Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolegice, gdje će to TEP???? Jel ga Vi vidite na 200kn skoro?????
Meni se čini da može do 600kn jer je FF gotovo nikakav. Možda 0,1%.

gospon Splićo.

– moramo znati kako ta firma trenutno ima 7 zaposlenih.
– direktor, njegov zamjenik, sekretarica, kuharica kave, čistaćica, direktorov vozač.
– i skoro sam zaboravila na onog jednog radnika u proizvodnji.
– jadan on, zbilja mu nije lako.
– sada svi mi na burzi i uposlenici očekujemo od tog radnika fenomenalne rezultate.
– a što ako se on razboli ili napije.

– a cijena dionice stvarno može ići gore bez problema pogotovo ako se gospon post poviše vašeg koji je inače u TOP10 odlući dizati cijenu.

– I love this game.
Pozdrav !


Kolegice ivana sedma,
vidim da na zadnjim 5 stranica pišete napokon smione komentare koji imaju smisla ili smo počeli jednako misliti ?

Malo me jedino brine ovaj komentar oko Ingre obzirom da sam ja bio podrška, a ispod mene nisu bili značajniji nalozi, ako ne brojima one po 0,XX Kuna ? Kasnije su me mnogi po bidu isprskakali.
Nalog od 26680 dionica i 12000 nije tvoj ivana pa neznam o ćemu govoriš, ali tvoje zanimanje za Ingru je pozitivno svakako ?


ti podrška haha ‘ nemoj me nasmijavati eto svi odjednom kupili i na samom dnu i prodali samo ja budala platio jučer najskuplje po 11, 43 i još nisam prodao

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Navlačenje na forumu ili drukanje.

– evo gledam prvu stranu ovoga foruma,
– HRDH, KORF, KSST, IPKK, SLDM, INGR, LVCV, TNSA, LKPC….
– sve jedna gora od druge dionice, ili izbor onog najgoreg što nam pruža ova burza.
– kupnjom ovih gore nabrojanih dionica vi ste sigurno na lijepom putu za bankrot.

– o onim dobrim investicijama se obično ne piše, njih se u miru akumulira.
– koje su dobre investicije ?????
– u prvom redu gledamo na p/e odnosno koliki je povrat uloga ,
– ili ROE da vidimo koliko uspješno firma radi.
– ili p/b da vidimo je li ju preplaćujemo ili kupujemo jeftino.
– uza sve to poželjno je da proizvodnja i dobit rastu iz godine u godinu.
– svakako obratiti pažnju na dug, što manji to bolje.
– dividenda, jako važno za dioničare, poželjno da je svake godine sve veća i veća.

– je li postoji kod nas takva firma ??????
– možda i ima,
– evo jedan mali KVIZ, koje bi to bile firme ???????

– I love this game.
Pozdrav !


1-KODT
2-KOEI
3-JDAG
4-KONS
5-TUHO
6-ULPL itd ima ih još.

-Meni ove donose najveću dodit a i što je još važnije pored njih mirno spavam.
-Neke su jako nelikvidne ali i to me ne brine nemam ih namjeru prodavati sve dok isplaćuju dobru dividendu
-Ako netko izgubi živce pa jeftino ponudi ponešto sitno iskoristim priluku da jeftino dokupim.
-Istina ovako nemože ulagati onaj tko misli nešto nabrzake
– ali tko ima barem 1.000.000.000 kn keje mu vjerojatno neće nikad zatrebati ima:
1. pristojan dodatak na pleću ili mirovinu
2- vjerovato i sigurniju mirovinu od državne mirovine
3- nešto pametnije za ostaviti potomcima od iznajmljene nekretnine.
Lijep pozdrav!

I ja polako slažem većinu tih dionica u portfelj 🙂

Nego onoga tko ima 1 000 000 000 kn ne zanima ni plaća, ni mirovina, a vjerojatno ga nije briga ni ako pola izgubi preko noći 🙂


– moramo znati kako ta firma trenutno ima 7 zaposlenih.
– a cijena dionice stvarno može ići gore bez problema pogotovo ako se gospon post poviše vašeg koji je inače u TOP10 odlući dizati cijenu.

Kolegice Ivana, Vi uopće nemate pojma tko je sve u TOP10, broj zaposlenih koji ste ovdje iznijeli prosljedit ću HANFI i USKOKU i bit ćete pozvani na INFO razgovor radi iznošenja lažnih činjenica.
Ne znam što Vi imate od toga, kakva je Vaša korist?
Al ovakve dezinformacije iznositi je laže nad lažima! Prošećite do tvornice i uzmite kalkulator i krenite brojati!!!

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Inseider je neumorno kupovao IPKK od 130 i dovukao ga do 200.
I to je bila najbolja kupnja jer je znao da IPKK više nije gubitaš.
Bravo Pipo.
Nije pošteno.Ja moram njuškati i
lutati,a inseideri koji imaju povlaštene informacije zarađuju.
Ovo je zrelo da se ponište sve transakcije,jer se netko jeftino naskrca i ošiša prodavače.

Na ZSE teče med i mlijeko ,naročito za insidere,i naravno, za pametne.

gospon Splićo.

– moramo znati kako ta firma trenutno ima 7 zaposlenih.
– direktor, njegov zamjenik, sekretarica, kuharica kave, čistaćica, direktorov vozač.
– i skoro sam zaboravila na onog jednog radnika u proizvodnji.
– jadan on, zbilja mu nije lako.
– sada svi mi na burzi i uposlenici očekujemo od tog radnika fenomenalne rezultate.
…………


Kolegice Ivana, Vi uopće nemate pojma tko je sve u TOP10, broj zaposlenih koji ste ovdje iznijeli prosljedit ću HANFI i USKOKU i bit ćete pozvani na INFO razgovor radi iznošenja lažnih činjenica.
Ne znam što Vi imate od toga, kakva je Vaša korist?
Al ovakve dezinformacije iznositi je laže nad lažima! Prošećite do tvornice i uzmite kalkulator i krenite brojati!!!

ovako dobar post od ivane sedme nisam dugo, dugo pročitao, 10 minuta sam se kidao …., a vi se ljutite ????

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


I ja polako slažem većinu tih dionica u portfelj 🙂

Nego onoga tko ima 1 000 000 000 kn ne zanima ni plaća, ni mirovina, a vjerojatno ga nije briga ni ako pola izgubi preko noći 🙂


Bez brige ako budete i dalje tako sigurno ulagali dok budete imali 48 godina koliko i ja vjerovatno ćete imati i duplo više od tih 1.000.000 kn . Izvinite greškom sam napisao 3 nule viška, ali ako sve bude u RH kako bi trebalo da bude ni to nije nedostižno.
Lijep pozdrav !


Kolegice Ivana,
prosljedit ću HANFI i USKOKU i bit ćete pozvani na INFO razgovor radi iznošenja lažnih činjenica.

gospon Splićo.

– a što je s onom prijavom koju ste proslijedili upravi vodovoda i kanalizacije ???

– I love this game.
Pozdrav !

Draga Ivana 7 jeste vidjeli danas zašto sam kao prvi pick izabrao baš FNVC. Nije da investitorima nije stalo do fundamentalno potcijenjenih dionica. Dionica tvrtke koja ima veliki promet u bilanci, više djelatnosti, rezerve za isplatu dobiti od 200 mil kuna, hotele i nekretnine, pa ako su veliki iz top 10 kupovali na 600 kuna ( ili oko 500 ) to jeviše nego dobar pokazetelj da je cijena na 180 kuna više nego smiješna. Nema tu špekulacije, fundamenti uvijek pobjeđuju. A odnos P/BV kod FNVC je trenutno najniži od dionica u redovnom režimu. I da dionica skoči još 150% opet neće biti na 0.5 booka, a sigurno toliko vrijedi. Kad trezor počne sa kupnjom ( a u izvješću stoji da je za to rezervirano 12 mil. kuna ) dovest će cijenu gdje mu odgovora naročito zbog margina založenih dionica.
I love FNVC game :)

WWW.KUCILOORO.COM

Crobex.

– revizija mišljenja.

– razmišljam i razmišljam…… i još nisam 100% sigurna.
– ovi pregovori s EU, i mogućnost njihova potpisivanja.
– to će nam možda podići CROBEX.

– a onda ovo ljeto sigurno neće biti isto kao i ostala.
– svugdje u svijetu su indeksi porasli i prešli su one veličine koje su bile prije krize.
– a kod nas još uvijek kriza i kriza.
– samo što se je taj naš crobex prilagodio toj krizi te je još uvijek na nekom dnu, nije dno dna, ali nije ni puno preko toga.

– kakva su vaša razmišljanja ??????

– I love this game.
Pozdrav !

@ ivana7

Ne znam. Meni sve to izgleda još uvijek prepesimistično.
Na nekim pojedinačnim porastima se i može, ali većina dionica kao da je, i bit će i dalje "betonirana".
Bilo bi odlično da nisam u pravu.

Točan odgovor je...

New Report

Close