Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

SNHO.

– tu će sada dijeliti dionicu na neke dvije nove firme.
– zbilja nemam pojma što tu muljaju.
– ako netko zna nešto više neka napiše.

– I love this game.
Pozdrav !


Zaduženja se u izvješćima navode u kunama, pošto je kuna sredstvo plaćanja, a preračunava se po tečaju na (pretpostavljam) zadnji dan kvartala. No, mnoge firme u detaljnijim PDF izvješćima daju i cjelovit(ij)u sliku valutnog zaduženja, što je u svakom slučaju za pohvalu.

hvala
da, ovo je bilo posebno istaknuto, volio bi da je tako praksa kod svih

KTJV

-meni najdraža dionica
-nemam pojma koji je p/e ili roe
-volim pit njihovu graševinu
-naročito s fantom- bijeli bambus- znao sam se gadno toga nalokat
– nikad mi nije bilo muka od tog vina drugi dan
-eu će prepoznat te kvalitete
-počeli su i reklamnu kampanju, ona fora reklama s nekoliko vrsta gemišta
-spremni će ući u eu
-promatrao sam dosta vinara ostalih zemalja koje su ušle nedavno u eu
-kutjevačkoj graševini svijetla je budućnost
-savršeno se uklapa u moj stil ulaganja-dugoročno


KTJV

-meni najdraža dionica

-volim pit njihovu graševinu
-naročito s fantom- bijeli bambus- znao sam se gadno toga nalokat
– nikad mi nije bilo muka od tog vina drugi dan
-savršeno se uklapa u moj stil ulaganja-dugoročno


E ovo se zove analiza [lol]

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


KTJV

-meni najdraža dionica
-nemam pojma koji je p/e ili roe
-volim pit njihovu graševinu
-naročito s fantom- bijeli bambus- znao sam se gadno toga nalokat
– nikad mi nije bilo muka od tog vina drugi dan
-eu će prepoznat te kvalitete
-počeli su i reklamnu kampanju, ona fora reklama s nekoliko vrsta gemišta
-spremni će ući u eu
-promatrao sam dosta vinara ostalih zemalja koje su ušle nedavno u eu
-kutjevačkoj graševini svijetla je budućnost
-savršeno se uklapa u moj stil ulaganja-dugoročno


[thumbsup]



VERN najbolja kupnja već počelo…nakon DDJH..

– skinuli vam dudicu i odmah u žestoki druk.
– zašto ?????

VERN.

– p/e u minusu -30, puno bolje su vam one dionice gospon Spliće gdje je p/e 400.
– neto dobit već četiri godine u minusu.
– prihodi od prodaje već godinama manji i manji.
– da ne nabrajam dalje, gospon Tatanezna što vi u svemu ovome vidite a da je dobro ???

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
ŽIVI BILI PA VIDJELI..


– danas sam se dosta nakupovala INGR-e, i još nekih dionica.

Mislili ste NAPRODAVALI kolegice??? [thumbsup]

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

kolega machete,

niji ni jedno ni drugo, ali treba prodati što je ostalo u portfelju pa bla, bla, bla……

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


niji ni jedno ni drugo, ali treba prodati što je ostalo u portfelju pa bla, bla, bla……

dragi investitori,

– ovo vam je taj tvz. LORISOV POUČAK.
– ako ga slijedite, znaći nema šanse da izgubite i jednu kunu na burzi,
– taj poučak je bar do sada bio i više nego pouzdan, i davao je odlične rezultate ili prinose.

– zbog ove EU bi trebale rasti ove likvidne dionice.
– preporuka,
– kupovati likvidne iz crobexa,
– ove ostale izbjegavati osim ako nemaju odličnu fundamentalnu analizu i redovnu dividendu.
– najmanje će rasti sve ove problematične dionice tipa Lopina ili Spliće, odnosno te dionice bi trebale padati,
– a i danas smo mogli vidjeti kako su sve te dionice na kojima se najviše drukalo imale najveće padove.

– I love this game.
Pozdrav !



niji ni jedno ni drugo, ali treba prodati što je ostalo u portfelju pa bla, bla, bla……

dragi investitori,

– ovo vam je taj tvz. LORISOV POUČAK.
– ako ga slijedite, znaći nema šanse da izgubite i jednu kunu na burzi,
– taj poučak je bar do sada bio i više nego pouzdan, i davao je odlične rezultate ili prinose.

– zbog ove EU bi trebale rasti ove likvidne dionice.
– preporuka,
– kupovati likvidne iz crobexa,
– ove ostale izbjegavati osim ako nemaju odličnu fundamentalnu analizu i redovnu dividendu.
– najmanje će rasti sve ove problematične dionice tipa Lopina ili Spliće, odnosno te dionice bi trebale padati,
– a i danas smo mogli vidjeti kako su sve te dionice na kojima se najviše drukalo imale najveće padove.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

jeste da sam mladolik, ne razumem ?


Preporuka.

– i dalje se držati što dalje od dionica gospon Lopine i Spliće.
– nemojte ih niti štapom dodirivati jer su to i više nego opasne igrice.

– I love this game.
Pozdrav !


Zadnjih dana sam izuzetno aktivana samo na BRIN i LCDS.
Najbolja investicija iz Ivaninog portfelja je KODT,pa da malo usporedimo KODT i BRIN.
Likvidnost_mogu ruku pod ruku,svi nelikvidni

KODT BRIN LCDS

P/BV 2,18 0,39 0,31

P/E 9,67 0,93 35,23

P/ExP/BV 21,08 0,36 10,92

Napomena:dobit BRIN u zadnjih šest mjeseci je cca 9% na portfelj.
Predpostavio sam da će se situavija i dalje tako razvijati,a naročiti optimizam daje DDJH koji je
u ovih nekoliko zadnjih dana totalno poludio i podigao vrijednost cijelog portfelja za više od 2%.Dakle od 1.6.do danas je NAV porastao sa 55,53 na više od 56,50,a na MCAP je to 5%.
Recimo da za toliki rast KODT treba odrapiti tri mjeseca.Dakle,zvijezde su naklonjene BRINU.
Čak kada u slijedećih šest mjeseci BRIN nebi zaradio ni jedne lipe ovaj
umnožak P/BV x P/e bi bio 0,72.

KODT 21,pa tako se trže najbolje svjetske firme,praksa kaže da taj umnožak ne treba biti veći od 22,5.Dakle,kodt je svoje odsvira.Naravno ako ekipa ne odlući da ga napuca,ali ova cijena od 1450 je na granici isplativosti.
BRIN sa ovim koeficijentom od pesimističnih 0,72 i realnih negdje između 0,36 i 0,72 sigurno
predstavlja neuporedivo pametniju kupnju.
Sigurnost je na strani BRINA,on je fond koji ima veliku disperziju.Dužan je nula kuna,sva imovina je uglavnom u dionicama i dioničkim fondovima.Sve je uloženo u Hrvatsku,Srbiju i BiH,a to su tržišta gdje možemo očekivati veliki rast.BRIN ne može kupovati KODT zbog malog free floata
Promjenom statuta BRINA otvara se mogućnost kupnje vlastitih dionica i sa kupnjom dozvoljenih 10% cijena bi za tren probila 35,a NAV bi išao na 60 i više i bez rasta cijena dionica u portfelju.
Napomena:HT je lošiji od KODT,JNAF još lošiji,ERNT istop tako.

LCDS_ umnožak P/BV x P/E 10,92-duplo manje nego kod KODT
Koga interesira može proučiti konsolidirano izvješće LCDS i vrlo lako se da utvrditi da je NAV
barem 200 i da ovaj umnožak sigurno nije 10,92 već bi trebao biti oko 5.
I normalno da se postavlja pitanje :Da li je realnije očekivati da LCDS u turističkom sektoru počne nešto više zarađivati s obzirom na bolja očekivanja.Ili da KODT nastavi i dalje poslovati sa ovako visokom profitabilnošću.Da li će se razlike i dalje povečavati?

Preporuka:Dok je ovakvih bisera kao BRIN i LCDS ne dirajte Ivanine dionice.One su preskupe i kao
takve daleko opasnije.
Da li je veća opasnost da KODT krene napačke u core biznisu.Pa veliki ENRON je propao,a zašto nebi mala firmica kao KODT.Ta opasnost uvijek postoji.
LCDS za ovih 30 kn ima pokriće u kešu,hotelu Alan paklenica,ostaloj financijskom imovini,
udjelu u Sunce koncernu i Blue san hotelskom lancu.
A o BRINU ne treba trošiti rijeći.Sigurnije investicije nema.Velika disperzija,a što je i zakonska obveza.

Na ZSE će teći med i mlijeko!



korisniče ivana7,

gospon Doktore.

– evo ja poznajem barem desetak vaših nickova.
– drukovi gospon Lopine su stvarno med i mlijeko u odnosu na vas.

– koliko pratim vaša ulaganja uspjeli ste zaraditi lovu na nelikvidušama.
– ali isto tako ste u ovoj krizi pogubili ogromnu lovu.
– sada su živnule neke vaše investicije i puni ste sebe.
– pratim vas u top10, pa znam kako ste puno toga mogli napraviti i puno pametnije, ali niste,
– pregazilo vas vrijeme, nešto ste mi zastarjeli.
– ali drukate s više nickova da to jednostavno nije normalno.
– kad sam počela pratiti ovaj forum zapamtila sam vas kao Zimzelenog.
– koliko ste samo investitora zahebali s vašim drukerskim postovima.
– pa vi ste dno dna ovoga foruma.
– a još gore od toga je što ste ljubomorni na mene jer znam tko vam je kazao koje su moje glavne investicije.
za razliku od vas ja nisam pogubila novce kao vi, istina još vi imate dosta toga, ali je živa katastrofa kako radite.
– još uvijek mislite kako će te drukanjem što postići.

– pa vidite da se na mojim investicjama o kojima pišem zadnje dvije godine nije moglo izgubiti.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
——————————————

korisniče ivana7,
vidim da vas je moj post jako razljutio i sad vam je još više otežan izbor – biti muško ili biti žensko…kažem vidim, jer niste u dilemi biti muško ili ostati žensko, nego vam je trenutačno primarni cilj vrijeđati mene, ali vam ne ide, jer ne znate koji nick treba vrijeđati, i dok vi vrijeđate jedan moj nick ostalih devet vam se smiju…ja i moji nickovi zaključujemo da mora biti da ste muško, jer vam je mojim postom ego jako povrijeđen zato i pišete tako neukusno…šta ja mogu kad znam pisati, a to je zato što znam i novce gubiti…znate ovce i novce ne idu zajedno, meni su draže ovce…ja volim kad su mi sve ovce na broju, zato uživam kad vidim kako mi brzo odgovarate i kako ste uvijek tu, nikada ne falite….
korisniče ivana7,
ja ponekad gubim novce, to je istina, ali to vam i nije neki životni gubitak. Korisniče ivana7, ja nikada nisam izgubio sebe, a znate to je jedini gubitak koji nam može narušiti kvalitetu života, a vidim vama je draže ne izgubiti novce pa makar i po cijenu gubitka sebe.
[wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close