Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tu je naravno i KORF koliko god ga vi osobno voljeli ili ne voljeli zbog pojedinih ljudi…

KORF.

– ne radi se tu voli li se dionica ili ne voli.
– nekada davno ja sam na toj dionici zaradila za svoj auto.
– ne tako davno sam o njemu i pisala jer je bila o.k. cijena.
– ali sada je to jedan balon koji s milijunima pumpa jedan tip.
– možda je i o.k. dionica, možda će te tu svi zaraditi puno love.
– ali tu me jedino brine, kod tih dionica nikada ne zarade svi, uvijek zaradi onaj jako mali dio.

– I love this game.
Pozdrav !



– zanimljivo je i to kako se ne želi na ovoj temi pisati i o normalnim investicijama.

– I love this game.
Pozdrav !

Zelite normalne?

ADPL,PODR, PTKM.KODT,KOEI …ali to nisu dionice za vecinu korisnika Poslovnog..oni vole dionice koje ce skociti 15% u 2dana, voel INGR,KSST, LKRI i slicne….cim imaju dionice vise do 5 dana pocnu ih svbiti i brze bolje ih prodaju..Ovo su dionice s dugorocnijom perspektivom i koje se kupe danas a prodaju za par godina…

Tu je naravno i KORF koliko god ga vi osobno voljeli ili ne voljeli zbog pojedinih ljudi…

[/quote]

neki dan sam postavio 2. pitanje BigBossu, pa ih sad postavljam vama:
1. dali vi znate što je GOP…
2. dali vi znate osnove management fee-a…

a 3. pitanje vama, o kojem bi bilo dobro da razmislite je: zašto je lanjske god, Eltz kupio 17.000 dionica VLHO, a ne KORF-a… [undecid]…

HT, ERNT, KODT, KOEI, PTKM – ukratko to su napuhane balončine!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Baloni, baloni, pucaju baloni.

KSST.

– nema ponude za Kaštelanske staklenike.
– baš su bili zanimljivi oni postovi gospon Smarta i Plejboja.
– kako su vas samo navukli.
– a meni masovno dijelite jedinice, pa nisam vam ja kriva što gubite lovu na burzi.
– na mojim drukovima se nije izgubio niti jedan novčić.

– sutra će biti veselo na toj dionici, možda vas i ja malo tu ošišam.

– I love this game.
Pozdrav !




@lopina

Zašto si pod stresom?

Ivana mi diže paru.
A sauzdržavam se.A suzdržavanje je jako stresno.
[/quote]

gospon Lopina.

– nemojte se suzdržavati, slobodno pišite sve vaše drukove.
– a ja ću uvijek citirati ono najzanimljivije.
– evo ugledajte se na mene i gospon Lopinu, oboje pišemo tu na ovoj temi, ulažemo totalno suprotno i zbilja se nikada nismo svadili po pitanju investiranja.

– I love this game.
Pozdrav !


a kako se hvali da je bogata mogla bi ostati bez ičega.

– bogata sam s znanjem.
– a kada imate znanje onda zbilja nije problem doći do love.
– od ovoga mogu živjeti, ali još uvijek to nije neka velika lova.
– ali sve sam zaradila svojim znanjem i na pošten način.

– I love this game.
Pozdrav !





@lopina

Zašto si pod stresom?

Ivana mi diže paru.
A sauzdržavam se.A suzdržavanje je jako stresno.
[/quote]

gospon Lopina.

– a ja ću uvijek citirati ono najzanimljivije.
– evo ugledajte se na mene i gospon Lopinu, oboje pišemo tu na ovoj temi, ulažemo totalno suprotno i zbilja se nikada nismo svadili po pitanju investiranja.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Citirati da,ali ne i falsficirati dodavajući ili mjenjajući predikate pojedinih riječi što u potpunosti
mjenja smisao.
Jučer sam htio zvati moderatora,da ga na to upozorim i da te stavi na hlađenje,ali ipak sam
odustao,jer ova tema je skoro pa zamrla,a bez tebe bi i umrla.A gdje bi onda mogao proslijediti
neku informaciju koja bi mogla biti bitna za oživljavanje mojih bisera.

Da imamo potpuno suprotan način investiranja.Tvoj je ziheraški jer je tebi 10% godišnje dosta.
I to je dobro za investitore kojki raspolažu sa minimalno milion kuna i višestruko više.

Ali investitori koji raspolažu sa nekoliko desetaka do nekoliko stotina tisuća kuna se nebi trebali
zadovoljavati sa profitom on minimalno 10% kvartalno.Naravno da to neće postići U HT,ERNT,ATGR
i ostalom skupom,popularnom,fondovskom smeću već u dionicama koje nitko neće ,a imaju jako
fundamentalno pokriće i sami time višestruku podcijenjenost.
Naglašavam:diosperzija obvezna,u nijednu dionicu ne više od 30%,a ako je rizična jer firmi prijeti stečaj nikako više od 15/maksimalno 20%/portfelja.

Na ZSE teče mede i mlijeko!

Ivana i Lopina
– Predlažem da prestane Vaše prepucavanje
– Oboje ste dobri, svatko ima svoj način zarade
– Strategija koja donosi dobit je dobra ma kakva ona bila !
– Ovaj forum bi trebao služiti za razmjenu mišljenja, informacija, prijedloga
– Prijedlozi od 2 najaktivnija člana foruma su uglavnom dobri
– Na ljudima je da odluče da li če med i mlijeko ili I Love This Game

CROBEX - SVE CE TO NAROD POZLATITI

Porporela,
potpuno ste u pravu.
Ali u svom odgovoru i tom prepucavanju nastojim dati i pokoju ideju i informaciju.Jer ne postoje
glupa pitanja,već samo glupi odgovori.A Ivana je drska pa se pokoji put moram smirivati.
Ipak mi je daleko bitnije da je moja zarada višestruko veća od njene.
Strategija -trudim se da na kraju svakog dana budem 100% u dionicama daje izvrsne retultate.
I sada sam 100% u dionicama.Pa jučer je pazar bio bogat ponudom i jako jeftin za malog burek investiotora.
Kešoljupci ,nemojte se iznenaditi.Svijet tone a mi stojimo/rastemo/.Ali i tonjenju dođe kraj,pa će svijet/dionice/početi rasti,a mi još i više.
razlog:
1.dividenda HT na pragu,uskoro i ERNT,a i državna poduzeća davaju dividendu
2.preuzimanja u toku/POBA,uskoro BPBA,tko je slijedeći?/
3.turistička sezona na pragu ,a kažu da će biti bolja će donijeti puno šuškavih eura
4.kamate u bankama padaju,štednja nije unosna,fondoivska industrija jača

i ono najbiotnije:izgleda da ćemo brzo u EU

Kešoljupci ne čekajte posljednji trenutak,jer dionice mogu i polako padati,ali i u tren
odletiti u nebesa.

Dakle,pobjednička strategija se ne mjenja_težim biti 100% u dionicama i amen!

Na ZSE će teći med i mlijeko u potocima.

..LOPINA ..sta misliš o ulaganje i INGRU..



i ono najbiotnije:izgleda da ćemo brzo u EU

Može obrazloženje zašto je najbitnije to što ćemo uskoro u EU?
Tj. ne najbitnije, nego zašto je to uopće bitno?

EU sad ne može ulagati u naše tvrtke? Kad uđemo poradt će BDP? Porast će dobit tvrtki?
Imate li neki primjer tržišta na kojem su dionice porasle nakon ulaska u EU?


Može obrazloženje zašto je najbitnije to što ćemo uskoro u EU?
Tj. ne najbitnije, nego zašto je to uopće bitno?

EU sad ne može ulagati u naše tvrtke? Kad uđemo poradt će BDP? Porast će dobit tvrtki?
Imate li neki primjer tržišta na kojem su dionice porasle nakon ulaska u EU?

Ulazak u EU nebi trebao imati neki veći utjecaj na TK fundamentalno. Možda se špekulativno podignu dionice ali EU će samo nekim firmama donijeti korist, dok će drugima bitno umanjiti perspektivu.

Po meni najznačajniji događaj za TK ove godine će biti izbori:
– prema rastu BDP-a u prošloj godini Hrvatska je bila 175. od 182 promatrane zemlje na svijetu
– strani investitori prvenstveno gledaju perspektivu gospodarstva jer na taj način štite svoja ulaganja
– Hrvatska ima najgore gospodarstvo na svijetu, pa tko će biti lud da ovdje ulaže

Razlog zbog kojeg smo tu gdje jesmo je katastrofalno gospodarstvo i još gora vlast.Prije godinu-dvije neki azijski index, mislim Heng Seng je nakon izbora i promjene vlasti u jednom danu skočio 15%.

Tako nešto možemo očekivati kod nas jer i da crni Cigani dođu na vlast bili bi bolje od ovih sada!

New Report

Close