Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Draga Ivana 7 jeste vidjeli danas zašto sam kao prvi pick izabrao baš FNVC. Nije da investitorima nije stalo do fundamentalno potcijenjenih dionica….

gospon Milorade.

– ali opet je svojim radom svim dioničarima omogučio veću cijenu dionice i lijepi plus, a nije to lako kada na burzi imamo 80% investitora tipa gospon Lopine koji će vam kapitalizirati 1% zarade.
– a pobjediti možete tek kada ošišate tu većinu tipa gospon Lopine.

– I love this game.
Pozdrav !

Odgovor Ivani na provokaciju

na Hidri skinuo 1% i jako sam zadovoljan,taman za burek i jogurt
na BPBA mi bilo malo 80:65=23% jer čekam preuzimanje
na LSDS nisam zadovoljan sa 25:18/prosječni ulaz/=38% netto,zašto prodati po 25 ono što vrijedi 200
u INGRI sam se dva dana lijepo provoza
VLDS mi je donio lijepih 25,zahvaljujući Alabami,hvala mu
ali da nebi sve bilo bajkovit:pušim na LVCV,pušim I na BPBA na računu na kojem sam kupovao po 90,pušim i na ELPR bez obzira na iznajmljivanje poslovne zgrade,pušim i na BRINU

neću se hvaliti koliko mi je portfelj skočio od početka godine,ali dok crobex stagnira ja se izvrsno sanalazim i ide mi odlično,dok većini nažalost ne ide,naročito velikim investitorima koji
slijede mirovinske fondove i kupuju fondovsko smeće.
Naravno da i tu pripadaš i ti,iako se zaletiš pokoji put i u moj teritorij_INGR,VLDS isl.

jasno je da sam pun keša/preko 5% portfelja/ nakon dugo vremena jer sam iskipa INGRU na 12 i VLDS na 13
jasno je da ću se ponovno vratiti u VLDS pa makar i na 15,i u INGRu i na 20,ali u neka druga vremena,možda već u ponedjeljak
pa nisam se ja oženija ni za jednu dionicu kao Ivana za HT
mene je nemoguće ošišati jer sam brzi Gonzales i imam jaku disperziju
Agram brokeri su mi omogučili da trgujem /kupujem/sa 1000 kn uz proviziju 0,3%
Preporučio bi svim burek investitorima da koriste te blagodati malih provizija.

Strategiju ne mjenjam:
plan ,na kraju dana gotovo 100% u dionicama jer bi mogli planuti,a pasti uvijek možemo.
Samo da ne budemo ustajala bara,samo da nešto poraste,da nešto propadne i biti će zarade.

Svi koji bulje u kompjuter a u ovom trenutku su u kešu pate od nedostatka kreativne mašte,nemaju vizija i propustiti će znaćajnu dobit.

Volio bi da u dužemj vremenskom razdoblju crobex čami ovako nisko,da ima izuzetno puno
izvrsnih prilika za kupnju dionica,a ja ću se u trejdu uvijek dobro snaći.

Na ZSE teče med i mlijeko,a tek ono najbolje dolazi!



Navlačenje na forumu ili drukanje.

– evo gledam prvu stranu ovoga foruma,
– HRDH, KORF, KSST, IPKK, SLDM, INGR, LVCV, TNSA, LKPC….
– sve jedna gora od druge dionice, ili izbor onog najgoreg što nam pruža ova burza.
– kupnjom ovih gore nabrojanih dionica vi ste sigurno na lijepom putu za bankrot.

– o onim dobrim investicijama se obično ne piše, njih se u miru akumulira.
– koje su dobre investicije ?????
– u prvom redu gledamo na p/e odnosno koliki je povrat uloga ,
– ili ROE da vidimo koliko uspješno firma radi.
– ili p/b da vidimo je li ju preplaćujemo ili kupujemo jeftino.
– uza sve to poželjno je da proizvodnja i dobit rastu iz godine u godinu.
– svakako obratiti pažnju na dug, što manji to bolje.
– dividenda, jako važno za dioničare, poželjno da je svake godine sve veća i veća.

– je li postoji kod nas takva firma ??????
– možda i ima,
– evo jedan mali KVIZ, koje bi to bile firme ???????

jedan mali KVIZ, najbolja dionica na našem tržištu ????

– evo ovo sam nedavno napisala,
– jako ste slabo raspoloženi za pronaći onu najbolju dionicu na našem tržištu.
– a kada bi ju desetak vas pronašlo to bi sigurno značilo i rast te dionice od cca 10%.
– morate znati kako je velikoj većini investitora to nemoguća misija, jer se u to najbolje ne kuže.
– a opet su jako oprezni kada je navlačenje u pitanju.

– samo bih sada tu još nadodala likvidnost, da je mjesecima kupnja veća od prodaje (ali ona realna), kako je tu dionicu zbilja teško uloviti na kupnji……

– ajde, potrudite se malo, zar je teško tu napisati simbol najbolje dionice na našoj burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Najbolja dionica na našem tržištu će biti ona koja u što kraćem vremenu skoči najviše.
Sigurno je da to neće biti ni HT ,ni ATG,ni JANAF ,ni ADRS,ni ATPL ni ostalo skupo fondovsko smeće.
Ali najveći skok u slijedećih godinu do dvije će ostvariti:
Sigurno:JAKT,FMPS,BRIN,LCDS,TRFM/na 200/

IPKK bez dokapitalizacijke je bio fantazija,sada je samo dobra kupnja sa šansama na zaradu od
50% u godinu dana/možda i u dva tri mjeseca/.

Vjerovatno:svi turisti osim KORF,ZLTO,RIVP,HRBC,HDBK, koji su već preskupi
Bože me oslobodi SUNH,to se pumpa i brani .ali tu spasa nema

Možda:VLDS,INGRA ako ne ide na bubanj,VDKT isto tako,ali IGH bi mogao povući

Na ZSE će teći med i mlijeko!



E a ako to tog potpisivanja ne dođe, ja stvarno ne očekujem da će se išta drastično promjeniti na gore. Sasvim sigurno imati ćemo manji pad, stagnaciju preko ljeta, ali to su sve kratkoročne oscilacije koje mene previše ne zabrinjavaju. Bez obzira na to što će se dogoditi u lipnju mislim kako je ove godine pre veliki rizik biti preko ljeta kešu, eventualni gubitak koji možemo očekivati oubičajenom ljetnom stagnacijom po meni je tu puno manji od pozitivnih posljedica koje može donjeti taj završetak pregovora.

slažem se!


Najbolja dionica na našem tržištu će biti ona koja u što kraćem vremenu skoči najviše.

– ma možete vi gospon Lopina u ponedjeljak bez problema koji od vaših bisera podići sa par stotina kuna, a neke i sa dvdeset-trideset ili max tisuću kuna za 40% ,
– jer je upravo tolika razlika između kupnje i prodaje na većini vaših bisera.
– ali to nije to.

– I love this game.
Pozdrav !

ADPL !


VLDS mi je donio lijepih 25,zahvaljujući Alabami,hvala mu
ali da nebi sve bilo bajkovit:pušim na LVCV,pušim I na BPBA na računu na kojem sam kupovao po 90,pušim i na ELPR bez obzira na iznajmljivanje poslovne zgrade,pušim i na BRINU

– gdje god nema gospon Alabame lijepo pušite.
– samo je činjenica kako ste vi i vama slićni najgore zlo za bilo koju dionicu.
– evo da nije bilo vas i vama slićnih VLDS bi bio porastao još sigurnih 30%.
– što mislite da je lako jednu dionicu dizati.
– ali za razliku ti što znaju što rade će sigurno kapitalizirati preko 100% samo na jednoj dionici.
-i dobro vam je netko tamo na temi napisao da zašutite jer ste svi vi neuki amateri, te jogurt investitori.
– ja tamo navijam za gospon Alabamu, ponekad mu pomognem na kupnji jer samo to gledate,
– i zbilja nema straha za gospon Alabamu da vas neće sve ošišati.
– dobro je napisao, on sam protiv svih vas.

– I love this game.
Pozdrav !


mene je nemoguće ošišati jer sam brzi Gonzales i imam jaku disperziju.

– jaka disperzija = minimalni prinos .
– što ne kupite udjel u Crobex fondu i onda imate još jaču disperziju.

– I love this game.
Pozdrav !


Hoću li dobiti nagradu?

– nagradu ste dobili na burzi, porastom cijene + dividenda.

– I love this game.
Pozdrav !

Ali najveći skok u slijedećih godinu do dvije će ostvariti:
Sigurno:JAKT,FMPS,BRIN,LCDS,TRFM/na 200/

Možda:VLDS,INGRA ako ne ide na bubanj,VDKT isto tako,ali IGH bi mogao povući

Na ZSE će teći med i mlijeko!

Lopina šta je s Badelom, prije par mjeseci si ga hvalio kao fundamentalno podcijenjenu dionicu?


……..slijede mirovinske fondove i kupuju fondovsko smeće.
Naravno da i tu pripadaš i ti,iako se zaletiš pokoji put i u moj teritorij_INGR,VLDS isl.
jasno je da ću se ponovno vratiti u VLDS pa makar i na 15,i u INGRu i na 20,ali u neka druga vremena,možda već u ponedjeljak
pa nisam se ja oženija ni za jednu dionicu kao Ivana za HT .

HT + INGR.

– svi oni koji nemaju previše znanja za investiranje najbolji naćin dobrog investiranja im je pratiti investicije mirovinskih fondova.
– praćenjem investicija gospon Lopine jako brzo će vam ostati gaće na štapu.

– pomalo me nervira što me se stalno na ovoj temi proziva za HT.
– pa na toj dionici nitko nije izgubio kune.
– sve sam vam pisala o toj investiciji, godinama.
– meni je trenutno taj HT na 5. mjestu u portfelju.
– ako vam tu dođe do većeg pada cijene dionice tada se trebate potruditi da vam to bude investicija 1.

– a INGRA.
– tu sam dosljedna kako je ta dionica najveće smeće na našoj burzi.
– Lopina i mnogi drugi vam to smeće reklamiraju još od 30 i preko kuna.
– tko je u toj investiciji pratio gospon Lopinu najbolje zna koliki su gubitci.
– a ja sam na temi INGR napisala jedan jedini post, i to kada su počeli pisati o urotama i tko to skida s prodaje INGRU, i normalno nakrcali me jedinicama.
– napisala sam im kako tu nije bilo urote i dogovorenih transakcija jer se nisam dogovara, a ja sam to kupovala, i skidala s prodaje, ali na dnu.
– isti dan sam im i veći dio toga vratila natrag, nešto sutradan i još mi ostalo malo toga za uspomenu.
– ali sam vas na toj transakciji lijepo ošišala i zaradila više nego gospon Lopina u cijeloj ovoj godini.
– na toj dionici ja sada imam keš, a gospon Lopina iskustvo i dionice.

– I love this game.
Pozdrav !


ADPL !

ADPL.

– o.k. investicija, ali nikako ne spada u one vrhunske.
– tu još treba pričekati što će biti s onih 25% dionica i koja cijena.
– mala dividenda, i ne dijele ju svake godine.
– slabi rast prihoda od prodaje, a 2005 im je i 20% veći.
– p/e 9.95 .
– roe 8.80%
– trebali bi oni to i puno bolje.

– I love this game.
Pozdrav !



Najbolja dionica na našem tržištu će biti ona koja u što kraćem vremenu skoči najviše.

– ma možete vi gospon Lopina u ponedjeljak bez problema koji od vaših bisera podići sa par stotina kuna, a neke i sa dvdeset-trideset ili max tisuću kuna za 40% ,
– jer je upravo tolika razlika između kupnje i prodaje na većini vaših bisera.
– ali to nije to.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
pa 40% na 1.000 kn je 400 kn,samo ne ide to baš tako lako,ali i jedanput mjesećno ako se okrene je izvrsno
računica je jednostavna,ne interesira me 10% godišnje,nego 10% mjesečno a to mi HT i ostalo
fondovsko smeće donosi godišnje
i zato burek investitori /ulog do 200 k kn/ trebaju slijediti Lopina fond najkonservative jer će
multiplicirati zaradu,ponavljam obvezna disperzija na pet do deset dionica

Na zse teče med i mlijeko!

New Report

Close