Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolegice Ivana, jel Vi to sami sebi dijelite savjete????

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

– ulažem i ja u takav tip dionica, ali nikada više od 30% portfelja.
– ipak je u mojim ulaganjima naglasak na fundamentalno o.k. dionicama a samim time i većoj sigurnosti ulaganja.

– I love this game.
Pozdrav !

Svaka dionica se isplati kupovati na određenoj cijeni.
Najteži dio te teorije je odrediti tu cijenu, i tu do izražaja dolazi znanje i inteligencija.
Ja obično gledam MCAP perspektivu firme a kod riskantnijih firmi i mogućnosti stečaja.

Primjer Varteks na 13 kn:
– na toj cijeni mcap je bio cca 20 mil kn, Đakovština u stečaju se zadnjih godinu dana trguje s mcapom od 6-20 mil kn
– poslovanje je katastrofalno ali s obzirom na book od 120 kn moglo se procijeniti da je 13 kn atraktivna cijena za kupovati Varteks
– ukoliko dođe do stečaja, iz primjera Đakovštine se može vidjeti da to neće ići na 1 kn već će nastaviti volitabilno trgovati te se moći izaći bez značajnijih gubitaka
– uvijek se treba boriti protiv općeg sentimenta, biti oprezan u euforiji a pametan kada vlada panika

Usporedba HT-Varteks
– na prvi pogled svi će umrijeti od smijeha
– HT najbolja firma na balkanu, zarađuje miljarde i dijeli masne dividende a Varteks dugogodišnji gubitaš bez ikakve perspektive
– iako HT zbog svojih fundamenata privlači više ulagača, Varteks je čak i po ovim cijenama puno atraktivnija investicija
– HT ima mcap 20 mlrd kn, a Varteks sićišnih 40 mil kn
– HT će s vremenom sve lošije poslovati što će se odražavati i na cijenu dionice, te će padati a u Varteksu bilo koji pozitivan pomak u poslovanju višestruko će uvećavati vrijednost dionice

Poanta je da je Varteks na 13 kn bio dugoročno puno sigurnija i perspektivnija dionica nego HT na 280 kn iako na prvi pogled izgleda suprotno

kolega Lopina,
kad će krenuti taj BRIN više … oko 25 ili prije ?

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Nije fora, nikako da se pronađem na ovoj temi. Naime:

zadnjih xy stranica čitam samo o dva kao fonda, nazovimo ih "I love this game" i "Med i mlijeko". Prvog slikovito doživljavam kao tromog slona koji će mi za 50 godina u penziji nešto i značiti, drugog kao suicidalnu gazelu. Da bih zaradio u bilo kojem od ta dva fonda, trebam barem 10k€ na računu, nešto sreće i čelične živce (nemam ništa od navedenog). Osobno nažalost nikad nisam imao dovoljno keša da kupim pristojnu količinu npr. ERNT ili KODT pa sam eto bio prisiljen kupovati dionice tipa KORF i ADPL (po 3x,xx i 8x,xx). Jadan sam čak i ATLN kupovao (a nisam sljedbenik gospodina xy). Sad sam ovdje nema nedavno pročitao da je to zapravo sve napumpano i ne valja. A mislio sam da općenito valja ako raste.

Dakle, nemam dionice ni jednog ni drugog fonda, i nisam sljedbenik xy-a.. Prava kriza identiteta, a nikog ovdje da pomogne…

Može neki suvisli, argumentirani post za nas male iz pješčanika?

P.S. NHF, disclaimer u potpisu, ni jedna rečenica nije nagovor na kupnju ili prodaju, ni jednu rečenicu ne shvatiti osobno, svima želim ugodan vikend

[thumbsup]

što reći sada kolegici Ivani koja je u strahu prodala sve po 17kn i opet propustila bitno.
Al dobro, kolegica se najbolje drži HT-a, kao i kolega Tigrus i raduju se na 2-3% rasta kao mala djeca.
Hm, novi zakon će ograničiti kupovanje HT-a…. baš se pitam kad veliki nagaze prodavati gdje će HT????
Moja preporuka kupovati pouzdane firme s dugom tradicijom po smiješnim cijenama jer znamo da nisu i neće propasti.
Primjeri: TISAK, HIDRA, DLKV, JDPL, TEP, ZVCV, VART,….

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Trenutno best buy na svijetu je short na Linkedin. Tu će se dizati milijuni

“A man's got to do what a man's got to do”

Velika tvrtka, veliki prihodi, kronični gubitaš, vlasnik isisavao godinama novac, trenutno na djelu dogovorno preuzimanje, novi vlasnik ogromnih potencijala poznat kroz nekoliko dana, potencijal rasta sličan KSST. Potrebno samo detektirati o kome se radi.


Nije fora, nikako da se pronađem na ovoj temi. Naime:

zadnjih xy stranica čitam samo o dva kao fonda, nazovimo ih "I love this game" i "Med i mlijeko". Prvog slikovito doživljavam kao tromog slona koji će mi za 50 godina u penziji nešto i značiti, drugog kao suicidalnu gazelu.
[thumbsup]


Ne znam koliko se razumijete u financijska izvješća.
Od građevinara najbolji je LVCV i to zbog toga jer Ivana govori da je najgori.
I za LCDS je pričala da je najgori ,a bio je na 20,a sada je na 30 nakon konsolidiranog izvješća
revkizora.Cijenu dionice podigla informacija.Potrudite se malko sami, pa ćete možda utvrditi da je LCDS po 30 vjerovatno najpodcijenjenija dionica na ZSE.
Evo izašlo i konsolidirano izvješće i komentari revizora na LVCV za 2010.Ivana kao da zna da če izaći tako solidno i transparentno izvješće i neposredno prije toga crnjak.I to bi čak i poštivao
da se krca i kupuje jeftino.Dapaće,prodaje LVCV i govori da je najgora dionica.I o LCDS
pisala jako loše,čak uz Lucidus spominje riječ balon.Ne mislim da ona to radi radi neznanja.
Jednostavno,ona je jalna i pomalo zločesta.Lucidus sa knjigovodstvenom BV od 100 kn,a sa NAVom od blizu 200,uz koeficijent likvidnosti 12,zaduženošću od 10%,uz dobit u poslovanju
je fundamentalno najpodcijenjenija dionica na ZSE.
A kuda će cijena odlučuje Jako Andabaka kojemu više nije interes da bude što je moguće niža.
Cijena će ići prema fair vrijednosti od ninimalno 100 kn i tada će i dalje biti jeftina u odnosu na HT,ERNT,ATGR i ostalo slupo fondovsko smeće.

Preporuka:ako želite kupovati LCDS ne stavljajte veće naloge od 168 kom jer je toliki paket
stradalnika domovinskog rata, koji nekoliko puta mjesečno tuku po BIDU po sistemu,daj što daš.
Oni tuku po BIDu i ne pitaju kolika je cijena.
Ali za velike investitore ovdje nema mjesta u ćeki.Ako žele više komada od nekoliko tisuća
donja granica ulaza bi trebala biti 30.

Na ZSE teče med i mlijeko!


što reći sada kolegici Ivani koja je u strahu prodala sve po 17kn i opet propustila bitno.
Al dobro, kolegica se najbolje drži HT-a, kao i kolega Tigrus i raduju se na 2-3% rasta kao mala djeca.
Hm, novi zakon će ograničiti kupovanje HT-a…. baš se pitam kad veliki nagaze prodavati gdje će HT????
Moja preporuka kupovati pouzdane firme s dugom tradicijom po smiješnim cijenama jer znamo da nisu i neće propasti.
Primjeri: TISAK, HIDRA, DLKV, JDPL, TEP, ZVCV, VART,….

Zašto neće propasti DLKV,HDEL,VDKT,ingr.
Veliki građevinari u Sloveniji su pometeni.
Z sqore je očajuno nizak za INGRu,Viadukt loš za DLKV,THNK,osrednji za Hidru,a odličan za
LVCV i INDG.
Jedino za LVCV i INDG možemo reći da neće u stečaj u slijedeću godinu dvije,vjerujem da neće ni IGH jer izlazi iz developerskih poslova i bavi se core biznisom.Svi ostali,osim LVCV i INDG su ovisni o volji banaka
i biti će onako kako one odluće ,jer su ti građevinari prezaduženi.
Ali to ne znaći da ne treba kupovati INGRu na o,35 BV jer ako se izvuće onada će tu u nekolioko godina biti dobit od barem nekoliko stotina posto.Možda već i u slijedečih šest mjeseci.

Na ZSE teče med i mlijeko.

Machete
JDPL će ponovno kupovati skupe brodove u Brodosplitu.Pa oni će spušiti sve,jer uz ovakve vozarine
uz daleko jeftinije brodove izgrađene na Dalekom istoku puše svi,a naročito JDPL.A pušit će ubuduće i jedini razlog za kupnju JDPL bi trebala biti moguća privatizacija.Ali tada kupac nebi
plaćao brod od 50 mil $ koji je izgrađen u Brodosplitu i preko 40% je skuplji od sličnog iz Kine.
Bio bi to veliki diskont na BV i misli da se ta kupovina JDPL nebi obavila iznad 200 kn,a možda bude
i tromjesečni prosjek.
Daleko bolje je kupovati LPLH,TNPL,ULPL je prezadužena,a ATPL je ionako najskuplja-sveta krava.
Ali dok ne krene sveta krava i drugi će čamiti,iako gosp.xy možda digne cijenu LPLH da nebi bila
najpodcijenjeniji brodar u Hrvata.

U brodarima slabo meda i mlijeka,velika suša tek dolazi/niske vozarine/


Trenutno best buy na svijetu je short na Linkedin. Tu će se dizati milijuni

[lol] [lol] [lol]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Prvog slikovito doživljavam kao tromog slona koji će mi za 50 godina u penziji nešto i značiti,
Može neki suvisli, argumentirani post za nas male iz pješčanika?

Informanka, za sve vas male iz pješčanika.

– petak.
– biti će dobre dividende od ERNT, ali se možemo nadati i velikom padu dionice zbog te dividende.
– očekivani pad se je i dogodio.
– ali za mjesec dana će kapnuti i velika lova na žiru.

– i tako za taj petak očekujem i realno veći pad na portfelju.
– ali ono ludi rast na većini mojih investicija.
– i tako na kraju trgovine moja zarada za taj petak, kada zbojim dividendu ERNT i plus u portfelju za taj dan nešto fenomenalno.
– gospon ThirdEyo to je toliko love koliko vi sigurno nemate u svom portfelju ili još slikovitije, većina vas neće zaraditi toliko love na nekom normalnom poslu u nekoj normalnoj firmi gdje radite za godinu dana.
– eto vidite kako i fond tipa tromog slona može ponekad i brutalno zaraditi.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close