Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

–Greška


..LOPINA ..sta misliš o ulaganje i INGRU..

S obzirom na P/BV od 0,30 odlična investicija
S obzirom na P/S može i puno niže
S obzirom na dospjeće anuiteta može i u stečaj i to bi za popstojeće dioničare bila najbolja
varijanta ukoliko bi se Arena prodala uz guitak ne veći od 150 mil kn ili 20 mil EUR.

Mislim da je po ovoj cijeni jeftina,ali nisam više u njoj.Pobiga na 12 kada je rebatila sa 11 na 12.

Ali sigurno ću se vratiti.To je moja stara ljubav.A u njoj sam uglavnom dobro pušija.Nažalost nisam sam.

Na ZSE teče med i mlijeko!



Tu je naravno i KORF koliko god ga vi osobno voljeli ili ne voljeli zbog pojedinih ljudi…

KORF.

– ne radi se tu voli li se dionica ili ne voli.
– nekada davno ja sam na toj dionici zaradila za svoj auto.
– ne tako davno sam o njemu i pisala jer je bila o.k. cijena.
– ali sada je to jedan balon koji s milijunima pumpa jedan tip.
– možda je i o.k. dionica, možda će te tu svi zaraditi puno love.
– ali tu me jedino brine, kod tih dionica nikada ne zarade svi, uvijek zaradi onaj jako mali dio.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Zar nije identičan slučaj i na HT-u? Ovo navodim samo zato što nije dobro imati predrasude, dvije potpuno identične stvari a dva različita mišljenja… A sve radi gospodina xy…

LP

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

S obzirom da je tema BEST BUY dajem po mom sudu 2 velika naputka što tržiti po ovim cijenama:

1. Tisak (165-170kn)
2. Zvečevo (95-105kn)
3. TEP (30-35kn)
4. HRDH (45-50kn)
5. HDEL (110-120kn)
6. JDPL (120-130kn)
7. ULPL (500kn)
8. MGMA (14-15kn)
9. IGH (1300-1400kn)
10. sami izaberite…….

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!


S obzirom da je tema BEST BUY dajem po mom sudu 2 velika naputka što tržiti po ovim cijenama:

1. Tisak (165-170kn)
2. Zvečevo (95-105kn)
3. TEP (30-35kn)
4. HRDH (45-50kn)
5. HDEL (110-120kn)
6. JDPL (120-130kn)
7. ULPL (500kn)
8. MGMA (14-15kn)
9. IGH (1300-1400kn)
10. sami izaberite…….


Svaki cigo svoga konja hvali.
Splićo svoje,Ivana svoje jedino Lopina fond najkonservative objektivno iznosi prednosti svojih bisera.
Međutim,sva trojica smo vaši dobrotvori i samaritanci jer vas potičemo na kupnju jer će tržište
vjerovatno planuti s obzirom na zelenilo u svijetu,a vjerovatno i u Europi,a nama dolazi i dividenda
HT.Za značajni rast dovoljno je da nekoliko kešoljubaca,a među njima je i Ivana ,krenu u šoping
a veče količine dionica se ne mogu kupiti po ovim cijenama.Morat će se tući po ASKu a tada bi sve moglo planuti.
Normalno da sam totalno razočaran što je Ivana u kešu i da ćini takve pogreške.Ona se priprema
za ljetnu padavicu.Počelo joj biti vruće,a bura i tremuntana pušu ko lude.
Pazi Ivana da se ne prehladiš.

Na ZSE će teći med i mlijeko!
Burek investitori slijedite Lopina fond najkonzervative.Ja sam stalno u dionicama minimalno
95% portfelja.Danas sam u kešu velikih 5.000 kn i to čuvam za 13.A u 13 i 30 ću biti 100% u dionicama.I to je moja strategija i funkcionira.Dionice su jeftine.

Na ZSE će teći med i mlijeko!
Burek investitori slijedite Lopina fond najkonzervative.Ja sam stalno u dionicama minimalno
95% portfelja.Danas sam u kešu velikih 5.000 kn i to čuvam za 13.A u 13 i 30 ću biti 100% u dionicama.I to je moja strategija i funkcionira.Dionice su jeftine.

neke jesu jeftine. ali problem je u tome što bi mogle bit još jeftinije.


S obzirom da je tema BEST BUY dajem po mom sudu 2 velika naputka što tržiti po ovim cijenama:

1. Tisak (165-170kn)
2. Zvečevo (95-105kn)
3. TEP (30-35kn)
4. HRDH (45-50kn)
5. HDEL (110-120kn)
6. JDPL (120-130kn)
7. ULPL (500kn)
8. MGMA (14-15kn)
9. IGH (1300-1400kn)
10. sami izaberite…….

Splićo zanimljivije bi bilo da si odma stavio i targete [lol]

molio bih vas ako možete da mi kažete u šta je najbolje trenutno uložiti 350000 kunq,
ja sam zbilja bez ideje ,strah me ovih navlakuša da ne izgibim novac, cijenio bih ivanu james bond da mi odgovori, djeluje mi kao plemenita i iskrena osoba , pusa ljube
hvala unaprijed

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]



S obzirom da je tema BEST BUY dajem po mom sudu 2 velika naputka što tržiti po ovim cijenama:

1. Tisak (165-170kn)
2. Zvečevo (95-105kn)
3. TEP (30-35kn)
4. HRDH (45-50kn)
5. HDEL (110-120kn)
6. JDPL (120-130kn)
7. ULPL (500kn)
8. MGMA (14-15kn)
9. IGH (1300-1400kn)
10. sami izaberite…….

Splićo zanimljivije bi bilo da si odma stavio i targete [lol]
[/quote]

dodaj na svaku tu cijenu 1 burek i jogurt i to je to…

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

KOSN-R-A i KOSN-P-A
nitko to ovdje ne spominje, ali vrlo vrlo zanimljive dionice.
visoko dividendne, a i potencijal rasta je prilično dobar.
tko je spreman investirati na rok od par godina, dosta dobra prilika i prilično sigurna investicija.
jedina mana je loša likvidnost, ali to i nije tako nelogično. oni koji imaju dionice ne prodaju ih lako.


molio bih vas ako možete da mi kažete u šta je najbolje trenutno uložiti 350000 kunq,
ja sam zbilja bez ideje ,strah me ovih navlakuša da ne izgibim novac, cijenio bih ivanu….

Što kupiti ????

– ovakve poruke najčešće dobijam na p.p.
– ili mi još nadodaju kako su u većim gubitcima jer su slušali neke drukere tipa gospon Lopine ili Spliće.
– ali stvarno, pogledajte teme INGR ili KSST, na tim dionicama je drukerska zajednica i više nego aktivna,
– koliko su te ekipe samo zahebale investitore i pričinile im fenomenalno velike minuse.

– zbog svega toga, na niti jedan p.p. nisam napisala koju dionicu kupiti.
– ali sam svima napisala, knjigu u ruke, u knjižnici su besplatne.

– a koje dionice bi trebalo kupiti, to trebate otkriti sami.

– kako ih pronaći ?
– to je stvarno i više nego lako.
– svakako nećete pogriješiti investirajući u one dionice koje kupuju svi mirovinci.

– a tražite one najbolje investicije, kako ih pronaći. i to je i više nego jednostavno.
– gledate da je p/e što manji, roe što veći.
– nikako ne kupovati gubitaše ili neke firme zbog nekretnina ili zemlje, jer obično im je to sve na hipoteci tako da je u stvari bezvrijedno.
– ne kupovati firme koje ne dijele dividende koje su manje od oročene štednje.
– gledati da je firma u povijeti isplaćivala svake godine dividendu, koja je svake godine i malo veća.
– nikako ne kupovati firme koje su puno zadužene.
– dobre su one firme kojima proizvodnja, dobit, i broj uposlenih konstantno raste.
– ima tu još stvari, kao perspektiva i budućnost sektora.

– takvih dionica zbilja nema puno na našem tržištu, i vrlo lako ih je pronaći.
– a kada ih kupite tada zaboravite trejdanje i trgovinu na burzi.
– eventualno ih na vrhuncu tržišta prodati, ali opet koristiti stop loss vrha tržišta, i normalno kod većih padova kupovati te iste dionice.
– dobro vrijeme za kupnju dionica vam je svakako ljeto, možda i sada nešto jer ako dođe potvrda za EU to će nam podići tržište.

– I love this game.
Pozdrav !

…eto Ivana vam da odličan savjet,a vi njoj jedinicu…Ivana živjela!

New Report

Close