Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



niji ni jedno ni drugo, ali treba prodati što je ostalo u portfelju pa bla, bla, bla……

dragi investitori,

– zbog ove EU bi trebale rasti ove likvidne dionice.
– preporuka,
– kupovati likvidne iz crobexa,
– ove ostale izbjegavati osim ako nemaju odličnu fundamentalnu analizu i redovnu dividendu.
– najmanje će rasti sve ove problematične dionice tipa Lopina ili Spliće, odnosno te dionice bi trebale padati,
– a i danas smo mogli vidjeti kako su sve te dionice na kojima se najviše drukalo imale najveće padove.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Dakle,BRIN koji ima u svom portfelju HT,DLKV,ATPL,ADPL će i dalje rasti.Sve je to skupo osim možda ADPL.
Ja se ne radujem što ima te dionice jer je BRIN zatvoreni fond koji ne mora isplaćivati udjele
i može biti dugoročni investitor i čekati da dionica dođe na svoju fair vrijednost.
Ne intersira me firma koja isplačuje dividendu ako je zbog toga preskupa kao što je KODT,HT,ERNT.
Interesantniji mi je BRIN koji će moći isplaćivati dividendu od 10% na NAV što bi bilo realno očekivati.Sa ovakvim rastom portfelja /očekivani rast dionica/i sa eventualnom kupnjom vlastitih dionica već za tri godine to bi se moglo očekivati i to otprilike 10% na NAV od 80 do 100.
E to bi bilo jako interesantno kao dugoročna investicija jer bi na sadašnju cijenu od 20 kn
dobivali dividendu od 10 kn,a to je 50%.A ako sumnjate da to BRIN neće to ostvariti,nađite još četiri takve investicije.Dovoljno je da upale dvije i imate 25% dividendni prinos na naš ulog.

Tko slijedi IVANU sedmu će samo sačuvati kapital,a možda i nešto zaradi.Ali šteta gubiti vrijeme za
male zarade.

Na ZSE će vam teći med i mlijeko,ako budete slijedili Lopina fond najkonservative!


Zadnjih dana sam izuzetno aktivana samo na BRIN i LCDS.

A o BRINU ne treba trošiti rijeći.Sigurnije investicije nema.Velika disperzija,a što je i zakonska obveza

BRIN.

– a to sam i pretpostavljala kako su one kupnje i prodaje od 20 dionica, ili one trgovine od 1.000kn vaše.
– ja imam tog BRIN-a veličine cca 50% vašeg portfelja.
– bedasto jeftino sam ga kupila.
– i već mjesecima vas doslovno davim na toj dionici s osobnim zadovoljstvom.
– i tu sigurno niste nešto naročito zaradili.

– zašto taj BRIN javno ne napiše što imaju u portfelju.
– pa oni su krcati raznoraznog smeća tipa HEFA, koliko samo toga imaju u portfelju.
– po kojoj cijeni vode dionicu HEFA u svom portfelju ??????
– puno toga ja tu ne znam.
– oni naplaćuju vođenje toga fonda cca 3.5%, i služe sami sebi.
– i za te novce ne mogu napisati koliko čega imaju ?????
– jednostavno nisu transparentni.

– I love this game.
Pozdrav !

evo da i ja kazem kaj sam danas radio….kladio sam se na koleginicu maiami protiv dalasa….prinos bi trebo biti 140 posto…nesto malo manje
pofuk


nego vam je trenutačno primarni cilj vrijeđati mene, ali vam ne ide, jer ne znate koji nick treba vrijeđati, i dok vi vrijeđate jedan moj nick ostalih devet vam se smiju…

gospon Doktore, Zimzeleni, M.M……

– hebite se vi i vaših 9 nickova.
– vi ste moralno dno ovoga foruma.

– I love this game.
Pozdrav !


LCDS za ovih 30 kn ima pokriće u kešu,hotelu Alan paklenica,ostaloj financijskom imovini,
udjelu u Sunce koncernu i Blue san hotelskom lancu.

gospon Lopina, LCDS.

– o.k. jeftino je to, i sve to stoji što ste napisali.
– ali to vodi jedna nemoralna osoba, ista kao i ovaj Doktor na ovome forumu.
– on je i najveći donator vašega Ajduka.
– ali ja jednostavno osobama koje su na dnu dna moralne skale jednostavno ne vjerujem.
– to je isto kao da idete kupiti koju dionicu na preporuku Doktora ili kojeg od njegovih 9 nickova koji mi se smiju i pune me jedinicama.

– I love this game.
Pozdrav !

korisniče ivana7,
meni je drago da ste uvijek tu, da brzo odgovarate i pametno pišete…ja ne mogu biti sretan i veseo ak’ mi sve ovce nisu na broju [yawn]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].



Zadnjih dana sam izuzetno aktivana samo na BRIN i LCDS.

A o BRINU ne treba trošiti rijeći.Sigurnije investicije nema.Velika disperzija,a što je i zakonska obveza

BRIN.
.
– bedasto jeftino sam ga kupila.

[/quote]
1000 kom na 15 to kupovao nisam ,2000 kom na 16 kupio je netko drugi,sve ostalo je bilo
uglavnom na 17 i više

što to znaći bedasto jeftino,da li se čeka 100% zarada,tj izlaz na 35

kako to dočekati ako se zaustavlja rast,uozbilji se,sutra udri po BIDU 18 je dobra cijena

Što se tiče vrijednosti portfelja vrijednost NAV utvrđuje depozitna banka .a to je Splitska banka.
I oni su davali kredite HEFI pa valjda oni najbolje znaju koliko ona vrijedi.Ja smatram da sada
vrijedi više s obzirom da turizam postaje sve interesantniji.
Ipak-velika disperzija daje i veliku sigurnost!I to je bitno u ovom trenutku kada se otvara stečajna pandorina kutija.

Napomena:Imate godišnje izvješće i cjelokupni portfelj.
Revizor smatra da je vrijednost portfelja smanjena za cca 6 mil kn.

Da li je možda kriv P/BV X P/E od 21 za KODT?Nije li to previše?A BRIN ispod 1.Velika je to razlika.

U BRINU će teći med i mlijeko!


…ja ne mogu biti sretan i veseo ak’ mi sve ovce nisu na broju [yawn]

gospon Doktore.

– i više nego očito je kako vam nisu sve ovce na broju.
– znam da ste i danas popušili veću lovu, bar tamo gdje ste u top10.
– pa što se zbog toga trebate napiti i vrijeđati me.

– I love this game.
Pozdrav !

čini mi se da ivana7 i doktor fuliraju.nisam mislio glede ulaganja nego sam stekao dojam da gaje simpatije jedan prema drugome.zamislite da se ožene.koja bi to brutalna snaga bila na burzi.ivana7 dnevno radi preko 2,5 posto promet burze i ima brončanu medalju na virtualnoj burzi a doktor je prvi na virtualnoj burzi i još sam veli da prizna da ima gubitke na stvarnoj ali da je zadovoljan
au što bi bilo prometa na burzi…konačno bi se sa razlogom moglo reći da je stigo brutalan kapital na ZSE


KODT 21,pa tako se trže najbolje svjetske firme,praksa kaže da taj umnožak ne treba biti veći od 22,5.Dakle,kodt je svoje odsvira.Naravno ako ekipa ne odlući da ga napuca,ali ova cijena od 1450 je na granici isplativosti.

KODT.

– tu sam vam dala target od 1.500kn, i evo skoro smo do toga i došli.
– tu je već mjesecima kupnja jača od prodaje, ali realna kupnja, a ne kupnja danas na VLDS od 350.000 dionica s prosijekom kupnje 20 lipa.
– jako je važno znati tko to kupuje a još nije u top10.

– KODT je i na ovim cijenama jeftin, ipak je to naša najbolja firma.
– kada vidim polugodišnje izvješće tada ću vam napisati i novi target do kraja ove godine.
– ali ta dionica je i na 2.000kn još uvijek jeftina.

– I love this game.
Pozdrav !


Napomena:Imate godišnje izvješće i cjelokupni portfelj.
Revizor smatra da je vrijednost portfelja smanjena za cca 6 mil kn.

Da li je možda kriv P/BV X P/E od 21 za KODT?Nije li to previše?A BRIN ispod 1.Velika je to razlika.

gospon Lopina, BRIN.

– nemam volje istraživati gdje su skrili to izvješće.
– samo je tu i više nego upitna sama metodologija izračuna cijene i po kojim cijenamo obračunavaju koju investiciju.
– np. moja metodologija bi bila za HEFU nula (0) kuna, a oni to vode 9 milijuna kuna !!!!!

– zar vi vijerujete hrvatskim revizorima ?????????

– i stvarno ne vidim koji je smisao uspoređivati BRIN i KODT.
– pa KODT vam je vrhunska svijetska firma.
– a BRIN jedan zatvoreni investicijski fond koji vodi jedna grupa najnesposobnijih menagera koji nemaju pojma o investiranju.
– o.k. je da jedan Doktor s ovoga foruma uđe u takvu grupu nelikvidnih i besperspektivnih dionica.
– ali jednom fond menageru se to jednostavno ne smije dogoditi.
– ali tu sigurno nije određivao fond menager što će se kupiti, to su očito odlučivali kriminalci iz FIME.
– pa vidite li koliko se afera vuče iz njihove kuće, direktor u zatvoru, da ne pišem dalje, jer bi onda razotkrila cjelokupni hrvatski kriminal.

– I love this game.
Pozdrav !


Mislili ste NAPRODAVALI kolegice??? [thumbsup]

gospon Machete, iliti Splićo.

– vidim kako ste se raspisali na tehničkoj analizi.
– ne kužim zašto tamo pišete i zahebavate ozbiljne investitore.
– pa i sami znate kako od 10 prognoza pogriješite u 9.
– pa i čorava kokoš u kljucanju ima puno bolje rezultate nego vi.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close