Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Realna kupnja na KODT -u ??? [lol] Pa, ti to pumpaš s sitnim novčićima, već dva puna mjeseca .

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



KODT 21,pa tako se trže najbolje svjetske firme,praksa kaže da taj umnožak ne treba biti veći od 22,5.Dakle,kodt je svoje odsvira.Naravno ako ekipa ne odlući da ga napuca,ali ova cijena od 1450 je na granici isplativosti.

KODT.

– tu sam vam dala target od 1.500kn, i evo skoro smo do toga i došli.
– tu je već mjesecima kupnja jača od prodaje, ali realna kupnja, a ne kupnja danas na VLDS od 350.000 dionica s prosijekom kupnje 20 lipa.
– jako je važno znati tko to kupuje a još nije u top10.

– KODT je i na ovim cijenama jeftin, ipak je to naša najbolja firma.
– kada vidim polugodišnje izvješće tada ću vam napisati i novi target do kraja ove godine.
– ali ta dionica je i na 2.000kn još uvijek jeftina.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
p/EXP/BV=21 uz cijenu od 1.450 ,već je uračunat porast dobiti u ovaj izračun,tako taj target
nebi trebao ići na više već bi ovo bila fair cijena
KODT je već preskup i tu se ne može očekivati velika zarada i skok dionice.
Isto vrijedi i za HT,ATPL,DLKV i ostalih top deset_preskupo
HT je dobra firma sa skupom dionicom.



Napomena:Imate godišnje izvješće i cjelokupni portfelj.
Revizor smatra da je vrijednost portfelja smanjena za cca 6 mil kn.

Da li je možda kriv P/BV X P/E od 21 za KODT?Nije li to previše?A BRIN ispod 1.Velika je to razlika.

gospon Lopina, BRIN.

– nemam volje istraživati gdje su skrili to izvješće

Pa nemoj onda ni pisati.Pisati treba argumentirano na temelju izvješća,naravno i revizorskih.
BRIN bi mogao prodati dio porfelja i kupiti KODT,ali ne može jer KODT ne zadovoljava kriterije
MCAP i slobodnih dionica od minimalno 100 mil kn.To je premala firma da bi je BRIN mogao kupovati na tržištu kapitala.

Na ZSE teče med i mlijeko!



Napomena:Imate godišnje izvješće i cjelokupni portfelj.
Revizor smatra da je vrijednost portfelja smanjena za cca 6 mil kn.

Da li je možda kriv P/BV X P/E od 21 za KODT?Nije li to previše?A BRIN ispod 1.Velika je to razlika.

gospon Lopina, BRIN.

– np. moja metodologija bi bila za HEFU nula (0) kuna, a oni to vode 9 milijuna kuna !!!!!

– zar vi vijerujete hrvatskim revizorima ?????????

– i stvarno ne vidim koji je smisao uspoređivati BRIN i KODT.
– pa KODT vam je vrhunska svijetska firma.
– a BRIN jedan zatvoreni investicijski fond koji vodi jedna grupa najnesposobnijih menagera koji nemaju pojma o investiranju.
– o.k. je da jedan Doktor s ovoga foruma uđe u takvu grupu nelikvidnih i besperspektivnih dionica.
– ali jednom fond menageru se to jednostavno ne smije dogoditi.
– ali tu sigurno nije određivao fond menager što će se kupiti, to su očito odlučivali kriminalci iz FIME.
– pa vidite li koliko se afera vuče iz njihove kuće, direktor u zatvoru, da ne pišem dalje, jer bi onda razotkrila cjelokupni hrvatski kriminal.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Tvoja metodologija izračuna HEFE.Kakva je.Gdje si našla da je to 9 mil kn.Toliko sigurno nije.
U revizorskom izvješću sve piše i sve je transparentno.
BRIN je zatvoreni investicioni fond kojeg vodi Fima invest.Banka skrbnim je Splitska banka.
I svi su oni kriminalci????Vrijednost investicionih fondova se utvrđuje prema ….Zakonu o investicionim fondovina i banka skrbnik bi to trebala korektno odraditi.
Konkretno HT kojeg imaju u portfelju se zadnji dan u mjesecu vodi po srednjoj cijeni toga
zadnjeg dana.
Đuro bi se vodi po zadnjoj prosječnoj cijeni od 62,xx.
I to je otprilike 10 % više od dana ranije.
Veliki rast pvrijednosti NAV.Samo Đurka od poćetka mjeseca donijela rast portfelja oko
1,5%,a na MCAP 4%. HT za toliku dobit treba odrapiti 6 mjeseci,a KODT gotovo pet.

FIMA je u problemima.Ali BRIN nije,jer on nije dužan ni jedne kune.Da se mogao zadužiti
doživio bi sudbinu VlDS koji se trži na osmini knjigovodstvene vrijednosti jer su fimaši založili
njegovu imovinu.?Zašto?Zato jer im je to zakon dozvoljavao.
Vjerovatno su zasložili i svoje dionice BRINA,ali za te njihove dugove BRIN ne može odgovarati.
To je imovina vlasnika dionica ,a sa tom našom imovinom upravlja Fima invest.I ja sam jako
zadovoljan u zadnjih šest mjeseci jer su na moj ulaznu cijenu zaradil više od 25%.
I taj smjer se nastavlja.I u lipnju zarađuju.
Više ne tražim i očekujem i dalje da će biti isto.

U BRINu će teći med i mlijeko!
Molio bi cijenjenu publiku da mi oprosti.Ovu priču o BRINu možete shvatiti i kao priču o
zatvorenim fondovima,investicionim i nekretninskim.
JAKT,TRFM,FMPS,donekle SLPF jer je skuplji nod BRINA više od 50%-to je sigurnost i
poterncijalno velika zarada na naš ulog.
BITN0:S obzirom da se otvara stećajna pandorina kutija buditeoprezni u kupnjama.
Tražite u prvom redu sigurnost,a to vam najviše pružaju gore navedeni fondovi.Njihova imovina
je netto.Duga nema.

Na ZSE će teći med i mlijeko!

Nevidim komentare za jdpl grade se brodovi u brodosplitu….. [kiss]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Izvor index.hr

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


korisniče ivana7,
meni je drago da ste uvijek tu, da brzo odgovarate i pametno pišete…

gospon Doktore.

– ma i nema me uvijek tu, ali sam vidjela neke postove upućene na moju adresu, nisam ih uspjela ni pročitati jer sam najprije išla pisati naloge za burzu, a sada tih postova nema, uskrsli.
– ali burzovni posao je napravljen te se sada u miru mogu prepustiti vašem liku i djelu.

– Doktor svakako spada u onu najgoru skupinu drukera s ovoga foruma.
– s likom Doktor toliko ne druka ljigavo koliko s ostalim nickovima.

– KSST.
– evo objasniću na primjeru ove dionice kako je radio.
– pao je u trans i neviđenu euforiju kada je tu zaradio 500.000kn s čime se je i hvalio.
– ali prodao nije, i više nema tih 500.000kn zarade,
– virtualno, kako došlo tako pošlo.

– a što mislite čiji je onaj lik na KSST, koji tamo piše najljigavije, izmišlja od NATO baza pa nadalje što sve nije pisao.
– od tog lika na toj temi je preko trećina postova, odnosno svaki treći i više od toga.

– kako znam da je to jedan od Doktorovih 9 nickova.
– to je i više nego jednostavno,
– pa druka na svim investicijama gospon Doktora.

– i jadan doktor se je toliko zanio u posao s tim drukanjem da nije ni primjetio kako top10 polako izlazi iz te investicije.
– da se je više posvetio dionici a manje drukanju sigurno bi zadadio.
– a ovako bila jedna virtualna zarada koje više nema.

– a ne ide mu ni na drugim dionicama, a tržište i crobex raste.
– a glupe dionice gospon Doktora ni makac.
– a još kada znam kako se s većinom njegovih dionica niti ne trguje na burzi, pa to je strašno.
– taj gubitak stvarno mora previše boljeti.
– a opet znam, kako doktor zna u kojim sam investicijama, i u kojim sam investicijama bila.
– i zna koliko sam puno zaradila.

– puno toga znam o gospon Doktoru pa ću svaki dan pomalo usputno po koji post,
– toliko da vas upoznam s investitorom koji spada u dno dna ovoga foruma.

– I love this game.
Pozdrav !

Burza i trgovanje.

– što sam zaradila na INGRI to sam izgubila na ADPL.

– ovu INGR-u mi zbilja nije teško pogoditi za 5% zarade, sada idem i na malo više, možda uspijem, imam dosta toga.
– ADPL, osjetila sam kako tu netko veći izlazi, očekivala sam da će ju gospon XY braniti, ali izgleda on tu izlazi, ne mogu kužiti zašto.
– uglavnom pogriješila na tom ADPL, ali sam ga još nadokupila.
– sve u svemu je o.k., pa ne može se na svakoj investiciji zaraditi na brzinu.

– I love this game.
Pozdrav !

ADPL.

– kakav glupi zaheb.
– tek sada na temi ADPL vidim o čemu se tu radi i zašto pada.
– tako je to kada se radi desetak poslova, ne stigne se sve.
– srećom tu mi se ne radi o glavnoj investiciji pa ni gubitak neće biti tako velik.

– I love this game.
Pozdrav !


Burza i trgovanje.

– što sam zaradila na INGRI to sam izgubila na ADPL.

– ovu INGR-u mi zbilja nije teško pogoditi za 5% zarade, sada idem i na malo više, možda uspijem, imam dosta toga.
– ADPL, osjetila sam kako tu netko veći izlazi, očekivala sam da će ju gospon XY braniti, ali izgleda on tu izlazi, ne mogu kužiti zašto.
– uglavnom pogriješila na tom ADPL, ali sam ga još nadokupila.
– sve u svemu je o.k., pa ne može se na svakoj investiciji zaraditi na brzinu.

– I love this game.
Pozdrav !

srećom prodao dosta neki dan uvidjevši da netko prodaje…

danas opet kupio, a i dalje ću kupovat jer smatram da je ovo "umjetni" pad

Gospodična Ivana, cijelo vrijeme prodajte uredno KODT jer je nelivkidan, danas ste uspjeli iskrcati i ostale mrvice koje su ostale i paralelno sklonili kupnju. Kakva rupetina je ostala, ovo će padati brže nego Magma.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


ADPL.

– kakav glupi zaheb.
– tek sada na temi ADPL vidim o čemu se tu radi i zašto pada.
– tako je to kada se radi desetak poslova, ne stigne se sve.
– srećom tu mi se ne radi o glavnoj investiciji pa ni gubitak neće biti tako velik.

– I love this game.
Pozdrav !

Ovo je postalo zanimljivo, uđem kada sruših i prodam kada dižeš :):), već 2 dana !

ADPL neće daleko, min. ponuda u otkupu paketa je 110 KUna.

Što kažeš na ponovljenu Hanfinu odluku o skrivenim nalozima od 24 ovog mjeseca ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close