Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pumpanje balona.

Kolegice Ivana meni nije jasno kako vi kao iskusni investitor ne shvaćate da svaka dionica ima svoju vrijednost, i svaku se isplati kupovati ispod cijene i prodavati iznad cijene.
Tko vam je branio kupovati LCDS,VART po 15 kn,KORF, HRDH, ADPL, SUNH po 30 kn,FNVC po 80 kn…

Ne razumijem ni ljubomoru prema popularnom XY. Prije tri godine svi su plakali zato što dionice padaju, a sada imate nekog tko ih diže i priliku zaraditi novce pa opet niste zadovoljni!
Čovjek radi jako dobru stvar za TK, koristi utjecaj koji ima kao bivši fond manager te postavlja predpostavke za daljnji rast dionica. Radi svima nama u prilog.


Rast tržišta.

– sada kada tržište raste i purani lete.
– purani, to su vam dionice tipa by Lopina.

– sada vam ide igrica na dosta dionica tipa by Lopina.
– iskusni dioničari vam prodaju papire,
– znaći iskusni dioničari će dobiti novce a vi neiskusni iskustvo.
– to je jedna dosta zabavna igrica.

– I love this game.
Pozdrav !


Ne,potpuno si u krivu.
Moje dionice imaju jako veliko pokriće u kapitalu ali nisu u fokusu.

Npr:LCDS- Lucidus
posluju sa dobitkom

NAV blizu 200,BV oko 100

koeficijent likvidnosti 11,95 ne 1,95 nego dvanaest puta veća krastkoročna imovina od kratkoročnih obveza,da li ijedna firma na ZSE ima takav koeficijent

zaduženost 10% ,najmanje zadužena firma

Sadašnja cijena od 30 kn -tek kada probije 200 kn uz ovakve pokazatelje možemo pričati
da je dionica možda skupa

strpljivi će to dočekati,a ti ivana nećeš jer ne vjeruješ većinskom,prvom dioničaru gosp.Jaki
Andabaki,a ja mu vjerujem jer će ulazak u EU i u ovom poslu donijeti više reda i zakona.

BRIN

NAV preko 51 kn, cijena 17
ZIF_BRIN zatvoreni imovinskio fond
dugova nema,prtfelj samo u dionicama i dioničkim fondovima,a kako sada dionice rastu tako i vrijednost portfelja raste ,tek kada dođe do 40 možemo pričati o fair cijeni,ovo je dionica za
dugoroćne investitore u kojoj će se ponovno isplaćivati dividenda,ali ne kao u HT 8% na ulog
već oko 30% ,samo strpljenja-kriza dođe i prođe ali BRIN nikome nije dužan,njegova imovina nije založena,ne radi toga što to fimaši nebi bili napravili,već jednostavno to zakonski nije dozvoljeno
i ovo je sigurno najzdraviji dio Fime,samo to treba prepoznati-ovo je zicer

Preporuka:
na spomen gosp.xy i pohvale na njegov mudri i unosni način ulaganja ponašaš se kao bik na crveno.Smiri se i uči od boljih od sebe.Zaraditi ćeš više ,a zato smo na burzi.Zaraditi što više,pomažući drugima da zarade više.Uzajamni interes a ne sukob.

Na ZSE teče med i mlijeko!

Hm, što reći, otpočetka godine prinos zahvaljujući pravilnim ulascima i izlascima, doduše ponešto i pogrešno, al rezanje poziciije sa minimalnim gubicima meni je donijelo +76% u ovoj godini.
Recite kolegice Ivana koliko je Vaš portfelj narastao u ovoj godini????
Zasigurno nije maknuo ili ste ostvarili maksimalno 3-5%.
PRESMIJEŠNI STE!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

@lopina
investirajte di god želite, hoćete, znate i umijete… po merdijanu gore dole, po paralelama lijevo desno… al molim vas ko dragoga Boga… klonite se dionice… 16°20’33" istočne zemljopisne dužine i 46°18’29" sjeverne zemljopisne širine…
hvala…



@lopina

bez uvrede, al čini mi se da med, mlijeko te sve primjeste istih vječito teću samo vašeg brokera… ili ste možda vlasnik xy broker d.d.-a…

ako mi odluče dati nagradu na brokerske provizije u udjelu u brokerskom društvu mogao bi postati većinski

ukinut mi je dnevni minus pa puno manje vrtim,a da je bilo ova dva dana dozvoljen skinuo bi
lijepi novac,ali ….

Machete,bravo.A ja ti vjerujem,jer sam u siječnju skinuo 46%,ali zato sam u zadnja tri mjeseca spušio desetak.Ipak sam blizu 40%,a to je lijepih 9 % mjesećno.Super.
Što se se svi okomili na Ivanu.Ona nam je zavidna, umijesto da ući.

Na ZSE teče med i mlijeko!


Ne razumijem ni ljubomoru prema popularnom XY. Prije tri godine svi su plakali zato što dionice padaju, a sada imate nekog tko ih diže i priliku zaraditi novce pa opet niste zadovoljni!

gospon Antiša.

– nisam ljubomorna, zašto bih bila.
– ali sada tu tvrditi kako je to najpametniji način investiranja ??????
– a radi se o običnom pumpanju.
– to je i više nego o.k. zbog likvidnosti same burze.
– ulažem i ja u takav tip dionica, ali nikada više od 30% portfelja.
– ipak je u mojim ulaganjima naglasak na fundamentalno o.k. dionicama a samim time i većoj sigurnosti ulaganja.

– I love this game.
Pozdrav !


Machete,bravo.A ja ti vjerujem,jer sam u siječnju skinuo 46%,ali zato sam u zadnja tri mjeseca spušio desetak.Ipak sam blizu 40%,a to je lijepih 9 % mjesećno.Super.
Što se se svi okomili na Ivanu.Ona nam je zavidna, umijesto da ući.

– ma što bravo ??????
– što ćemo sada vjerovati jednom Lopini ili ovom Splići koji je promjenio dvadesetak nickova.
– pa gdje vam je ta pusta lovo koju ste zaradili,
– nije vraga da ste svu tu pustu lovu uspjeli zapiti.

– I love this game.
Pozdrav !


Lupetaš gluposti godinama…a nemaš pojma o ulaganju dugoročno i kratkoročno..bože sačuvaj slušat tvoje naputke..a KORF za takve kao što si ti sigurno nije..drži se ti HT i čekaj svoju dividendicu..

– možda i nemam pojma, ali zato imam puno love zahvaljujući ovćicama koje godinama uspješno šišam tu na ovoj burzi.
– 100% sam sigurna kako sam i vas ošišala.
– i ako vam se da, prolistajte ovu temu dosta unazad pa će te možda primjetiti kada i na kojim cijenama sam kupovala KORF.
– i pronađite mi jednu moju investiciju na kojoj se je lova mogla izgubiti, a to je ono najvažnije.

– I love this game.
Pozdrav !


Kolegice Ivana možda da stavite naočale. nekidan je izašao investitor sa 1300 kom po 135 kn.

– ne pratim tu dionicu, LPLH.
– možda i pametno jer brodarima trenutno ne cvijetaju ruže.
– ali sve što sam vam na ovoj temi napisala za tu dionicu je točno.

– I love this game.
Pozdrav !


– ulažem i ja u takav tip dionica, ali nikada više od 30% portfelja.

nedavno ste govorili kako nikad više od 10% na takav tip dionica,a sad mijenjate priču.
Kolegice Ivana, siguran sam da "pušite" milijune na ZSE.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Sorry na padobranskom uletu… al samo kratko pitanje: kolko ono KORF trenutno gubi na INGRI?

New Report

Close