer mi se sve čini kako je to sljedeće
zahvaljujuci plavome sam belje pogodio i sad se pitam može li bolje


INGR.

– danas sam vam postavila lijepu branu na INGR-i, tik do blokade.
– nekako sam osijetila kako vam je cilj uvaliti ju u blokadu, i uspjela sam u svom naumu.
– teško je moje naloge srušiti.
– nešto sitno vam je i uspijelo, ali na njvišoj dnevnoj cijeni.
– sada sam poskidala sve te naloge tako da će vam sutra biti puno lakše dizati cijenu.

– uživam vas ošišati.
– i tko kaže kako se na INGR-i ne mogu zaraditi lijepi novci.
– ali ide to bez problema gore, najgore mi je bilo danas vidim na 16.50kn da to ide sigurno na 17kn, a ja bez keša.

– I love this game.
Pozdrav !

sada,
da li ste broker u Erste ili samo s njima šurujete neznam, ali blokadu je držao erste, kao što je i sav šlag pobrao na ingri. Erste sve kupuje po bidu i prodaje po asku odmah.
Preko bida se nemože kupiti ili samo sasvim slučajno, a preko aska kupujte si sami bez obzira koliko cijena raste ne isplati se osim kockati se pa kupiti sutra i čekati ponedjeljak da opet raste.
Zanimljiva mi je okolnost u kojoj ste jasno naveli rast ingre, vašu kupnju ingre na padu ispod 15 kuna i time sve sljedbenike stimulirali da se uključe u budući rast dionice na kojima će ih erste istrejdati, ali činjenice govore da ste to najavili točno kada je i krenulo iako oscilatori to nikako nisu mogli potvrditi.
Svakom muljanju dođe nagrada, nekom prije, nekom poslije ivana sedma .

ADPL

treba najprije Hanfa pristati na disperziju paketa u paketiće, a za sada hanfa nije sklona tome .
pitanje je i dividende tko je dobiva i tko je ne dobiva, a to vi ni neznate . samim time cijena može biti već od 102 Kune + trošak brokera za ugovor, ali isto tako i P/E će se pogoršati zbog većeg broja dionica.
Nadalje interes može biti manji pa se ide u novi krug, ali može biti i veći mada su za to prilike već bile postojale.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


..ivana nemoj se pravit pametna..
..do prije neki dan INGRA ti je najgora dionica a sad NAJBOLJA ???????

INGR.

– na žalost moje mišljenje po pitanju te dionice se nije promijenilo.
– to nije dionica koju bi preporučila za dugotrajno ulaganje.
– ali ima prometa, tu se skupio najveći dio špekulativnog kapitala.
– sve ovo više liči na kockanje nego investiranje, a ja se volim kockati, ovo barem nije dosadno kao np. Bingo.
– i stvarno je šteta ne kupiti INGR-u, jer može ići na 20kn, ali i na 15kn, samo ipak mislim kako je ono pravo dno sada iza nas.
– a ja se ipak mogu pohvaliti kako sam skupila većinu tih dionica na tom povijsnom dnu.
– ali od tada ovo mi je treći ulazak u INGR.
– hoću li ju sutra prodavati ili kupovati trenutno zbilja nemam pojma.

– I love this game.
Pozdrav !



Što reći????
Što?

Nedavno sam napisao što bi moglo rasti a koje su dionice junk, i bio je pun pogodak.

Junk su bili ATGR, HT građevinari ( ok u međuvremenu se situacija fundamentalno promijenila na INGR, pa je ona sada po meni jedan od best buy dionica )
Best buy su bili BLJE, KOEI, ADPL.

Bio je to pun pogodak.

A što se promijenilo? Osim što je Ingra prešla u drugi tabor, sve ove ostale nabrojane ostaju gdje i jesu.

Kaže se – Bez pastira, ovce neće postati stado.

[thumbsup]

lp

Plavi,

Misliš da je sa Alžirom opcija-stečaj završena prica?
[/quote]

Da.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ADPL

treba najprije Hanfa pristati na disperziju paketa u paketiće, a za sada hanfa nije sklona tome .
pitanje je i dividende tko je dobiva i tko je ne dobiva, a to vi ni neznate . samim time cijena može biti već od 102 Kune + trošak brokera za ugovor, ali isto tako i P/E će se pogoršati zbog većeg broja dionica.
Nadalje interes može biti manji pa se ide u novi krug, ali može biti i veći mada su za to prilike već bile postojale.

Isuse bože, loris ti umjesto da napreduješ, ti nazaduješ.
Pa kakve to gluposti pišeš, molim te lijepo?
Pa gdje se to povećava broj dionica pa da se pogoršava P/E, lorise, crni lorise?
Kakvih 102 kune pobogu?

Ovo je stvarno previše..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ADPL

treba najprije Hanfa pristati na disperziju paketa u paketiće, a za sada hanfa nije sklona tome .
pitanje je i dividende tko je dobiva i tko je ne dobiva, a to vi ni neznate . samim time cijena može biti već od 102 Kune + trošak brokera za ugovor, ali isto tako i P/E će se pogoršati zbog većeg broja dionica.

Ej brate, nije ovo za tebe – ostavi se dijonica jer ih slabo razumiješ [lol]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close