Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Informanka, Arena centar.

– subota.
– dan prije zaradim brdo love, ali ja i trošim puno love.
– ovaj put se odlučim za Arena centar,
– i prebirem ja tako grudnjake kad primjetim da je do mene vaš glavni zagrebački modni mačak.
– ali i nije neka faca, meni je do ramena iako sam bila u patikama, i previše je mršav.
– što je nosio na sebi, o tome ne bi.
– ali mi nije jasno kako vidi što kupuje kroz velike tamne naočale.
– a još manje mi je jasno što će mu grudnjak.
– ali ja prihvaćam da su zagrebčani takvi, moderni, malo čudno za nas sa sela.

– I love this game.
Pozdrav !


Usporedba HT-Varteks.
Poanta je da je Varteks na 13 kn bio dugoročno puno sigurnija i perspektivnija dionica nego HT na 280 kn iako na prvi pogled izgleda suprotno

Usporedba HT-Varteks.

– kao dionice obje su i više nego bezvezne.
– tu sam sigurno tisuću puta napisala, na HT gledajte kao likvidnu obveznicu.

– a VART.
– to bi bila dobra firma kada bi njihove plaće bile 200 dolara, ali tko će vam kod nas raditi za tisuću kuna mjesećno ???
– a morate znati kako je za proizvodnju naša država previše skupa te se stvarno ništa ne isplati proizvoditi,
– jer na te plaće ovi iz VART još moraju kroz razno razne namete dati državi još toliko.
– a sve to poskupljuje rad da u svijetu nismo konkurentni.

– zbog svega toga je najpametnije zatvoriti taj VART, jer za svjetsku konkurenciju na žalost nisu sposobni,
– a takva je sva naša tekstilna industrija.

– a sada ću se vratiti na usporedbu dionice VART i HT.
– np. za 10g. je vrlo vjerovatno da taj VART neće više raditi.
– a taj HT, će i za 10g. biti neka vrsta monopolista, i sigurno će i za desetak godina zarađivati neki plus.

– I love this game.
Pozdrav !


kolega Lopina,
kad će krenuti taj BRIN više … oko 25 ili prije ?

– on će krenuti kada očistite moje naloge koji su puno niže od tih 25kn.
– tu mi je ulaz dosta niži od gospon Lopine.
– te s količinom stalno pritišćem prodaju, zbog toga dionica niti ne raste.

– I love this game.
Pozdrav !

Draga prijateljice ivana 7 ,

budite milostivi ,

pa mi savjetujte na koju bi dionicu sutra bilo najpametnije potrošiti kunice .

Zahvaljujem i lijepo Vas pozdravljam

.


Primjeri: TISAK, HIDRA, DLKV, JDPL, TEP, ZVCV, VART,….

Primjeri:

– evo za primjer pogledajte ovaj citirani spisak dionica i probajte zamisliti koliko je samo love na tim dionicama izgubio naš Splićo.
– sreća u nesreći je ta što nikada nije imao puno love te teoretski nije ni mogao izgubiti veliku lovu.

– I love this game.
Pozdrav !

ja neznam sta znaci velika lova nekom je i 10 000 kn puno a nekom je i 1mil. malo


Draga prijateljice ivana 7 ,
pa mi savjetujte na koju bi dionicu sutra bilo najpametnije potrošiti kunice .

Short – Selling.

– ako ovo krene na našoj burzi to će biti nešto fenomenalno na našoj burzi za sve one koji investiraju na moj način.
– evo gospon Pero me pita koju dionicu bi sutra bilo najpametnije kupiti.
– stvarno nemam pojma, koja bi to bila dionica.
– morate znati koju dionicu kupiti i imati ju više godina.
– evo imam i upite na p.p. koje bi to bile najzanimljivije dionice za short – selling.

– što je to u stvari ??????
– do sada ste imali margin kredite.
– a ako ovo krene onda ću vam ja iznajmljivati dionice, a vi će te s njima trgovati.
– samo meni će uvijek ići dividenda na te iznajmljene dionice.
– a ići će neki postotak i na najam dionica.
– kako će to tehnički izvesti na našoj burzi i kaliko će te plaćati najam dionica zbilja nemam pojma.

– ali je sasvim logično kako će biti najzanimljivije dividendne dionice.
– jer ću ja sada tu osim dividende ubirati i najamninu.
– a vi se igrajte koliko god vam drago na dizanju i rušenju cijene dionice.
– meni je jedino važno da je moja dionica na niskim fundamentima.
– a sve ostalo će učiniti neko xy vrijeme fundamentalno potcijenjene dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

Bravo Ivana!Ali kako ćeš iznajmljivati ti i ostali kešoljupci.Prodaješ LVCV,prodaješ BRIN,vjerovatno
i LCDS iako glumiš da ne voliš Jaku.Pa da bi se nešto moglo iznajmiti mora se imati.I šortanje je zaista prava stvar i donosi dodatnu dobit i onima koji ne šortaju.Kamatu.Ali to dionicama daje dodatnu vrijednost jer pored dividende ulog u dionice donosi dodatni profit pa dionice postaju
atraktivnije što bi moglo povečati potražnju za papirima,a to bi moglo podići cijenu dionica.

Ipak šortanje nam može donijetim i velike probleme ukoliko se ne izbalansira i kupovna strana.
Ako se u šortanju bude mogla koristiti poluga od dva do deset puta,a istovremeno ne bude postojala i margine mogućnost uz istu polugu moglo bi povremeno doći do velikog nesrazmjera
kupnje i potažnje pa bi volatilnost mogla biti izuzetna.
A tu8 se snalazim kao riba u vodi.
Vrijeme sindikata,povezanih manipulatora,podplačenih nvinara,inseidera,manipulatora,navlakuša
je pred nama.
Bolje ne može,naravno,za investitore koji vole kupovati podcijenjene dionice,koje kupuje i čuva
LOPINA fond najkonservative:
LCDS,VPIK,BRIN,LVCV,ZLAR,HBRL.HTCP kao stina čvrstih investicija
BADEL,ELPR,VLDS u kojima očekujem i veću zaradu os gore navedenih.

Na ZSE će teći med i mlijeko u potocima!



Usporedba HT-Varteks.
Poanta je da je Varteks na 13 kn bio dugoročno puno sigurnija i perspektivnija dionica nego HT na 280 kn iako na prvi pogled izgleda suprotno

Usporedba HT-Varteks.

– kao dionice obje su i više nego bezvezne.
– tu sam sigurno tisuću puta napisala, na HT gledajte kao likvidnu obveznicu.

[/quote]

Nebi baš uspoređivao HT s obveznicama.
– ako tražite sigurnost i prinos imate državne obveznice s 6,5% kamata i sigurnom glavnicom
– na HT-u je yld/prinos cca 8% ali nije siguran, s tim da dionica ima tendenciju pada što znači da je realni prinos na uloženo realno manji od 8%
– ako želite dobar dividendni prinos sigurnije je kupovati KODT jer je growth firma, dividenda raste cca 10% godišnje, transparentni, fundamentalno znatno bolje stoje od HT-a

Hm, kolegica Ivana kupuje INGRU po 22kn u nadi brze zarade, izgubi par tisućica kuna pa priča kako INGRA ne valja,… pa ista stvar s Varteksom, kupuje po 17kn iako je mogla kupovati po 14kn kao ja, al ok. U svem tom strahu prodaje po 16-16,5kn i opet gubi.
Kako bi volio da sad Varteks ode do 40kn da Ivana shvati kako nema pojma!
Vjerovatno je kolegica kupovala BRIN po 5x većoj cijeni, vjerovatno je kupovala DLKV i LKPC po 3x većim cijenama,a sad ovdje prodaje pamet.
Kasno je sad za prodavati HIDRU, TISAK, BRIN, VARTEKS…..
Sad se kupuje kolegice, jer morate znati da je prije 3-4.g. bio vrh,a ovo je dno.
Valjda kužite nešto! Primjer može biti TEP, kupnja je ojačala, meni je tu dobit već 61%,a Vi to na HT-u nećete okrenuti nikada,pa ni tada.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!



Usporedba HT-Varteks.

[/quot

– a VART.
– to bi bila dobra firma kada bi njihove plaće bile 200 dolara, ali tko će vam kod nas raditi za tisuću kuna mjesećno ???
– a morate znati kako je za proizvodnju naša država previše skupa te se stvarno ništa ne isplati proizvoditi,
– jer na te plaće ovi iz VART još moraju kroz razno razne namete dati državi još toliko.
– a sve to poskupljuje rad da u svijetu nismo konkurentni.

– zbog svega toga je najpametnije zatvoriti taj VART, jer za svjetsku konkurenciju na žalost nisu sposobni,
– a takva je sva naša tekstilna industri


Poštovana gospođice Ivana
Iznenašen sam da i Vi ovako razmišljate
Ja npr. u BMW u Münchenu imam više od 5000 Eura bruto plaću + trinaestu plaću Božićnice + Urlaubsgeld a sad sam dobio još 4800 Eura kao premiju za uspješno poslovanje u prošloj godini.
Pa ipak nitko ne kaže da se u Njemačkoj ne isplati proizvoditi aute jer je radna snaga preskupa pa nismo konkurentni.
Švicarci zarađuju još i više pa im se i sa takvim plaćama isplati proizvoditi pored svih ostalih stvari po kojima su poznati čak i Sir.
A nama se ništa ne isplati proizvoditi jer su plaće od 300 Eura prevelike ?
Zaista čudan način razmišljanja.
Bojim se da nam ni BOG ni EU nemogu pomoći sve dok ovako razmišljamo.
Lijep pozdrav.


.
.
.
.

Na ZSE će teći med i mlijeko u potocima!

Jel ovo bliska ili daleka budućnost?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close