Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tko ti je kriv. Zašto si ga pitao? Nije valjda da vjeruješ nekom istočnjaku.[smiley2]

[b]Ima li tko ovaki Kawasaki?[/b]


Kada sam te pitao za SNBA dok je bila na 380,00 prije par mjeseci zašto bi trebala rasti, rekao si da te ne gnjavim jer ti dobro znaš da ide preko 400,00 kuna, na kraju je pala na 340,00 kuna. Ako drugi navlače kao što ih stalno prozivaš što si onda ti. Ti si navlakač x 10.

Umjesto toga da tu pišeš laži (nikada nikom ne govorim: ne gnjavi), bolje bi ti bilo da si danas uzeo SNBA i već bi imao kamatu u banci za godinu dana, ja nisam bio kod kompa do pred kraj dana, i žalim. Sad je bull tržište i nemožeš pogriješiti, onda je bilo KBC dobio nogu od Rohatinskog i to je srozalo dionicu, ali vrijednost će uvijek isplivati kao što to sada i biva, bez obzira na priče o preuzimanju kojih sada nema, mada neko se dobrano pojačava ili imamo novoga igrača uskoro.

na ATPL se opasno stanjila prodaja, samo nek bikovi još malo šoraju evo meni četiri brojkice za nagradu što sam bio strpljiv.
Tako isto što se tiče SNBA, gledaj Davorine, mogao si već uzeti kamatu u banci da si jučer ušao. Sad nema KBC-a, Rohatinskog i Ljubljanske. Možda samo osvane novi igrač u strukturi i to je to…strpi se još par dana, pa kad počne padati tržište onda navali sa onom “šta sam vam ja rekao” bolje bi vam bilo da ste držali paru u banci…[smiley2]


…ali vrijednost će uvijek isplivati kao što to sada i biva, bez obzira na priče o preuzimanju kojih sada nema, mada neko se dobrano pojačava ili imamo novoga igrača uskoro.

Slažem se. Isti slučaj i kod Jadranske banke.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Pošto se ovih dana dosta piše o građevinskim dionicama a cijene se svakodnevno mijenjaju napravio sam ponovno usporedbu građevinskih firmi prema posljednjim financijskim izvješćima. Za sve firme osim za Tehniku i Montmontažu uzeo sam izvješće za 3Q/2006, kod Tehnike sam uzeo 1H/2006 a za MMTZ za 2005. godinu. Pokazatelje sam normirao na cijelu godinu.

Cilj ove tablice je usporedba posljednjih dostupnih financijskih pokazatelja za navedene firme i ova usporedba nije preporuka za kupnju / prodaju dionica. Iz usporedbe sam izbacio INDG, pošto je ona gubitaš i spada u zasebnu kategoriju. Treba imati na umu šarenilo izvješća koje je teško kombinirati zajedno. Vjerujem da ćemo pravu usporedbu moći napraviti kada ćemo imati sva konsolidirana izvješća za 2006tu godinu.

Usporedbu cijena sam napravio prema BV, zaradama, prihodima i kombinirano sa ponderima P/BV 30%, P/E 15%, P/EBITDA 15%, P/S 30%, ROA 3%, ROE 4%, EBITDA% 3%.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Portfelj.
– pisali su stručnjaci da će ove godine biti mali prinosi.
– ja ih moram razočarati, prinosi su mi u ovoj godini (za 20 dana) onoliko koliko su oni planirali za cijelu godinu.
– kako su radili stručnjaci koji mi vode male portfelje.
– ma i to je naraslo puno više u zadnja dva tjedna nego prije u šest mjeseci.
– psalo se za INU da ne valja, pa da bi mogla za 5 godina na 3.000kn, koja navlakuša od najškolovanijih investitora, a možda tako i mislu, ima i na ovom forumu školovanih koji nemaju pojma o ulaganjima.

– sada preko vikenda planiram ulaganja za sljedeći tjedan.
– pa bih molila vrsne ulagače za savjete što kupovati ili prodavati ???
Pozdrav !


Portfelj.
– pisali su stručnjaci da će ove godine biti mali prinosi.
ja ih moram razočarati, prinosi su mi u ovoj godini (za 20 dana) onoliko koliko su oni planirali za cijelu godinu.
…ima i na ovom forumu školovanih koji nemaju pojma o ulaganjima.

– sada preko vikenda planiram ulaganja za sljedeći tjedan.
pa bih molila vrsne ulagače za savjete što kupovati ili prodavati ???
Pozdrav !

ovo je malo kontradiktorno,hvališ se extra dobrim prinosima i u isto vrijeme tražiš savjet što kupovati ,a što prodavati? i razbacuješ se narcisoidnom pameću
-pošto se curo sve plaća u kapitalizmu pa tako i savjeti-moj odgovor ti je :”nema džabe ni kod stare babe ”
[smiley2][smiley1]”[smiley7]

E gazda baš si stara baba. pa dao si mu badava ideju – varteks
[smiley1]
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


Kupi ono što ti je najviše opalo a prodaj ono što ti je najviše naraslo.

Ne bih se složio.
Po meni je loša taktika temeljiti odluku o kupnji ili prodaji o tome što je “najviše opalo … najviše naraslo.” Ne bi trebalo gledati koliko je tečaj dionice porastao u odnosu na prijašnji nego da li taj tečaj signalizira podcjenjenu ili precjenjenu dionicu. Dakle, ako je cijena pala ali i dalje je ta dionica precijenjena (u odnosu na bilancu i poslovanje firme) ne treba kupiti nego prodati. I obrnuto; ako je cijena (jako) porasla ali i dalje ta nova cijena signalizira podcjenjenost ne bi ju trebalo prodati, nego kupiti. (ne volim spominjati imena, no odličan primjer je Ingra; rast s 2.000kn na 5.000kn bi po teoriji gosp.Reicha signalizirao prodaju /jak rast/, ali kad bi se i ta jako narasla cijena od 500kn usporedila s bilancom i poslovanje vidjelo bi se d aje i dalje podcjenjena.


2. Nutra van je često vrlo dobra taktika. [smiley1]

Za obogatiti brokera, odnosno njegovog poslodavca.

All shipping lanes lead to China.

To je bio specifičan odgovor na specifično pitanje jednog forumaša u datom trenutku i nije preporuka ostalim forumašima što im je činiti, pogotovo ako imaju drugačije strukturirani portfelj.
Inaće se slažem s onim što je g. toknežev napisao.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Evo update tabele fundamenata sa target price-ima.

Isprika kolegi nathanu47 i svim dioničarima Viadukta, krivo sam prvotno unio brojke za Viadukt , sada je napravljen ispravak , pa to sve puno normalnije izgleda za Viadukt.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Pošto se ovih dana dosta piše o građevinskim dionicama a cijene se svakodnevno mijenjaju napravio sam ponovno usporedbu građevinskih firmi prema posljednjim financijskim izvješćima. Za sve firme osim za Tehniku i Montmontažu uzeo sam izvješće za 3Q/2006, kod Tehnike sam uzeo 1H/2006 a za MMTZ za 2005. godinu. Pokazatelje sam normirao na cijelu godinu. Cilj ove tablice je usporedba posljednjih dostupnih financijskih pokazatelja za navedene firme i ova usporedba nije preporuka za kupnju / prodaju dionica. Iz usporedbe sam izbacio INDG, pošto je ona gubitaš i spada u zasebnu kategoriju. Treba imati na umu šarenilo izvješća koje je teško kombinirati zajedno. Vjerujem da ćemo pravu usporedbu moći napraviti kada ćemo imati sva konsolidirana izvješća za 2006tu godinu. Usporedbu cijena sam napravio prema BV, zaradama, prihodima i kombinirano sa ponderima P/BV 30%, P/E 15%, P/EBITDA 15%, P/S 30%, ROA 3%, ROE 4%, EBITDA% 3%.

Pohvale kolega , umišljam se da vam je ovo oko targeta bila ideja sa moje tabele…
Ovi postoci prosjeka različitih podataka za target …hm malo komplicirano tu je bilo puno mogučnosti namještanja ” po želji “.
Ja sam uzeo one osnovne – P/Bv, P/E i P/S.
Iznenađuje me ovako visok rezultat Viadukta, MMTZ ionako nitko nema konsolidirano za 3Q2006 pa to također uzimam sa rezervom, posebno što je stanje vjerovatno ogromna razlika u 3Q 2006 za MMTZ nego što je bilo za 12.2005. bilo pozitivno bilo negativno.

Međutim moram priznati jedno, radeći kontrolu moje tabele prvenstveno Viadukta , ustanovio sam greške u brojkama kod Viadukta , tako da brojke sada izgledaju puno normalnije za Viadukt.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close