Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zato sam gotovo 100% u dionicama
Ako slučajno ni nekrene ovo ljeto pitanje je samo vremena.

Pozdrav!


Draga Ivana 7 jeste vidjeli danas zašto sam kao prvi pick izabrao baš FNVC. Nije da investitorima nije stalo do fundamentalno potcijenjenih dionica….

gospon Milorade.

– koliko sam ja kužila dosad ste imali desetak nickova, zašto ih mijenjate nemam pojma, možda zbog drukanja.
– ali ja se nikada s nitim jednim vašim likom nisam svadila, i nikada nisam pisala protiv vaših investicija, osim možda ponekada ako su bile napisane na ovoj temi.
– ali na samoj temi nikada nisam išla pisati protiv bilo koje vaše investicije.

– zašto ?????
– jer sam se upravo učila na vašim investicijama, i na većini tih drukova zaradila lijepu lovu.
– na vrijeme se prebacila u likvidne dionice…….
– a vas je uhvatila kriza s svim tim nelikvidnim.
– pogriješili ste omjer, trebali bi te kao i ja ići barem 70% u likvidne.

– i dalje radite dosta grešaka, vremena su se promjenila, a i stil investiranja, barem za velike igrače u koje vi svakako spadate.
– prošlo je vrijeme dizanja cijene dionice s drukovima na forumu i otvaranja desetak nickova.
– taj rad više ne daje neke rezultate.
– a i većina investitora je promjenila svoje investicijske navike zbog velikih gubitaka na burzi, sada ulaze u investiciju na dva-tri dana, ta kategorija investitora će i dalje biti gubitnici.
– e sada je pitanje kako ošišati tu većinu ?????,
– nisu više naivni, ništa ne postižete kada s 1.000kn dionicu dignete 30%.

– a slabo ste se prilagodili, evo imali ste priliku iz jedne investicije gdje imate dosta dionica izići s 50% dobiti a niste, ako ste sigurni u tu investiciju danas ste mogli kupiti duplo više dionica i opet podići cijenu.
– a jedna duga dionica, vi ste ulazili a upravo ja sam vam ju prodavala, i koliki vam je sada tu minus?

– ovo što gospon Alabama radi je o.k., evo čitam tu temu i divim se kako to sve radi.
– sam protiv svih,
– nije o.k. ono što je pisao 4/5 i 5/5, ali kada je novac u pitanju onda se svašta radi.
– ali opet je svojim radom svim dioničarima omogučio veću cijenu dionice i lijepi plus, a nije to lako kada na burzi imamo 80% investitora tipa gospon Lopine koji će vam kapitalizirati 1% zarade.
– a pobjediti možete tek kada ošišate tu većinu tipa gospon Lopine.

– I love this game.
Pozdrav !


Zato sam gotovo 100% u dionicama
Ako slučajno ni nekrene ovo ljeto pitanje je samo vremena.

– tako nešto sam i ja mislila.
– u najgorem slučaju minus od 10-15% .

– I love this game.
Pozdrav !


Crobex.

– ovi pregovori s EU, i mogućnost njihova potpisivanja.
– to će nam možda podići CROBEX.

Ne zamaram se Crobexom jer ga ne mogu kupiti ni prodati, hoće li rasti li padati mi je najmanja briga.

Bilo bi pametnije napisati što ulazak u EU znači za hrvatske firme?

Za Adris recimo ništa dobro, jer će se dignuti carine za njihove proizvode u zemljama van EU. Pošto ništa ne izvoze u EU već je ovo jedna Balkan Company to znači samo da treba očekivati lošije rezultate i da bi dionica trebala padati…

HT je također Balkan Company te ulaskom Hrvatske u EU, logično je očekivati dosljednije provođenje liberalizacije tržišta te također niže profite. Možemo očekivati da će se dionica HT-a tržiti po EU standardima, negdje oko 200 kn.

Građevinari također mogu očekivati veću konkurenciju, pa ne vidim nekog razloga za veselje, iako je u njihovim vrijednostima dionica dosta toga lošeg uračunato. Naravno ne kod svih.

Todorići isto mogu očekivati veću konkurenciju, samo Ivica je pametan Hrvat (rijetkost u Hrvatskoj) pa će on naći načina kako da to amortizira. Ionako je davno izjavio da je digao ruke od nas, i da mu je bolje u Srbiji.

Možda nekim izvoznicima ulaskom u EU se pruže neke nove mogućnosti ali takvih je jako malo. Dolaskom europske konkurencije može se očekivati da neke firme postanu mete preuzimanja ali to bi baš trebalo detaljno prokomentirati.

Od veće strane konkurencije i smanjene stope korupcije koristi mogu imati samo građani, pa možda im ostane više love da investiraju. Ali već njih banke i razni fondovi uspjet prevest "žedne preko vode"


@ ivana7
Ne znam. Meni sve to izgleda još uvijek prepesimistično.
Na nekim pojedinačnim porastima se i može, ali većina dionica kao da je, i bit će i dalje "betonirana".
Bilo bi odlično da nisam u pravu.

gospon Maybe.

– mislim na dionice Crobexa.
– ne ove koje se reklamiraju s kvadratima zemlje, koliko vrijede zgrade, a proizvodnja u banani.
– evo np. INA svima nam je cijena bila o.k. na 1.600kn, ali i sada nam je cijena o.k. ali na 4.000kn.
– a barem u crobexu imamo dosta potcjenjenih dionica koje mogu ići i puno više bez nekog problema np. ERNT (sada ga štopaju neki fondovi), KOEI, ADRS, hoteli su nam stvarno jeftini, pa i u PODR se dosta toga promijenilo, VIRO, BLJE, ADPL, HT na nekoj fer cijeni……
– ovo nabacujem onako odokativno, dosta tih dionica niti nemam.

– ali bez problema bi sve to moglo gore 10-15% ako bi to mirovinci željeli,
– samo što nama trenutno trebaju neki inozemni fondovi koji bi onda potaknuli ove naše mirovinske fondove pa zatim dolaze ostali fondovi, mali investitori…..
– nekad je dovoljna mala vatrica a da se zapali velika šuma.

– I love this game.
Pozdrav !

Ja se isto mislim i mislim,a nikako da smislim sto napraviti. Vjerojatno će doći će do određenog optimizma i porasta sigurnosti što će utjecati na lagani porast indexa, ali bez priljeva novog kapitala teško je očekivati velike pomake. A što će raditi strani investitori, što njima znači to potpisivanje … e to neznam stvarno, ne očekujem čudo preko noći, ali korak po korak vjerojatno će se i tu nešto pozitivno događati.

Sad gledam malo crobex i pokušavam razmišljati što bi uradio kao investitor sa ozbiljnijim novcem na relativno nepoznatom i nesigurnom tržištu sa puno potencijala. Tu je po meni stvar vrlo jednostavna, ozbiljniji novac se kupovinom na burzi može plasirati samo u velike, ozbiljne i transparentne kompanije.
Brodari su na globalnoj razini out, građevinari su u problemima, todex mi ne izgleda previše atraktivan bez obzira što ima i neke zanimljive kompanije, ina definitivno nije zanimljiva nikom tko ozbiljno ne vlada situacijom, a tu je i ff već poprilično mali i stalno se smanjuje.
Tu se već krug puno suzio, od atraktivnih i velikih tvrtki tu ostaju adrs, koei, ht, atgr po nekim zanimljivijim cijenama, eventualno ernt, podr kada se malo rascisti situacija, ptkm ako se krene u kakvu privatizaciju… Većina tih dionica je fundamentalno još uvijek podcijenjena, mogućnost gubitka novca je relativno mala, a potencijal rasta u slučaju priljeva novog kapitala na zse popriličan.

U posljednje vrijeme mi se čini kako se velike pripreme odvijaju u turističkom sektoru. Sređuju se portfelji, kreće se ka iskazivanju prave vrijednost kompanija… Meni tu miriše da se možda situacija priprema za prodaju. E sad taj turistički sektor izuzev par dionica uglavnom ima problema sa likvidnosti, uprava je poprilično netransparentna, već godinama se posluje isključivo sa gubitkom… Ja tu ne bih velike novce uložio u ništa manje od kakvog kontrolnog paketa, kupovanje mrvica na burzi mi ne izgleda posebno atraktivno. Sad gdje će i kada do toga doći teško je prognozirati, ali za nekog tko može čekati pametno pozicioniranje u turizam se sigurno jednom može dobro naplatiti.

E a ako to tog potpisivanja ne dođe, ja stvarno ne očekujem da će se išta drastično promjeniti na gore. Sasvim sigurno imati ćemo manji pad, stagnaciju preko ljeta, ali to su sve kratkoročne oscilacije koje mene previše ne zabrinjavaju. Bez obzira na to što će se dogoditi u lipnju mislim kako je ove godine pre veliki rizik biti preko ljeta kešu, eventualni gubitak koji možemo očekivati oubičajenom ljetnom stagnacijom po meni je tu puno manji od pozitivnih posljedica koje može donjeti taj završetak pregovora.


1-KODT
2-KOEI
3-JDAG
4-KONS
5-TUHO
6-ULPL itd ima ih još.

– moja greška, napisala sam firme, a vi odmah u reklamu portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !


Navlačenje na forumu ili drukanje.

– evo gledam prvu stranu ovoga foruma,
– HRDH, KORF, KSST, IPKK, SLDM, INGR, LVCV, TNSA, LKPC….
– sve jedna gora od druge dionice, ili izbor onog najgoreg što nam pruža ova burza.
– kupnjom ovih gore nabrojanih dionica vi ste sigurno na lijepom putu za bankrot.

– o onim dobrim investicijama se obično ne piše, njih se u miru akumulira.
– koje su dobre investicije ?????
– u prvom redu gledamo na p/e odnosno koliki je povrat uloga ,
– ili ROE da vidimo koliko uspješno firma radi.
– ili p/b da vidimo je li ju preplaćujemo ili kupujemo jeftino.
– uza sve to poželjno je da proizvodnja i dobit rastu iz godine u godinu.
– svakako obratiti pažnju na dug, što manji to bolje.
– dividenda, jako važno za dioničare, poželjno da je svake godine sve veća i veća.

– je li postoji kod nas takva firma ??????
– možda i ima,
– evo jedan mali KVIZ, koje bi to bile firme ???????

jedan mali KVIZ, najbolja dionica na našem tržištu ????

– evo ovo sam nedavno napisala,
– jako ste slabo raspoloženi za pronaći onu najbolju dionicu na našem tržištu.
– a kada bi ju desetak vas pronašlo to bi sigurno značilo i rast te dionice od cca 10%.
– morate znati kako je velikoj većini investitora to nemoguća misija, jer se u to najbolje ne kuže.
– a opet su jako oprezni kada je navlačenje u pitanju.

– samo bih sada tu još nadodala likvidnost, da je mjesecima kupnja veća od prodaje (ali ona realna), kako je tu dionicu zbilja teško uloviti na kupnji……

– ajde, potrudite se malo, zar je teško tu napisati simbol najbolje dionice na našoj burzi.

– I love this game.
Pozdrav !


Ne zamaram se Crobexom jer ga ne mogu kupiti ni prodati, hoće li rasti li padati mi je najmanja briga.

gospon Antiša.

– Crobex se može kupiti, a možete kupiti i Crobex10.
– kupnja je dosta jednostavna i stvarno je tu najmanja provizija.
– za razliku od OPTE vi u svakom trenutku po točno određenoj cijeni možete prodati Crobek bez obzira na likvidnost tržišta,
– tu nije problem prodati ni više milijuna, i ne brinete se koliko nisko netko zbog toga treba prodati neke dionice, jer vaš udio ima točno određenu cijenu.
– a i sa malim udjelom imate pokriveno cijelo tržište.

– I love this game.
Pozdrav !



Navlačenje na forumu ili drukanje.

– evo gledam prvu stranu ovoga foruma,
– HRDH, KORF, KSST, IPKK, SLDM, INGR, LVCV, TNSA, LKPC….
– sve jedna gora od druge dionice, ili izbor onog najgoreg što nam pruža ova burza.
– kupnjom ovih gore nabrojanih dionica vi ste sigurno na lijepom putu za bankrot.

– o onim dobrim investicijama se obično ne piše, njih se u miru akumulira.
– koje su dobre investicije ?????
– u prvom redu gledamo na p/e odnosno koliki je povrat uloga ,
– ili ROE da vidimo koliko uspješno firma radi.
– ili p/b da vidimo je li ju preplaćujemo ili kupujemo jeftino.
– uza sve to poželjno je da proizvodnja i dobit rastu iz godine u godinu.
– svakako obratiti pažnju na dug, što manji to bolje.
– dividenda, jako važno za dioničare, poželjno da je svake godine sve veća i veća.

– je li postoji kod nas takva firma ??????
– možda i ima,
– evo jedan mali KVIZ, koje bi to bile firme ???????

jedan mali KVIZ, najbolja dionica na našem tržištu ????

– evo ovo sam nedavno napisala,
– jako ste slabo raspoloženi za pronaći onu najbolju dionicu na našem tržištu.
– a kada bi ju desetak vas pronašlo to bi sigurno značilo i rast te dionice od cca 10%.
– morate znati kako je velikoj većini investitora to nemoguća misija, jer se u to najbolje ne kuže.
– a opet su jako oprezni kada je navlačenje u pitanju.

– samo bih sada tu još nadodala likvidnost, da je mjesecima kupnja veća od prodaje (ali ona realna), kako je tu dionicu zbilja teško uloviti na kupnji……

– ajde, potrudite se malo, zar je teško tu napisati simbol najbolje dionice na našoj burzi.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Najbolja dionica na ZSE je TEP !!
Ako pogledate postove na TEP-u, ne možete a de ne uočite budući skok te dionice s 45kn pravo na 165 – 170 kn (skoro 400%). Ako time TEP nije najbolji, onda ja neznam tko JE !!
LP [angry]

I very much love INGRA !!


jedan mali KVIZ, najbolja dionica na našem tržištu ????
– ajde, potrudite se malo, zar je teško tu napisati simbol najbolje dionice na našoj burzi.

Evo, Ivana, da se ne mučiš više:
KODT:)

Hoću li dobiti nagradu?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor na kupnju, prodaju ili držanje dionica koje spominjem u tekstu.

Najbolja dionica na ZSE je TEP !!
Ako pogledate postove na TEP-u, ne možete a de ne uočite budući skok te dionice s 45kn pravo na 165 – 170 kn (skoro 400%). Ako time TEP nije najbolji, onda ja neznam tko JE !!
LP [angry]
[/quote]
Sorry, umjesto 400,,,, 300 % da ne bih dobio 1 iz matematike… Učiteljice ja se požurio, sorry !! [angry]

I very much love INGRA !!

New Report

Close